7 najlepszych programów do monitorowania wydajności Citrix

Jeśli nie masz odpowiednich narzędzi, monitorowanie zwirtualizowanej infrastruktury Citrix może być trudne.

Citrix jest wiodącą firmą w dostarczaniu technologii wirtualizacji, które umożliwiają centralny hosting aplikacji i zasobów.

Popularne technologie Citrix, takie jak XenApp i XenDesktop, które są oferowane jako usługi lokalne lub w chmurze, umożliwiają przedsiębiorstwom szybkie i bezproblemowe udostępnianie swoim klientom środowisk wirtualnych.

Dzięki technologiom Citrix firmy mogą zapewnić użytkownikom dostęp do swoich stacji roboczych i usług z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie, na dowolnym urządzeniu iw dowolnej sieci.

Wiele firm skorzystało z pomocy Citrix w przejściu na usługi zwirtualizowane, co zmniejsza zapotrzebowanie na kosztowny sprzęt.

Co to jest monitorowanie Citrix?

Monitorowanie Citrix pomaga informatykom i specjalistom w utrzymaniu maksymalnej wydajności firmowych komputerów stacjonarnych, aplikacji i kompletnych infrastruktur wirtualnych do wirtualizacji. Dzięki temu pracownicy mogą diagnozować problemy wpływające na wydajność sieci i udzielać pomocy klientom.

Monitorowanie Citrix umożliwia ocenę skuteczności konfiguracji Citrix i otrzymywanie alertów za każdym razem, gdy wystąpi coś, co może mieć wpływ na wrażenia użytkownika końcowego.

W tym artykule przygotowaliśmy listę najlepszych narzędzi do monitorowania Citrix, które mogą pomóc Ci znaleźć źródło błędów i szybciej je rozwiązać.

Zacznijmy!

Paessler PRTG

Paessler PRTG to dobrze znane narzędzie do monitorowania sieci, które umożliwia monitorowanie, diagnozowanie i raportowanie w czasie rzeczywistym wydajności wirtualnych aplikacji i pulpitów Citrix.

PRTG umożliwia dodawanie niestandardowych czujników, co pozwala na dalsze dostosowywanie monitorowania i raportowania. Zintegrowane czujniki można wykorzystać do kontrolowania różnych aspektów systemu Citrix.

Na przykład możesz śledzić wszystkie kluczowe informacje o hoście za pomocą czujnika hosta PRTG Citrix XenServer.

A dzięki Citrix XenServer VM Sensor możesz monitorować wszystkie istotne metryki wydajności maszyn wirtualnych, takie jak zużycie pamięci i procesora, buforowanie we/wy i wzorce ruchu.

Ponadto istnieje wiele sposobów śledzenia kopii zapasowych Citrix Hypervisor. Na przykład możesz użyć czujnika IMAP, aby kontrolować swoje e-maile pod kątem terminów oznaczających, że tworzenie kopii zapasowej zostało zakończone. Możesz również upewnić się, że Twoje zasoby są stale aktualizowane, konfigurując ten czujnik IMAP.

A do 100 czujników jest całkowicie darmowy do pobrania i skonfigurowania. PRTG ma 30-dniowy okres próbny nieograniczonego dostępu. A potem powraca do normalnej edycji z ograniczonymi funkcjami. W każdej chwili możesz przełączyć się na wersję premium.

Słoneczne Wiatry

SolarWinds Server & Application Monitor (SAM) to kompleksowe narzędzie do monitorowania serwerów i aplikacji, które umożliwia aktywne monitorowanie wydajności XenApp i XenDesktop.

Możesz użyć tej aplikacji do śledzenia obciążenia procesora, liczników wydajności i każdej innej aktywności zarówno dla aplikacji do wirtualizacji, jak i komputerów stacjonarnych.

Środowisko monitorowania jest bardzo dynamiczne, z licznymi opcjami wizualizacji, takimi jak wykresy i wykresy.

Możesz na przykład użyć paska narzędzi panelu, aby zbudować wykres wykorzystania procesora i obserwować, jak metryka zmienia się w czasie. Możesz nawet dostosować cały interfejs monitorowania do swoich potrzeb i zainteresowań.

Alerty można skonfigurować tak, aby generowały wiadomości SMS / e-mail, które zapewniają, że zdarzenia dotyczące wydajności nigdy nie zostaną pominięte. Te alerty są powiadomieniami opartymi na limitach, które powiadamiają Cię, gdy funkcjonalność maszyny wirtualnej przekroczy znaczący poziom.

