7 narzędzi do monitorowania Apache Cassandra, aby mieć oko na wydajność bazy danych

Każda firma lub organizacja może korzystać z Cassandry; został stworzony głównie z myślą o przedsiębiorstwach, które często zarządzają ogromnymi wolumenami danych.

Co to jest Apache Cassandra?

Apache Cassandra to otwarty, w pełni dostępny i zdecentralizowany system baz danych NoSQL, który może zarządzać ogromnymi ilościami danych replikowanych w kilku systemach obliczeniowych przy zachowaniu wysokiej niezawodności. Firmy takie jak Spotify i Netflix przyjęły Apache Cassandra. Cassandra jest dostępna do pobrania za darmo z oficjalnej strony Apache.

Jak monitorować Cassandrę?

Uzyskanie widoczności jest głównym celem monitorowania Cassandra, co z kolei skutkuje informacją i interwencją w celu zwiększenia wydajności bazy danych.

W Internecie dostępnych jest wiele platform, które pozwalają śledzić wydajność Cassandry. W tym artykule podsumowaliśmy listę najlepszych narzędzi do monitorowania Apache Cassandra, aby pomóc Ci wybrać najlepsze, które odpowiada Twoim potrzebom monitorowania.

Słoneczne Wiatry

Server & Application Monitor (SAM) firmy SolarWinds to strategiczne i potężne narzędzie do monitorowania wydajności Cassandra w celu zwiększenia wydajności bazy danych. Monitorowanie Cassandra wymaga ustrukturyzowanego podejścia, aby zapobiec problemom z wydajnością, takim jak przeciążenie sieci i przerwy w świadczeniu usług, które mogą mieć wpływ na użytkowników końcowych.

To narzędzie do monitorowania jest proste w instalacji, a jego pierwszą konfigurację można z równą łatwością ukończyć za pomocą procedury automatycznego wykrywania. Jest przeznaczony do identyfikowania i rozwiązywania podstawowych przyczyn problemów z wydajnością Apache Cassandra. Umożliwia także użytkownikom zagłębienie się w konkretne klastry Cassandra. Dodatkowo pozwala użytkownikowi na tworzenie spersonalizowanych powiadomień.

Cechy:

 • Dostosowuje wygląd pulpitu nawigacyjnego, dodając nowe widżety.
 • Często monitoruj bazę danych Cassandra.
 • Zarządzaj wieloma pulpitami monitorowania Cassandra w jednym miejscu
 • Mapowanie zależności infrastrukturalnych
 • Twórz inteligentne alerty, aby otrzymywać informacje o pilnych sprawach i progach odpowiednich dla serwera Cassandra.
 • Zbadaj kluczowe czynniki wydajności Cassandry

Ciągłe obserwowanie różnych kluczowych wskaźników Cassandry jest kluczem do udanego monitorowania Cassandry. Te kluczowe metryki śledzą wiele aspektów baz danych, aby zidentyfikować możliwe problemy, które mogą wpływać na wydajność. Jeśli chcesz obejrzeć produkt przed zakupem, możesz pobrać w pełni funkcjonalną 30-dniową darmową wersję.

Pies danych

Datadog to kompleksowe rozwiązanie do monitorowania wdrożeń Apache Cassandra, które obejmuje również szeroki zakres funkcji do monitorowania połączeń, zdarzeń, aplikacji i architektury sieci. Jest to model infrastruktury SaaS (oprogramowanie jako usługa), który obsługuje wiele aplikacji, w tym Apache Cassandra, ciągłe profilowanie, śledzenie rozproszone i wiele innych.

Dostępnych jest kilka złączy dla Datadog, w szczególności opcje z technologiami Apache, takimi jak Apache Cassandra. Można wykorzystać odpowiednią bazę danych, środowisko wykonawcze i parametry oprogramowania systemowego do wizualizacji i korelowania po zmodyfikowaniu konfiguracji produktu zgodnie z wymaganiami.

Niemożliwe jest stałe monitorowanie wydajności i warunków pracy całej bazy danych. Nie jest to jednak problemem, ponieważ Datadog ustala progi wydajności dla każdego parametru i powiadamia użytkownika, gdy jeden z nich zostanie przekroczony.

