7 najlepszych programów do zarządzania usługą Active Directory i Office 365 dla małych i średnich firm w 2022 r.

Udostępnij teraz w social media:

Dwa najważniejsze programy wykorzystywane przez małe i średnie organizacje do wydajnego zarządzania infrastrukturą IT i działaniami operacyjnymi to Windows Server i Office 365 (Microsoft 365).

Organizacje różnej wielkości na całym świecie korzystają z produktów firmy Microsoft i zgodnie z Statystyka raport, Microsoft Windows ma ponad 69% udziału w rynku według stanu na grudzień 2021 r.

Źródło obrazu: microsoft.com

Znaczący udział w światowym rynku serwerów Windows ma rdzeń silnika. Bez tego serwer Windows nie może być kontrolerem domeny i nie może odgrywać ważnej roli w sieciach serwerów na całym świecie.

Podstawowym silnikiem Microsoft Windows Server jest Active Directory (AD).

Active Directory (AD) jest podstawą serwera, który zapewnia uwierzytelnianie dla każdego zasobu, który próbuje uzyskać dostęp do zasobów domeny w infrastrukturze. Dlatego zarządzanie i administracja AD mają ogromne znaczenie.

W tym poście zrozumiemy czym jest AD, jak działa, jaka jest struktura i zalety, a na koniec zobaczymy topowe oprogramowanie służące do efektywnego zarządzania active directory.

Active Directory (AD)

AD to zestaw usług i baz danych, który działa na Microsoft Windows Server i odgrywa kluczową rolę w ustanawianiu serwera Windows jako kontrolera domeny. Bez AD serwer Windows może być tylko serwerem autonomicznym i nie może być serwerem domeny.

Jako baza danych AD przechowuje informacje o całej infrastrukturze, takie jak użytkownicy, komputery, grupy, aplikacje i inne obiekty, a obiekty te są klasyfikowane według ich nazwy i atrybutów.

AD upraszcza pracę administratorów w zakresie zarządzania kontrolą dostępu i uprawnieniami do zasobów sieciowych i różnych obiektów. Jego mechanizm pomaga uwierzytelniać użytkowników i zapewniać niezbędne uprawnienia dostępu do zasobów sieciowych lub obiektów. Oferuje również dodatkowe usługi, w tym jednokrotne logowanie (SSO), certyfikaty bezpieczeństwa, LDAP i zarządzanie prawami dostępu.

Inne ważne usługi świadczone przez AD to usługi LDS (Lightweight Directory Services), usługi certyfikatów, usługi federacyjne Active Directory i usługi zarządzania prawami.

Jaka jest struktura usługi Active Directory (AD)?

AD przechowuje dane w hierarchicznej strukturze składającej się z domen, drzew i lasów.

 • Domeny: domena reprezentuje grupę obiektów, takich jak użytkownicy, grupy i urządzenia, które współdzielą tę samą bazę danych AD.

Kredyt obrazu: microsoft.com

 • Drzewa: jedna lub więcej domen tworzy jedno drzewo, a wiele domen w drzewie ufa sobie nawzajem.
 • Las: Las to grupa drzew. Drzewa w tym samym lesie ufają sobie nawzajem, a także współużytkują schematy katalogów, katalogi, informacje o aplikacjach i konfiguracje domen.
 • Jednostki organizacyjne (OU): Jednostka organizacyjna służy do organizowania użytkowników, grup, komputerów i innych jednostek organizacyjnych.

O Office 365

Office 365 to oparte na chmurze rozwiązanie SaaS (Software as a Service) dostarczane przez firmę Microsoft w modelu subskrypcji.

Ten pakiet oprogramowania zawiera te same funkcje, co tradycyjne wersje pakietu Microsoft Office, w tym Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote oraz dodatkowe aplikacje, takie jak Access, Publisher itp.

Źródło obrazu: microsoft.com

Ponieważ Microsoft Office 365 jest oparty na chmurze, użytkownicy biznesowi, mali i duzi, mogą pracować z dowolnego miejsca bez konieczności korzystania z zewnętrznej infrastruktury z najlepszymi zabezpieczeniami w postaci pamięci masowej w chmurze.