SAM usprawnia również proces rozwiązywania problemów, definiując, które usługi działają na jakich hostach i serwerach wirtualnych, a także jakie zasoby pamięci są powiązane z aplikacjami. Ceny zaczynają się od 1663 USD rocznie i zapewniają w pełni funkcjonalny 30-dniowy okres próbny.

Zarządzaj silnikiem

ManageEngine Applications manager to strategiczne i potężne narzędzie do monitorowania wydajności sieci i aplikacji, które przeprowadza ocenę sieci i dostarcza wykresy topologiczne.

Możliwości monitorowania Citrix należą do funkcji oferowanych przez tę aplikację narzędziową, oprócz monitorowania serwerów i wirtualizacji.

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do kluczowych parametrów monitorowania XenApp, aby usprawnić wykrywanie problemów, sprawdzać dostępność i działanie aplikacji wirtualnych oraz zapobiegać nieoczekiwanym przestojom.

Ponadto umożliwia użytkownikowi ustawianie progów i otrzymywanie ostrzeżeń w przypadku naruszenia funkcjonalności lub wydajności usługi.

Ponadto ten menedżer aplikacji pomaga w przetwarzaniu dzienników między aplikacjami i serwerami w celu rozwiązywania problemów, takich jak przeciążenie serwera, nieautoryzowane logowanie użytkowników, nieprawidłowe konfiguracje zabezpieczeń sesji i wiele innych.

W środowisku wirtualnym Citrix obserwowanie wykazów katalogów XenApp i profili użytkowników jest niezbędne, aby zapewnić klientom stałe uwierzytelnianie za każdym razem.

Podczas pobierania narzędzia możesz wybrać wersję Professional lub Enterprise na okres próbny.

Kontrola w górę

ContolUp to specjalistyczne oprogramowanie do monitorowania infrastruktury i wydajności w czasie rzeczywistym, które wykrywa i naprawia błędy w całym środowisku Citrix. Ta aplikacja zapewnia przejrzystość od hipernadzorców aż do określonych interakcji użytkownika.

Adaptowalny pulpit nawigacyjny zapewnia również metryki wydajności w czasie rzeczywistym i wyświetla dane w formie tabelarycznej, takie jak zakres przepustowości, ramy czasowe uwierzytelniania i czas pracy usługi.

Aby zidentyfikować przyczynę awarii serwera, można przeanalizować parametry i konfiguracje systemów hosta.

Chmura Citrix, hiperwizor Citrix, kontroler dostarczania aplikacji Citrix i inne produkty Citrix są zintegrowane z ContolUp.

Obsługuje wszystkie niezbędne komponenty Citrix potrzebne do wykonywania zwirtualizowanych działań. Użytkownicy mogą nawet uruchamiać za jego pośrednictwem zautomatyzowane procesy w odpowiedzi na wyzwalacze określone w parametrach lub obiektach.

ContolUp gromadzi metryki w czasie rzeczywistym, aby zapewnić pełny obraz ustawień infrastruktury pulpitów wirtualnych (VDI), umożliwiając wykrywanie problemów, diagnozowanie ich i naprawianie, zanim wpłyną negatywnie na cyfrowe doświadczenia klienta.

Edycje Enterprise, Platinum i Ultimate są dostępne do zakupu i pobrania. Każda wersja ma swoje istotne cechy. Możesz porównać funkcje i zobaczyć szczegóły cenowe tutaj.

eG Enterprise

eG Enterprise, dzięki m.in. innowacjom, jest wiodącym rozwiązaniem do monitorowania aplikacji, które pozwala wyjść poza banalne metryki i skupić się na problemie rozwiązywania problemów wydajnościowych.

Dzięki temu narzędziu eG Enterprise możesz również aktywnie śledzić, analizować i raportować funkcjonalność wirtualnych aplikacji i pulpitów Citrix. Jest kompatybilny z najnowszą wersją wszystkich komponentów Citrix Workspace.

Ponadto można uzyskać kompleksową dostępność, natychmiast porównywać metryki wydajności w różnych warstwach, szybko identyfikować podstawową przyczynę problemów z wydajnością oraz zwiększać czas pracy bez przestojów i wydajność.

Każdy komponent architektury Citrix może być monitorowany, co pozwala śledzić wskaźniki, takie jak zużycie procesora, w formie wykresów i wykresów.

Alerty można skonfigurować tak, aby otrzymywać powiadomienia o problemach z wydajnością i wykorzystują automatyczne linie bazowe w celu wykrycia nietypowego zachowania w środowisku Citrix.

Jeśli w środowisku Citrix występuje problem, skuteczne wykrywanie przyczyn źródłowych umożliwi określenie, w jaki sposób do niego doszło.

