7 najlepszych rozwiązań bezpiecznej bramy internetowej (SWG) dla małych i dużych firm

Secure Web Gateway (SWG) to doskonałe podejście do ochrony danych i wdrażania zasad bezpieczeństwa.

Ponieważ cyberataki nasilają się, wiele rozwiązań bezpieczeństwa wydaje się zawodzić. Nie tylko duże przedsiębiorstwa, ale także małe i średnie przedsiębiorstwa są dotknięte takimi zagrożeniami.

Naruszenia danych, ataki złośliwego oprogramowania i inne śmiertelne zagrożenia cybernetyczne stanowią większe ryzyko zarówno dla firm, jak i konsumentów.

Dlatego ważne jest wdrożenie lepszego, zaawansowanego rozwiązania, które może zwalczać takie problemy i im zapobiegać.

Jedną z takich technologii są bezpieczne bramy internetowe.

W tym artykule zrozumiemy, czym jest SWG, jego możliwości i niektóre z najlepszych rozwiązań SWG, na które możesz spojrzeć.

Co to jest bezpieczna brama internetowa (SWG)?

Bezpieczna brama internetowa (SWG) to rozwiązanie z zakresu cyberbezpieczeństwa, które chroni systemy i dane oraz pomaga egzekwować zasady bezpieczeństwa w firmie. Filtruje złośliwe oprogramowanie i szkodliwe treści z ruchu internetowego, aby powstrzymać naruszenia danych i cyberataki oraz blokuje nieautoryzowanych użytkowników.

SWG zapewnia użytkownikom dostęp tylko do zatwierdzonych i bezpiecznych witryn, jednocześnie blokując resztę. Jest wyposażony w zaawansowane funkcje bezpieczeństwa do wykrywania i ograniczania złośliwego ruchu. Niektóre zaawansowane SWG mogą również chronić poufne dane organizacji, takie jak dane osobowe, poufne dokumenty, własność intelektualna itp.

Cechy SWG

Rozwiązania bezpiecznych bram internetowych zazwyczaj zawierają technologie i funkcje, takie jak:

 • Filtrowanie adresów URL
 • Kontrola aplikacji
 • Skanowanie i blokowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania
 • Filtrowanie zawartości
 • Zapobieganie utracie danych (DLP)
 • Kontrola SSL
 • Profilaktyka mediów społecznościowych
 • Obsługa wielu protokołów
 • Integracja z rozwiązaniami bezpieczeństwa, takimi jak rozwiązania zero-day, oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem, narzędzia monitorujące itp.

Jak działa bezpieczna brama internetowa?

Bezpieczne rozwiązania bram internetowych są instalowane jako urządzenie sprzętowe lub składnik oprogramowania w punktach końcowych użytkowników lub na obrzeżach sieci. Rozwiązania SWG mogą być różnego rodzaju:

 • SWG oparty na oprogramowaniu: działa w chmurze jako aplikacja oparta na SaaS lub w siedzibie organizacji.
 • SWG działający na serwerze proxy: może to być maszyna wirtualna (VM) działająca w chmurze lub fizyczny serwer zlokalizowany w miejscu
 • SWG działający jako urządzenia lokalne: może to być system sprzętowy podłączony do infrastruktury IT organizacji.

Niezależnie od tego, jak są wdrażane lub uruchamiane, każdy typ SWG działa w podobny sposób. Działa jako strażnik i monitoruje ruch sieciowy pod kątem zagrożeń, złośliwej zawartości, adresów URL itp. Cały przychodzący i wychodzący ruch sieciowy musi przechodzić przez tę bramę.

Aby odróżnić zły i dobry ruch, utrzymuje listę zatwierdzonych i znanych witryn oraz zezwala na ruch z tych witryn, jednocześnie blokując wszystkie inne. Ta lista jest zabezpieczona w bazie danych rozwiązania SWG i stosuje filtry, gdy ruch sieciowy próbuje wejść lub wyjść z sieci organizacji.

Na przykład, gdy użytkownik próbuje uzyskać dostęp do witryny, żądanie to najpierw trafia do SWG, a nie bezpośrednio do docelowej witryny. W tym momencie brama lub rozwiązanie SWG sprawdza to żądanie, porównując je z zaakceptowaną listą i zasadami bezpieczeństwa. SWG przekazuje żądanie tylko wtedy, gdy znajduje się na liście i nie narusza żadnej reguły bezpieczeństwa.