Według najnowszych Statystyka raport, 731 000 firm w samych Stanach Zjednoczonych korzysta z usługi Office 365 i ponad milion firm na całym świecie.

Chociaż usługa Office 365 jest kompletnym i kompleksowym oprogramowaniem, przyjrzymy się oprogramowaniu do zarządzania usługą Office 365 innej firmy, które pomoże Twojej firmie zarządzać infrastrukturą IT z ulepszonymi zabezpieczeniami, wykonywać częste kopie zapasowe i przywracać w razie potrzeby, wielokrotne raportowanie dla zgodność danych i audyt itp. w skrócie improwizacja ogólnej wydajności organizacyjnej.

Dlaczego warto korzystać z Active Directory (AD) i oprogramowania do zarządzania Office 365?

Usługi AD firmy Microsoft są elastyczne i wydajne, ale wraz z rozwojem sieci i infrastruktury firmy poszukują rozwiązań upraszczających operacje i zarządzanie. AD ma również ograniczone możliwości tworzenia kopii zapasowych, przywracania, automatyzacji i raportowania.

Powszechne korzystanie z Office 365 kończy się niepowodzeniem w kilku obszarach, np. ograniczona liczba użytkowników, którymi można zarządzać jednocześnie, brak obsługi zmian użytkowników grupowych opartych na CSV i nie tylko.

Aby dostosować usługę Office 365, administratorzy IT często muszą używać języka skryptowego, takiego jak PowerShell, co może być czasochłonne i uciążliwe.

  Jak używać Fedory Media Writer do tworzenia USB instalacyjnego Fedory?

Nawet administratorzy muszą przełączać się między wieloma konsolami, aby zarządzać środowiskami Active Directory, Exchange Server i Office 365. Zwiększa to obciążenie administratora i wydłuża czas potrzebny na wykonanie każdego zadania.

Idąc dalej, opcje tworzenia kopii zapasowych i przywracania są ograniczone, a opcji automatyzacji jest bardzo niewiele. Automatyzacja jest dość ważna przy dzisiejszej rosnącej aktywności ręcznej.

Dlatego przyjrzymy się niektórym zewnętrznym oprogramowaniu używanym do zarządzania usługami AD i Office 365, aby sprostać dzisiejszym wyzwaniom, takim jak dodatki grupowe, automatyzacja, delegowanie, zgodność, zabezpieczenia itp. Zacznijmy od przeglądu oprogramowania pod kątem łatwego zarządzania i obsługi Active Directory i Office 365:

ManageEngine ADManager Plus

Wielokrotnie nagradzany (ponad 120 nagród) Zarządzaj silnikiem Oprogramowanie zapewnia oprogramowanie do zarządzania IT dla małych i dużych firm w przystępnej cenie. Produkty te obejmują zarządzanie usługami, zarządzanie operacjami, usługę Active Directory i wymagania dotyczące zabezpieczeń. Firma twierdzi, że 3 na 5 firm z listy Fortune 500 korzysta z produktów ManageEngine.

Oprogramowanie ADManager Plus to internetowa platforma do zarządzania i obsługi Active Directory (AD), Office 365 i Exchange z centralnej konsoli.

Pomaga skonsolidować i scentralizować raporty AD, ułatwia delegowanie zadań administracyjnych, pomaga utrzymać porządek w strukturach AD przy mniejszym wysiłku i oszczędza dużo czasu administratorom.

To oprogramowanie upraszcza codzienną pracę administratorów systemu w postaci tworzenia grupowych kont użytkowników w AD poprzez zmianę właściwości kont użytkowników, w tym właściwości Skrzynki pocztowej Exchange i Usług terminalowych.

Zgodność i audyty użytkowników i Active Directory mogą być utrzymywane przy minimalnym wysiłku dzięki wbudowanym 200 raportom oprogramowania.

Funkcje AD

 • Raporty dotyczące zgodności z przepisami rządowymi, takimi jak SOX, HIPAA, GLBA, PCI i inne.
 • Twórz i deleguj role zabezpieczeń w celu nadawania/odwoływania uprawnień
 • Zautomatyzuj regularne tworzenie kopii zapasowych zadań AD, przywracanie, udostępnianie użytkowników, czyszczenie nieaktywnych użytkowników, zadania kontrolne itp.

