7 najlepszych rozwiązań CRM dla opieki zdrowotnej dla szpitali i lekarzy

Inwestowanie w dobre rozwiązanie CRM dla służby zdrowia pozwala szpitalowi zlokalizować każdy szczegół swoich pacjentów, od zachowania po historię płatności.

W dzisiejszych czasach zapewnienie doskonałej obsługi klienta jest niezbędne w każdym sektorze, w tym w opiece zdrowotnej, aby zapewnić pacjentom najlepszą opiekę.

Dlatego organizacje szybko zmierzają w kierunku cyfrowej transformacji, aby korzystać z zaawansowanych narzędzi, które mogą sprostać współczesnym wymaganiom.

Pandemia COVID-19 jeszcze bardziej przyspieszyła cyfryzację wśród branż. Organizacje medyczne również biorą udział w tym procesie cyfryzacji w celu prowadzenia precyzyjnej, kompleksowej ewidencji pacjentów i lepszej obsługi pacjentów.

Tutaj pomaga rozwiązanie CRM!

Nowoczesne rozwiązanie oferuje automatyzację marketingu, wysoki poziom bezpieczeństwa i dokładne wglądy oraz zwiększa personalizację i zaangażowanie.

W ten sposób możesz zoptymalizować zarządzanie pacjentami i opiekę nad pacjentem, jednocześnie poprawiając inicjatywy marketingowe i sprzedaż leków.

Badania pokazują, że globalny rynek CRM w służbie zdrowia oczekuje się, że do 2026 r. osiągnie 28,89 mld USD.

Dzieje się tak tylko ze względu na rosnącą potrzebę ustalania priorytetów i zaangażowania pacjentów.

Zrozummy lepiej CRM dla opieki zdrowotnej i jak może on pomóc Twojej organizacji.

Co to jest CRM w służbie zdrowia?

Zarządzanie relacjami z klientami (CRM) to platforma, na której możesz prowadzić ewidencję swoich klientów, aby zapewnić im lepszą obsługę i utrzymać zdrowe relacje. Będzie rejestrować i śledzić dane klientów, takie jak informacje kontaktowe, poprzednie interakcje za pośrednictwem połączeń lub e-maili, wydane pieniądze i preferowane przez nich usługi.

Rozwiązanie CRM w służbie zdrowia oczywiście działa w ten sam sposób. Rejestruje i śledzi całą historię przychodzących i wychodzących pacjentów, notatki, interakcje i preferencje, wraz z najlepszymi praktykami i innymi ważnymi szczegółami biznesowymi.

Możesz również odnieść się do systemu CRM opieki zdrowotnej jako oprogramowania PRM (zarządzanie relacjami z pacjentem). PRM zarządza również innymi kontaktami poza pacjentami, takimi jak skierowania, personel medyczny, lekarze, personel itp.

Dlaczego CRM w służbie zdrowia jest konieczny?

Potrzeba cyfryzacji jest wszędzie. Każdy zna jego wpływ na ich biznes.

Ale jak to pomaga branży opieki zdrowotnej?

Cóż, te liczby mówią wszystko!

Według Nauka o obywatelstwieokoło 20% Amerykanów nie widziało lekarza w ciągu ostatniego roku, podczas gdy Nazwa naukowego czasopisma medycznego mówi, że 46% pacjentów w Wielkiej Brytanii co roku opuszcza wizytę u lekarza.

To zła wiadomość zarówno dla pacjentów, jak i dostawców!

Z powodu niedokładnych danych i braku opieki nad pacjentem firmy tracą przychody.

Healthcare CRM może zabezpieczyć oba te elementy.

Ustawia przypomnienia o przyszłych wizytach wszystkich pacjentów. Dzięki integracji możesz kontaktować się z każdym pacjentem przez e-mail, telefon, SMS lub WhatsApp. W ten sposób możesz być o 70% bardziej zorganizowany, o 33% bardziej kompetentny i 40% bardziej innowacyjny.

