7 najlepszych programów obiektowej pamięci masowej zgodnych z S3 do samodzielnego hostowania

Dane napędzają firmy internetowe. prawda?

Danymi mogą być obrazy, audio, wideo oraz inne dokumenty i pliki. Rzecz w tym, że danych wciąż przybywa.

Oznacza to, że przechowywanie danych może stać się skomplikowane, czasochłonne i kosztowne, jeśli zastosujesz tradycyjne metody. Na szczęście dysponujemy technologiami chmurowymi, które ułatwiają życie dzięki odpowiedniemu przechowywaniu danych w przystępny sposób.

Znalezienie odpowiedniego rozwiązania pamięci masowej ma kluczowe znaczenie między innymi dla ochrony danych i uzyskania lepszej dostępności.

Można znaleźć wiele rozwiązań pamięci masowej, a pamięć obiektowa jest jednym z nich.

Więc,

Co to jest obiektowa pamięć masowa?

Obiektowa pamięć masowa jest przeznaczona do przechowywania plików statycznych lub płaskich. Pliki obiektowe zawierają dane, indywidualne identyfikatory i metadane, które są bardzo trwałe i można je dostosowywać. Dane te są dostępne przez HTTP i uporządkowane według powiązanych informacji, takich jak data utworzenia, rozmiar, nazwa, typ pliku itp.

Obiektowa pamięć masowa jest preferowanym wyborem programistów i firm ze względu na łatwość dostępu i możliwość przeszukiwania metadanych. Jest to również ekonomiczne rozwiązanie, z którego mogą skorzystać firmy.

Na rynku dostępnych jest wiele programów do przechowywania obiektów w chmurze, a najlepsze z nich to Amazon S3, GCS, Azure itp. Ale nie każdy chciałby przechowywać dane w chmurze z różnych powodów, ale to nie znaczy nie możesz skorzystać z obiektowej pamięci masowej.

Możesz wybrać samoobsługowe oprogramowanie kompatybilne z S3. Możesz je hostować na swoim serwerze, w swoim centrum danych, lokalnie.

Brzmi dobrze?

Porozmawiajmy więc o oprogramowaniu do obiektowej pamięci masowej, a następnie możesz zdecydować, które z nich najlepiej odpowiada Twoim unikalnym wymaganiom.

MinIO

Natywna i wydajna platforma obiektowej pamięci masowej Kubernetes MinIO są zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom chmury hybrydowej. Jest w stanie zapewnić stabilną funkcjonalność dla twoich aplikacji.

MinIO obsługuje wiele przypadków użycia w różnych środowiskach i od samego początku jest natywny dla chmury. Zdefiniowany programowo pakiet MinIO działa bezproblemowo w chmurach publicznych i prywatnych na brzegu sieci i zyskuje pozycję lidera w obiektowej pamięci masowej w chmurze hybrydowej.

Dzięki wiodącej w branży skalowalności i wydajności MinIO zapewnia wiele przypadków użycia do analizy danych, sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, nowoczesnych aplikacji mobilnych i internetowych, tworzenia kopii zapasowych i przywracania.

Jest natywny dla architektur i technologii chmurowych, takich jak orkiestracja przy użyciu Kubernetes, konteneryzacja, wielodostępność i mikrousługi.

MinIO to jedna z najszybszych platform obiektowej pamięci masowej na świecie, z szybkością odczytu/zapisu od 183 GB/s do 171 GB/s przy użyciu standardowego sprzętu. Może działać jako główna warstwa pamięci masowej dla wielu obciążeń, takich jak Spark, TensorFlow, Presto, Hadoop HDFS i H2O.

Jest to oprogramowanie typu open source. Dzięki zasadom minimalizmu MinIO pomaga zmniejszyć możliwość wystąpienia błędów, zapewnia niezawodność i poprawia czas pracy bez przestojów.

Możesz zainstalować i skonfigurować go w ciągu kilku minut bez mylących odmian i opcji, co skutkuje mniejszą awaryjnością i minimalnymi zadaniami administracyjnymi. Alternatywnie, jeśli nie masz czasu na instalację i zarządzanie, możesz uzyskać Minio gotowe na Kamatera VM.

cef

Interfejs oprogramowania obiektowej pamięci masowej cef jest zbudowany na librados, który zapewnia aplikacji klienckiej dostęp RESTful do klastrów pamięci masowej Ceph. Tworzy również podstawę, na której można wykorzystać jego zaawansowane funkcje, takie jak brama RADOS (RGW), urządzenie blokowe RADOS (RBD) i system plików Ceph (CephFS).

Poza kompatybilnością z S3, Ceph oferuje również obiektową pamięć masową dla interfejsu kompatybilnego z OpenStack Swift API. Biblioteki librados firmy Ceph obsługują aplikacje napisane w językach Java, C, C++, PHP, Python i innych. Umożliwia również tym aplikacjom dostęp do platformy obiektowej pamięci masowej za pośrednictwem natywnego interfejsu API.