Dodatkowo możesz dostosować dashboard za pomocą parametrów i wskaźników, które są dla Ciebie najważniejsze.

Cechy:

 • Ponad 500 w pełni zarządzanych wtyczek pomaga monitorować bazy danych Apache Cassandra, metryki sieci, ślady aplikacji i operacje maszyn wirtualnych w jednym miejscu.
 • Wizualizacja w czasie rzeczywistym praktycznych informacji i konfigurowalnych parametrów
 • Prosta struktura analizy logów i automatyczne rozpoznawanie wzorców są wykorzystywane do szybkiej analizy strumieni odpowiedzi.
 • Użytkownicy mogą konfigurować alerty hybrydowe za pomocą algebry dedukcyjnej, aby zaoszczędzić czas na reagowanie na fałszywe raporty.
 • Monitorowanie aplikacji brzegowych i kompleksowe podziały opóźnień ułatwiają wykrywanie żądań Cassandra i ograniczeń danych w dół.
 • Szybko twórz niestandardowe wykresy wizualizacji danych metodą „przeciągnij i upuść”.

Datadog jest rzeczywiście usługą opartą na subskrypcji, a usługa jest podzielona na różne komponenty monitorujące. Każdy element systemu jest rozliczany indywidualnie, okresowo lub na żądanie. Płatność na żądanie podnosi cenę produktu o około 17 do 20% w stosunku do cen rocznych.

Wszystkie moduły są dostępne w ramach 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego bez ograniczeń. Możesz pobrać lub poprosić programistę Datadog o spersonalizowane demo.

Zarządzaj silnikiem

ManageEngine Applications Manager oferuje kompleksowe monitorowanie sieci, rewolucyjny nadzór cyfrowy i wiele innych. Menedżer aplikacji ManageEngine to rozwiązanie do monitorowania, które integruje się z Apache Cassandra o Miej oko na wydajność bazy danych.

Oprócz monitorowania funkcjonalność i wydajność Cassandry są również wyświetlane na różnych wykresach behawioralnych. Informacje o miejscu na dysku i obciążeniu procesora są również pokazane na tych infografikach.

Za pomocą tego narzędzia można śledzić częstotliwość uruchomionych, zaległych i opóźnionych procesów, które śledzi również kilka wątków Cassandra. Ponadto uważne obserwowanie błędnie umieszczonych transakcji może pomóc w zarządzaniu sytuacjami przepełnienia w infrastrukturze Cassandra.

Możesz ustawić poziomy progowe, utworzyć alarmy informujące o nieudanych transakcjach i uzyskać przegląd dziennika utraconych danych, w tym typ zawartości. Pulpit nawigacyjny został stworzony specjalnie, aby pomóc użytkownikom w śledzeniu wdrożonych węzłów, a także zapewnia podział na kategorie stanu każdego węzła.

Cechy:

 • Łatwo jest nadzorować działanie Cassandry w różnych środowiskach
 • Automatycznie rozpoznaje bazy danych, serwery dedykowane i inne urządzenia sieciowe.
 • Dostępny jest mechanizm ostrzegania wspierający powiadomienia.
 • Zapewnia również usługi monitorowania dzienników w celu śledzenia czynników zewnętrznych, takich jak wykorzystanie zasobów i integralność pamięci podręcznej, zapewniając pełny obraz stanu bazy danych.

Masz do wyboru instalację wersji Professional lub Corporate. Jeśli nie zarejestrujesz się w celu uzyskania licencji biznesowej przed wygaśnięciem 1-miesięcznego bezpłatnego okresu próbnego, oprogramowanie automatycznie powróci do bezpłatnej wersji z ograniczonymi możliwościami.

SemaText

SemaText zapewnia przedsiębiorstwom pełny wgląd w stos, szybko ujawniając możliwe błędy i awarie systemu za pomocą platformy chmurowej na żądanie. SemaText jest prosty w konfiguracji i oferuje kompleksowy wgląd w Twoje środowisko IT. Obejmuje monitorowanie Apache Cassandra.

