8 darmowych narzędzi do kompresji obrazu w celu zwiększenia szybkości witryny

Pozostań w miejscu, aby sprawdzić jedne z najlepszych narzędzi do kompresji obrazu, aby poprawić wrażenia użytkownika i rankingi wyszukiwania Twojej witryny.

Obecność niezliczonych narzędzi do kompresji obrazu wskazuje na jeden wniosek – optymalizacja obrazu jest kluczowa i nie należy jej ignorować.

Dane z ostatnich pięciu lat dla miliona najpopularniejszych witryn wg Archiwum HTTP wskazuje te średnie wartości:

Komputery komórkoweCałkowity rozmiar strony 2098,6 KB1944,5 KBRozmiar obrazu 847,9 KB758 KB% udziału obrazu40,04%38,98%

A jeśli weźmiemy pod uwagę tylko WordPressa, który jest domem dla ponad 40% wszystkich stron w Internecie, obraz zajmuje północ od 45%.

Krótko mówiąc, optymalizacja obrazu może zdziałać cuda w szybkości ładowania strony, poprawiając SEO na stronie.

W przeciwieństwie do tego, strona internetowa o dużej zawartości mediów, która ładuje się tylko kilka sekund dłużej, może zepchnąć większość użytkowników do konkurencji.

Interesuje Cię, jak bardzo obrazy wpływają na Twoją witrynę? Wypróbuj to bezpłatne narzędzie do audytu witryny newsblog.pl obsługiwane przez Google Lighthouse.

Podczas gdy optymalizacja obrazu ma kluczowe znaczenie dla każdej witryny, jest to nieuniknione w przypadku firm z dużym wizerunkiem, takich jak eCommerce.

W tym artykule przedstawimy samodzielne narzędzia i niektóre platformy zarządzania multimediami w chmurze innych firm do kompresji obrazu.

Sprawimy, że będzie to interesujące, robiąc ten obraz demonstracyjny (1091 KB) i wykonując kompresję w podróży. Dzięki temu zobaczysz wyniki na żywo (jakość kompresji i procentowe zmniejszenie rozmiaru) wraz z każdym narzędziem.

Zacznijmy.

MałePNG

MałePNG to niesamowicie szybkie narzędzie do kompresji WebP, PNG i JPEG bez widocznej utraty jakości. To, co robi, to „selektywne zmniejszanie liczby kolorów”.

Darmowe plany obejmują kompresję do 20 obrazów o maksymalnym rozmiarze pliku 5 MB. Plan pro działa podobnie i znosi te ograniczenia za niewielką roczną opłatą.

Poza tym działa dobrze z przezroczystymi obrazami i animacjami. TinyPNG zawiera również wtyczkę Adobe Photoshop, która pomaga w kompresji bez opuszczania ulubionego edytora obrazów.

Dodatkowo TinyPNG ma wtyczkę WordPress zgodną z WooCommerce do optymalizacji obrazu na żywo.

TinyPNG jest również wyposażony w API dla programistów z opcjonalną integracją Amazon S3 i Google Cloud Storage.

Podsumowując, TinyPNG to proste, ale zaawansowane narzędzie do kompresji obrazu, które działa dobrze zarówno dla początkujących, jak i ekspertów.

Wynik testu kompresji:

Sprężarka.io

Kompresor zawiera zaawansowane opcje i obsługuje typy plików JPEG, PNG, SVG, GIF i WEBP. Możesz wybierać spośród mechanizmów kompresji stratnej i bezstratnej.

Pierwsza dotyczy maksymalnej kompresji bez widocznej utraty jakości (podobnie jak TinyPNG), a Lossless wskazuje na maksymalną retencję kolorów przy minimalnej kompresji.

Bezpłatna subskrypcja Compressora pozwala na jednoczesny dostęp do dziesięciu plików o maksymalnym limicie 10 MB. Podobnie możesz zdecydować się na roczny plan nieograniczonej kompresji.

Plan Pro umożliwia zapisywanie metadanych obrazu. Poza tym możesz ustawić ostateczną jakość obrazu. Compressor.io ma również wtyczkę WordPress i API dla programistów, które zostały wymienione jako „wkrótce”.

Wynik testu kompresji:

Kompresuj teraz

Kompresuj teraz to bezpłatne narzędzie do kompresji obrazu, którego można używać na dziesięciu obrazach naraz przy limicie rozmiaru 9 MB.

Działa to dla JPG, JPEG, GIF i PNG i pozwala z góry określić poziom kompresji.

To nie ma żadnego płatnego poziomu ani integracji API. Idealnie pasuje to do początkujących z jednorazowymi zadaniami kompresji.

Strona co 30 minut potwierdza usunięcie przetworzonych obrazów, co jest dobre dla prywatności danych.

Najlepszym osiągnięciem CompressNow pozostaje wybór kompresji, który daje. Ergo, możesz spróbować dla różnych % i wybrać najbardziej odpowiedni.

Chociaż test kompresji dla tego narzędzia nie pasuje do innych, ponieważ możesz swobodnie wybrać zmniejszenie rozmiaru. Jednak użyjemy maksymalnej możliwej kompresji bez dbania o jakość wyjściową.

Wynik testu kompresji:

Kraken.io

Kraken obsługuje kompresję zbiorczą nawet w warstwie bezpłatnej z ograniczeniem pliku do 1 MB na poszczególnych obrazach.

Możesz przetwarzać pliki JPEG, PNG, GIF, Animated GIF i SVG w trzech trybach: Stratny, Bezstratny i Ekspert.

