7 najlepszych zestawów samochodowych Raspberry Pi dla entuzjastów robotyki

Kto nie lubi bawić się fajnymi gadżetami i urządzeniami? Teraz wyobraź sobie, że możesz stworzyć swój własny samochód-robot, postępując zgodnie z określonymi instrukcjami. Mówiąc o robotyce i projektach typu „zrób to sam”, Raspberry Pi zmieniło sposób gry.

Zebraliśmy więc wszystkie informacje, które musisz wiedzieć o różnych zestawach samochodowych Raspberry Pi, za pomocą których możesz zbudować własny samochód-robot i wkroczyć w świat robotyki, elektroniki i programowania.

Nie musisz być zawodowym programistą ani ekspertem w dziedzinie technologii. Będąc studentem lub po prostu pasjonatem możesz w prosty sposób stworzyć zdalnie sterowany samochód Raspberry Pi.

Zestawy są wyposażone we wszystkie niezbędne komponenty, w tym płytkę Raspberry Pi, silniki, czujniki i obudowę, a także szczegółowe instrukcje, które przeprowadzą Cię przez proces montażu.

Stworzyliśmy ten przewodnik, który składa się z najlepszych zestawów samochodowych Raspberry Pi, które możesz kupić i jak najlepiej wykorzystać je do zabawy i nauki. Wcześniej przyjrzyjmy się niektórym powódom, dla których są używane.

Zastosowania zestawów samochodowych Raspberry Pi

Oto kilka sposobów wykorzystania zestawów samochodowych Raspberry Pi do:

Edukacja i nauka

Zestawy Raspberry Pi mogą być łatwe do naśladowania i tworzenia arcydzieł; jest jednak doskonałym źródłem edukacji i nauki. Możesz dowiedzieć się więcej o robotyce, elektronice i programowaniu.

Jeśli chcesz go kupić dla swojego dziecka, może to pomóc mu w zdobyciu praktycznego doświadczenia w budowaniu samochodu od podstaw i nauce samodzielnego łączenia różnych elementów.

Bawić się

Te zestawy nie są ograniczone wiekiem; każdy może się nimi cieszyć, gdy już je zdobędzie. Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, dorosłym czy małym dzieckiem, będziesz się uczyć po drodze i cieszyć się tym.

Po utworzeniu samochodu możesz używać tych samochodów do rywalizacji między sobą, ścigania się ich samochodami lub po prostu trzymać go jako pamiątkę w swoim pokoju. Podobnie, takie zestawy pozwalają entuzjastom odkrywać swoje zainteresowania, eksperymentować z różnymi konfiguracjami i dostosowywać samochód do własnych upodobań.

Eksperymentowanie

Innym genialnym sposobem, w jaki te zestawy mogą być przydatne, jest eksperymentowanie. Możesz dodać więcej czujników, kamer i innych funkcji, aby przetestować różne aspekty technologii przed dodaniem jej do głównego produktu. To sprawia, że ​​zestawy samochodowe Raspberry Pi są cennymi narzędziami do testowania i udoskonalania algorytmów i systemów autonomicznej jazdy.

Zestaw samochodowy robota SunFounder Pico

Zestaw samochodowy SunFounder Raspberry Pi jest jedyny w swoim rodzaju. Jest zasilany przez Raspberry Pi, który zawiera ponad 10 kursów wideo i wiele lekcji, które pomogą Ci skonfigurować ten samochód. Nie tylko możesz cieszyć się tworzeniem tego od podstaw, ale jest to ogromne źródło nauki programowania i kodowania.

Zestaw zawiera wiele elementów sprzętowych, takich jak czapka robota Pico, moduły ultradźwiękowe, czujniki prędkości, 8-bitowe płyty WS2812 RGB, bateria i inne potrzebne komponenty.

Pokochasz tryb efektów świetlnych RBG, który daje ten specjalny efekt po złożeniu.

Idąc dalej, samochód może być używany do wielu celów, w tym do unikania przeszkód, podążania za linią, paska RGB i zdalnego sterowania nim za pomocą aplikacji, takiej jak zwykły samochód. Najlepsze jest to, że bateria jest ładowalna i może działać do 90 minut.

