7 Potężny edytor GIF dla filmów TikTok, Instagram lub YouTube newsblog.pl

GIF-y stały się jedną z najpopularniejszych treści w historii, zwłaszcza w mediach społecznościowych.

Możesz zobaczyć platformy takie jak TikTok, Instagram, a nawet YouTube są zalane niesamowitymi GIF-ami. Ale pytanie brzmi, jak możesz z nich korzystać.

Co to jest GIF?

Mówiąc prościej, GIF to plik obrazu, tak jak każdy inny format nieruchomego obrazu, taki jak jpeg, png itp. Ma jednak dodatkową funkcję, która może tworzyć animowane obrazy.

Format GIF może jednocześnie przechowywać więcej niż jeden obraz renderowany sekwencyjnie. W rezultacie widz zdaje sobie sprawę, że ogląda animację lub mały film.

GIF-y są powszechnie używane jako popularny sposób komunikowania emocji, żartów i pomysłów. Ponadto zwiększona liczba witryn do tworzenia GIF-ów ułatwia tworzenie i udostępnianie GIF-ów na różnych platformach społecznościowych.

Jak korzystać z GIF-ów?

Korzystanie z GIF-ów jest tak proste, jak w przypadku emotikonów. Musisz wybrać odpowiednie GIF-y, które uznasz za idealne w danej sytuacji i po prostu je udostępnić. Korzystanie z GIF-ów nie wymaga pobierania ani instalacji.

Większość platform mediów społecznościowych połączyła ręce z popularnymi witrynami hostującymi GIF, więc nie musisz wkładać wiele wysiłku w ich używanie.

Jak stworzyć swój GIF?

Jeśli chcesz utworzyć GIF za pomocą swoich treści, musisz zacząć od filmu. Możesz użyć dowolnego filmu zapisanego na telefonie lub odebranego z YouTube. Nie ma też znaczenia długość filmu.

Dzieje się tak, ponieważ platforma do tworzenia GIF-ów pomoże Ci przyciąć ten film do idealnego GIF-a. Możesz nawet dodać do niego tekst itp., jeśli chcesz.

Istnieje wiele platform do tworzenia GIF-ów. Niektóre są oparte na usługach internetowych. Niektóre mogą być pobierane jako aplikacje lub oprogramowanie na urządzenie. Platformy te nie tylko pomagają tworzyć nowe GIF-y, ale także edytować istniejące tak, jak chcesz.

Przyjrzyjmy się niektórym narzędziom do edytowania GIF-ów, które pomogą Ci stworzyć idealne GIF-y dla TikTok, Instagram lub YouTube.

Veed.io

Veed.io to darmowy program do tworzenia GIF-ów, którego możesz używać do tworzenia, edytowania lub konwertowania swoich filmów na niesamowite GIF-y. Musisz przesłać plik MP4, MOV, GIF lub dowolny inny plik wideo i edytować zgodnie z wymaganiami.

Możesz wyciąć istniejący plik GIF, obrócić lub przyciąć obrazy GIF lub zmienić jego prędkość. Veed umożliwia również zmianę rozmiaru GIF-ów, aby pasowały do ​​dowolnej platformy mediów społecznościowych. Ten program do tworzenia GIF-ów współpracuje z Giphy i innymi źródłami. W ten sposób możesz dodawać GIF-y bezpośrednio z tego miejsca.

Flixier

Flixier to wspaniałe narzędzie do edycji wideo, które pozwala tworzyć wciągające i pikantne historie na Instagramie. Pozwala edytować istniejące filmy lub GIF-y i tworzyć ciekawe memy.

Ten edytor GIF zawiera wbudowaną bibliotekę GIF-ów od Giphy, z której możesz łatwo importować GIF-y. Pozwala dodawać animowany tekst do gifów, łączyć wiele gifów lub dodawać do nich dźwięk. Za pomocą tego edytora wideo możesz nawet tworzyć gify w przeglądarce. Korzystanie z narzędzia do edycji gifów jest bezpłatne.

Kapwing

Kapwing to doskonałe, uniwersalne narzędzie do edycji gifów, które pozwala wygodnie tworzyć gify. Za pomocą tego narzędzia możesz wykorzystać istniejący gif i edytować, aby przycinać, dodawać więcej tekstu, efektów itp. Możesz także użyć wtyczki Kapwing, aby przejrzeć bibliotekę gifów, jeśli nie masz takiej do edycji.

Pozwala tworzyć wciągające animowane gify, które możesz udostępniać na Instagramie, TikTok, Discord, Reddit, Twitterze i innych. To jest bezpłatne narzędzie; jednak możesz cieszyć się zaawansowanymi funkcjami, przechodząc na płatny plan.

Jeśli szukasz szybkiego sposobu na tworzenie GIF-ów z dostępnych filmów, Descript jest właściwą opcją. Pozwala tworzyć animowane GIF-y, aby urozmaicić swoje posty w mediach społecznościowych.

Funkcje edytora GIF w programie Descript umożliwiają dodawanie ciekawych podpisów, zmianę rozmiaru filmów lub dodawanie przejść. Pomaga wymyślić GIF-y, które są idealnie dopasowane do różnych platform mediów społecznościowych. Jest to aplikacja, którą możesz pobrać i używać za darmo.

Adobe Photoshop prezentuje wysokiej klasy twórców animowanych GIF-ów. Pozwala wykonać tę pracę od podstaw, tworząc wstępne szkice. Po zakończeniu szkiców możesz nakładać warstwy i tempo animacji. Na koniec możesz wyeksportować te animowane filmy jako pliki GIF.

Ten kreator GIF-ów umożliwia łatwe udostępnianie tych GIF-ów na różnych platformach społecznościowych.

ezgif.com

Jeśli interesuje Cię prosty program do tworzenia GIF-ów, możesz wypróbować Ezgif. Spełnia Twoje podstawowe potrzeby edycji GIF.

Pozwala tworzyć, przycinać, zmieniać rozmiar, optymalizować i odwracać pliki GIF. Dzięki temu możesz również dodać do nich pewne efekty. Możesz łatwo konwertować pliki wideo na krótkie pliki GIF i udostępniać je na różnych platformach społecznościowych.

Kreator GIF

GIF Maker to aplikacja do edycji GIF na iOS firmy Float Tech, LLC. Ta aplikacja pozwala zamienić Twoje filmy we wspaniałe GIF-y.

Do edytowanych GIF-ów możesz dodać tekst, naklejki i nie tylko.

Ostatnie słowa

Wypróbuj te edytory GIF i twórz wspaniałe treści do swoich historii w mediach społecznościowych. Mogą one pomóc Ci zaangażować coraz więcej osób na TikTok, Youtube i Instagramie.

Możesz także zapoznać się z oprogramowaniem do tworzenia GIF-ów.