8 doskonałych aplikacji do planowania diety, które pomogą Ci schudnąć

Kiedy brzuch rośnie o kolejny cal, pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest „dlaczego najsmaczniejsze jedzenie ma też najwięcej kalorii?”. Kontrola wagi to ciągła walka dla wielu ludzi w obecnej erze zdominowanej przez fast foody.

Chociaż trening jest zalecany, nie każdy może wcisnąć sesję treningową w swoim harmonogramie, szczególnie w obecnej sytuacji pandemii, kiedy chodzenie na siłownię nie jest możliwe. Właśnie tam plany diet odchudzających mogą pomóc Ci schudnąć nawet bez ćwiczeń.

Wypróbowałem wiele różnych planów dietetycznych, a jedną rzeczą, która ułatwiła mi zarządzanie nimi, jest dedykowana aplikacja mobilna. To prawda, że ​​moje wysiłki zwykle nie trwają dłużej niż tydzień (to na mnie), ale aplikacja sprawia, że ​​błyskawicznie można wybrać plan diety i postępować zgodnie z nim bez poznawania tajników.

Jeśli jesteś gotowy, aby zrzucić kilka kilogramów, znam odpowiednie aplikacje do planowania diety. Te aplikacje mają różne plany dietetyczne lub pomagają w odchudzaniu, oferując powiązane narzędzia dla zdrowego życia.

Menedżer węglowodanów

Jeśli jesteś gotowy do przyłączenia się Keto rewolucja, wtedy Carb Manager będzie jedyną aplikacją, której będziesz potrzebować. Aby postępować zgodnie z dietą wysokotłuszczową o niskiej zawartości węglowodanów, Carb Manager ma kalkulator keto-specyficzny do śledzenia tłuszczów, białek i węglowodanów. Ostrzeże Cię, gdy spożyjesz więcej niż jest to zalecane, a także oferuje powiadomienia o wypiciu wody.

Aplikacja naprawdę ułatwia logowanie się do posiłków za pomocą głosu lub bezpośrednie robienie zdjęć posiłku. Możesz także dołączyć do społeczności, w której inni zwolennicy keto dzielą się swoimi postępami i razem schudną.

Korzystanie z licznika keto i powiązanych funkcji jest całkowicie bezpłatne, ale istnieje wersja premium, aby w pełni oddać się diecie ketonowej. Niektóre funkcje premium obejmują przepisy na keto, zaawansowane raporty, planowanie posiłków, łączność z urządzeniami fitness, śledzenie cukrzycy i inne.

Pobierz na Android | iOS

DoPost

DoFasting pomaga śledzić zdrową utratę bogactwa dla użytkownika dzięki najlepszym funkcjom. Obejmuje ustalanie celów i używanie narzędzi do dotarcia do linii mety oraz dostosowany do potrzeb program przerywanego postu.

Aplikacja oferuje siedem okresów postu przerywanego dla użytkowników, które są odpowiednie dla profesjonalistów lub początkujących, wskazówki dotyczące osiągania celów i dostosowywania dziennych harmonogramów postu.

Pomaga w:

  • Poprawa zdrowia serca
  • Pozytywny wpływ na jakość życia
  • Łatwiej schudnąć
  • Zwiększona żywotność
  • Lepsza czynność wątroby
  • Zmniejszone stany zapalne
  • Szybszy metabolizm
  • Ulepszona funkcja umysłowa

Aplikacja zawiera kilka wyzwań, które pozwalają zauważyć zmianę, wykształcić zdrowsze lub silniejsze nawyki i przetestować siłę woli. Pochodzi z 7-, 14- i 28-dniowymi wyzwaniami, które ustalają nawyki żywieniowe i postne.

Pobierz na Android | iOS

Suma życia

Zacznę od aplikacji typu „wszystko w jednym”, która obsługuje wiele programów dietetycznych i oferuje narzędzia do skutecznego ich przestrzegania. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć dietę keto, płynną dietę detoksykującą, paleo, czy przerywany post, Lifesum ma informacje i narzędzia, aby właściwie je stosować.

Aplikacja ma szybki test, którego używa do poznania Twojego harmonogramu i stylu życia, a następnie zaleca odpowiednie plany dietetyczne. Zawiera wskazówki i materiały do ​​​​nauki, aby dowiedzieć się o przestrzeganym planie diety. Możesz nawet znaleźć smaczne przepisy kulinarne w oparciu o wybrany plan diety.

Ma wbudowany licznik kalorii, makro tracker i dziennik żywności dostosowany do Twojego planu diety, aby zapewnić wymagane informacje. Możesz zarządzać 1 planem diety z podstawowym dostępem do narzędzi w wersji darmowej; będziesz musiał uaktualnić do wersja premium za 4,17 USD/miesiąc, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji.

Pobierz na Android | iOS

YAZIO

Jeśli nie chcesz ograniczać się do określonych potraw i nie masz nic przeciwko pozostawaniu trochę głodnym, to dieta z okresowym postem może być świetnym sposobem na schudnięcie. YAZIO to dedykowana aplikacja, która pomaga we wszystkich rodzajach diet z przerywanym postem. Aplikacja może śledzić Twój harmonogram postu, śledzić aktywność, liczyć kalorie i oferować przepisy na zdrowe posiłki.

Ma ponad 20 planów postu, takich jak 16:8, 12:12, a nawet post dzienny, taki jak 6:1 lub 5:2. YAZIO poinformuje Cię, kiedy pościć i zjeść, a nawet przypomni o piciu wody podczas postu. Zawiera również ponad 1000 zdrowych przepisów, które uzupełniają posty, a wbudowany planer posiłków umożliwia tworzenie własnego planu posiłków.

