8 darmowych kreatorów formularzy dla Twojej witryny/aplikacji

Szukasz odpowiedniego narzędzia do tworzenia formularzy, aby zoptymalizować projekty formularzy w celu generowania większej liczby potencjalnych klientów? Wybraliśmy najlepszych konstruktorów formularzy, abyś mógł projektować piękne formularze w możliwie najprostszy sposób!

Formy są wszędzie wokół nas w wirtualnym świecie; dla użytkowników jest to sposób na zarejestrowanie się w serwisie lub przekazanie opinii na temat usługi lub produktu, z którego korzystałeś. Zarówno dla klientów, jak i właścicieli firm formularze są przydatnym narzędziem z wielu powodów i zostały zaprojektowane, aby służyć więcej niż jednemu celowi.

W rezultacie należy zachować najwyższą ostrożność przy projektowaniu formularzy online, a posiadanie doskonałego narzędzia do tworzenia formularzy do dyspozycji będzie dodatkową zaletą.

Dowiedzmy się czegoś więcej w tym zakresie.

Rodzaje formularzy na stronach internetowych

Formularze online są różnych typów i są klasyfikowane na podstawie intencji i rodzaju informacji przechwytywanych od użytkownika. Poniżej znajdują się najczęstsze typy formularzy online, z którymi zetkniesz się podczas podróży online.

Zapisz się do newslettera

Typ formularza zawiera jedno lub dwa pola, zwykle imię i nazwisko oraz adres e-mail. Użytkownicy mogą zarejestrować się w formularzu, aby wyrazić zgodę na otrzymywanie treści z serwisu.

Kontakt sprzedaży

Formularz kontaktowy ds. sprzedaży zbiera szczegółowe informacje sprzedażowe od użytkowników o dużej szansie na dokonanie zakupu i szybko przesyła te dane do działu sprzedaży.

Rejestracja wydarzenia

Menedżerowie wydarzeń używają tego formularza do zarządzania uczestnikami i rejestrowania podstawowych szczegółów wraz z informacjami dotyczącymi wydarzenia, takimi jak nazwa, godzina, miejsce, harmonogram wydarzenia i inne.

Opinie klientów

To ankiety skierowane do Twoich klientów, którzy wypróbowali Twój produkt lub usługę. Pola mają tutaj głównie formę pytań, w których użytkownicy mogą wyrazić swoje opinie.

Zamówienia i płatności online

Tego typu formularze znajdują się w serwisach e-commerce, gdzie klienci przed dokonaniem zakupu muszą podać dane dotyczące zamówienia i płatności.

Rejestracja konta

Jest to najczęściej spotykany typ formularza służący do zbierania danych użytkownika i umożliwienia mu założenia konta w serwisie.

Darowizna

Formularze darowizn są używane przez organizacje do zbierania informacji o darczyńcach i szczegółów płatności, gdy zamierzają przekazać darowizny.

Najlepsze praktyki dotyczące projektów formularzy

Oto niektóre z najlepszych praktyk, o których należy pamiętać, projektując formularz dla swojej witryny.

 • Wybierz takie narzędzia do tworzenia formularzy, które są łatwe w użyciu i pomagają projektować intuicyjne formularze, aby użytkownicy mogli je szybko wypełnić bez konieczności szukania pomocy z zewnątrz.
 • Zadbaj o spójność projektu formularza w całej witrynie swojej marki, aby wyglądała bardziej profesjonalnie.
 • Używaj etykiet, aby były bardziej przejrzyste i dostępne dla użytkowników.
 • Zaleca się, aby logicznie powiązane pola formularza, takie jak nazwiska, adresy i informacje o płatnościach, były razem i spójne, aby uniknąć zamieszania i przerwania przepływu użytkowników.
 • Staraj się prezentować wyraźne błędy na formularzu, jeśli użytkownik popełni błąd podczas wypełniania formularza. Należy to zrobić, aby użytkownicy nie musieli zgadywać, co jest nie tak.