To narzędzie wykorzystuje algorytmy uczenia maszynowego do identyfikowania, które elementy systemu spowodowały alarmy i do oceny ich ważności.

Jest dostarczany z 30-dniową bezpłatną wersją próbną, a ceny są oparte na modelu wdrażania. Model SaaS/Cloud zaczyna się od 125 USD miesięcznie, a subskrypcja od 100 USD miesięcznie.

Zabbix

Zabbix to marka znana wśród inżynierów IT. Jest to kompletne rozwiązanie do monitorowania, które umożliwia aktywne monitorowanie całego środowiska Citrix. Pomaga w monitorowaniu aktywności użytkowników, zużycia usług i wydajności aplikacji oraz automatycznie wykrywa serwery Citrix.

Możesz badać metryki wydajności w formie wykresów, aby obserwować, jak zmienia się doświadczenie użytkownika i niezawodność aplikacji w czasie

Aby znaleźć problemy ukryte w każdej warstwie, narzędzie to monitoruje całą architekturę aplikacji, która znajduje się za warstwą wirtualizacji. Dodatkowo ma wydajną funkcję wykrywania przyczyn źródłowych.

Gdy do środowiska monitorowania dodawane są nowe stacje robocze, ten mechanizm automatycznego wykrywania pomaga w automatycznej aktualizacji zmian w infrastrukturze.

Podobnie jak w przypadku innych rozwiązań monitorowania Citrix, alerty można skonfigurować tak, aby były powiadamiane o problemach z wydajnością. W zależności od wymagań możesz poprosić zespół wsparcia o zintegrowanie Twojej aplikacji w określony sposób.

Automatyzacja

Automai to kolejne fantastyczne rozwiązanie do monitorowania środowiska Citrix, które automatyzuje cały proces monitorowania wirtualnych aplikacji i komputerów stacjonarnych.

To narzędzie monitoruje dane o wydajności w czasie rzeczywistym i porównuje je z wcześniej zapisanymi rekordami. Możesz mieć oko na specyficzne doświadczenia użytkowników końcowych.

Możesz także śledzić zachowanie użytkownika, w tym próby logowania i czas, jaki utrzymywał się na każdym etapie sesji. Istnieją również mechanizmy ostrzegania, które informują o wystąpieniu określonego zdarzenia wydajności, które wymaga uwagi użytkownika.

Dodatkowo, wstępnie skonfigurowany zaawansowany ScenarioBuilder umożliwia tworzenie procedur i przepływów pracy w ciągu kilku sekund. Możesz poprosić o demo z ich strony internetowej i zobaczyć, jak technologia robotyczna usprawnia monitorowanie Citrix.

Często zadawane pytania dotyczące środowiska Citrix

Dlaczego Citrix działa wolno?

Istnieje wiele powodów, dla których wydajność Citrix może być niska. Niektóre z przyczyn to źle skonfigurowane profile, niewłaściwa optymalizacja systemu operacyjnego, niekontrolowane procesy i niewystarczająca pamięć masowa.

Jak poprawić wydajność Citrix?

Słaba wydajność Citrix może mieć poważny wpływ na operacje biznesowe. Częste kończenie sesji, powolne uruchamianie aplikacji, nieoczekiwane awarie ekranu i ogólne opóźnienia w sieci to oznaki słabej wydajności Citrix. Może to mieć wpływ na wszystkich użytkowników w środowisku Citrix i ma znaczący wpływ na produktywność użytkowników.

Znalezienie głównych przyczyn słabej wydajności Citrix jest trudne, ponieważ wiele warstw Citrix jest od siebie zależnych. W rezultacie każdy problem z jedną warstwą może wpływać na działanie innej, powodując niestabilność w całym środowisku Citrix.
Każde z wyżej wymienionych narzędzi do monitorowania można wykorzystać do monitorowania i zwiększania wydajności infrastruktury Citrix.

Czy można śledzić aktywność za pomocą Citrix?

Jeśli korzystasz z aplikacji Citrix Workspace Application na osobistej stacji roboczej i coś robisz, tylko aktywność może być monitorowana.

Na przykład Twoja organizacja może monitorować Twoją aktywność online, jeśli otworzysz przeglądarkę internetową w obszarze roboczym Citrix i użyjesz jej do surfowania po Internecie, ponieważ jesteś zdalnie połączony z jej serwerem. Mogą śledzić Twoją aktywność tylko do momentu pozostania w środowisku Citrix.

Wniosek

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w poznawaniu najlepszych aplikacji do monitorowania wydajności Citrix. Możesz być również zainteresowany poznaniem najlepszych narzędzi oprogramowania do monitorowania Hyper-V w celu uzyskania lepszych informacji

x