Korzystanie z CRM w branży medycznej daje następujące korzyści:

Lepsze doświadczenie pacjenta

Świat działa w szybkim tempie, a ludzie są coraz bardziej niecierpliwi. Zapewnienie im dobrego doświadczenia nie tylko zwiększa zaufanie pacjenta, ale także zwiększa Twoje dochody. Dzięki CRM możesz zbierać dane każdego pacjenta za pośrednictwem formularza dostawcy i sprawdzać, czy usługi są lepsze.

Jakość leczenia

Kompletne rozwiązanie CRM pozwala lekarzom, pacjentom i personelowi na relaks, ponieważ wszystko przebiega zgodnie z ich oczekiwaniami. W ten sposób placówki opieki zdrowotnej mogą zapewnić zaawansowaną diagnozę, wyeliminować niekończące się wysyłki i przyspieszyć zarządzanie relacjami z pacjentami przy jednoczesnej redukcji błędów.

Zarządzane dane

Pojedynczy błąd w administracji może spowodować duże kłopoty. Tak więc staranne porządkowanie danych jest konieczne, aby inni mogli efektywnie pracować. CRM pomaga przechowywać dane pacjentów, śledzić wszystkie zapisy i powiadamiać w razie potrzeby.

Zaawansowana komunikacja

Branża nigdy nie chce stracić ani jednego klienta. Korzystanie z oprogramowania CRM przyspieszy świadczenie usług z jakością i dokładnością dzięki usprawnionej komunikacji. Możesz także zezwolić swoim pacjentom na rezerwowanie wizyt w preferowanym przez nich czasie.

Niezbędne funkcje, na które warto zwrócić uwagę w oprogramowaniu CRM.

Na rynku jest wielu dostawców. Dlatego przed wyborem najlepszego oprogramowania CRM należy przyjrzeć się kilku podstawowym funkcjom:

 • Aktualizacje EMR/EHR
 • Integracje dla korzyści dla pacjentów
 • Segmentacja pacjentów
 • Śledzenie aktywności
 • Ochrona danych
 • Bezpłatna wersja próbna i pakiet

Aby wdrożyć rozwiązanie CRM w swojej organizacji, musisz również przestrzegać kilku najlepszych praktyk:

 • Wybierz CRM zgodnie z budżetem i wymaganiami biznesowymi
 • Zapewnij odpowiednie szkolenie swojemu zespołowi
 • Ustal kilka podstawowych zasad
 • Zaufaj automatyzacji
 • Skup się na współpracy
 • Moje dane pacjenta
 • Utrzymuj swoją pracę prostą

Zobaczmy teraz niektóre oprogramowanie CRM odpowiednie dla branży opieki zdrowotnej.

Pipedrive

Uzyskaj wszechstronną platformę sprzedażową z Pipedrive, aby zwiększyć swoje przychody medyczne lub szpitalne. Pozwala sprzedawać więcej przy mniejszym wysiłku lub pracy ręcznej. To łatwe w użyciu oprogramowanie CRM umożliwia rozpoczęcie pracy w ciągu kilku minut, dzięki czemu możesz skupić się na komunikacji i zaangażowaniu pacjenta.

Wyostrz swoje działania i pozwól Pipedrive pomyśleć o linii mety za Ciebie. Od planowania połączeń i e-maili po lunche, Pipedrive pokazuje Ci właściwy sposób na nadanie priorytetu Twoim rzeczom. Jego analityka jest zrozumiała, dzięki czemu możesz zobaczyć swój szczegółowy raport i odpowiednio się rozwijać.

Możesz zsynchronizować swój CRM z ponad 300 narzędziami, w tym Xero, Slack, Kixie, Asana, Google i innymi. Dzięki webhookom, zbieraniu danych kontaktowych jednym kliknięciem, otwartemu interfejsowi API i asystentom sprzedaży wspomaganym sztuczną inteligencją możesz wyeliminować swoją pracowitą pracę.