Jest to niezawodne rozwiązanie, które zapewni doskonałe środowisko śledzenia dla wdrożeń Apache Cassandra, opracowane przez połączenie skutecznego mechanizmu raportowania i rozpoznawania nieprawidłowej aktywności wspierającego różne wskaźniki.

Jest to usługa zarządzania oparta na chmurze, która pomaga firmom i organizacjom w zarządzaniu danymi dziennika, systemami śledzenia i nie tylko na ujednoliconej platformie. Wskaźniki bazy danych i statystyki systemu operacyjnego mogą być w pełni monitorowane na platformie SemaText.

Po wdrożeniu narzędzia w środowisku roboczym ostatecznie otrzymujesz analizy dla Apache Cassandra i używanego przez niego sprzętu, takiego jak platforma kontenerowa lub sama maszyna wirtualna, z której korzysta Apache Cassandra. Następnie otrzymasz gotowe podsumowania dla każdego znaczącego zestawu parametrów.

Cechy:

 • Pełna przejrzystość środowiska jest zapewniona dzięki śledzeniu i analizowaniu połączeń, systemów danych i sprzętu sieciowego, a także statystykom Apache Cassandra.
 • Zapewnia solidne narzędzia graficzne do wizualizacji prawie wszystkich danych z SemaText.
 • Ostrzeganie w oparciu o rozpoznawanie nieprawidłowej aktywności i zgodność z systemami powiadomień innych firm
 • Systematyczne raportowanie i regularna konserwacja.
 • Obsługuje konfigurowalne monitorowanie, dzięki czemu użytkownik może śledzić problemy z wydajnością i ewentualne błędy.

Analiza metryczna może być wykorzystywana w dynamicznych kontekstach opartych na technologii wirtualizacji, co ułatwia skalowanie zasobów w górę lub w dół w celu zaspokojenia potrzeb przedsiębiorstwa, ponieważ można ją dostosować i rozliczać godzinowo.

Cena zależy od wielkości obserwowanych platform hostów lub kontenerów. Podobnie jak w przypadku innych narzędzi, 14-dniowy bezpłatny okres próbny jest dostępny dla SemaText.

Nowa relikwia

New Relic to model usług w chmurze SaaS i rozwiązanie do monitorowania brzegów, które obsługuje Apache Cassandra Integration. Łatwo jest stworzyć bramę monitorowania dla całego środowiska za pomocą różnych połączonych układów i komponentów. Po zintegrowaniu z systemem ostrzegania i NRQL (New Relic Query Language), oprogramowanie to obsługuje wszystko, co jest wymagane, aby utrzymać Apache Cassandra pod nadzorem.

Pobieranie danych i włączanie wbudowanego mechanizmu monitorowania jest możliwe dzięki temu językowi zapytań. Monitorowanie Apache Cassandra w popularnych modelach usług jest proste ze względu na jego kompatybilność z najbardziej znanymi dostawcami usług w chmurze, w tym IBM cloud, AWS, Microsoft Azure i GCP.

Cechy:

 • Integracja i analiza dzienników umożliwia dostarczanie raportów oprócz metryk Cassandra.
 • Wykrywanie wartości odstających i zsynchronizowane alerty.
 • Analizowanie wskaźników wydajności aplikacji przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego wsparcia Cassandra za pośrednictwem pulpitów nawigacyjnych.

Ceny są oparte wyłącznie na liczbie użytkowników i ich uprawnieniach. Dostępne możliwości i ilość danych, które użytkownicy mogą przesłać bez dodatkowych opłat, w zależności od typu subskrypcji (Standardowa, Profesjonalna lub Korporacyjna).

Na przykład subskrypcja Regular zapewnia bezpośredni dostęp użytkownika do niektórych funkcji, takich jak monitorowanie sieci, monitorowanie w chmurze i wiele innych, jednocześnie zezwalając tylko na 5 użytkowników.

InstaCluster

InstaClustr to doskonałe narzędzie do monitorowania wydajności, które oferuje pełną usługę zarządzania dla Apache Cassandra. Preinstalowany interfejs API Cassandra Monitoring śledzi ilość zużytego miejsca na dysku, wykorzystany czas procesora, opóźnione zadania i niekompletne ograniczenia oraz wiele innych.

