7 wysoko płatnych stanowisk pracy w IT

Ulepsz swoje umiejętności, aby otrzymywać wyższe wynagrodzenie…

W dzisiejszych czasach postrzeganie zawodów IT przez młodych ludzi zmieniło się w porównaniu z przeszłością. Szukają niezwykłej kariery niż zwykłe streamy. Na całym świecie wielu młodych absolwentów i studentów poszukuje pracy, która nie tylko ich satysfakcjonuje, ale także poszukuje dobrze płatnych i konsekwentnych ról zorientowanych na rozwój.

Zwłaszcza w krajach wschodzących rynek pracy odnotuje przyzwoity wzrost w sektorze IT, w którym motoryzacja ma lwią część. Jest dużo dobrze płatna kariera dostępnych opcji i tutaj omówimy listę technologii zorientowanych na wzrost.

„Te wskaźniki wynagrodzeń są wymienione w odniesieniu do LinkedIn

Certyfikacja Tableau

Tableau to jedno z najbardziej cenionych narzędzi analizy biznesowej, które pozwala podejmować szybkie decyzje i świeci jako narzędzie do wizualizacji danych, skraca czas wyświetlania wykresów słupkowych, wykresów kołowych itp.

Tableau jest stworzony do wykonywania i oferuje bardzo szybką analizę wizualną. Tableau ma trzy warianty produktów: Tableau Desktop, Tableau Server i Tableau Digital. Jeśli chcesz rozpocząć karierę w Business Intelligence, wybierz Certyfikacja Tableau jest korzystniejsze dla Twojej kariery.

 • Średnia pensja podstawowa: $10,000+

Wymagane umiejętności: Umiejętności potrzebne w ustrukturyzowanych językach zapytań, umiejętności analityczne, wiedza wymagana w oprogramowaniu systemowym, Potrzebujesz doświadczenia w architekturze danych i mikrostrategii oraz Efektywne umiejętności ustne i pisemne.

Brzmi interesująco do nauki Tableau? Sprawdź to Kurs Udemy.

Naukowiec ds. danych

Data scientist to profesjonalista, który przeprowadza analizy różnych strumieni, takich jak statystyka, programowanie i matematyka. Wszystkie te rzeczy sprawiły, że naukowcy zajmujący się danymi bardzo skutecznie zarządzają wszystkimi działaniami związanymi z danymi. Firmy rekrutują naukowców zajmujących się danymi w celu prognozowania trendów, tempa wzrostu i spostrzeżeń biznesowych poprzez analizę danych.

Praca naukowca danych ma ogromne zapotrzebowanie na całym świecie. Raport Linkedin z 2018 r. zadeklarował, że miejsca pracy naukowców zajmujących się danymi będą odnotowywać 45% tempo wzrostu rocznie. Analityk danych powinien posiadać duże umiejętności w zakresie: Pyton język programowania.

 • Średnia pensja podstawowa: 130 000 USD+

Wymagane umiejętności: Python, uczenie maszynowe, eksploracja danych, nauka o danych i analiza danych.

DevOps

Devops stał się znany jako ruch, metoda i zestaw narzędzi. W niektórych obszarach inni kwestionują, że DevOps nie spełnia swoich celów. Wybór DevOps jako ścieżki kariery jest nie tylko bardziej opłacalny, ale także jedną z najbardziej satysfakcjonujących osobiście spośród wielu właściwych gałęzi kariery w sektorze IT.

Zgodnie z rekordem Indeed 2018 rola inżyniera DevOps zajmuje trzecie miejsce pod względem liczby wakatów, wynagrodzenia i możliwości. W 2019 roku DevOps stanie się najbardziej pożądanym kursem na rynku, ponieważ te role są istotne dla firm, aby przejść na wyższy poziom. Firmy, które mają w swoich organizacjach inżynierów DevOps, osiągają świetne wyniki w porównaniu z innymi firmami.

Aby odnieść sukces w tej dziedzinie, jednostka musi być dobrze zorganizowana i przygotowana.

 • Średnia pensja podstawowa: 80 000 USD+

Wymagane umiejętności: pisanie skryptów, bezpieczeństwo, współpraca, znajomość infrastruktury i podejmowanie decyzji.

W dzisiejszych czasach automatyzacja wkracza wszędzie, aby być lepszym, porozmawiajmy o filmach science fiction, w których roboty przejmują władzę nad światem, a my cieszymy się dramatem. Ale obecne tempo automatyzacji przenika każdą dziedzinę. W produkcji roboty zostały całkowicie zajęte i wyeliminowały ludzkie potrzeby. Wraz z ogromnym uderzeniem RPA większość kategorii pracy jest realizowana.

Możemy zobaczyć więcej możliwości dla narzędzi RPA. RPA ma ogromne zapotrzebowanie na rynku i jest to idealny czas, aby wybrać swoją karierę w najbardziej rozwijającej się technologii, tj. RPA. W RPA dostępnych jest kilka ról, takich jak Architekt, Deweloper, Proces – konsultant i RPA – Wiceprezes. Teraz Konsultant RPA ma spore zapotrzebowanie. Oprócz konsultanta RPA, deweloper RPA ma również więcej wakatów.

