8 aplikacji skanera do digitalizacji starych zdjęć

Udostępnij teraz w social media:

Zaprezentuj swoje stare papierowe wspomnienia ze zdjęć za pomocą popularnych aplikacji do skanowania.

Każdy chce zachować swoje dawne wspomnienia w postaci fotografii. Dlatego wszyscy robimy zdjęcia na wszystkie specjalne okazje. W dzisiejszych czasach fotografie znajdują się zarówno w formie drukowanej, jak i cyfrowej. Jednak wcześniej nie wprowadzono smartfonów i zaawansowanych urządzeń cyfrowych. Nawet jeśli istniały, rzadko były dostępne.

Na tych tradycyjnych albumach na pewno zachowasz również wspomnienia z dzieciństwa lub wczesnych dni swojego życia. Być może próbowałeś zrobić zdjęcia tych zdjęć za pomocą smartfona, aby je zdigitalizować.

Ale zwykła aplikacja aparatu na smartfonie nie będzie w stanie dać tak wielu skutecznych rezultatów. Aby uzyskać lepsze wyniki, musisz wypróbować aplikacje do skanowania zdjęć. W tym artykule omówimy najlepsze aplikacje do skanowania do digitalizacji starych zdjęć.

Po co digitalizować swoje stare zdjęcia?

Może być kilka powodów, dla których chcesz zdigitalizować swoje stare zdjęcia. Dowiedzmy Się.

Zachowaj swoje wspomnienia przez lata

Większość ludzi traktuje stare fotografie swoich przodków jako jeden ze swoich cennych aktywów. W takim przypadku digitalizacja jest najlepszym sposobem, aby te aktywa były bezpieczne na lata. Po ich zdigitalizowaniu nie ma obawy, że znikną. Nawet jeśli oryginalne zdjęcia ulegną uszkodzeniu, pozostaną one bezpieczne.

Łatwiejsze przechowywanie i organizowanie

Digitalizując zdjęcia, możesz przechowywać je na komputerze, laptopie, smartfonie, w chmurze lub w dowolnym miejscu. Możesz wykonać dowolną liczbę kopii i przechowywać je w wielu lokalizacjach. Zdjęcia cyfrowe są również dość łatwe i wygodne w przechowywaniu i porządkowaniu. Zdjęcia można również uporządkować według okazji, osób lub w dowolnej kolejności i etykiecie według własnego uznania.

  Co oznaczają światła na etui AirPods?

Łatwe udostępnianie

W erze mediów społecznościowych na pewno chcesz pokazać znajomym swoje stare zdjęcia. Zdigitalizowane zdjęcia, które są przechowywane na Twoim urządzeniu, można łatwo i szybko zlokalizować i udostępnić na dowolnej platformie. W każdej chwili możesz tworzyć ich prezentacje, albumy z wycinkami, a nawet publikacje drukowane.

Zachowaj historię swojej rodziny

Zapisy historii rodziny można skutecznie rozpoznać dzięki starym zdjęciom rodzinnym. Możesz stworzyć dobrze utrzymaną cyfrową kolekcję swoich starych zdjęć. Pomoże to Twoim dzieciom i wnukom w łatwym dostępie do nich i odkrywaniu starych wspomnień.

Teraz przyjrzyjmy się kilku fajnym aplikacjom do skanowania zdjęć, które mogą pomóc w digitalizacji starych fotografii.

Skanowanie zdjęć ze Zdjęć Google

PhotoScan to niesamowita aplikacja do skanowania zdjęć ze Zdjęć Google. Google Photos wprowadził ten produkt specjalnie po to, aby umożliwić Ci skanowanie starych wydrukowanych zdjęć i ich efektywną digitalizację. Ta aplikacja umożliwia skanowanie, a następnie przechowywanie ulubionych zdjęć za pomocą aparatu smartfona.

Pozwala zeskanować pozbawiony odblasków obraz wydrukowanego zdjęcia. Może wykryć krawędzie zeskanowanego zdjęcia, a tym samym automatycznie je przyciąć. Jego inteligentna technologia obracania utrzymuje zdjęcie właściwą stroną do góry, niezależnie od sposobu, w jaki je skanujesz. Ta aplikacja zapewnia również bezpieczeństwo Twoich zdjęć, a także Twoich danych osobowych.

Aplikacja do skanowania zdjęć firmy Photomyne

Photo Scan to aplikacja do skanowania zdjęć firmy Photomyne Ltd., która oferuje szybki sposób skanowania starych zdjęć. Ta aplikacja oparta na technologii AI może skanować wiele wydrukowanych zdjęć w jednym ujęciu. Dzięki temu możesz zeskanować swój album w kilka minut za pomocą tej aplikacji.

Jego skaner może automatycznie wykryć granice zdjęć. Może automatycznie przycinać, przywracać, obracać i kolorować zdjęcia zgodnie z wymaganiami. Tę aplikację można pobrać bezpłatnie, ale oferuje zakupy w aplikacji. W każdej chwili możesz przejść na plan premium i korzystać z wielu zaawansowanych funkcji.