Co więcej, należy do niedrogiej i przyjaznej dla budżetu kategorii, od której możesz zacząć, zwłaszcza jeśli jesteś studentem.

Przyjrzyjmy się niektórym zestawom samochodowym Raspberry Pi.

Zestaw robota XiaoR Geek Raspberry Pi AI

Zestaw robota XiaoR Geek Raspberry Pi jest wyposażony w funkcje i wiele aspektów, z których możesz się uczyć. Jest to zaawansowany i premium zestaw samochodowy, który obejmuje zaawansowane programowanie. Służy do eksperymentowania, a nawet do rozrywki.

Teraz zestaw zawiera płytę główną Raspberry Pi 4B (4 GB), lidar XR-Lidar S1, kamerę HD, metalowe serwo i wiele innych komponentów. Może to brzmieć skomplikowanie; jednak dzięki setkom bogatych samouczków programowania możesz złożyć wszystko w ciągu godziny.

Technologia stojąca za tym zestawem samochodowym jest zintegrowana z funkcjami sztucznej inteligencji, co ułatwia uzyskiwanie dokładnych wyników skanowania, wyznaczania odległości, budowania map, śledzenia, automatycznej jazdy itp.

Ma wyjątkową jakość wykonania i zaawansowany zestaw funkcji, które ostatecznie sprawiają, że jest nieco droższa, ale warta wydania każdego grosza.

Zestaw samochodowy robota Adeept PiCar-Pro

Jeśli szukałeś zestawu samochodowego ze średniej półki cenowej, obecnie nie ma nic lepszego niż ten. Zestaw Adeept PiCar Pro jest odpowiedni zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Zestaw zawiera karoserię, napęd na cztery koła, karty rozszerzeń i inne elementy.

Zgodnie z opisem zestaw zawiera funkcję 2 w 1, w której możesz wybrać ramię robota i żarówkę i zbudować dowolną wersję. Samochód spełnia wiele funkcji, takich jak śledzenie obiektów o określonym kształcie lub kolorze, a za pomocą czujników może omijać przeszkody na swojej drodze.

Aby sterować robotem, możesz użyć przycisków na klawiaturze lub możesz to zrobić bezpośrednio na smartfonie. Jedyną wadą jest to, że nie zawiera Raspberry Pi, bez którego możesz nie być w stanie złożyć samochodu-robota.

Najlepszą częścią tego zestawu samochodowego i moim osobistym ulubieńcem jest to, że zapewnia on transmisję wideo w czasie rzeczywistym przez podłączone do niego kamery. Możesz cieszyć się grą ze znajomymi lub eksperymentować z nią.

Gewbot DIY zestaw modeli robotów

Jeśli szukasz niedrogiego zestawu samochodowego, Gewbot ma to dla Ciebie. Ten inteligentny zestaw robota czołgowego jest kompatybilny z RPi 3B/3B+/4 i jest wyposażony w ramię robota o 4 stopniach swobody, które może z łatwością chwytać przedmioty na swojej drodze.

Otrzymasz również instrukcję i odpowiednie instrukcje montażu samochodu, a przy okazji nauczysz się kodować. Oprócz tego do zestawu z programem GUI dodawany jest kod Pythona, który będzie płynnie działał w systemie operacyjnym Windows lub Linux.

Niektóre funkcje, które oferuje ten samochód, obejmują śledzenie rozpoznawania obiektów, wykrywanie ruchu oparte na OpenCV, śledzenie linii poprzez odbicie w podczerwieni, kolory RGB i transmisję wideo w czasie rzeczywistym na urządzeniach takich jak komputery, tablety i smartfony.

Wszystkie komponenty tutaj są programowalne. Możesz także podłączyć go do innego Raspberry Pi/PC przez terminal tylko wtedy, gdy oba są podłączone do tej samej sieci lokalnej.

Zestaw startowy robota Yahboom

Zestaw Yahboom Raspberry Pi to profesjonalny zestaw do majsterkowania przeznaczony zarówno dla nastolatków, jak i dorosłych. Jest kompatybilny z modułem B Raspberry Pi 4 i obsługuje podstawowe funkcje, takie jak wykrywanie obiektów, śledzenie linii itp.

