7 najlepszych aplikacji Split Bills do śledzenia dzielonych wydatków

Aplikacje do dzielenia rachunków mogą być Twoim najlepszym przyjacielem podczas podróży grupowych lub podróży międzynarodowych, gdzie wymagane jest przeliczanie walut w czasie rzeczywistym. Nigdy więcej mentalnej matematyki o przeliczaniu walut!

Po długim czasie doganiasz starych znajomych? Jakiej czystej błogości doświadczasz, prawda? Nagle twoja zabawna impreza przedstawia rachunki za wszystkie napoje i produkty spożywcze, które wszyscy przełknęli.

Stopniowo cała zabawa znika, a rozmowa przechodzi na rachunki i płatności. Wszyscy zaczynają opróżniać swoje portfele, aby dopłacać do rachunków.

Co jest bardziej godne ubolewania, gdy niektórzy zaczynają dyskutować o tym, jak sprawiedliwie podzielić rachunek między wszystkich uczestników, aby nikt nie czuł się oszukany. Chociaż jest to racjonalne, ale może prowadzić do kłopotliwych sytuacji; załóżmy, że ktoś nie jest w stanie opłacić swojej części rachunku! Dość niezręczności, aby zrujnować atmosferę!

Jak więc uchronić się od tych niezdarnych sytuacji związanych z dzieleniem rachunków po pamiętnym wieczorze?

Przełącz się na jedną z tych aplikacji do dzielenia rachunków, która sprawia, że ​​rozliczanie płatności, miesięcznych wydatków i innych rachunków z innymi płatnikami jest dziecinnie proste. Te aplikacje mogą być Twoim zbawicielem w kilku sytuacjach, a nie w jednej.

Zapewniają przejrzystość wydatków z twoim współlokatorem, aby dowiedzieć się, jaką część rachunków za media muszą zapłacić.

Czy aplikacje do dzielenia rachunków wydają się wykonalne? Usłysz nas więcej! Poniżej znajdują się niektóre aplikacje do dzielenia rachunków, które możesz wypróbować, aby w końcu porzucić konwencjonalny sposób dzielenia rachunków, aby wszyscy mieli pewność, że zapłacili tylko to, do czego byli uprawnieni i nie zostali potraktowani niesprawiedliwie.

Splitwise

Splitwise to w pełni funkcjonalna aplikacja do dzielenia rachunków, która pozwala dzielić wydatki z członkami rodziny lub współlokatorami i daje szczegółowy przegląd osób, które pożyczyły i pożyczyły pieniądze, ułatwiając zarządzanie tymi szczegółami.

Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej oraz na urządzeniach iOS i Android, a wszyscy uczestnicy mogą łatwo dołączyć do grupy, aby partycypować w wydatkach.

Splitwise posiada bardzo prosty interfejs i oferuje bogaty zestaw funkcji – możesz kategoryzować wydatki, eksportować raporty w formacie CSV, upraszczać należności i zarządzać powtarzającymi się wydatkami.

Istnieje również możliwość rozdzielenia rachunków równo lub nierównomiernie między wiele osób, niezależnie od wymagań scenariusza. Splitwise obsługuje ponad siedem języków i ponad 100 walut, co dowodzi jego wszechstronności przy dzieleniu rachunku.

Aplikacja wysyła regularne powiadomienia do każdego członka grupy, aby przypomnieć im o zaległych saldach. Możliwe jest również dokonywanie płatności za pośrednictwem platform PayPal i Venmo, a także gotówką, którą należy rejestrować ręcznie.

Patka

Tab to najlepsza opcja, jeśli chcesz podzielić rachunek za obiad między grupę osób. Musisz przesłać zeskanowaną kopię paragonu, a wszyscy uczestnicy będą mogli uzyskać dostęp do rachunku w swojej aplikacji. Użytkownicy mogą następnie dotknąć tego, co zamówili, aby uregulować płatność, lub wielu użytkowników może dzielić koszt jednego zamówienia. Aplikacja automatycznie nalicza podatki i napiwki oraz rozdziela je proporcjonalnie.

Aplikacja umożliwia dokonywanie płatności cyfrowych za rachunki lub po prostu płatność gotówką. Karta obsługuje również integrację Venmo, więc Twoje konto Venmo może być również używane do rozliczania rachunku. Karta obsługuje technologię opartą na chmurze, aby synchronizować wszystkie działania w czasie rzeczywistym i indywidualnie obliczać sumę dla każdego uczestnika.

Przydatna aplikacja do jedzenia Tab jest dostępna tylko na urządzenia z Androidem i iOS. Co więcej, aplikacja jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych ze względu na standardowy format paragonu, podatki i języki ojczyste.

TriCount

TriCount to uproszczona aplikacja na telefony iPhone i smartfony z systemem Android do zarządzania rachunkami poprzez wyraźne dzielenie wydatków pomiędzy członków grupy. Aplikacja przydaje się w kilku scenariuszach – gdy jesz obiad ze znajomymi lub dzielisz miesięczne wydatki ze współlokatorem. Użytkownicy muszą utworzyć grupę i udostępnić linki z zaproszeniami swoim znajomym.

Gdy wszyscy członkowie zostaną dodani, mogą z łatwością przeglądać swój udział w wydatkach i płacić za siebie. Istnieje kilka metod podziału wydatków, które można zastosować, gdy wymagany jest nierównomierny podział.

Prosty układ ułatwia bezproblemowe dzielenie wydatków, a aplikacja działa również w trybie offline. TriCount wysyła regularne powiadomienia push, aby wszyscy byli świadomi oczekujących wydatków, oszczędzając Ci stresu.

