7 rzeczy, w których Google Bard jest lepszy niż ChatGPT

Zobaczmy, czy Google Bard jest lepszy niż jego starszy rywal, ChatGPT.

Pierwsza połowa 2023 roku należy do konwersacyjnej sztucznej inteligencji. Wszystko zaczęło się od tego, że ChatGPT zaskoczył użytkowników swoimi możliwościami, które mogą całkowicie wyeliminować kilka profili stanowisk.

Widząc potencjał i możliwe niebezpieczeństwo, Google podobno wydało kod red i szybko wymyśliło własny produkt AI: Google Bard.

Jednak wielu ekspertów branżowych i znawców Google uważa, że ​​jest to pospieszna i nieudana próba zmierzenia się z rywalem.

Osobiście, kiedy pisałem rozgrywkę Google Bard vs. ChatGPT, wydawało mi się, że Bard wciąż jest w jakiejś szkole sztucznej inteligencji, podczas gdy ChatGPT jest już raczej absolwentem.

Chociaż Bard jest wciąż w fazie beta, nie jest to dobra wiadomość dla Google.

Pomyśleliśmy więc, że w tym artykule znajdziesz chwilę wytchnienia dla giganta wyszukiwania, w którym zobaczysz, jak Bard w przekonujący sposób pokonuje ChatGPT.

Czekać na dalsze informacje.

ChatGPT może robić wiele rzeczy, ale wyszukiwanie w czasie rzeczywistym nie jest jedną z nich. Odcięcie danych nastąpiło we wrześniu 2021 r. i wszystko, co może zrobić, to odpowiedzieć z tej puli informacji.

Jednak nie dotyczy to Barda. Jest stale podłączony i może wyszukiwać w mgnieniu oka.

Wyszukiwanie głosowe i eksport

Te małe rzeczy mają duży sens w dzisiejszych czasach, ponieważ typowy użytkownik jest nastawiony na wygodę. W rzeczywistości 50% amerykańskich konsumentów korzysta z wyszukiwania głosowego co najmniej raz dziennie.

Pisanie też nie jest takie trudne. Mimo to polecenia głosowe dotyczą szybkości, a Google z pewnością nie popełni literówek. Tak więc, dopóki ChatGPT nie da nam ikony mikrofonu do dotknięcia, dla wielu Bard jest domem sztucznej inteligencji.

Ponadto możesz bezpośrednio wyeksportować odpowiedź Barda jako wersję roboczą wiadomości e-mail lub w Dokumentach Google (również w Arkuszach Google w nadchodzących aktualizacjach).

Jest to bardzo przydatne do dalszej edycji lub współpracy. Bard po prostu korzysta z dziedzictwa Google i oferuje rzeczy, które naprawdę mają znaczenie w codziennym życiu zawodowym.

Podsumowanie strony internetowej

Bard przynosi korzyści swoim użytkownikom, podsumowując aktywną stronę internetową.

Możesz użyć monitu, takiego jak podsumowanie tego artykułu: „link”, aby uzyskać krótki tekst o zawartości strony internetowej.

Zauważyłem jednak, że Bard mógłby dodać kilka faktów, których może nie być na połączonej stronie internetowej. Ponieważ jednak Bard wciąż znajduje się w fazie beta, oczekiwanie perfekcji nie jest w tym momencie dobrym pomysłem.

Wiele odpowiedzi

Innym obszarem, w którym Bard podcina ChatGPT, są trzy wersje robocze ostatniego monitu.

Te szkice przydają się w wyborze najlepszej wersji i uniknięciu najmniej interesującej odpowiedzi z partii.

A te szkice zwykle nie są swego rodzaju duplikatami. Zobaczysz różne style prezentacji, a te odpowiedzi będą wyglądać na niezależne od siebie.

Jest to więc kolejna rzecz, której ChatGPT nie jest w stanie zrobić. Będziesz musiał kliknąć regeneruj na końcu każdej odpowiedzi i pozwolić jej ukończyć kolejną. I szczerze mówiąc, Bard jest o wiele szybszy, odpowiadając w trzech różnych wersjach w ramach czasowych, w których ChatGPT ma trudności z napisaniem tylko jednej.

Powiązane Wyszukiwania

Podczas gdy konwersacyjna sztuczna inteligencja jest świetna, wyszukiwarki mają swoje własne znaczenie. Jest to więc kolejny aspekt, w którym Bard ma wyraźną przewagę nad konkurencją.

Na końcu każdej odpowiedzi Barda znajduje się przycisk „Google it”. To pokazuje kilka powiązanych zapytań tuż poniżej po kliknięciu. Następnie można kliknąć dowolny preferowany wynik i zostaniesz przekierowany na stronę wyników wyszukiwania dla tego konkretnego zapytania.

W związku z tym Bard ma tę niewielką integrację z wyszukiwarką Google, która zwiększa pozytywne wrażenia użytkownika.

Wyszukiwanie grafiki (nadchodzące)

Wyszukiwanie nie jest kompletne bez wprowadzenia obrazu. To samo dotyczy konwersacyjnej sztucznej inteligencji.

Google dobrze o tym wie i ogłosiło obsługę podpowiedzi wizualnych w Bard na konferencji programistów w 2023 roku.

Po pierwsze, użytkownicy będą mogli przesyłać obrazy do Bard za pośrednictwem Google Lens, aby uzyskać odpowiedzi dotyczące konkretnych obrazów.

Źródło: Google I/0 2023

Ponadto odpowiedzi Bard będą zawierały pomocne obrazy, przenoszące integrację wyszukiwarki Google na zupełnie nowy poziom.

Ogólnie rzecz biorąc, nie będzie to nudny tekstowy generatywny silnik sztucznej inteligencji i ma kilka wizualnych sztuczek w rękawie, aby odgryźć udział w rynku ChatGPT.

Jest wolne

Jest to prawdopodobnie największa przewaga Barda nad ChatGPT. Jest całkowicie darmowy, bez żadnej wersji premium zarezerwowanej dla płatnych użytkowników.

Ponadto nie napotkałem żadnych problemów z wydajnością w Bard, które są wspólne dla ChatGPT. Czasami ChatGPT ucina się w połowie i kontynuuje tylko po ponownym wyświetleniu monitu lub zapytaniu, czy odpowiedź jest kompletna, co nie jest najlepsze dla wygody użytkownika.

Czy to okład?

Zdecydowanie nie! Google wie, że straciło już trochę gruntu na rzecz ChatGPT w generatywnej przestrzeni sztucznej inteligencji. I nie pozostawi żadnego kamienia na kamieniu, aby potwierdzić swoją dominację.

Tak więc, chociaż Bard jest wciąż w fazie beta i nie jest tak kreatywny jak ChatGPT, ma kilka czynników, które mają znaczenie dla typowego użytkownika Internetu. Osobiście uważam, że ChatGPT jest bardziej produktem B2B, podczas gdy Bard wydaje się skupiać na klientach końcowych.

Podsumowując, pod koniec dnia mogą trafić w zupełnie inne ręce. Ale kiedy staną twarzą w twarz, przedstawią ciekawą bitwę. I nie martw się; będziemy Was informować.

PS: Microsoft nie pozostaje w tyle w tym wyścigu AI. A oto kilka sposobów korzystania z czatu Bing AI w dowolnej przeglądarce internetowej.