W przypadku ruchu wychodzącego postępuje się według podobnego schematu. Gdy ktoś próbuje uzyskać dostęp do Twojej sieci lub witryny, SWG w użyciu sprawdzi to żądanie pod kątem zestawu reguł bezpieczeństwa i listy dozwolonych. Jeśli żądanie wydaje się uzasadnione, SWG zezwoli na przejście ruchu; w przeciwnym razie blokuje go właśnie tam, aby nie mógł dotrzeć do twojej sieci lub systemów i przeniknąć do twoich danych. W ten sposób SWG pomaga chronić Twoje dane, systemy, sieć i inne zasoby cyfrowe.

Dlaczego firmy potrzebują SWG?

Przedsiębiorstwa, zarówno duże, jak i małe, potrzebują bezpiecznej bramy internetowej ze względu na jej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Tradycyjnie firmy uruchamiały tylko systemy lokalne przy użyciu tylko sieci wewnętrznej. Dziś scenariusz biznesowy ulega zmianie. Teraz ludzie pracują z dowolnego miejsca, korzystając z dowolnego urządzenia, systemu i sieci. Ponadto firmy w dużym stopniu polegają na usługach i rozwiązaniach obliczeniowych w chmurze, które mogą pomóc firmom zautomatyzować zadania oraz zwiększyć elastyczność, produktywność i szybkość.

Chociaż technologie te zwiększyły wygodę i przyniosły wiele korzyści, zagrożenia związane z cyberbezpieczeństwem jeszcze się rozszerzyły. Cyberprzestępcy znajdują nowe i ulepszone sposoby infiltracji systemów i kradzieży danych oraz niszczenia Twojej reputacji i zaufania klientów.

Dlatego technologie takie jak SWG są bardzo przydatne dla każdego rodzaju biznesu, ponieważ obecnie nikt nie jest bezpieczny, niezależnie od wielkości firmy. SWG można wdrożyć i uruchamiać w dowolnym miejscu oraz zapewniać bezpieczeństwo wszędzie. Oto różne korzyści, jakie może zapewnić firmom:

Wykrywanie i zapobieganie cyberzagrożeniom

Ruch sieciowy może ominąć rozwiązania zabezpieczające, takie jak zapory.

Ale rozwiązanie SWG ma możliwości łatwego wykrywania potencjalnych zagrożeń, złośliwego kodu, wrażliwych danych itp., które są osadzone w treści internetowej. SWG za pośrednictwem serwera proxy może uważnie monitorować pełne sesje, aby znaleźć naruszenia i szkodliwe czynniki.

SWG może uwzględniać dynamicznie ewoluujące sygnatury ataków, aby zwiększyć swoje możliwości wykrywania. Może również oferować najnowszą inteligencję sieciową powiązaną z punktami końcowymi, wiadomościami e-mail, rekordami, plikami itp. w celu tworzenia profili zagrożeń. W ten sposób może zapewnić wszechstronną ochronę przed zagrożeniami cybernetycznymi.

Ujawnianie szkodliwego zaszyfrowanego ruchu

Ruch sieciowy oparty na SSL (Secure Sockets Layer) rośnie, a duża ilość tych danych nie jest generalnie analizowana pod kątem zagrożeń i naruszeń zasad. Jednak osoby atakujące mogą używać szyfrowania do ukrywania złośliwego oprogramowania i wdrażania ich szkodliwych intencji.

Rozwiązania SWG są wyposażone w funkcję inspekcji SSL w celu monitorowania i blokowania szkodliwego kodu zaszyfrowanego w ruchu sieciowym. W ten sposób uzyskasz doskonałą ochronę.

Lepsza kontrola bezpieczeństwa

Możesz lepiej wizualizować i kontrolować ruch, korzystając z rozwiązania SWG, ponieważ ma ono zaawansowane możliwości. Może rejestrować zdarzenia w sposób ciągły i monitorować całą aktywność zachodzącą w Twojej sieci.

Pomaga to uzyskać doskonałą kontrolę i ochronę w sieci. Ponadto, jeśli masz zdalną siłę roboczą z pracownikami i wykonawcami pracującymi z dowolnej części świata, SWG będzie korzystne, ponieważ możesz go wdrożyć w dowolnym miejscu.

Utrzymanie zgodności

Prywatność danych jest dużym problemem ze względu na rosnące problemy z cyberbezpieczeństwem, takie jak naruszenia danych. Istnieją również osoby, które bezprawnie sprzedają dane osobowe innym stronom w celu uzyskania korzyści finansowych. Wszystko to ma szkodliwy wpływ na firmy i ludzi ze względu na ich ujawnienie danych. Korzystając z SWG, możesz chronić swoje dane, ponieważ monitoruje on ruch internetowy 24/7 i zapobiega zagrożeniom.

