7 najlepszych odtwarzaczy muzycznych zapewniających bezstratny dźwięk w systemie Windows 10

Kluczowe dania na wynos

  • 5KPlayer to wszechstronny odtwarzacz multimedialny z wbudowanym radiem, możliwością bezprzewodowego przesyłania strumieniowego i przyjaznym dla użytkownika interfejsem. Korzystanie z niego jest bezpłatne.
  • Winamp, jeden z najstarszych darmowych odtwarzaczy multimedialnych na komputery stacjonarne, obsługuje różne formaty multimediów, oferuje łatwą nawigację i obsługuje wtyczki takie jak Shoutcast do radia internetowego.
  • VLC Media Player ma minimalistyczny interfejs, wbudowane kodeki do odtwarzania różnych formatów plików, zaawansowane ustawienia korektora i płynne odtwarzanie. Ma również ukryte funkcje.

Bezstratny dźwięk to nieskompresowany format, który zachowuje oryginalną jakość Twoich utworów. Dlatego też, jako użytkownik systemu Windows, potrzebujesz odtwarzacza muzyki zgodnego z tymi formatami, aby cieszyć się muzyką.

W tym celu stworzyliśmy listę najlepszych odtwarzaczy muzyki dla dowolnego preferowanego bezstratnego formatu audio. Omówimy ich najważniejsze funkcje i pokażemy, jak zmaksymalizować wrażenia słuchowe.

1. 5KPlayer

5KPlayer to wszechstronny odtwarzacz multimedialny wyposażony we wbudowane radio, umożliwiający dostrojenie radia internetowego na żywo z czołowych stacji, takich jak BBC, Heart i Capital. Umożliwia także pobieranie filmów z platform internetowych, takich jak Vevo, Facebook i Vimeo, do oglądania w trybie offline.

Jedną z unikalnych funkcji 5KPlayera jest obsługa bezprzewodowego przesyłania strumieniowego za pośrednictwem Digital Living Network Alliance (DLNA). Umożliwia to udostępnianie plików audio pomiędzy urządzeniami w sieci domowej, w tym telefonem komórkowym.

Odtwarzacz ten posiada również przyjazny dla użytkownika interfejs, który wyświetla wszystkie główne funkcje na środku ekranu. Dzięki temu masz pełną kontrolę nad głośnością i kolejnością list odtwarzania.

5KPlayer jest darmowy, co czyni go świetną opcją dla miłośników muzyki, którzy chcą najlepszych wrażeń przy ograniczonym budżecie. Co więcej, możesz podnieść swoje wrażenia, jeśli zdecydujesz się zainwestować w dodatkowy sprzęt, aby cieszyć się bezstratnym dźwiękiem.

Pobierać: Gracz za 5 tys (Bezpłatny)

2. Winampa

Wprowadzony na rynek pod koniec lat 90. Winamp jest jednym z najstarszych darmowych odtwarzaczy multimedialnych na komputery stacjonarne. Obsługuje kilka formatów multimediów, w tym WMA, WAV i FLAC.

Po instalacji Winamp natychmiast prosi o pozwolenie na skanowanie i importowanie istniejących utworów i list odtwarzania do odtwarzacza. Dzięki temu nie musisz ręcznie dodawać wszystkich swoich ulubionych plików audio do aplikacji.

Co więcej, interfejs jest bardzo łatwy w obsłudze, co pozwala na płynne przełączanie pomiędzy dźwiękiem, wideo, radiem i podcastami. Ponadto możesz dostosować interfejs użytkownika za pomocą motywów i skórek stworzonych przez użytkowników.

Winamp obsługuje wtyczki, z których najpopularniejszą jest Shoutcast. Ta wtyczka to system multimediów strumieniowych, który pomaga znaleźć najlepsze internetowe stacje radiowe i zapewnia wskazówki dotyczące tworzenia własnych audycji.

Pobierać: Winampa (Bezpłatny)

VLC to darmowy i popularny odtwarzacz multimedialny, który można łatwo rozpoznać po ikonie stożka drogowego. Dzięki wbudowanemu kodekowi możesz odtwarzać różne formaty plików bez konieczności instalowania zewnętrznych kodeków dla poszczególnych typów plików. Ta wbudowana opcja chroni także Twoje urządzenie przed złośliwym oprogramowaniem.

Odtwarzacz posiada minimalistyczny, ale intuicyjny interfejs z potężnymi narzędziami do odtwarzania dźwięku. Zaawansowane ustawienia korektora pozwalają spersonalizować wrażenia słuchowe, dostosowując wyjście dźwiękowe do różnych gatunków.

Kolejną kluczową cechą VLC jest jego zdolność do zapewnienia płynnego odtwarzania bez przerw, nawet w systemach średniej klasy, oferując jednocześnie kilka funkcji. A VLC jest pełen tajnych funkcji, które pomogą Ci wydobyć jeszcze więcej z aplikacji.

