7 najlepszych edytorów PDF na komputery Mac w celu zwiększenia produktywności

PDF lub Portable Document Format przydaje się, gdy chcesz udostępnić dokument na innym komputerze bez zakłócania formatowania i układu strony.

Z tego samego powodu format pliku PDF jest szeroko stosowany w scenariuszach akademickich i biznesowych, gdy użytkownicy chcą, aby formatowanie dokumentu wyglądało idealnie w odbiorcy, gdy pliki są udostępniane w sieci.

Chociaż wielu może nie być tego świadomych, można edytować pliki PDF bez konwertowania ich na format dokumentu. Mnóstwo oprogramowania i aplikacji umożliwia edycję plików PDF według własnych upodobań. Korzystając z tych narzędzi, możesz wykonywać wszystkie zadania związane z redakcją, takie jak dodawanie, modyfikowanie i usuwanie tekstu, obrazów i linków, wypełnianie formularzy i co nie jest!

Rozumiemy, jak pomocne mogą być te aplikacje do edycji plików PDF, dlatego postanowiliśmy wykopać ukryty skarb i dostarczyć Ci najlepsze oprogramowanie do edycji plików PDF.

Podczas naszych poszukiwań stwierdziliśmy, że mnóstwo edytorów PDF jest kompatybilnych z platformami Windows i Android, ale istnieją ograniczone alternatywy dla komputerów Mac. Co więcej, większość oprogramowania kompatybilnego z komputerami Mac jest płatna, a te, które oferują bezpłatną wersję, mają ograniczone funkcje.

Musisz więc albo kupić jednorazową licencję, albo zdecydować się na miesięczną subskrypcję, aby korzystać z zaawansowanych funkcji edycji plików PDF.

Poniżej wymieniliśmy edytory PDF, na których możesz polegać, gdy musisz edytować dokument PDF na komputerze Mac i oczekiwać dobrych wyników.

Ekspert PDF

PDF Expert to niezawodne rozwiązanie do edycji plików PDF dla użytkowników komputerów Mac, którzy chcą czytać, edytować lub dodawać adnotacje do plików PDF. Za pomocą tego narzędzia możesz również wypełniać formularze pobrane w formacie PDF i podpisywać je za pomocą podpisów elektronicznych.

Oprogramowanie obsługuje również tryb ciemny i umożliwia autoryzowanym użytkownikom dodawanie komentarzy w formacie PDF, ułatwiając współpracę między członkami zespołu w miejscu pracy. Używając PDF Expert, możesz łatwo zabezpieczyć hasłem poufne pliki PDF przed nieautoryzowanym dostępem i przenieść je na dowolne urządzenie Apple.

Zobaczmy, co możesz zrobić za pomocą programu PDF Expert:

 • Scal wiele dokumentów PDF w jeden.
 • Wybierz kilka stron z pliku PDF i utwórz nowy plik PDF.
 • Edytuj lub zamień obrazy i łącza w pliku PDF.
 • Konwertuj plik PDF na inne formaty plików, takie jak
 • Microsoft Word, Apple Pages i nie tylko.
 • Zmień czcionkę, rozmiar czcionki i przezroczystość tekstu w plikach PDF.
 • Ukryj poufne informacje obecne w plikach PDF.

Dożywotnia licencja na to poręczne narzędzie kosztuje 139,99 USD.

Wypełniacz pdf

pdfFiller firmy airSlate to pełnoprawne rozwiązanie do zarządzania plikami PDF do tworzenia, edytowania, zarządzania i współpracy nad dokumentami PDF za pomocą komputera Mac. W przeciwieństwie do PDF Expert, pdfFiller to aplikacja internetowa, dzięki czemu możesz uzyskać do niej bezpośredni dostęp przez przeglądarkę internetową i zdalnie współpracować z innymi użytkownikami przez sieć bez użycia papieru. Jeśli wolisz korzystać z oprogramowania w trybie offline, możesz również pobrać oprogramowanie na komputer Mac.

pdfFiller oferuje szeroki zakres funkcjonalności:

 • Obsługuje wiele formatów plików do konwersji lub kompresji plików PDF do formatu Word, PPT lub JPG.
 • Scal wiele plików PDF lub utwórz nowy, używając podzbioru stron.
 • ePodpisz plik PDF za pomocą podpisów cyfrowych.
 • Ustaw protokoły bezpieczeństwa w plikach PDF, aby zapobiec wyciekowi informacji podczas udostępniania ich online.
 • Dostęp do wbudowanej biblioteki 25 milionów edytowalnych formularzy.
 • Dodaj zabezpieczenia i techniki szyfrowania na poziomie bankowym do dokumentów PDF.