Maksymalizacja zwrotu z inwestycji w bezpieczeństwo

Możesz zintegrować rozwiązania SWG z innymi rozwiązaniami zabezpieczającymi, takimi jak narzędzia do monitorowania, oprogramowanie chroniące przed złośliwym oprogramowaniem itp. Rozciąga się również na różne środowiska, od lokalnych po chmurę. Dlatego możesz wykorzystać swoje obecne narzędzia bezpieczeństwa w połączeniu z rozwiązaniem SWG. Pomoże Ci zmaksymalizować inwestycje w bezpieczeństwo.

Tak więc, jeśli szukasz najlepszego bezpiecznego rozwiązania bramy internetowej, oto niektóre z naszych rekomendacji.

Obwód 81

Wdróż z łatwością bezpieczną bramę internetową dla swojej firmy dzięki Obwód 81 i chroń swoje krytyczne zasoby i pracowników przed zagrożeniami internetowymi. Pomaga zapobiegać działaniom IT w cieniu, filtrować złośliwe witryny, śledzić działania w sieci i definiować reguły omijania.

Ponieważ maksymalne naruszenia bezpieczeństwa mają miejsce z powodu błędów ludzkich, Perimeter 81 monitoruje ruch sieciowy w celu wymuszenia zgodności i złośliwych działań z przepisami dotyczącymi prywatności w celu zabezpieczenia błędu ludzkiego.

Korzystanie z Perimeter 81 zapewnia, że ​​każdy pracownik korzysta tylko z autoryzowanych witryn do celów związanych z pracą. Możesz nawet kontrolować ich działania związane z dostępem do określonych treści za pomocą niestandardowych reguł filtrowania adresów URL. Ponadto rozwiązanie to jest łatwe we wdrażaniu i zarządzaniu.

Zapobiegaj problemom z bezpieczeństwem, definiując pewne ograniczenia i granice w sieci. Możesz skorzystać z pomocy logowania i monitorowania, aby uzyskać pełny wgląd w aktywność użytkowników. Ponadto użyj panelu monitorowania Perimeter 81, aby filtrować raporty do określonych witryn, kategorii internetowych lub pracowników.

Już dziś zapobiegaj atakom internetowym, wdrażając najlepszą w swojej klasie bezpieczną bramę internetową Perimeter 81 dla swojej organizacji.

Skaler Z

Uzyskaj oparte na sztucznej inteligencji zabezpieczenia dla każdej aplikacji, użytkownika i lokalizacji dzięki Skaler Z bezpieczna brama internetowa. Oferuje rozwiązanie bezpieczeństwa oparte na SaaS z szybkim Internetem i bezpiecznym dostępem za pomocą najpopularniejszej na świecie platformy Security Service Edge (SSE) natywnej dla chmury.

Poznaj doskonałe podejście do bezpieczeństwa sieci dzięki Zscaler i zacznij go używać od teraz do zabezpieczania swojej bramy. Pozwól swoim politykom bezpieczeństwa podróżować wszędzie razem z użytkownikami, przenosząc swoje zabezpieczenia do chmury. Zapewni to ochronę wszystkich Twoich aplikacji, lokalizacji, urządzeń i użytkowników 24/7.

Zscaler zapewnia bezproblemową i szybką obsługę użytkownika, eliminując backhauling, upraszczając administrację siecią, poprawiając wydajność i nie tylko. Ponadto przeprowadza inspekcję w trybie online każdego ruchu internetowego, na przykład odszyfrowywanie SSL w celu powstrzymania zaawansowanych ataków, złośliwego oprogramowania typu zero-day i oprogramowania ransomware.

Twoi pracownicy uzyskają bezpieczny i szybki dostęp do aplikacji z dowolnego miejsca na świecie. Pomoże również przenieść zabezpieczenia ze starszej sieci na architekturę o zerowym zaufaniu, aby chronić firmę przed cyberzagrożeniami.

Firma Zscaler pragnie zapewnić najbardziej holistyczne rozwiązanie do ochrony informacji. Ponadto pomoże Ci zmodernizować bezpieczeństwo infrastruktury, aby pozostać na szczycie. Dostępna jest w prostych edycjach, specjalnie zaplanowanych zgodnie z Twoimi potrzebami.