Co więcej, scentralizuj swoje działania komunikacyjne dzięki inteligentnym funkcjom i łatwo połącz się z pacjentem. Możesz także tworzyć i wdrażać rozwiązania CRM w swoich szpitalach i placówkach medycznych, korzystając z takich funkcji, jak śledzenie aktywności, wgląd i opinie pacjentów.

Od księgowości i fakturowania po chatboty, od marketingu e-mailowego po zarządzanie zadaniami, masz pełną kontrolę w jednym miejscu. Możesz również uzyskać dostęp do tego rozwiązania CRM dla opieki zdrowotnej na telefonach komórkowych z systemem Android i iOS, aby śledzić każdego pacjenta, lekarza i inny personel na wyciągnięcie ręki.

Wypróbuj profesjonalny plan przez 14 dni.

Zachowaj

Keap oferuje doskonałe oprogramowanie CRM do zarządzania relacjami szpital-pacjent. Możesz zarządzać wizytami i wieloma opieką jednocześnie, koordynować pracę z lekarzami i pacjentami oraz wysyłać pacjentom przypomnienia dotyczące ich wizyt lekarskich.

Keap zapewnia elastyczność niezbędną do zaspokojenia wyjątkowych potrzeb biznesowych i branżowych. Uzyskaj kompleksową platformę automatyzacji CRM i zwiększ przychody szpitala lub placówki medycznej. Możesz bezproblemowo i konsekwentnie gromadzić listę pacjentów, korzystając z szablonu strony docelowej Keap, ustawień wizyt, formularza wypełniania pacjentów i nie tylko.

Nie musisz odwracać uwagi od ważnej pracy; Keep śledzi placówkę opieki zdrowotnej twojego pacjenta w tym samym miejscu. Ponadto Keap oferuje różne szablony do pisania tekstów i e-maili oraz wysyłania ich do list segmentowanych w CRM. Przechowuj wszystkie dane w jednym miejscu, aby móc je przeglądać z dowolnego miejsca i w razie potrzeby podejmować szybkie działania. Ponadto można uzyskać dostęp do rozwiązań CRM firmy Keap na telefonie komórkowym.

Uruchom spersonalizowane wizyty kontrolne, aby utrzymać dobre relacje z pacjentami. Możesz także zintegrować tysiące aplikacji ze swoją firmą i łatwo synchronizować kontakty z integracjami PayPal, Quickbooks, Gmail i innych.

Skorzystaj z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, który obejmuje aplikację mobilną, wsparcie ekspertów, dedykowaną linię telefoniczną dla firm, łatwą integrację z różnymi aplikacjami innych firm i nie tylko.

Zendesk

Usprawnij swoją opiekę nad pacjentem dzięki Zendesk, co pozwala na zaspokojenie potrzeb każdego pacjenta i budowanie zaufania wśród pacjentów. Zsynchronizuj swój biznes z Zendesk i zobacz magię, odpoczywając w swoim fotelu.

Wejdź w nową erę konwersji dzięki rozwiązaniom CRM firmy Zendesk. Ponieważ pacjenci oczekują dobrych relacji z placówką opieki zdrowotnej, możesz spełnić te oczekiwania korzystając z Zendesk. Pomoże Ci zapewnić lepszą relację i doświadczenie z pacjentami i pracownikami na dowolnej długości.

Nie trać czasu na szukanie informacji; Zendesk oferuje 360-stopniowy widok danych każdego pacjenta, aby zapewnić bardziej spersonalizowaną opiekę i wsparcie. Możesz także zadbać o wydajność swojego zespołu i pozwolić pracownikom na samoobsługę.

Zintegruj istotne informacje z EHR, historii wizyt i urządzeń medycznych, aby Twój zespół mógł poświęcić trochę czasu na zbieranie ważnych informacji o każdym pacjencie. Dlatego skup się bardziej na swoich pacjentach.

Wzmocnij personel szpitala dzięki bogatemu w funkcje narzędziu. Skorzystaj z bezpłatnej wersji próbnej usług i skorzystaj z pomocy premium.