Większość jego funkcji działa w wersji darmowej, ale musisz kupić wersję pro z poziomu aplikacji, aby uzyskać dostęp do większej ilości informacji i uzyskać obsługę klienta.

Alternatywnie możesz również podać Aplikacja na czczo próba, która jest prawdopodobnie łatwiejsza do odebrania dla początkujących.

Pobierz na Android | iOS

Plan diety detoksykującej

Chociaż większość planów diety detoksykującej jest wykorzystywana do zwalczania chorób układu pokarmowego, odpornościowego i skóry, znana jest również z tego, że pomaga w odchudzaniu. Jeśli jesteś zainteresowany stosowaniem ciężkiej diety opartej na płynach, przydatna będzie aplikacja do planowania diety Detox. Aplikacja utworzy 7-dniowy plan posiłków składający się z różnych owoców i warzyw, soków i posiłków o niskiej zawartości tłuszczu.

Całodniowy plan posiłków składa się z 3 posiłków i 2 przekąsek oraz kilku soków oczyszczających. Posiłek każdego dnia różni się od pozostałych i zmienia się po 7 dniach. Oprócz diety detoksykującej aplikacja zawiera również wiele porad dotyczących odchudzania i zdrowia oraz samouczki ćwiczeń stworzonych specjalnie w celu utraty tłuszczu z brzucha.

Plan diety detoksykującej zdecydowanie warto wypróbować, jeśli chcesz szybko schudnąć i oczyścić organizm z toksyn. Jednak może to nie być najlepsze na dłuższą metę, ponieważ nie możesz nadążać za taką dietą zbyt długo. Jeśli stosujesz dietę detoksykacyjną, zalecam przejście na zwykłą dietę bardzo powoli, aby uniknąć ponownego szybkiego przybierania na wadze.

Pobierz na Android

HealthifyMe

Kolejna świetna aplikacja towarzysząca, gdy jesteś gotowy do rozpoczęcia diety. Punktem sprzedaży HealthifyMe jest zdecydowanie potężny licznik kalorii i funkcja dziennika żywności. Na podstawie Twojego BMI aplikacja utworzy cele, które pomogą Ci schudnąć i pomoże Ci kontrolować spożycie kalorii.

Możesz szybko rejestrować swoje posiłki, a aplikacja zaoferuje pełny podział liczby kalorii wraz z informacjami o wartościach odżywczych. Aplikacja ma nawet dietetyka AI o imieniu Ria, który może szybko odpowiedzieć na większość pytań związanych z odżywianiem.

Musisz zdobyć plany premium korzystać z tych funkcji. Oprócz tych funkcji aplikacji możesz również uzyskać plan premium, aby uzyskać dostęp do prawdziwych trenerów zarówno w zakresie diety, jak i treningu, którzy stworzą spersonalizowane plany i zaoferują nieograniczony czat, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Pobierz na Android | iOS

Jedz tyle

Podoba Ci się pomysł stworzenia własnego planu diety? Zjedz tyle może sprawić, że tak się stanie, tworząc w pełni dostosowany plan diety dla Ciebie w oparciu o Twoje wymagania i zasoby.

Musisz przekazać aplikacji podstawowe informacje, takie jak jedzenie, które lubisz, ile chcesz stracić, budżet i codzienna aktywność itp., A aplikacja utworzy niestandardowy plan diety na podstawie tych informacji. Możesz nawet wybrać różne popularne diety, aby stworzyć niestandardowy plan diety, który pasuje do tego programu.

Aplikacja może generować całotygodniowy plan posiłków w oparciu o preferencje, a Ty możesz logować posiłki podczas jedzenia lub pomijać je, aby uzyskać dokładne statystyki. Co najważniejsze, możesz pominąć dowolny przepis lub składnik z planu, jeśli ci się nie podoba, a aplikacja zaoferuje alternatywę.

Większość funkcji jest całkowicie darmowa, ale możesz uaktualnić do wersji wersja premium aby uzyskać zaawansowane funkcje, takie jak całotygodniowe posiłki i listy zakupów itp.

Pobierz na Android | iOS

Plan diety Paleo

Jeśli lubisz żywność ekologiczną, dieta paleo może zaoferować zdrowy styl życia, który pomoże Ci schudnąć i utrzymać ją. Aplikacja Paleo Diet Plan oferuje obszerne informacje na temat diety paleo i tworzy dla Ciebie plan diety. Stworzy to plan na cały tydzień, który będziesz mógł śledzić, a także możesz pominąć posiłki i składniki.

Posiada dedykowane sekcje zawierające listę przepisów zgodnie z dietą paleo, w tym śniadania, sosy, napoje, desery, sałatki, dodatki, przekąski i zupy. Jeśli nie chcesz przestrzegać podanego planu posiłków, zawsze możesz skorzystać z dowolnego przepisu, aby przygotować własny posiłek.

Pobierz na Android | Alternatywa dla iOS

Kończące myśli

Jeśli mnie o to zapytasz, polecę albo przerywany post albo keto do utraty wagi. Osobiście wypróbowałem wiele diet odchudzających i stwierdziłem, że te dwa są rzeczywiście skuteczne, mimo że nie nadążałem zbyt długo. Te dwie diety nie mają również efektu jo-jo, w którym waga szybko rośnie po zakończeniu stosowania planu diety.

Następnie zapoznaj się z kilkoma inteligentnymi rozwiązaniami, które usprawnią pracę w domu.