Zscaler może wyeliminować ruchy boczne i zmniejszyć powierzchnie ataków dzięki doskonałej ochronie danych i cyberzagrożeń. Wdróż usługę w chmurze wraz z zerową infrastrukturą, aby zacząć korzystać z zabezpieczeń w ciągu 24 godzin.

Parasol Cisco

Korzystaj z bezpiecznej bramy internetowej opartej na chmurze z lepszą widocznością dla Twojej firmy i uzyskaj zaawansowaną ochronę dzięki Parasol Cisco. Według Radicati Market Quadrants, Cisco jest czołowym graczem w dziedzinie bezpieczeństwa sieci.

Umbrella SWG firmy Cisco zapewnia lepszą przejrzystość, ochronę i kontrolę nad bezpieczeństwem i jest doskonałym rozwiązaniem dla organizacji poszukujących wydajniejszego i wielozadaniowego rozwiązania zabezpieczającego. Otrzymujesz funkcje proxy, które zwiększają wydajność, jednocześnie minimalizując ryzyko poprzez kontrolowanie, inspekcję i rejestrowanie ruchu internetowego.

Umbrella zapewnia szeroką gamę funkcji bezpieczeństwa sieci w jednym miejscu, nie wymagając osobnych rozwiązań dla każdego z nich. Oferuje pełny wgląd w każdy program antywirusowy, ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ruch sieciowy, odszyfrowywanie, kontrolę treści, szczegółową kontrolę aktywności aplikacji i piaskownicę w prostym interfejsie użytkownika.

Co więcej, uzyskasz elastyczną, wydajną i spójną ochronę opartą na chmurze dla każdej lokalizacji, upraszczając zarządzanie, badanie incydentów i nie tylko z poziomu jednej konsoli. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze.

Punkt siły

Uczyń sieć bezpiecznym miejscem dla użytkowników, aby mogli uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca za pośrednictwem bezpiecznej bramy internetowej Forcepoint. Może powstrzymać zaawansowane zagrożenia, które są ukryte w dynamicznej zawartości sieci Web. Dzięki wbudowanemu skanowaniu zabezpieczeń i pełnej kontroli zawartości pomaga zmniejszyć ryzyko i chronić sieć przed złośliwym oprogramowaniem.

Facepoint oferuje CASB, NGFW, DLP z elastycznym przekierowaniem i łącznością. Direct Connect umożliwia przełączanie między wbudowanym trybem wymuszania proxy, pomocniczym trybem wymuszania, lokalnym trybem wymuszania i domyślnym. Otrzymasz architekturę chmurową, hybrydową i lokalną, dzięki czemu możesz ją wdrożyć w dowolnym miejscu we własnym tempie.

Forcepoint Secure Web Gateway może chronić użytkowników przed złośliwymi zagrożeniami, takimi jak zagrożenia dnia zerowego, dzięki zdalnej izolacji przeglądarki, głębokiej inspekcji zawartości i analizie zagrożeń. Jego moduł Web DLP zapewnia silnik DLP do zabezpieczania eksfiltracji danych przez sieć.

Wszystkie polityki bezpieczeństwa mogą być konsekwentnie egzekwowane dla każdego użytkownika w dowolnym momencie, czy to w pracy, podróży, czy w domu. Współpracuje z sieciami poziomu 1, zapewniając lepszą i szybszą łączność. Będziesz mieć również swobodę wdrażania tego rozwiązania, kiedy, gdzie i jak chcesz.

Poznaj jego bezpieczną bramę internetową moe i prześlij prośbę o BEZPŁATNĄ wersję próbną.

McAfee

Uzyskaj bezpieczną bramę internetową nowej generacji dla swojej firmy dzięki McAfee. Jest to rozwiązanie bezpieczeństwa internetowego natywne dla chmury, które zapewnia bezpieczeństwo i łączy pracowników z dowolną aplikacją i urządzeniem z dowolnego miejsca.

McAfee oferuje wyjątkowe doświadczenie rozproszonej siły roboczej i produktywności. Otrzymasz najbardziej zaawansowaną ochronę przed najnowszymi zagrożeniami danych i chmury. Dostępna jest również w przystępnej cenie, która pomaga zwiększyć bezpieczeństwo dzięki skalowalności i niezawodności, ale bez wydawania fortuny.

Utrzymuj pracę swoich pracowników zdalnie bez żadnych komplikacji dzięki rozwiązaniu McAfee Hyperscale Service Edge, które działa w sieci szkieletowej w chmurze i gwarantuje 99,999% czasu pracy bez przestojów. Połącz użytkowników z brzegiem usług i stwórz fundament architektury SASE.