Projektowanie intuicyjnych formularzy dla Twojej witryny to kluczowy segment projektowania stron internetowych, który jest często pomijany przez projektantów stron internetowych. Co ciekawe, istnieją doskonałe narzędzia do tworzenia formularzy, które pomagają początkującym i doświadczonym projektantom zaimplementować prawidłowy typ formularza, śledzić przesłane dane i zbierać dane.

Wybór najlepszego narzędzia do tworzenia formularzy spośród mnóstwa dostępnych opcji może być przytłaczający. Aby zaoszczędzić Ci wysiłku, przeprowadziliśmy szeroko zakrojone badania, sami wypróbowaliśmy i przetestowaliśmy narzędzia, a poniżej wymieniliśmy najlepsze narzędzia do tworzenia formularzy.

Formularze Google

Prawdopodobnie jeden z najprostszych narzędzi do tworzenia formularzy i wyposażony w zaawansowane funkcje, Formularze Google zapewniają jeden z najłatwiejszych sposobów tworzenia formularzy online. Może to być najlepsza opcja dla Ciebie, jeśli jesteś już przyzwyczajony do innych ofert Google.

Jeśli uważasz, że Formularze Google są nudne, zdziwisz się, gdy dowiesz się, że Formularze Google oferują przyzwoitą liczbę szablonów do wyboru w zależności od używanego formularza.

Formularze Google umożliwiają spory stopień dostosowania; możesz wybierać spośród wielu typów pytań, przeciągać i upuszczać pytania, aby zmienić ich kolejność i podać niestandardowe wartości na liście.

Możliwe jest również wybranie palety kolorów, dodanie obrazów i wybranie spośród wielu czcionek, dostosowanie wyglądu i stylu do stylu Twojej marki. Dodajesz również dostosowaną logikę, która przedstawia następne pytanie na podstawie pytania, na które wcześniej udzielono odpowiedzi.

Formularze Google są najczęściej używane podczas ankiet, ponieważ umożliwiają użytkownikom analizę odpowiedzi w czasie rzeczywistym jako reprezentację obrazkową.

Zestawienie

Tally to kolejny kreator formularzy, o którym warto wspomnieć na liście ze względu na najprostszy i najszybszy sposób tworzenia formularzy online. Oczekuje, że będziesz mieć absolutnie zerową wiedzę na temat kodowania, a jego projekt przypominający dokument wymaga niskiej krzywej uczenia się i jest niezwykle łatwy do opanowania.

Chociaż zawsze możesz przełączyć się na wersję premium Tally, jeśli chcesz skorzystać z niektórych jej zaawansowanych funkcji, sama darmowa wersja jest uzbrojona w przydatne, które sprawiają, że doświadczenie jest absolutnie warte zachodu.

Tally umożliwia nieograniczone tworzenie i przesyłanie formularzy w wersji darmowej, a także możesz używać tego narzędzia do pobierania płatności i przesyłania dokumentów.

Możesz także określić datę zamknięcia formularza i wyświetlić komunikat zamykający przed przekierowaniem go na inną stronę internetową, jeśli zajdzie taka potrzeba. Tally obsługuje integrację z platformami takimi jak Notion, Zapier, Airtable, Make i Google Sheets.

Niektóre inne bezpłatne funkcje są następujące:

 • Niestandardowa strona z podziękowaniami
 • Powiadomienia e-mailowe
 • Logika formy
 • Kalkulator
 • Ukryte pola
 • Odpowiedź rurociągów
 • Zamknij po limicie zgłoszeń

TypFormularz

TypeForm to popularny program do tworzenia formularzy, bardzo preferowany ze względu na atrakcyjne projekty formularzy, które zachęcają do konwersji. Rozumie, że nudne formularze zniechęcają odbiorców, a strony internetowe odstraszają od źle zaprojektowanych.

Kreator formularzy zawiera dużą liczbę wstępnie zaprojektowanych stylowych szablonów, z których możesz dowolnie wybierać. TypeForm obsługuje integrację Google Analytics, która umożliwia analizę danych w czasie rzeczywistym.