Plany zaczynają się od 8 USD miesięcznie, płatne rocznie.

Edytor PDF przez Nitro

Nitro PDF Editor dla komputerów Mac to pakiet do zarządzania plikami PDF, który oferuje oddzielne narzędzia do tworzenia, konwertowania, zarządzania i edycji dokumentów w formacie PDF. Zawiera dedykowane narzędzie do edycji plików PDF, które umożliwia redagowanie, usuwanie, opisywanie lub pisanie w plikach PDF.

Nitro PDF Editor to aplikacja w chmurze, która umożliwia współpracę nad plikami PDF z dowolnego miejsca i usprawnienie przepływu pracy. Może również integrować się z pakietem MS Office, ułatwiając szybkie łączenie i konwersję plików.

Za pomocą Nitro PDF Editor możesz:

 • Twórz bogate i dopracowane dokumenty PDF, dodając, usuwając i modyfikując tekst i obrazy.
 • Dodaj logo swojej firmy, zakładki, znaki wodne, numery stron i inne obiekty do pliku PDF, aby zapewnić klientom profesjonalną obsługę.
 • Skorzystaj z niezawodnego optycznego rozpoznawania znaków (OCR), które obsługuje wiele języków, aby skanować papierowe kopie dokumentów i konwertować je na edytowalne pliki PDF.
 • Osadzaj hiperłącza i inne pliki, takie jak dokumenty Worda, prezentacje, obrazy i nie tylko
 • Dodawaj etykiety, znaki identyfikacyjne lub czasowe do dokumentów prawnych i przetwarzaj je partiami.

Dożywotnia licencja na kompletny pakiet do zarządzania plikami PDF kosztuje 129,99 USD.

Edytor PDF Foxit

Foxit to doskonałe narzędzie do wyboru jako edytor PDF do użytku osobistego i zawodowego, który umożliwia członkom zespołu z różnych lokalizacji współpracę przy ważnych projektach. Interfejs jest przyjazny dla użytkownika, a zestaw narzędzi w kształcie wstążki inspirowany pakietem MS Office pomaga zlokalizować dowolne narzędzie bez większego wysiłku.

To narzędzie PDF obsługuje ponad 40 języków, umożliwiając edycję plików PDF w Twoim ojczystym języku.

Możesz użyć tego edytora PDF, aby wyszukać błędy w dokumencie i wypełnić formularze online po zeskanowaniu dokumentów za pomocą wbudowanego czytnika OCR i przesłaniu ich. Edytor Foxit PDF obsługuje również integrację z Dokumentami Google, OneDrive i Box, umożliwiając zapisywanie, tworzenie kopii zapasowych i udostępnianie plików PDF.

Foxit PDF Editor ma również aplikację towarzyszącą na telefony iPhone i telefony z systemem Android, dzięki której można również uzyskać dostęp do edytowanych plików PDF ze smartfonów. Jego potężna funkcja ochrony plików zapewnia bezpieczeństwo plików PDF, więc nie musisz się martwić o nieautoryzowany dostęp.

Roczne plany tego potężnego edytora PDF zaczynają się od 69 USD.

Sejda PDF

Sejda PDF to kompletne rozwiązanie do zarządzania plikami PDF, które można wykorzystać do edycji plików PDF na komputerze Mac. Dostępna jest również bezpłatna wersja tego, ale umożliwia ona edycję tylko ograniczonej liczby dokumentów PDF.

Aby edytować pliki PDF o dużych rozmiarach do użytku komercyjnego lub związanego z pracą, możesz wybrać wersję Pro, która usuwa ograniczenia nałożone na liczbę plików w wersji darmowej.