Od momentu rozpoczęcia akcji McAfee nie będzie ryzyka utraty danych. Teraz nie musisz się martwić, gdy użytkownicy odwiedzają aplikacje lub strony internetowe w chmurze. McAfee wprowadza wielowarstwowe zabezpieczenia, aby zapobiegać zagrożeniom dnia zerowego. Uniemożliwi to złośliwemu kodowi dotarcie do Twojego urządzenia, wykorzystując technologię RBI.

Oprogramowanie McAfee SWG jest połączone z SD-WAN, aby zapewnić najlepszą na świecie ochronę i najszybszą drogę do wdrożeń SASE. Zrób kolejny krok z McAfee już teraz i zabezpiecz swoje przedsiębiorstwo.

Avast

Nie pozwól, aby jakiekolwiek zagrożenia internetowe atakowały Twoją sieć; zablokuj je, zanim będą mogły wejść do Twojej sieci za pomocą Avast Secure Web Gateway. To sprawia, że ​​ochrona ruchu sieciowego jest prosta i łatwa bez lokalnych urządzeń i dodatkowych serwerów proxy.

Chroń swoją firmę i klientów przed powodzią zagrożeń, konsekwentnie filtrując ruch sieciowy i eliminując złośliwe oprogramowanie. Jest łatwy we wdrożeniu i umożliwia zarządzanie rozwiązaniem w wielu lokalizacjach.

Avast automatycznie kieruje wszystkie urządzenia do najbliższych centrów danych, aby uzyskać ultraszybkie połączenia. Działa jako czujny ochroniarz, zgłaszając, przetwarzając i obserwując wiele wniosków każdego dnia. W momencie wykrycia nieautoryzowanego adresu natychmiast rozpoczyna sprawdzanie zagrożeń.

Potrafi kategoryzować zagrożenia według czynnika ryzyka na dziesiątki opcji, dzięki czemu możesz otrzymywać ciągłe aktualizacje całej sieci bezpieczeństwa. Avast wprowadza CloudCare dla Ciebie, dzięki czemu możesz z łatwością korzystać z usług cyberbezpieczeństwa. Może monitorować wszystkie zagrożenia z jednego pulpitu nawigacyjnego i zdalnie rozwiązywać problemy z dowolnego urządzenia za pomocą bezpłatnego narzędzia wsparcia.

Kaspersky

Zabezpiecz sieć swojej organizacji przed niechcianymi atakami internetowymi za pomocą Kaspersky Security. Chociaż wszyscy są uzależnieni od Internetu w swojej pracy i wolą pracować zdalnie, pomaga zabezpieczyć aplikacje, dane i sieć, aby każdy mógł bezpiecznie pracować, od lokalnego po zdalną.

Kaspersky oferuje ochronę przed prawie wszystkimi zagrożeniami internetowymi, takimi jak oprogramowanie ransomware, koparki, phishing i złośliwe oprogramowanie. Pomaga zmniejszyć ryzyko i zwiększyć produktywność, zarządzając korzystaniem z Internetu. Kaspersky zapewnia również wielowarstwową ochronę przed zagrożeniami, która łączy uczenie maszynowe i analizę z globalną inteligencją zagrożeń, aby tworzyć listy blokujące i zapobiegać atakom.

Kaspersky może zmniejszyć ryzyko phishingu poprzez głębokie uczenie i dane dotyczące reputacji na całym świecie. Ogranicza niektóre witryny i kategorie oraz blokuje dostęp do ruchu z niektórych aplikacji, aby zmniejszyć ryzyko rozproszenia uwagi użytkownika. Otrzymasz również uniwersalne lub samodzielne, gotowe do użycia urządzenie do bezproblemowego i szybkiego wdrożenia.

Ponadto blokuje transmisję niektórych treści, aby wyeliminować ryzyko infekcji i zachować bezpieczeństwo danych. Niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorstwem, firmą telekomunikacyjną, detaliczną, rządową, gazową, naftową czy energetyczną, Kaspersky jest gotowy, aby dobrze Ci służyć.

Wniosek 👩‍🏫

Bezpieczna brama internetowa (SWG) to zaawansowane narzędzie bezpieczeństwa dla nowoczesnych firm, które chroni przed cyberatakami. Możesz użyć dobrego rozwiązania SWG z powyższej listy, aby zapewnić bezpieczeństwo sieci, danych i systemów.

Obejrzyj poniżej wersję wideo tego artykułu.
Polub i zasubskrybuj newsblog.pl kanał Youtube.

x