Oto niektóre z unikalnych cech TypeForm:

 • Formularze można dostosować tak, aby wyświetlały jedno pytanie naraz zamiast wszystkich naraz, aby poprawić wskaźniki wypełniania formularzy.
 • Kreator formularzy uwielbia skróty i zapewnia, że ​​cały formularz można zbudować za pomocą klawiszy klawiatury.
 • Wybór pytań wielokrotnego wyboru do wpisania w menu rozwijanym wszystko jest możliwe przy użyciu tylko klawiatur.
 • Formularze są responsywne i mobilne, co umożliwia osobom korzystającym z telefonu komórkowego łatwe i bezproblemowe wypełnianie formularzy.

JotForm

Dostępny w Internecie, iOS i Android, JotForm umożliwia tworzenie potrzebnych formularzy w ciągu kilku minut. Te profesjonalnie wyglądające formularze można tworzyć bez pisania kodów iz łatwością można je zintegrować z aplikacjami biznesowymi.

Konstruktor formularzy jest bogaty w funkcje i umożliwia wykorzystanie logiki warunkowej do automatyzacji przepływów pracy. Możesz także stylizować swój formularz zgodnie z własnymi upodobaniami, modyfikując logo, czcionki, kolory i inne elementy.

Jotform umożliwia bezproblemowe płatności online bezpośrednio na formularzu i może być używany w kilku scenariuszach, takich jak platformy e-commerce, przyjmowanie opłat online i zbieranie darowizn.

Sekcja analityczna zapewnia dogłębny wgląd w zebrane odpowiedzi, takie jak wskaźnik ukończenia, i umożliwia generowanie raportów, które można udostępniać bezpośrednio z platformy.

JotForm obsługuje ponad 150 integracji umożliwiających automatyczne wysyłanie odpowiedzi na formularze do usług marketingu e-mailowego, zarządów projektów, CRM, aplikacji do przechowywania w chmurze i nie tylko.

CognitoFormy

Odpowiedni zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników, CognitoForms to kolejny kreator formularzy, który możesz wybrać, aby spełnić swoje potrzeby w zakresie tworzenia formularzy. Sam bezpłatny plan oferuje przydatne funkcje, ale nie zapominajmy, że plany subskrypcyjne są dość przystępne, jeśli szukasz narzędzia do tworzenia złożonych formularzy.

Darmowy plan obsługuje nieograniczone tworzenie formularzy, a biblioteka szablonów jest wypełniona ponad setką bezpłatnych projektów szablonów. Formularze Cognito są w pełni responsywne i obsługują ponad 20 pól formularzy w planie darmowym. Możesz łatwo dostosować formularze szablonów do brandingu swojej organizacji.

Co ciekawe, kreator formularzy Cognito obsługuje ponad dwadzieścia języków, w tym chiński, holenderski, francuski, angielski, hiszpański, japoński, polski i portugalski, obsługuje 137 walut i jest dostępny w 121 krajach, co pozwala łatwo dotrzeć do odbiorców na całym świecie w ich język ojczysty.

ZohoForms

ZohoForms są częścią ogromnej rodziny aplikacji Zoho, która obejmuje CRM (zarządzanie relacjami z klientami), pocztę e-mail, księgowość, edycję dokumentów i inne aplikacje.

Kreator formularzy dobrze pasuje do scenariuszy, w których musisz przeprowadzać ankiety online, ponieważ umożliwia tworzenie i udostępnianie formularzy online oraz konfigurowanie alertów e-mail, aby otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś wypełni formularz.

ZohoForms są skalowalne, aby sprostać wymaganiom firm każdej wielkości, a przejrzysty i intuicyjny interfejs ułatwia cały proces tworzenia formularzy.

ZohoForms doskonale integruje się z aplikacjami innych firm, takimi jak Zapier, Dysk Google, SalesForce i innymi aplikacjami, aby ułatwić swobodny przepływ danych dla wszystkich rodzajów firm.

Ten konstruktor formularzy znacznie upraszcza gromadzenie danych, automatycznie wysyłając dane formularza do niestandardowej bazy danych.