Zaawansowane funkcje zawarte w bibliotece librados to:

  • Migawki
  • Mapowania klucz-wartość na poziomie obiektu
  • Całkowite lub częściowe zapisy i odczyty
  • Transakcje niepodzielne, w tym funkcje takie jak obcinanie, klonowanie zakresu i dołączanie

Zenko

Szybciej projektuj i integruj swoje aplikacje, korzystając z platformy zgodnej z S3 Zenko i przechowuj swoje obiekty i dane w dowolnym miejscu. Zapewniają 360-stopniowy dostęp do wybranej chmury wraz z zestawem S3 API.

Zenko oferuje jeden interfejs, który łączy wiele operacji w jednym miejscu i obsługuje przechowywanie danych w wielu chmurach lokalnie oraz chmurę publiczną Amazon S3 i inne usługi, takie jak Docker i Scality RING.

Masz pełny zestaw opakowań i powiązań S3 specyficznych dla języka, który obejmuje zestawy SDK, dzięki czemu możesz tworzyć aplikacje w dowolnym języku. Zenko CloudServer pomaga również programistom uzyskać dostęp do danych uwięzionych w warstwach i przechowywanych lokalnie lub w chmurach publicznych, takich jak Azure, S3 lub GCP.

Riak S2

Riak S2 to łatwe w obsłudze, łatwo dostępne i wysoce skalowalne oprogramowanie do przechowywania danych, zoptymalizowane pod kątem przechowywania obiektów.

Może to być potężne, a jednocześnie proste rozwiązanie do przechowywania danych dla większych obiektów, przeznaczone do publicznych, prywatnych i hybrydowych środowisk chmurowych. Riak S2 oferuje opłacalne rozwiązanie, którego można użyć, aby wymagać pamięci obiektowej dla swoich aplikacji lub innych ofert usług.

Oprogramowanie jest kompatybilne nie tylko z Amazon S3, ale także z OpenStack Swift. Riak ma potężne interfejsy API, jest łatwo skalowalny i obsługuje petabajty danych za pośrednictwem oprogramowania towarowego, które może zwiększyć wydajność po dodaniu większej pojemności.

Riak S2 jest wyposażony w solidne funkcje, które pomagają płynnie uruchamiać i zarządzać aplikacjami Big Data. Inteligentnie replikuje wszystkie obiekty w klastrze, zapewniając, że są one zawsze dostępne dla Twoich potrzeb. Jest przyjazny dla programistów, ponieważ programiści mogą korzystać z dostępnych narzędzi i bibliotek, kiedy tylko chcą, dzięki kompatybilności z S3 i OpenStack.

Riak S2 stale monitoruje i automatycznie naprawia dane po wykryciu niespójności. Otrzymujesz raporty dla poszczególnych dzierżawców dotyczące użycia danych i statystyki, które umożliwiają mierzenie i rozliczanie w przypadku wdrożenia z wieloma dzierżawcami. Pozwala zoptymalizować serwer pod kątem niskich opóźnień w przystępnych cenach, wyświetlając często używane dane na najszybszych nośnikach.

Wykorzystując funkcję przesyłania wielu części, Riak S2 umożliwia łatwe i szybkie przechowywanie dużych plików w gigabajtach i terabajtach. Instalacja Riak S2 jest prosta i możesz szybko zwiększyć jego pojemność, dodając więcej węzłów do klastra serwerów. Wykorzystuje replikację wielu klastrów i pamięć masową o małych opóźnieniach, aby utrzymać wyższą dostępność w przypadku awarii witryny.

Riak S2 oferuje gotowe rozwiązanie dla przedsiębiorstw.

Tryton

Skutecznie kontroluj swoje dane dzięki platformie obiektowej pamięci masowej firmy Tryton przez Joyenta. Jest wyposażony w minimalistyczny menedżer plików z fajnymi kombinacjami kolorów bez zamieszania.

Możesz łatwo dodawać pliki, tworzyć nowe foldery, pobierać pliki, uzyskiwać informacje o danych, usuwać pliki itp. Triton jest przyjazny dla programistów i prosty dla użytkowników zaznajomionych z Unixem. Możesz wchodzić w interakcje za pomocą prostego interfejsu API i interfejsu wiersza polecenia.

Triton ma solidne wbudowane zabezpieczenia, które obejmują głęboką kontrolę dostępu opartą na rolach, dostęp i zabezpieczenia na poziomie obiektów, szyfrowanie danych i SSH klienta. Jest skalowalny, trwały i sprawdzony nawet na poziomie produkcyjnym. Zapewnia dokładną replikację danych, przełączanie awaryjne, tworzenie kopii zapasowych, funkcje odzyskiwania i klastrowania.

Możesz przeprowadzać wyszukiwanie i przekształcanie wraz z operacjami CRUD przy użyciu interfejsu API REST obsługującego format JSON. Triton to wysoce skalowalna, klastrowa i rozproszona platforma obiektowej pamięci masowej o szczegółowości na poziomie obiektów. Wykonuje replikacje w różnych centrach danych z lepszą kontrolą dla każdego obiektu.