Najwyraźniej Lossy działa dla maksymalnej kompresji, Lossless zachowuje jakość, a tryb Exert pozwala decydować o parametrach kompresji.

Ponieważ nie określał liczby plików, które można przetworzyć, próbowałem przesłać ponad 300 obrazów i przetworzyłem je szybko bez żadnych problemów.

Możesz usunąć limit rozmiaru 1 MB w planach pro. Wszystkie płatne subskrypcje zaczynają się za darmo z limitem 100 MB i mogą przetwarzać pliki do 32 MB.

Plany premium zawierają również wiele kluczy API, pamięć masową w chmurze Kraken, obsługę przesyłania zip, wtyczki WordPress i Magento oraz wiele funkcji, które sprawiają, że jest to narzędzie do kompresji obrazów premium.

Niestety, algorytmy kompresji nie wydawały się tak zoptymalizowane i działały słabo w przypadku obrazu demonstracyjnego.

Jednak Kraken działał optymalnie dla innych obrazów z jednorazowym załamaniem (ponownie) z naszym plikiem demonstracyjnym.

Podsumowując, nadal możesz wybrać Krakena, ale przygotuj się na odfiltrowanie kilku nieskompresowanych danych wyjściowych pomiędzy.

Wynik testu kompresji:

OptimiZilla

OptimiZilla to kolejne darmowe i początkujące narzędzie do kompresji obrazu, które pozwala zoptymalizować 20 obrazów za jednym razem.

Jest kompatybilny z typami obrazów JPEG, GIF i PNG bez wspomnianego ograniczenia rozmiaru. Na początku wygląda niezwykle fundamentalnie. Jednak zabawa zaczyna się po przesłaniu obrazu (obrazów) tematu.

Ta funkcja umożliwia masowe przesyłanie i indywidualną optymalizację obrazu w układzie przypominającym pokaz slajdów, a następnie zbiorcze pobieranie.

Chociaż to narzędzie jest pozbawione funkcji premium, takich jak przechowywanie w chmurze, integracja z interfejsem API lub wszelkie fantazyjne wtyczki, to jednak jest to to, z czym osobiście czułem się świetnie i z całego serca polecam.

Podobnie jak w przypadku CompressNow, nie ma żadnego standardowego poziomu kompresji i przed pobraniem można zdecydować o danych wyjściowych. W każdym razie przystąpimy do testu z maksymalną kompresją.

Wynik testu kompresji:

Wyobraź sobie.io

Wyobraź sobie znajduje miejsce z zaawansowanymi narzędziami do kompresji obrazu z wtyczką API i WordPress.

Algorytm kompresji działa dla JPG, PNG, GIF i PDF w trybach przetwarzania Normalny, Agresywny i Ultra. Pierwsza z nich to optymalizacja bezstratna, podczas gdy dwie pozostałe mają na celu wyższy poziom kompresji przy minimalnej utracie jakości.

Alternatywnie można również wybrać rozmiar w pikselach lub procentach dla niestandardowego wyjścia. Warto zauważyć, że opcja wyboru rozmiaru jest dostępna tylko w przypadku konta Imganify, w tym bezpłatnego planu, który obejmuje limit 20 MB.

Płatne plany nie ograniczają użycia i są praktycznie nieskończone. Wreszcie ograniczenia poziomu bezpłatnego sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku płatnej subskrypcji.

Wynik testu kompresji:

Kompresja JPEG

Kompresja JPEG to kolejne darmowe oprogramowanie z prostym w obsłudze interfejsem. Ten może przetwarzać do 20 obrazów jednocześnie z całkowitym limitem rozmiaru 10 MB.

Oprócz obsługi wielu formatów plików, JPEG Compress zapewnia bezpieczeństwo danych. Wszystko, co prześlesz, zostanie usunięte po 5-10 minutach braku aktywności.

Wynik testu kompresji:

Imagekit.io

Podobnie jak Image4.io, Zestaw obrazów to kolejne narzędzie tylko dla ekspertów do zarządzania mediami i kompresji obrazu innych firm. Jest dostarczany z hojnym darmowym planem na zawsze oferującym 20 GB miejsca w chmurze.

Imagekit obsługuje również treści oparte na sieci użytkowników końcowych z obsługą trybów oszczędzania danych przeglądarki.

Dodatkowo możesz wybrać niestandardowe wyjście w zależności od typu urządzenia, komputera stacjonarnego lub mobilnego. Poza tym Imagekit może również pomóc w wyświetlaniu obrazów w formatach nowej generacji, takich jak WebP i AVIF, nawet jeśli pierwotnie przesłane obrazy to JPEG lub PNG.

Jednak zawsze możesz to wyłączyć, aby zachować początkowy format przesyłanego pliku. Co więcej, istnieje sprytny edytor obrazów, którego możesz użyć do zmiany końcowego wyniku.

Ostatecznie Imagekit jest doskonałą platformą do obsługi obrazów i wideo, którą można łatwo zintegrować z dowolną infrastrukturą internetową.

Wynik testu kompresji:

Wniosek

Myślę, że lista ma wszystko dla każdego.

Krótko mówiąc, Imagify i Imagekit najlepiej nadają się do poważnych integracji z witrynami i są przeznaczone dla płatnych użytkowników. Podczas gdy TinyPNG, Kraken i Compressor.io oferują wartość zarówno klientom darmowym, jak i płacącym.

Ale dla tych, którzy szukają darmowej opcji, wypróbuj Optimizilla, JPEG Compress i CompressNow.

PS: Możesz również użyć tych narzędzi do kompresji plików, aby przetwarzać więcej niż tylko obrazy.

x