Świeża sprzedaż

Zarządzaj wizytami pacjentów, uzyskaj pełny wgląd w status rachunków, śledź dokumentację pacjentów i utrzymuj pacjentów, zapewniając im zaufanie i lepsze doświadczenia z Freshsales Healthcare CRM. Pozwól swojemu personelowi medycznemu na wdrożenie systemu CRM w służbie zdrowia do codziennej pracy.

Narzędzie pomoże Ci poznać stan zdrowia Twojego pacjenta i wysłać odpowiednią wiadomość we właściwym czasie, aby okazać swoją miłość i troskę o pacjenta. Freshsales umożliwia śledzenie działań pacjentów, harmonogramów, wizyt, informacji i starych zapisów. Personel medyczny może uzyskać historie medyczne starych pacjentów i śledzić ich regularne badania kontrolne.

Ponadto Freshsales umożliwia łatwe tworzenie stron docelowych, śledzenie wizyt na stronie, śledzenie działań, czatowanie z odwiedzającymi za pośrednictwem botów opartych na sztucznej inteligencji i dostosowywanie kampanii e-mailowych. Dzięki temu możesz budować zaufanie wśród swoich nowych pacjentów.

Freshsales to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie do opieki zdrowotnej, które pomaga w budowaniu serdecznych relacji z pacjentami i personelem. Przechowuje informacje o lekarzach i pacjentach w jednym miejscu, dzięki czemu Twój zespół medyczny może natychmiast uzyskać dostęp do danych.

System CRM dla służby zdrowia Freshsales zapewnia przejrzysty wgląd w podstawowe informacje o pacjentach i ich dokumentację medyczną. Pozwala także śledzić rachunki i opłaty pobierane przez lekarzy.

HubSpot

Uzyskaj bezpłatne narzędzia dla wszystkich Twoich potrzeb od HubSpot, który oferuje jedno z najlepszych rozwiązań CRM, aby budować lepsze relacje z obecnymi i przychodzącymi pacjentami. Nie martw się o pracę ręczną; korzystaj z łatwego w obsłudze CRM, aby aktualizować raporty i śledzić liczbę pracowników medycznych.

Na swoim wizualnym pulpicie nawigacyjnym znajdziesz 360-stopniowy widok całego procesu pacjentów i uzyskasz dostęp do wszystkich raportów dotyczących opieki nad pacjentem, rozliczeń, naliczonych opłat i obserwacji. Możesz dalej wykorzystać te spostrzeżenia, aby poznać wydajność swoich pracowników, co skutkuje wzrostem.

Korzystaj z nieograniczonej liczby użytkowników, do 1 000 000 kontaktów i nieograniczonej ilości danych bez limitu czasu i daty wygaśnięcia.

Ponadto otrzymasz oprogramowanie dla przedsiębiorstw do sprzedaży, marketingu, zarządzania treścią, operacji i obsługi pacjentów. Zarządzaj wizytami i śledź działania każdego pacjenta, aby budować zaufanie.

Ponieważ masz wszystkie dane, Twój zespół może skontaktować się z Tobą we właściwym czasie przez telefon, e-mail lub czat na żywo. Otrzymasz narzędzia, takie jak śledzenie potencjalnych klientów, śledzenie wiadomości e-mail, harmonogram spotkań i obsługa czatu na żywo.

Zacznij korzystać z HubSpot CRM za darmo i uzyskaj każde narzędzie potrzebne do utrzymania dobrych relacji.

Zoho CRM

Wzmocnij system zarządzania plikami w szpitalu, aby zapewnić właściwą opiekę zdrowotną pacjentów dzięki Zoho Healthcare CRM. To kompleksowe oprogramowanie do zarządzania relacjami z pacjentami pomaga przekształcić Twoją firmę i zapewnia najlepsze możliwe rozwiązania pod jednym dachem.

Zoho CRM umożliwia przeprojektowanie interfejsu użytkownika za pomocą Canvas i stworzenie spersonalizowanego środowiska, które spełnia Twoje ogólne wymagania i preferencje bez konieczności pisania kodu. W rezultacie uzyskasz większą popularność, szybszą implementację i lepszy zwrot z inwestycji.