Funkcje narzędzia Sejda PDF są następujące:

 • Scal wiele plików PDF w jeden lub podziel jeden na wiele mniejszych plików PDF.
 • Zabezpiecz hasłem poufne dokumenty PDF.
 • Konwertuj pliki PDF na różne formaty plików.
 • Dodaj znak wodny do dokumentów PDF.
 • Edytuj tekst i obrazy w skali szarości.
 • Zredaguj tekst w plikach PDF.
 • Dodawaj adnotacje w plikach PDF, korzystając z opcji wyróżnienia, przekreślenia i podkreślenia.
 • Dodaj tekst i sformatuj istniejący tekst za pomocą opcji formatowania.
 • Dodaj obrazy, łącza i podpisy w plikach PDF.

Roczna przepustka na oprogramowanie komputerowe i internetowe kosztuje 63 USD.

PDFElement

PDFElement firmy Wondershare to zaawansowane oprogramowanie do edycji plików PDF dla komputerów Mac, które ułatwia bezproblemową edycję, adnotacje, konwersję, łączenie i ochronę dokumentów PDF.

Za pomocą PDFElement możesz:

 • Dodawaj, modyfikuj i usuwaj tekst i obrazy, które są częścią dokumentu PDF.
 • Konwertuj swoje pliki PDF na Word, Excel, EPUB, obrazy i inne formaty za pomocą kilku kliknięć.
 • Dodawaj i edytuj nagłówki, stopki, tekst, znak wodny, strony, tła i inne elementy.
 • Dodawaj adnotacje do zawartości PDF, korzystając z szeregu narzędzi do oznaczania i adnotacji.
 • Wypełnij formularze, wyodrębnij dane lub przekonwertuj je na PDF.
 • Zeskanuj swój plik PDF za pomocą OCR i edytuj zeskanowany dokument PDF.
 • Edytuj tekst za pomocą opcji formatowania tekstu, takich jak czcionka, styl czcionki, rozmiar czcionki i typ czcionki.
 • Przycinanie, usuwanie, kopiowanie, wklejanie, zastępowanie, wyodrębnianie lub obracanie elementów graficznych.

Wondershare oferuje kompleksowy plan cenowy tego potężnego narzędzia do edycji plików PDF, począwszy od 49,99 USD przez sześć miesięcy.

Program Acrobat Reader DC

Firma Adobe stworzyła format pliku PDF i opracowała wiele narzędzi dla użytkowników do zarządzania plikami PDF. Jednym z takich narzędzi jest Acrobat Reader DC, podzbiór pełnoprawnego oprogramowania Acrobat.

Acrobat Reader DC to bezpłatne narzędzie do edycji plików PDF, które ma przyzwoitą liczbę funkcji. Możesz uaktualnić do narzędzia Acrobat Pro DC, korzystając z jego zaawansowanych funkcji.

Sprawdźmy najważniejsze funkcje:

 • Przeglądaj, edytuj i komentuj pliki PDF.
 • Dodawaj lub edytuj pliki tekstowe lub graficzne, zmieniaj czcionki, dodawaj znaki wodne, adnotacje i nie tylko.
 • Wchodź w interakcję z plikami PDF, wypełniaj formularze lub konwertuj je na prezentacje multimedialne.
 • Działanie narzędzia w chmurze umożliwia synchronizację plików PDF na wszystkich urządzeniach Apple.

Wersja Pro narzędzia Acrobat DC kosztuje 14,99 USD miesięcznie, naliczana rocznie.

Zawijanie

Są to więc najbardziej niezawodne aplikacje do edycji plików PDF, dzięki którym edytowanie plików PDF na komputerze Mac jest bezproblemowym zadaniem. Oprogramowanie takie jak PDF Expert i Adobe Acrobat DC jest już popularnym wyborem dla profesjonalistów i studentów. Niektóre z tych narzędzi mają bezpłatną wersję, ale oferują ograniczoną funkcjonalność. Możesz sprawdzić pełną listę funkcji i kupić oprogramowanie, które ma funkcje spełniające Twoje osobiste i zawodowe potrzeby.

x