Zarządzanie Office 365 za pomocą ADManager Plus

Dzięki ADManager Plus możesz zarządzać Office 365 bez kłopotów i ograniczeń. To oprogramowanie umożliwia pobieranie raportów dla aktywnych i nieaktywnych użytkowników oraz szczegółów licencji bez użycia skomplikowanego języka skryptowego.

Oprogramowanie może generować ponad 80 wstępnie skonfigurowanych raportów dotyczących użytkowników, grup, kontaktów, licencji Office 365, skrzynek pocztowych Exchange i aplikacji internetowych Office 365 bez użycia skomplikowanych skryptów.

Obszerne raporty upraszczają raportowanie i pomagają administratorom podejmować świadome decyzje dotyczące zarządzania dobrze zorganizowanym środowiskiem Office 365.

ADManager Plus pomaga również w zarządzaniu grupami użytkowników, zarządzaniu kontaktami, automatyzacji i planowaniu raportów.

Cechy:

 • Elastyczne zarządzanie licencjami dla Office 365
 • Automatyzuj codzienne zadania administracyjne platformy Microsoft 365 za pomocą prostych czynności wykonywanych jednym kliknięciem i wyświetlaj szczegółową historię wszystkich zautomatyzowanych zadań
 • Raporty można planować, archiwizować i przesyłać pocztą elektroniczną.
 • Wyświetl szczegółowe informacje o środowiskach Office 365 ze wstępnie skonfigurowanymi raportami

Oprogramowanie upraszcza obsługę i zarządzanie administracją Active Directory i Office 365 oraz przenosi ją na wyższy poziom pod względem użyteczności, raportowania, bezpieczeństwa, odporności na błędy i nie tylko. Obszerne raporty oprogramowania zapewniają pomoc w zapewnianiu zgodności i dostarczaniu, najlepszego produktu lub usługi dla administratorów, audytorów i menedżerów.

Oprogramowanie ma trzy edycje: bezpłatną, standardową i profesjonalną. Darmowa edycja ma ograniczone obiekty AD. Pełną wersję oprogramowania można ocenić w ciągu 30 dni. Ceny zaczynają się od 595,00 USD rocznie. Pełne demo można obejrzeć tutaj.

Veeam Backup dla Microsoft Office 365

Bezpieczeństwo danych ma kluczowe znaczenie dla każdej organizacji, dlatego aby dane były bezpieczne na platformie Office 365, Veeam backup zapewnia kompleksowe rozwiązanie.

Kredyt obrazu: veeam.com

Microsoft Office 365 to stabilna i elastyczna platforma do pracy z Wordem, Excelem, PowerPointem, Outlookiem i wieloma innymi, ale bezpieczeństwo danych jest najważniejsze. Według raport85% użytkowników platformy Microsoft 365 zostało dotkniętych naruszeniem danych.

Według strony internetowej firmy, oprogramowanie ma 5,8 mln kontraktów i zdobyło ponad 200 nagród w różnych kategoriach. Z oprogramowania Veeam korzysta 69% z 2000 firm na całym świecie.

Veeam to kompleksowe rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania produktów firmy Microsoft, w tym Office 365, Exchange Server, SharePoint, OneDrive i Microsoft Teams. Oprogramowanie oferuje również ochronę przed ransomware oraz ochronę lokalną i w chmurze.

Korzystanie z tego oprogramowania eliminuje ryzyko utraty dostępu i kontroli nad plikami i folderami biurowymi, danymi e-mail Microsoft Teams, witrynami SharePoint, dokumentami, bibliotekami, kontami OneDrive i ustawieniami, dzięki czemu Twoje dane są zawsze chronione i dostępne.

Oprócz Office 365 oprogramowanie oferuje również rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych dla systemów Windows, Linux, NAS, VMware, Azure, AWS i Nutanix, Active Directory i MySQL.