Jednak ten zestaw samochodowy ma zaawansowane funkcje zintegrowane z technologią AI, dzięki czemu całe doświadczenie jest o wiele bardziej zabawne. Niektóre z dodanych funkcji to rozpoznawanie gestów, wykrywanie twarzy, rozpoznawanie kolorów i kodów QR.

Korzystając z tego zrobotyzowanego samochodu, możesz przetestować kamerę HD. Wystarczy połączyć go ze smartfonem i zabrać ze sobą na plażę. Mocny silnik prądu stałego i dobrze zbudowane ostrza ułatwiają jego działanie.

Zestaw zawiera wszystkie narzędzia i elementy potrzebne do złożenia samochodu. Co więcej, zrobotyzowany samochód wykorzystuje Python/C++ jako główny język programowania, którego można się nauczyć za pośrednictwem samouczków online z Jupyter Lab.

SZDoit Inteligentny Robot-Cysterna

Jeśli jesteś zapalonym entuzjastą i uwielbiasz poznawać robotykę od podszewki, zestaw samochodowy z robotem SZDoit może być ogromną odskocznią. Dzięki każdemu z tych komponentów możesz nauczyć się podstaw robotyki, STM32, Arduino, Raspberry pi, łożysk, amortyzacji i wielu innych.

Zestaw zawiera silnik enkodera, plastikowe gąsienice, metalową ramę, łożyska, zestawy śrub i inne części potrzebne do złożenia w pełni funkcjonalnego robota-samochodu. Chociaż instrukcja obsługi jest dołączona do zestawu, nie jest ona zbyt użyteczna.

Idąc dalej, plastikowy tor można zmienić i skrócić w zależności od potrzeb. Silnika można również używać do pomiaru prędkości i testowania ich w podobny sposób, gdy samochód znajduje się na linii.

Biorąc pod uwagę całkowity budżet, jest idealny dla początkującego. Jeśli chcesz zdalnie sterować samochodem, może być konieczne zainstalowanie kontrolera i kodu programu, takiego jak Arduino. Możesz dowiedzieć się wszystkiego na ten temat z YouTube lub innych samouczków online.

Samochód robota KEYESTUDIO 4WD PICO

Keyestudio 4WD Mecanum jest oparty na mikrokontrolerze Pico, który jest tanią płytą o dużej mocy i elastycznym interfejsem. Do płytki przylutowano wiele elementów, takich jak uchwyt baterii, odbiornik podczerwieni, diody LED i wyłącznik zasilania.

To idealny zestaw dla nastolatków, którzy chcą nauczyć się podstaw. Ponadto, ponieważ płyta ma przylutowane wszystkie komponenty, okablowanie staje się o wiele łatwiejsze i prostsze w montażu wszystkich innych części.

Bardzo podobał mi się projekt, jaki ten samochód-robot przynosi po złożeniu. Wygląda funky, a także mocno zbudowany. Ponadto plansza posiada również otwory do dodania budynku, który sprawi, że będzie wyglądać bardziej estetycznie.

Przede wszystkim ten zestaw jest jednym z najbardziej ekonomicznych na rynku, dzięki czemu jest łatwo dostępny dla każdego. Niektóre funkcje, które tu znajdziesz, obejmują śledzenie ultradźwiękowe, śledzenie linii, zdalne sterowanie na podczerwień, unikanie przeszkód i wiele innych.

Wniosek

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o różnych zestawach samochodowych Raspberry Pi. Zestawy te stanowią wszechstronną platformę dla entuzjastów robotyki na każdym poziomie zaawansowania, pozwalającą im realizować ekscytujące projekty i poszerzać swoją wiedzę w dziedzinie elektroniki, programowania i automatyki.

W całym artykule dowiedzieliśmy się o zestawach przyjaznych dla początkujących, mających na celu wprowadzenie podstaw robotyki do zaawansowanych zestawów o zaawansowanych funkcjach; istnieje zestaw dla każdego poziomu umiejętności i zainteresowań.

Po tygodniach badań te zestawy są idealne na początek, a także możesz pobrać bardziej zaawansowane opcje do testowania i eksperymentowania. Możliwości są nieograniczone, jeśli chodzi o technologię.

Jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące zestawów samochodowych, możesz dać nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Wrócimy do Ciebie.

Następnie możesz również zbadać Raspberry Pi vs. Arduino.

x