7 najlepszych klawiatur dla Androida w 2020 roku, sprawdzone

Klawiatury wirtualne były środkiem wprowadzania danych od wczesnych dni ekranów dotykowych (asystentów danych osobowych). Przejście z fizycznej klawiatury na wirtualną było powolne, ale pewne, ponieważ układ i konfiguracja sprawia, że ​​klawiatura wirtualna jest bardziej wydajna niż klawiatury fizyczne.

Chociaż niektórzy użytkownicy są zadowoleni z domyślnych klawiatur swojego urządzenia z pewnymi dostosowaniami, mogą tracić możliwości zapewniane przez klawiatury innych firm. Oto dziewięć najlepszych klawiatur dla Androida.

Jak testowaliśmy

Te aplikacje zostały przetestowane na telefonie Samsung Galaxy S8 z systemem Android 7.0. Kryteriami wyboru aplikacji była dokładność odczytywania danych dotykowych przez aplikację, skuteczność automatycznej korekty oraz przyjazność dla użytkownika.

Uwaga: każda klawiatura jest uruchamiana wraz z instrukcją jej instalacji.

1. Gboard

Gboard może być najczęściej używaną klawiaturą innej firmy na tej liście. Wymaga pomysłowości Google i przenosi ją do okna wprowadzania. Możesz włączyć pisanie jedną ręką na urządzeniach z dużym ekranem, możesz włączyć tryb śledzenia i obsługuje każdy język w bibliotece Google. Co najważniejsze, uczy się. Jeśli więc użyjesz nowych słów, Gboard nauczy się ich i zintegruje je z automatyczną korektą i prognozą. Próbuje również przewidzieć odpowiednie emoji, których możesz chcieć użyć w swoich tekstach. W przypadku wybranych aplikacji przycisk GIF umożliwia dostęp do obrazów Google i udostępnia pliki GIF jednym dotknięciem.

2. SwiftKey

Aż do pojawienia się Gboard, główną klawiaturą dla Androida była SwiftKey. Może już zrobić wszystko, czego oczekuje się od wirtualnych klawiatur. Ma świetnie wyglądające motywy, które uzupełniają już imponujący domyślny interfejs, dokładną automatyczną korektę, pisanie po śladach itp. Cechą wyróżniającą jest to, że może dostosować się do Twojego stylu pisania, gdy tylko go uruchomisz. Czyta Twoje teksty, posty w mediach społecznościowych, a także e-maile i rozumie, w jaki sposób wolisz pisać, i wychwytuje twoje wzorce i styl, aby dać przydatne prognozy. Jest to jedyna klawiatura, która uczy się o Tobie, gdy tylko się uruchomi, a reszta zbiera informacje na bieżąco.

3. Klawiatura Fleksy + GIF

Fleksypomimo tego, że jest widocznie tradycyjną klawiaturą, polega na ułatwianiu pisania za pomocą prostych gestów. Dane wejściowe, automatyczna korekta, wpisywanie śledzenia są dość standardowe, podobnie jak dostosowania wizualne. Cechą wyróżniającą jest możliwość kontrolowania treści za pomocą gestów: możesz przesunąć palcem w lewo, aby usunąć słowo, przesuń w górę, aby cofnąć automatyczną korektę, przesuń w dół, aby zmienić listę opcji automatycznej korekty, a lista będzie długa. Te gesty wymagają trochę nauki, ale możesz zobaczyć zalety integracji gestów z pisaniem bezwzrokowym.

4. Chrooma GIF

Chrooma GIF ma GIF w nazwie, ale jest to zwykła klawiatura z możliwością dostępu do GIF-ów. Klawiatura jest dość standardowa, możesz instalować motywy, możesz przesunąć palcem w lewo, aby zobaczyć wbudowanego menedżera schowka, przesuń palcem po emoji, aby uzyskać dostęp do innych funkcji, takich jak kopiowanie / wklejanie, chociaż przewidywania gestów nie były całkowicie dokładne, ani nie były kompletne, ale było bardziej dobre niż złe. Ogromna liczba jego twierdzeń, że są najlepsze i najbardziej innowacyjne na rynku, również nie jest do końca dokładna, zawiera po prostu ciekawe motywy i uczy się, gdy spędzasz nad nią czas. Działa jednak jako przyzwoita klawiatura GIF, więc to zawsze miło.

5. Pismo odręczne Google

Wprowadzanie pisma ręcznego było od dawna marzeniem, do którego dążą programiści. Jest bardzo ściśle powiązany z optycznym rozpoznawaniem znaków (OCR) i wprowadzaniem głosu w zakresie projektowania. Pismo odręczne Google przyjmuje tradycyjną przesłankę błędu (rozpoznawanie pisma ręcznego) i przekształca ją w realny nośnik wejściowy. To prawda, nie zmienia to faktu, że nie da się pisać zbyt wygodnie (lub dokładnie) na gładkiej, dotykowej powierzchni, ale kiedy już pokonamy to ograniczenie, widać jego zalety. Na początek jest bardzo szybki, rozpoznaje cursisve (do pewnego stopnia) i dość szybko tłumaczy. Przy wystarczającej praktyce można by to wykorzystać do zastąpienia tradycyjnych nakładów.

6. Klawiatura hakera

sThe Klawiatura hakera może nie wszystkim przypadnie do gustu, ale odpowiada na potrzebę. Biorąc pod uwagę, że Android jest oparty na Linuksie, możesz być przekonany, że robią coś więcej niż tylko przeglądanie Internetu lub granie w gry na swoich telefonach. Niektórzy ludzie lubią się tam kibicować. Tradycyjna klawiatura nie sprawdzi się w takich przypadkach. Klawiatura Hackera zawiera przyciski takie jak ctrl lub alt, a nawet klawisze funkcyjne. W takich przypadkach możesz skorzystać z klawiatury hakera. Trzeba przyznać, że z taką nazwą obiecuje więcej i jest mało prawdopodobne, aby jakikolwiek haker kiedykolwiek uciekł się do wirtualnej klawiatury. Jednak te klucze spełniają swoją funkcję na wypadek, gdybyś ich kiedykolwiek potrzebował w zwykłym użyciu. W razie potrzeby możesz włączyć / wyłączyć dodatkowe klawisze w ustawieniach.

7. Minuum

Minuum zachęca do wyłączenia spacji (jest zastępowany gestem przesunięcia w prawo). Dane wejściowe są czysto predykcyjne, ponieważ klawiatura jest tak mała (domyślny rozmiar można zmienić w ustawieniach). Został zaprojektowany, aby oszczędzać miejsce na ekranie. Przewidywanie jest wystarczająco bliskie, nawet jeśli nie jest do końca poprawne, prawdopodobnie zobaczysz właściwą odpowiedź. Dopóki nie piszesz dwujęzycznie, nie polegasz na slangu lub wolisz nie polegać na autouzupełnianiu, ta klawiatura pomaga zaoszczędzić miejsce na ekranie.

x