  Jak dodać znajomych na konsoli Nintendo Switch

Skaner negatywów filmowych FilmBox

FilmBox to aplikacja do skanowania negatywów oparta na sztucznej inteligencji, opracowana przez Photomyne. Jeśli masz negatywy do swoich starych fotografii, możesz je szybko zeskanować i w kilka sekund zamienić w obrazy cyfrowe.

Algorytm skanowania używany przez tę aplikację może całkowicie ujawnić i zeskanować negatywy. Odwraca kolory i poprawia kontrast obrazu, dzięki czemu można jak najlepiej skanować negatywy.

SlideScan – aplikacja do skanowania slajdów

SlideScan to kolejna wspaniała aplikacja do skanowania zdjęć firmy Photomyne. Pozwala skanować stare wydrukowane fotografie i tworzyć wysokiej jakości obrazy cyfrowe. Oparta na sztucznej inteligencji technologia umożliwia automatyczne przycinanie i ulepszanie zeskanowanych zdjęć.

Zeskanowane zdjęcia możesz zapisać na swoim telefonie, komputerze lub dowolnym urządzeniu i wygodnie udostępniać je znajomym. Ta aplikacja jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play za darmo. Możesz jednak korzystać z takich funkcji, jak nieograniczone skanowanie i udostępnianie, tworzenie kopii zapasowych zdjęć itp. w ramach planu premium.

Quisque

Quisquee to aplikacja do skanowania zdjęć i edycji zdjęć, która oprócz oferowania wspaniałych funkcji skanowania oferuje wspaniałe funkcje. Jego skaner jest wyposażony w solidny algorytm skanowania zdjęć. Edytor zdjęć zawiera dużą liczbę ramek, naklejek, ulepszeń i efektów, które można zastosować do swoich zdjęć.

Quisquee umożliwia przeglądanie zeskanowanych zdjęć, podobnie jak w galerii. Pozwala usuwać lub udostępniać zdjęcia i ustawiać je jako tapety telefonu.

Obiektyw Microsoft

Microsoft Lens to produkt firmy Microsoft, który umożliwia ulepszanie, przycinanie, a tym samym wyświetlanie starych zdjęć. Umożliwia skanowanie zdjęć, a tym samym przechowywanie ich na urządzeniu. Oprócz fotografii umożliwia odczytywanie zdjęć dokumentów i tablic. Może również skanować dokumenty do bardziej czytelnego i cyfrowego formatu.

Umożliwia konwertowanie plików graficznych do programów Word, PDF, Excel i PowerPoint, a następnie zapisywanie ich na urządzeniu lokalnym lub w chmurze. Ta aplikacja nadaje się nie tylko do skanowania starych fotografii, ale jest również idealna dla studentów i profesjonalistów.

  Jak wyłączyć automatyczne odtwarzanie podglądu w serwisie Netflix

Złoto skaner zdjęć

Pic Scanner Gold to aplikacja do skanowania zdjęć na iPhone’a, która jest wyposażona w wiele funkcji. Może skanować stare zdjęcia, a następnie automatycznie je przycinać i edytować. Korzystając z tych zdjęć, możesz wygodnie tworzyć pocztówki, pokazy slajdów i kalendarze.

Jego skaner jest w stanie zapewnić wysokiej jakości skanowanie wraz z możliwością skanowania wielu zdjęć jednocześnie. Możesz także dodawać podpisy do zeskanowanych zdjęć i eksportować te pliki do dowolnego urządzenia lub pamięci online.

Skaner zdjęć Pro

Photo Scanner Pro to fajna aplikacja do skanowania zdjęć zaprojektowana dla iPhone’ów i iPadów. Może natychmiast wykryć, zeskanować i przyciąć Twoje zdjęcia w mgnieniu oka. Pozwala używać filtrów, aby ożywić wyblakłe kolory wydrukowanych zdjęć. Zeskanowane zdjęcia można przechowywać w iCloud w dowolnym momencie.

Umożliwia bezpośrednie udostępnianie zdjęć do zdjęć Apple, Facebooka itp. Za jego pomocą możesz tworzyć nieograniczoną liczbę albumów. Jest to bardzo łatwa w użyciu i szybka aplikacja do skanowania na iPhone’a.

Wniosek

Jeśli więc znajdujesz idealny sposób na bezpieczne przechowywanie starych wspomnień przez długi czas, ich digitalizacja może bardzo pomóc. Możesz wypróbować te sugerowane aplikacje i skanować wydrukowane albumy oraz galerię cyfrową, która jest łatwiejsza w zarządzaniu, przechowywaniu i przeglądaniu. Możesz także zapoznać się z najlepszymi darmowymi lub płatnymi aplikacjami do obsługi aparatu na iPhone’a.

x