  Jak zmienić nazwę użytkownika i awatar w Google Stadia

Cechy

 • Twórz kopie zapasowe danych co pięć minut i przywracaj elastyczność na ponad 40 sposobów
 • Umożliwia ustawienie częstotliwości i czasu dla danych Exchange i Sharepoint w celu zmniejszenia wpływu na centrum danych
 • Lokalne i chmurowe opcje tworzenia kopii zapasowych, takie jak AWS, Azure i IBM Cloud
 • Szczegółowe i wyrafinowane przeszukiwanie archiwów w celu odzyskania dokładnych danych w celu wyeliminowania zakłóceń w Twojej firmie

Veeam Backup dla Microsoft Office 365 jest dostępny w rocznych subskrypcjach na okres od 1 do 5 lat. Z oprogramowania można korzystać bezpłatnie przez 30 dni, zanim zostanie wdrożone w środowisku na żywo. Licencje są dostępne dla bazy użytkowników, co zapewnia elastyczność dodawania licencji wraz ze wzrostem liczby użytkowników.

Ochrona Datto SaaS

Datto SaaS Ochrona oferuje kompleksowe rozwiązanie do ochrony danych dla danych Microsoft 365, Exchange, Kalendarz, OneDrive, SharePoint i Teams z trzema razy dziennie tworzeniem kopii zapasowych i elastycznymi opcjami odzyskiwania.

To oprogramowanie jest specjalnie zaprojektowane dla dostawców usług zarządzanych (MSP), łącząc ochronę SaaS i narzędzia obronne SaaS. Chroni dane przed phishingiem przez złośliwe cyberzagrożenia i pomaga zapewnić całkowite zapobieganie phishingowi poprzez ochronę danych poprzez częste archiwizowanie i szybkie odzyskiwanie danych.

Scentralizowana i skalowalna konsola umożliwia klientom MSP ochronę przed pobraniem i zarządzanie próbami kwarantanny i archiwizacji danych.

Krótko mówiąc, platforma ochrony Datto SaaS pomaga usprawnić zgodność danych, ciągłość biznesową i bezpieczeństwo oraz jest wszystkim, czego potrzebują małe i duże firmy, aby prowadzić udany biznes.

Najważniejsze funkcje

Ochrona przed złośliwymi cyberzagrożeniami i błędami usuwania danych

 • Zaawansowana ochrona przed zagrożeniami, która wykrywa zagrożenia typu zero-day przy pierwszym kontakcie, a nie kilka dni później
 • Identyfikuj nieznane zagrożenia zamiast szukać znanych zagrożeń bezpieczeństwa
 • Chroń folder OneDrive przed złośliwym oprogramowaniem i odzyskiwaniem jednym kliknięciem
 • Automatyczne archiwizowanie dla OneDrive, SharePoint, Teams, Gmaila, Kontaktów Google i dodatkowych archiwów, kiedy tylko ich potrzebujesz

Jeśli szukasz rozwiązania zapewniającego ciągłość biznesową, aby chronić swoje dane przed cyberzagrożeniami i utratą danych, to Datto jest jednym z narzędzi do odzyskiwania danych po awarii. Ta licencja jest oparta na użytkowniku i dostępna na żądanie.

Poszukiwanie

Poszukiwanie oferuje rozwiązania Active Directory (AD), Azure AD i Hybrid AD do zarządzania, migracji i bezpieczeństwa.

Rozwiązanie migracji i konsolidacji AD dostarczane przez firmę Quest nie ma wpływu na reorganizację środowiska produkcyjnego lub rzeczywistego bez przerw w świadczeniu usług.

Quest upraszcza codzienne czynności związane z zarządzaniem AD, z pewnością oszczędzając czas i pieniądze, takie jak: zarządzanie kontami i grupami AD, zasady grupowe, sprawdzanie stanu i dostępności i wiele innych.

Bezpieczeństwo AD zostało przeniesione na wyższy poziom dzięki przyjęciu platformy Quest poprzez identyfikowanie włamań, zapobieganie naruszeniom i łagodzenie zagrożeń. Oprogramowanie zapewnia skanowanie aktywności użytkownika w czasie rzeczywistym i ostrzega o podejrzanej aktywności.

Oprogramowanie Quest jest dostępne w wersji próbnej przez ograniczony czas, a ceny są dostępne na żądanie.

Adaxes

Adaxes to wielokrotnie nagradzana zaawansowana platforma automatyzacji i zarządzania, która zapewnia ulepszone zarządzanie usługami Active Directory, Microsoft 365 (Office 365) i Exchange.