Pobierać: Vlc media player (Bezpłatny)

4. CEL

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i wszechstronnym funkcjom AIMP jest prawdopodobnie najbardziej kompletnym rozwiązaniem bezstratnego dźwięku. Ma konfigurowalny i wysoce funkcjonalny układ, który odpowiada Twoim gustom. Zawiera także konwerter audio, umożliwiający przełączanie plików z jednego formatu na inny.

Oprócz przesyłania plików z dysku lokalnego AIMP umożliwia importowanie plików audio z Dysku Google, OneDrive, Dropbox i innych usług przechowywania w chmurze.

Jeśli lubisz spać przy muzyce odtwarzanej w tle, AIMP udostępnia funkcję wyłącznika czasowego, która pozwala zaplanować automatyczne wyłączenie lub hibernację po określonym czasie.

Odtwarzacz posiada również wbudowany silnik dźwiękowy z 18-pasmowym korektorem, pozwalający dostosować wyjście audio do różnych nastrojów.

Pobierać: Gracz AIMP (Bezpłatny)

5. Foobar2000

Foobar2000 słynie z minimalistycznego designu, elastyczności i wysokiej wydajności. Obsługuje instalację przenośną, umożliwiając uruchomienie odtwarzacza z urządzenia USB na dowolnym komputerze.

Ten odtwarzacz muzyki oferuje prosty, ale konfigurowalny interfejs użytkownika, który pozwala modyfikować wygląd odtwarzacza podczas słuchania muzyki. Zapewnia także zaawansowaną funkcję tagowania, która pomaga w łatwym organizowaniu utworów i list odtwarzania.

Wyróżniającą funkcją Foobar2000 jest Menedżer cyfrowego przetwarzania sygnału, który zapewnia dostęp do korektora, crossfeedu i innych narzędzi do precyzyjnego dostrajania jakości dźwięku. Ponadto funkcja ReplayGain Foobar200 pomaga analizować i odtwarzać dźwięk ze stałą głośnością, zapobiegając nagłym skokom głośności i głośności.

Pobierać: Foobar2000 (Bezpłatny)

6. MusicBee

Harmonijne połączenie wysokiej jakości projektu, funkcjonalności i wysokiej jakości wyjścia audio sprawia, że ​​MusicBee jest preferowanym wyborem dla miłośników bezstratnego dźwięku. Wyposażony w narzędzie do zgrywania płyt CD, odtwarzacz ten umożliwia bezproblemową konwersję płyt CD z muzyką na ścieżki cyfrowe.

MusicBee oferuje wysokiej klasy funkcje audio, w tym obsługę WASAPI i ASIO. Te sterowniki audio współpracują z interfejsem systemu Windows, aby usprawnić odtwarzanie bezstratne. Gwarantują również optymalne wrażenia słuchowe bez zmian powodowanych przez system.

MusicBee oferuje również szeroką gamę skórek interfejsu użytkownika, dzięki czemu możesz dostosować układ odtwarzacza do swoich upodobań. Ponadto oferuje doskonały system zarządzania utworami, listami odtwarzania i podcastami z automatycznym pobieraniem metadanych i zaawansowanymi narzędziami do tagowania.

Pobierać: MuzykaPszczoła (Bezpłatny)

MediaMonkey to wydajny odtwarzacz obsługujący duże biblioteki multimediów w różnych formatach, w tym FLAC, ALAC i WAV. Oprócz funkcji odtwarzania, odtwarzacz ten umożliwia zarządzanie plikami i porządkowanie ich w odrębnych kolekcjach muzycznych.

Jedną z imponujących funkcji tego odtwarzacza jest tryb automatycznego DJ-a i bezpieczna szafa grająca, które umożliwiają tworzenie i odtwarzanie dynamicznych playlist imprezowych. Media Monkey synchronizuje się także na Twoich urządzeniach, dzięki czemu zawsze masz dostęp do swoich list odtwarzania.

Wersje premium tej aplikacji umożliwiają zmianę nazw plików multimedialnych, automatyczną konwersję dźwięku podczas synchronizacji i kodowanie nieograniczonej liczby plików MP3.

Pobierać: MediaMonkey (Dostępne wersje bezpłatne i premium)

Wybór odpowiedniego odtwarzacza, który zapewni najlepszą jakość muzyki w systemie Windows

Od odtwarzaczy oldschoolowych po konfigurowalne odtwarzacze z wyrafinowanymi systemami organizacyjnymi, te bezstratne odtwarzacze audio oferują funkcje, które z pewnością zaspokoją Twoje potrzeby. Jednak przed dokonaniem wyboru ważne jest krytyczne zapoznanie się z ich układem, funkcjami, dodatkowymi narzędziami i wtyczkami.

x