 • Średnia pensja podstawowa: 130 000 USD+

Wymagane umiejętności: Dot Net, dobry w każdym z narzędzi automatyzacji, takich jak Automation Anywhere, robotyka Pega, Blue prism.

Pyton

Python był jednym z szybko rozwijających się i bardziej wymagających języków programowania w 2019 roku. Znacząco wyprzedził inne języki programowania wśród aktywnych programistów społeczności. Python jest jednym z najszybciej używanych języków dla młodych absolwentów poszukujących pracy na poziomie podstawowym.

Certyfikacja Pythona to jedna z pożądanych umiejętności w całym świecie programowania. Język Python jest prosty i łatwy do nauczenia, dzięki łatwej składni i funkcji uzupełniania, minimalizuje czas programowania, a także posiada wiele bibliotek obsługujących wizualizację, analizę danych i manipulację.

 • Średnia pensja podstawowa: 110 000 $

Wymagane umiejętności: frameworki internetowe, podstawowy python, opracowywanie i używanie interfejsów API RESTful, budowanie aplikacji w języku Python oraz dobre umiejętności projektowe.

AWS

W 2019 r. przetwarzanie w chmurze było jedną z najbardziej rozwijających się technologii na świecie. W ostatnich latach firmy wszystkich szczebli przenoszą swoje biznesy do chmury. Na platformie przetwarzania w chmurze Amazon Web Services jest bardzo popularny i jest oferowany przez Amazon.

Portfolio AWS obejmuje ponad 100 usług w chmurze, takich jak zarządzanie infrastrukturą, tworzenie aplikacji, bazy danych i bezpieczeństwo. W 2013 roku AWS uruchomiło certyfikację AWS. Ma ogromne zapotrzebowanie na globalnym rynku na całym świecie, ponieważ certyfikacja AWS to globalny standard certyfikacji, który przenosi Twoje umiejętności w zakresie przetwarzania w chmurze na wyższy poziom.

Mapa drogowa certyfikacji AWS

Jeśli chcesz rozpocząć karierę w chmurze AWS, to certyfikacja AWS będzie dla Ciebie dodatkowym atutem i pomoże w naśladowaniu stanowisk.

 • Inżynier DevOps
 • Inżynier oprogramowania w chmurze
 • Architekt rozwiązań AWS
 • Administrator AWS SysOps
 • Inżynier Wsparcia Operacyjnego
 • Integrator systemów — chmura
 • Starszy Architekt Rozwiązań
 • Starsi architekci chmury AWS

Wymagane umiejętności: Cloud computing, EC2, S3, RDS, VPC, Networking, Storage itp.

 • Średnia pensja podstawowa: 90 000 $+

Sztuczna inteligencja

Cały świat mówi o sztucznej inteligencji ze względu na jej innowacyjność. Większość firm inwestuje w sztuczną inteligencję, aby rozwiązywać złożone problemy i osiągać pożądane rezultaty. W 2019 roku zakres sztucznej inteligencji wzrośnie o 60%.

Analiza istniejących możliwości sztucznej inteligencji i ankieta na temat ustanowienia sztucznej inteligencji daje doskonałe wyniki we wdrażaniu sztucznej inteligencji. Był używany w różnych sektorach, takich jak edukacja, finanse, transport, medycyna itp.

Istnieje błędne przekonanie na temat sztucznej inteligencji, że zabierze ona pracę wykonywaną przez ludzi. Mimo to, gdy spojrzymy z szerszej perspektywy, sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Sztuczna inteligencja jest istotami poprzez eliminację nietwórczych i skomplikowanych miejsc pracy w celu stworzenia ról zawodowych, w których wymagana jest ludzka inteligencja i kreatywność. Jednak młodzi ludzie aspirujący do budowania kariery w robotyce, naukowcu, inżynierze uczenia maszynowego i programiście Business Intelligence. Wtedy sztuczna inteligencja będzie dla ciebie bardziej pomocna.

 • Średnia pensja podstawowa: 134 000 $+

Wymagane umiejętności: Biegłość w popularnych językach programowania, takich jak Java, Python, Lisp, Julia itp. Fizyka, matematyka i robotyka.

Wniosek

Firmy poruszają się wystarczająco szybko, aby przyjąć technologie, które są nowe, innowacyjne i mogą przenieść ich działalność na wyższy poziom. Aby wdrożyć i wykonywać wszystkie te funkcje w swoich organizacjach, potrzebują profesjonalistów, którzy posiadają umiejętności do wykonywania wszystkich tych zadań. Wyżej wymienione role zawodowe najlepiej nadają się dla tych, którzy chcą osiągnąć sukces w swojej karierze w zakresie technologii przyszłości.

Jak uczysz się nowych technologii?

Dzięki internetowej platformie edukacyjnej, takiej jak Udemyoraz Pluralsight, gdzie można znaleźć tysiące kursów.