Możesz przechowywać dowolną liczbę, rozmiar lub typ obiektu, ponieważ jest on wyposażony w liniowo skalowalną infrastrukturę. Triton zapewnia spójność odczytu po zapisie, aby chronić dane przed uszkodzeniem w wyniku rozłączenia plików lub utraty danych. Inne możliwości Triton obejmują arbitralne wersjonowanie obiektów i wyższą trwałość dzięki pamięci masowej ZFS RAID-Z.

LeoFS

LeoFS to spójna, wysoce dostępna i rozproszona platforma obiektowej pamięci masowej. Jest idealny do przechowywania dużej ilości danych o różnych rozmiarach i typach w ich natywnym formacie.

Zapewnia wysoki stosunek ceny do wydajności i umożliwia tworzenie klastrów LEOFS przy użyciu standardowego sprzętu w systemie operacyjnym Linux, a jednocześnie zapewnia solidną wydajność. LeoFS potrzebuje mniejszego klastra serwerów w porównaniu z innymi platformami pamięci masowej i nadal działa świetnie, oferując łatwą obsługę i konfigurację.

Otrzymujesz wysoką niezawodność dzięki doskonałej konstrukcji w porównaniu z możliwościami Erland/OTP, zapewniając do 99,9999999% czasu sprawności. Nawet jeśli w klastrze pojawi się awaria sprzętu lub problem z oprogramowaniem, LeoFS będzie dostępny do użytku.

Oprócz tego zyskujesz większą skalowalność dzięki temu oprogramowaniu, w którym dodawanie lub usuwanie trybów jest szybkie i proste. W rezultacie pomaga szybko reagować w zależności od potrzeb. Pomyśl o klastrze LeoFS jako o elastycznej pamięci masowej obiektów, rozciągającej się tak często i tak bardzo, jak potrzebujesz.

Jest zbudowany w mechanizmie pamięci podręcznej obiektów i może skutecznie obsługiwać żądania i odpowiedzi HTTP. LeoFS składa się również z replikatora, kolejkowania i mechanizmów odzyskiwania, aby zapewnić spójność i utrzymać działanie węzłów magazynowania. Aby wydłużyć czas pracy, LeoFS monitoruje stan węzła oraz sumę kontrolną RING.

Inne funkcje LeoFS to interfejs RESTful, obsługa wielu protokołów, interfejs API Amazon S3, wiele centrów danych, rozwiązanie typu data lake, integracja z chmurą, zarządzanie zasobnikami i użytkownikami, obsługa niestandardowych metadanych i sygnatur AWS v4 oraz ulepszona integracja z platformą Spark.

HyperStore

Obiektowe rozwiązanie pamięci masowej firmy Cloudian zgodne z S3, HyperStore, rozwiązuje wszystkie wymagania i wyzwania związane z pamięcią masową. Możesz wdrożyć go wszędzie tam, gdzie chcesz zwiększyć pojemność pamięci masowej, a następnie bezproblemowo go skalować.

Wykorzystaj platformy oparte na dyskach twardych, które charakteryzują się najniższym kosztem posiadania (CTO), lub użyj dysków all-flash i uzyskaj 3x wyższą wydajność. Cloudian HyperStore zmniejsza złożoność pamięci masowej i zapewnia proste i efektywne rozwiązanie pamięci masowej z tymi zaawansowanymi technologiami.

Możesz nawet połączyć pamięć flash i dysk twardy w adaptacyjnym środowisku hybrydowym z inteligentnym rozmieszczeniem danych. HyperStore pozwala wybrać dowolną platformę i dowolną maszynę wirtualną lub serwer fizyczny. Niezależnie od wyboru otrzymujesz wszystkie funkcjonalności i funkcje HyperStore.

Oferują również urządzenia pamięci masowej z możliwością wdrożenia plug-and-play, a także kompleksowe wsparcie. Ich pojemności wahają się od 77 TB do 1,5 PB na urządzenie lub więcej. Konfigurują te urządzenia pod kątem najwyższej wydajności dostępnej w przystępnej cenie.

Ponadto HyperStore ma sprawdzone API S3 do ochrony Twojej inwestycji oraz obsługę NFS i SMB na szczycie kontrolera HyperFile NAS. Wykorzystuje sieć szkieletową danych Hyperscale, aby zapewnić nieograniczony wzrost, promuje modułowy rozwój z dodatkowymi węzłami, dystrybucją geograficzną i integracją z chmurą w celu zwiększenia pojemności.

Inne zawarte w nim funkcje to multi-tenancy, QoS, szyfrowanie, kompresja, w 100% natywny S3, interoperacyjność i trwałość danych. Możesz wypróbować Cloudian HyperStore bezpłatnie przez 45 dni i otrzymać 100 TB przestrzeni dyskowej.

Wniosek

Przechowywanie danych może mieć kluczowe znaczenie w przypadku tradycyjnych metod, dlatego teraz mamy przechowywanie w chmurze. Oprogramowanie obiektowej pamięci masowej wykorzystuje możliwości chmury i skutecznie przechowuje dane dowolnej wielkości i typu. Śmiało, zdobądź maszynę wirtualną w chmurze i wypróbuj wyżej wymienione oprogramowanie, aby zobaczyć, co działa dla Ciebie.

x