Użytkownicy mogą śledzić progresję parametrów w czasie za pomocą wbudowanego narzędzia do wizualizacji. Na przykład zmiany w opóźnieniu propagacji w czasie można badać za pomocą mechanizmu tworzenia wykresów. Za pomocą tych infografik możesz szybko zobaczyć wzorce, które dashboard może spowodować, że przeoczysz.

Ta dedykowana i nadzorowana usługa pozwala odłożyć na bok obawy związane z infrastrukturą danych i skoncentrować się na rozwoju reszty systemu architektury.

Cechy:

 • Użytkownicy mogą uważnie obserwować i generować raporty dotyczące wykorzystania zasobów serwera.
 • Bardzo rozsądna i przejrzysta wycena Twojej infrastruktury usługowej.
 • Może efektywnie zarządzać infrastrukturą z kilkoma klastrami.
 • Każda miara jest często odświeżana, co zapewnia dokładność wyświetlanych danych.

Dostępna jest w pełni funkcjonalna bezpłatna wersja próbna. Możesz również znaleźć odpowiedni plan dla swojej infrastruktury, wybierając aplikację i dostawcę usług na stronie z cennikiem, aby wyświetlić odpowiedni koszt.

Dyna Trace

Dynatrace to kolejna doskonała aplikacja monitorująca, która natychmiast rozpoznaje bazy danych Cassandra, umożliwiając śledzenie ich wydajności. Każde skomplikowane środowisko aplikacji można analizować, wdrażając narzędzie monitorujące Dynatrace.

To narzędzie zapewni szerszy kontekst całej architektury aplikacji, w tym zmienne metryki funkcjonalności, sprzęt sieciowy i zaangażowanie klientów. Oferuje przyjazny dla użytkownika mechanizm monitorowania architektury, systemu danych i rekordów. Jest w stanie automatycznie wykrywać, rozwiązywać i usprawniać aplikacje.

Możesz także monitorować różne statystyki, takie jak użycie procesora, połączenie, zawieszenia i utratę pakietów. Jedną z najlepszych funkcji Dynatrace jest ocena problemów źródłowych. Dynatrace może wskazać problemy z wydajnością w określonych węzłach, ujawniając ich przyczyny.

Możesz szybciej rozwiązywać problemy z serwerem, usprawniając badanie przyczyn źródłowych, ponieważ wszystkie potrzebne dane masz na wyciągnięcie ręki.

Cechy:

 • Automatycznie identyfikuje bazy danych Cassandra
 • Składa się z wbudowanego mechanizmu analizy przyczyn źródłowych w celu wykrycia podstawowych przyczyn problemów.
 • Adaptowalne i dynamiczne dashboardy
 • Miary statystyczne Apache Cassandra są kompatybilne w przypadku korzystania z usług znanych dostawców chmury, takich jak GCP, IBM Cloud i AWS.
 • Dzięki pomocy użytkownicy mogą szybko zidentyfikować problemy, ich wpływ na organizację oraz przyczyny leżące u ich podstaw.

Dynatrace to produkt, który powinieneś rozważyć, jeśli potrzebujesz prostego rozwiązania do monitorowania Cassandra, które jest łatwe do wdrożenia i zapewnia przejrzystość we wszystkich węzłach do poziomu głównego. Jest objęty modelem usług w chmurze SaaS, a usługi można nabyć na zasadzie pay-per-use. Dodatkowo dostępny jest 15-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wniosek

Monitorowanie Cassandry jest niezbędne dla stabilnych operacji bazodanowych i zadań przetwarzania. Bardzo ważne jest, aby mieć oko na wydajność Cassandry, aby wykryć usterki, zidentyfikować błędy i szybko działać, aby rozwiązać problemy.

Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się pomocny w poznaniu najlepszych narzędzi monitorowania Apache Cassandra do śledzenia wydajności bazy danych.

Możesz również zainteresować się najlepszym oprogramowaniem bazodanowym typu open source do swojego następnego projektu.