To przyjazne dla użytkownika oprogramowanie upraszcza codzienne czynności, automatyzuje powtarzające się zadania i oferuje zwiększone bezpieczeństwo dla Active Directory i Microsoft 365.

Jedną z jego wyjątkowości jest to, że oferuje pełną automatyzację zarządzania cyklem życia użytkownika w zakresie konserwacji i administracji, takiej jak przypisywanie skrzynek pocztowych, licencji Microsoft 365, aktywowanie kont Skype dla konkretnych użytkowników, tworzenie folderów domowych, wysyłanie wiadomości e-mail z powitaniem i wiele innych.

Jest to platforma internetowa, która zapewnia użytkownikom i grupom kontrolę dostępu opartą na rolach, aby zapewnić bardziej szczegółowe i bezpieczne uprawnienia w celu spełnienia standardów danych korporacyjnych.

Pojedyncza scentralizowana konsola z możliwością głębokiego dostosowania służy do zarządzania usługą AD, konfigurowania skrzynek pocztowych i zarządzania licencjami Microsoft 365.

Codzienne zadania administratorów IT można zautomatyzować i regularnie planować, aby zaoszczędzić czas i osobogodziny. Mogą pobierać różne typy raportów z ponad 200 wstępnie skonfigurowanych raportów lub dostosowywać je w oparciu o określone wymagania.

Cechy

 • Zmniejsz obciążenie pracą, ponieważ większość zadań związanych z zarządzaniem użytkownikami można zautomatyzować
 • Zwiększone bezpieczeństwo dzięki przepływom pracy opartym na uprawnieniach i zabezpieczeniom opartym na rolach
 • Skuteczny audyt środowiskowy AD dzięki kompleksowemu modelowi raportowania
 • Zautomatyzuj tworzenie skrzynek pocztowych, list dystrybucyjnych i odbiorców z obsługą poczty
 • Hasło do samodzielnego odzyskiwania z ekranu logowania dla użytkowników macOS i Wdów

Uniwersalny internetowy interfejs użytkownika Adaxes może być używany przez administratorów, helpdesk, HR, menedżerów i innych pracowników do wykonywania zadań administracyjnych związanych z usługami AD, Exchange i Microsoft 365.

Oprogramowanie można testować bezpłatnie przez 30 dni. Polityka licencyjna oparta jest na liczbie aktywnych użytkowników w AD. Licencje wieczyste zaczynają się od 1600 USD dla co najmniej 100 aktywnych użytkowników.

  Jak usunąć dane lokalizacji podczas udostępniania zdjęć na iPhonie

AdminDroid

AdminDroid to narzędzie do monitorowania, analizowania i generowania ponad 600 raportów dla Office 365 i całej jego rodziny, w tym Azure AD, Exchange, Sharepoint, Onedrive, Skype i Microsoft Teams.

Kredyt obrazu: admindroid.com

To oprogramowanie służy do zarządzania całym stosem platformy Microsoft 365 dzięki innowacyjnym funkcjom, takim jak delegowanie na poziomie mikro, zaawansowane planowanie, raportowanie oparte na sztucznej inteligencji i nie tylko. Korzysta z niego 60 milionów użytkowników z ponad 110 krajów.

AdminDroid zapewnia również przegląd bieżących ustawień SharePoint, uprawnień, zaproszeń do udostępniania i uprawnień do dokumentów. Rutynowe czynności administracyjne można przypisywać użytkownikom w celu uzyskiwania dostępu lub monitorowania określonych użytkowników, grup, skrzynek pocztowych i zespołów firmy Microsoft.

Jego funkcja alertów jest wystarczająco potężna, aby wyłapywać nowe i nietypowe zdarzenia, aby ostrzec Cię o nieudanych logowaniach i wymuszonych próbach ochrony środowiska Office365.

Oprogramowanie zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa w zakresie analizy behawioralnej, dochodzeń kryminalistycznych, oszustw i dochodzeń w sprawie naruszenia danych.

Źródło obrazu: admindroid.com

Można generować różnorodne raporty statystyczne i audytowe, w tym licencje, grupy, zabezpieczenia, rozmiar i wykorzystanie skrzynek pocztowych, ruch e-mail, spam i złośliwe oprogramowanie i wiele innych.