Ponownie, rejestracja w aplikacji jest opcjonalna, a aplikacja działa również w trybie gościa. Niektóre podstawowe funkcje są dostępne za darmo, ale musisz przejść na wersję premium, aby skorzystać z zaawansowanych funkcji.

Venmo

Venmo to jedna aplikacja, która była używana od wieków do regulowania rachunków ze współlokatorem, płacenia części za obiad lub rozliczania miesięcznych wydatków. Działanie aplikacji jest proste; osoba wpłacająca pieniądze może bezpośrednio wysłać pieniądze za pośrednictwem Venmo. Podobnie druga osoba może wysłać opłatę, aby zażądać od drugiej osoby wypłaty oczekujących pieniędzy.

Venmo oferuje kilka metod oczyszczenia osady; płatność kartą debetową lub kontem bankowym jest bezpłatna. Płatności można dokonać z poziomu samej aplikacji lub klikając powiadomienie przypomnienia za pomocą unikalnego kodu.

Aplikacja Venmo jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS, aby ułatwić dokonywanie płatności w podróży. Aplikacja jest znacznie bardziej elegancka niż PayPal, a ogólne wrażenia są satysfakcjonujące. Venmo można bezproblemowo zintegrować z innymi aplikacjami, takimi jak SplitWise, i daje wygodną opcję przesyłania obrazów paragonów, aby znacznie ułatwić dzielenie rachunków.

Acasa

Acasa to nie tylko aplikacja do rozdzielania rachunków; ma o wiele więcej do zaoferowania, aby ułatwić ci życie. Jest przeznaczony do konfigurowania, zarządzania, opłacania i dzielenia kosztów rachunków z jednej platformy. Bezpłatna aplikacja podkreśla rachunki za gospodarstwo domowe i dzieli je proporcjonalnie między Ciebie a współlokatora.

Aplikacja Acasa jest dostępna na urządzenia z systemem Android i iOS; Możesz pobrać jeden na swój smartfon i wybrać wszystkie rachunki za media, które Acasa ma obsługiwać za Ciebie — za energię, internet szerokopasmowy, wodę, telewizję, jak tylko chcesz.

Możesz zsynchronizować go ze współlokatorem i sprawdzić podaną cenę w aplikacji. Możliwe jest również skonfigurowanie automatycznych płatności miesięcznych, a po włączeniu Acasa dzieli rachunki na równe kwoty i dokonuje jednej płatności z konta bankowego każdego miesiąca.

Zarządzanie miesięcznymi wydatkami to nie tylko to, w czym Acasa jest dobra; możesz także użyć aplikacji do dzielenia rachunków podczas posiłków na mieście, spędzania nocy z pizzą, świętowania urodzin i tak dalej.

Osiedlić się

SettleUp to doskonały wybór na uregulowanie rachunków i uregulowanie długów w prostych i nietypowych sytuacjach. Możesz skorzystać z tej aplikacji, gdy podróżujesz za granicę i masz do czynienia z kilkoma walutami. Podobnie jak TriCount, aplikacja działa również w trybie offline, a także oferuje bezpłatną wersję.

Kursy wymiany walut w czasie rzeczywistym przydają się, gdy musisz podzielić płatność na różne scenariusze międzynarodowo.

Podział może być równomierny lub możesz przypisać konkretną kwotę dla każdej osoby w grupie. Rachunki można podzielić bezpośrednio za pomocą linku, bez konieczności rejestracji w aplikacji.

SettleUp tworzy kopię zapasową wszystkich dzieleń rachunków dokonanych za pomocą aplikacji na Androida i iOS i synchronizuje je dla uczestników grupy. Darmowa wersja oferuje podstawową funkcjonalność, podczas gdy wersja premium jest usiana funkcjami; możesz przesyłać rachunki, zarządzać powtarzającymi się transakcjami, kategoryzować wydatki, grupować kody kolorów i tak dalej.

Przyciągnij i podziel

Wreszcie, mamy oprogramowanie Snap & Split firmy Standy, które umiejętnie dzieli rachunki za zakupy spożywcze, rachunki z restauracji i inne wydatki z Twoimi współlokatorami. Proces jest prosty. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić zdjęcie i przesłać zdjęcie rachunków, podzielić zamówienia między członków grupy i zapłacić część.

Aplikacja Snap & Split jest dostępna tylko dla smartfonów z systemem Android i wykorzystuje technologię OCR do skanowania paragonów oraz może odczytywać paragony OCR w 75 językach

Po zeskanowaniu paragon jest również dostępny w trybie offline, którym możesz podzielić się ze znajomymi, aby mogli opłacić wydatki. Dostępnych jest kilka sposobów dzielenia rachunków – przechwytuj rachunki lub przesyłaj je z galerii, płać przedmiotami, dokonuj równych płatności, płać proporcjonalnie i wiele innych.

Znajdziesz tu również kalkulator napiwków, który pobiera dane wejściowe i dzieli kwotę napiwków między wszystkich uczestników. Inne funkcje obejmują automatyczne wykrywanie podatków i rabatów, udostępnianie rachunków oraz organizator paragonów.

Ostatnie słowa

Niezależnie od tego, czy spędzasz wieczór z przyjaciółmi, czy mieszkasz ze współlokatorem, scenariusze wymagające podzielenia rachunków są nieuniknione. Co ciekawe, nie ma jednej, ale wiele aplikacji, które upraszczają mylące zadanie dzielenia rachunków między grupę i zapewniają, że wszyscy dobrze wiedzą, ile muszą przyczynić się do wyczyszczenia oczekujących rachunków.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi aplikacjami kalkulatora napiwków na Androida i iOS.