Docieraj do pacjentów za pomocą każdego kanału, w tym poczty e-mail, telefonu, mediów społecznościowych, czatu na żywo i poczty e-mail. Otrzymuj alerty w czasie rzeczywistym za każdym razem, gdy pacjent wchodzi w interakcję ze szpitalem, dzięki czemu możesz mierzyć skuteczność komunikacji.

Znajdź najlepszy kanał i czas na dotarcie do pacjentów i zautomatyzuj każdy proces, aby ograniczyć powtarzalne i czasochłonne zadania. Uzyskaj kontrolę nad danymi, aby poprawić opiekę nad pacjentem i śledzić lepsze przepływy pracy, uruchamiać natychmiastowe działania i być na bieżąco z każdą czynnością.

Podejmuj mądrzejsze decyzje za pomocą zaawansowanych analiz oraz zarządzaj danymi pacjentów i historią wizyt w podróży. Możesz utrzymywać spójne informacje o pacjencie na każdym oddziale, aby zapewnić wysoką jakość usług. Ponadto usprawnij przepływ danych, organizując wiele raportów oddziałowych i umożliwiając zespołowi skuteczną koordynację z pacjentem.

Zbierz dane ubezpieczenia, wystawione recepty, zeskanowane raporty i historię medyczną każdego pacjenta, aby szybko stworzyć podsumowanie wypisu. Dzięki Zoho CRM Twoi pacjenci nie muszą już długo czekać.

Zarejestruj się za darmo, aby zacząć korzystać z rozwiązania CRM i łatwo wysyłać przypomnienia o spotkaniach.

Przechwytywanie CRM

Zapewnij odpowiednią opiekę nad pacjentem i obsłuż swoich pracowników Przechwytywanie CRM dla lepszego doświadczenia. Nie przegap żadnych istotnych rzeczy dla pacjentów dzięki odpowiedniemu zarządzaniu danymi i szybszym alertom, gdy pacjent wchodzi lub wychodzi ze szpitala.

Możesz także mieć zakładkę na każdego lekarza na liście płac, aby ułatwić zarządzanie. Kapture CRM sprawia, że ​​Twoja praca jest łatwiejsza niż kiedykolwiek, zapewniając bezpieczeństwo każdemu pacjentowi poprzez odpowiednią komunikację i channeling z personelem szpitala.

Kapture CRM pokazuje w jednym miejscu terminy według źródła, wydajność centrum, wydajność działu i raporty o stanie pacjenta. Połącz wszystkie wezwania na spotkania z różnych kanałów w jednym stanowisku odbiorczym i usuń wszystkie kłopoty.

Istniejące zgłoszenia pacjentów są automatycznie dołączane do konta pacjenta. W przypadku nowych wniosków tworzy nowe konto. Możesz również zintegrować Kapture CRM z istniejącą aplikacją mobilną w celu łatwego składania zapytań i spotkań.

Zautomatyzuj zadania związane z wizytami lub rutynowymi wnioskami kontrolnymi, oszczędzaj czas swojego zespołu dzięki automatyzacji i skup się na opiece nad pacjentem. Kapture CRM może również automatycznie wykrywać każde zgłoszenie i przypisywać je w różnych ośrodkach do dostępnych lekarzy na podstawie preferencji rezerwacji.

Wybierz idealny plan lub rozpocznij bezpłatny okres próbny.

Wniosek

Twój czas jest cenny. Wydaj je na to, co najważniejsze – na opiekę nad wszystkimi swoimi pacjentami. Niezależnie od tego, czy jesteś małym laboratorium klinicznym, czy dużą instytucją opieki zdrowotnej, CRM działa w każdej dziedzinie.

Spośród wszystkich wymienionych wyżej programów CRM wybierz najlepsze, które spełni Twoje potrzeby biznesowe. Rozpocznij wdrażanie najlepszego rozwiązania CRM, aby korzystać z zaawansowanych funkcji i korzyści dla Twojej organizacji.