Cechy

 • Monitoruje każdą aktywność w Office 365 i bada anonimową aktywność
 • Ponad 45 wstępnie skonfigurowanych sygnałów do ochrony infrastruktury Microsoft 365
 • Deleguj efektywne zarządzanie zasobami, raportami i dashboardami
 • Szczegółowe raporty użytkowania i bezpieczeństwa pomagają zachować zgodność z audytami, takimi jak HIPAA, SOX, FISMA, ISO 27001 i inne.

AdminDroid ma bezpłatną wersję i edycje premium, takie jak Standard i Pro. Edycję premium można testować bezpłatnie przez 15 dni. Ceny zaczynają się od 49 USD rocznie dla 150 użytkowników. Możesz zobaczyć demo oprogramowania na żywo tutaj.

Identyfikator grupy Imanami

Identyfikator grupy oferuje rozwiązania Active Directory i Office 365, w tym automatyzację, delegowanie, administrację i zarządzanie cyklem życia użytkowników i grup.

Oprogramowanie otrzymało nagrodę Gartner Peer Insights 2021 za głos klienta w zarządzaniu tożsamością i zarządzaniu nią.

Jego platforma automatyzacji upraszcza zarządzanie grupami, użytkownikami i uprawnieniami dla wszystkich typów organizacji, oszczędzając czas ludzki oraz zwiększając dokładność i bezpieczeństwo środowiska.

Jego mechanizm synchronizacji wykrywa zmiany AD i replikuje dane na wszystkich platformach, w tym w środowiskach lokalnych, hybrydowych i chmurowych.

Funkcja delegowania w zarządzaniu tożsamością i dostępem upraszcza złożone czynności, takie jak udostępnianie użytkowników, wycofywanie obsługi i inne zadania administracyjne za pośrednictwem samoobsługowego portalu internetowego.

Cechy

 • Przenieś i zamknij konta za naciśnięciem jednego przycisku
 • Rozwiązania do zarządzania grupami i użytkownikami pomagają podejmować mądre i terminowe decyzje dotyczące wymagań atestacyjnych.
 • Zapewnia szczegółowy widok nieustrukturyzowanych danych
 • Zmniejsz liczbę błędów ludzkich dzięki definicjom grup opartym na zapytaniach
 • Popraw spójność i bezpieczeństwo katalogów, zapewniając użytkownikom, że nie mają nadmiernych uprawnień

GroupID jest bezpieczny i łatwy w instalacji i utrzymaniu. Umożliwia administratorom IT zautomatyzowanie i rozszerzenie funkcjonalności AD i Office 365 na wyższy poziom w celu efektywnego zarządzania infrastrukturą IT i zapewnienia jej bezpieczeństwa.

Platforma integruje się z wiodącymi katalogami, w tym AD, Azure AD, współdzielonym katalogiem opartym na LDAP oraz platformami komunikacyjnymi, takimi jak Microsoft Exchange Server i Microsoft 365 oraz Google Workspace dla aplikacji biznesowych. Oprogramowanie jest dostępne do bezpłatnego testowania przez 30 dni. Ceny są dostępne na życzenie.

Wniosek

Utrzymanie bezpiecznej i zarządzanej usługi Active Directory jest kosztowne pod względem kosztów i godzin.

Błędy w działaniach ręcznych, takich jak zapewnienie członkom uprawnień dostępu do grup i katalogów domen, czyszczenie nieużywanych kont itp., są trudnym zadaniem, ponieważ mogą one zagrozić bezpieczeństwu.

Co najważniejsze, automatyzacja AD i Office 365 ma kluczowe znaczenie w dzisiejszej złożonej i rozproszonej geograficznie infrastrukturze.

Aby rozwiązać wszystkie te problemy i nie tylko, zaleca się użycie wyżej wymienionego oprogramowania. Skutecznym sposobem jest wykonanie próby i sprawdzenie wykonalności, a następnie zaplanowanie zakupu odpowiedniego oprogramowania dla swojego środowiska.

Możesz także przyjrzeć się niektórym narzędziom do monitorowania Active Directory.

x