Niektóre z godnych uwagi funkcji to:

 • Ponad 30 konfigurowalnych szablonów i motywów.
 • Zaprojektuj niestandardowe strony z podziękowaniami, zadania i wiadomości e-mail, które zostaną przekierowane po przesłaniu odpowiedzi.
 • Przypisuj zadania i osoby zatwierdzające oraz ustawiaj uprawnienia dostępu zgodnie z potrzebami.
 • Ustaw reguły formularza i określone pola formularza, aby odfiltrować niechciane dane.

Wuf

Wufoo to oparte na chmurze oprogramowanie do tworzenia formularzy, które umożliwia organizacjom tworzenie formularzy online do różnych celów, takich jak formularze rejestracyjne, formularze zgłoszeniowe, ankiety, formularze kontaktowe, formularze płatności i inne.

Potężne narzędzie do tworzenia formularzy jest wyposażone w galerie zdjęć, szablony, pola formularzy i łatwy w użyciu interfejs, który ułatwia dostosowywanie szablonów i raportowanie.

Wufoo jest odpowiednie dla użytkowników, którzy nie mają doświadczenia w kodowaniu, ponieważ edytor typu „przeciągnij i upuść” umożliwia projektowanie formularzy do zbierania danych i przesyłania plików bez pisania ani jednej linijki kodu.

Wufoo współpracuje z aplikacjami płatniczymi, takimi jak PayPal, Stripe i Authorize.Net, aby umożliwić pobieranie płatności za pośrednictwem platformy.

Kreator formularzy oferuje stylowe i nowoczesne szablony oparte na Wix, które można łatwo dostosować, aby odzwierciedlały wygląd i styl Twojej marki lub witryny.

Wufoo umożliwia wstępne wypełnienie typowych opcji demograficznych dla pola wielokrotnego wyboru w celu bezproblemowego ustawienia predefiniowanych opcji dotyczących płci, wieku, zatrudnienia, dochodów i wykształcenia, jeśli kierujesz reklamy do określonego typu odwiedzających.

123Konstruktor formularzy

Tak łatwe, jak sugeruje nazwa, 123FormBuilder, bezpieczne narzędzie do tworzenia formularzy, umożliwia tworzenie formularzy online tak łatwo, jak intonowanie 1-2-3! Konstruktor formularzy jest przydatny w przypadku nieskończonego gromadzenia danych – do tworzenia formularzy rejestracyjnych, formularzy zamówień, formularzy wniosków, ankiet i innych.

Wyposażony w darmowy edytor formularzy typu „przeciągnij i upuść” bez kodu, kupony pomagające w bezpiecznym gromadzeniu danych i zwiększeniu produktywności poprzez zminimalizowanie wysiłków.

Biblioteka szablonów zawiera ponad 2000 wstępnie zaprojektowanych szablonów formularzy, które pomogą Ci rozpocząć pracę. Możesz dostosować te formularze do swoich osobistych potrzeb.

123FormBuilder może obsłużyć różne przypadki użycia – rejestrację wydarzeń, pobieranie płatności, rejestrowanie nowych użytkowników, przeprowadzanie ankiet lub zbieranie opinii od klientów.

Kreator formularzy obsługuje integrację z ponad 4000 narzędzi cyfrowych, takich jak Wix, Shopify, Dropbox, Marketo lub HubSpot, umożliwiając automatyzację przepływu pracy w Twojej organizacji i eliminując konieczność ręcznego importowania i eksportowania danych.

Wniosek

Konstruktorzy formularzy, o których wspomnieliśmy powyżej, to jak dotąd najlepsze typy. Najlepszym do użytku organizacyjnego lub osobistego będzie ten, który odpowiada Twoim potrzebom lub celom. Możesz porównać funkcje różnych kreatorów formularzy, aby wybrać odpowiednie narzędzie i jesteśmy pewni, że znajdziesz idealne dopasowanie.

Możesz także zapoznać się z niektórymi narzędziami do tworzenia formularzy WordPress.

x