8 Generator muzyki AI do rozpoczęcia komponowania melodii

Wraz z postępem technologicznym nasze zadania stają się z roku na rok coraz łatwiejsze dzięki Sztucznej Inteligencji.

Narzędzia i urządzenia wykorzystujące sztuczną inteligencję, takie jak roboty, stają się teraz kreatywne dzięki temu, co potrafią. Na przykład teraz sztuczna inteligencja jest w stanie generować dla Ciebie muzykę, której możesz użyć bezpośrednio do następnego wydania.

Nawet jeśli nie jesteś muzykiem, możesz użyć tych narzędzi do generowania muzyki, aby tworzyć melodie do swoich filmów na YouTube lub kampanii reklamowych w mediach społecznościowych.

Najlepszym sposobem wykorzystania tych narzędzi jest połączenie ich z kreatywnością i komponowaniem, aby uzyskać jak najlepszy efekt. W ten sposób używasz ich jako przydatnego dodatku, a nie w pełni na nich polegasz.

Spójrzmy na niektóre z najlepszych narzędzi do generowania muzyki.

Soundraw

Słyszałeś kiedyś o możliwości dostosowywania utworu za pomocą fraz stworzonych przez sztuczną inteligencję? To właśnie robi Soundraw. Łączy sztuczną inteligencję z narzędziem do generowania muzyki, aby komponować melodie na sterydach.

Za pomocą tego narzędzia możesz dostosować innowacyjną muzykę, zaczynając od wyboru gatunku, instrumentów, długości i nastroju, a następnie kontynuując ją zgodnie z własnymi upodobaniami.

Jest kompatybilny z Adobe Premiere Pro i Google Chrome. Możesz zacząć jako bezpłatny użytkownik. Musisz jednak zostać płatnym członkiem, aby pobrać muzykę.

Bum

Twórz muzykę i udostępniaj ją na ponad 40 platformach za pomocą Boomy. To kolejne niesamowite narzędzie, które pozwala komponować muzykę w kilka sekund bez konieczności wykonywania ciężkiej pracy.

To bardzo popularny wybór wśród muzyków. Za pomocą tego oprogramowania powstało 9,55% nagranej muzyki na świecie – to jest 9 503 688 utworów stworzonych przez użytkowników.

Przeczytaj także: 101 porad, strategii i narzędzi marketingu muzycznego

Najlepsze w Boomy jest to, że bardzo łatwo jest przejść od tworzenia muzyki do przesyłania jej na platformy takie jak Spotify i TikTok, a następnie zarabiania na tym.

Szafa grająca

Całkowicie darmowy Jukebox to rozwiązanie typu open source, które generuje muzykę w różnych gatunkach i stylach artystycznych. Opiera się na sieciach neuronowych do analizy danych muzycznych, aby pomóc sztucznej inteligencji lepiej nauczyć się samodzielnego komponowania oryginalnej muzyki.

Wszystko, co tworzysz za pomocą tego narzędzia, można edytować i dostosowywać zgodnie z własnymi upodobaniami. Możesz posłuchać próbek utworzonych za pomocą Jukebox na ich stronie głównej, aby lepiej zrozumieć możliwości tego narzędzia.

Melobajty

Kolejny darmowy generator muzyki, Melobytes, ma wiele opcji dostosowywania, których możesz użyć do tworzenia oryginalnych utworów za każdym razem.

Na przykład możesz zacząć od ustawienia stylu muzycznego, tempa, języka, płci piosenkarza i tekstu. Posiada również opcję automatycznego generowania teledysku z piosenką, co jest całkiem fajne.

Co więcej, w razie potrzeby możesz dostosować ustawienia wokalu, parametry audio i preferencje wideo. Aby muzyka się wyróżniała, możesz wykorzystać różne efekty, takie jak echo i pogłos.

AI Muzyka Pro

Dostępna jako aplikacja na iPhone’a i iPada, AI Music Pro umożliwia generowanie muzyki w oparciu o preferowany nastrój i tempo.

Możesz tworzyć melodie, zaczynając od jednej z sekwencji akordów, a następnie dostosowywać całą ścieżkę do własnych potrzeb. Możesz dalej udoskonalać melodie, nagrywając i dodając górną linię wokalu.

Nie musisz się logować ani rejestrować, aby korzystać z tej aplikacji, ale wszystkie Twoje pliki są prywatne ze względów bezpieczeństwa, więc tylko Ty masz do nich dostęp za pomocą swojego urządzenia. Użytkownicy mogą pobrać tę aplikację z App Store.

AIVA

Model AI firmy AIVA był szkolony od lat, aby robić to, co robi, więc możesz mieć pewność, że wykonuje świetną robotę. Może komponować muzykę odpowiednią do reklam, filmów i każdego celu, który wymaga emocjonalnego wybuchu uczuć.

Możesz tworzyć utwory od zera (w ciągu kilku sekund) lub wprowadzać zmiany w już istniejących. Po prostu wprowadź swoje preferencje, takie jak nastrój, gatunek, styl itp., a resztę pozostaw AIVA.

Gdy używasz tego narzędzia do generowania muzyki, nie musisz martwić się o proces licencjonowania muzyki.

Muzyka Ecrett

Jeśli jesteś twórcą, który ma problemy ze znalezieniem dobrej muzyki wolnej od opłat licencyjnych do swoich filmów, możesz użyć Ecrett Music, aby stworzyć własną.

Po ustawieniu preferencji dla rodzaju muzyki, której szukasz, to narzędzie automatycznie skomponuje oryginalne utwory za każdym razem na podstawie tego, nawet jeśli ponownie wybierzesz te same parametry. Zapewnia to eliminację duplikowania tworzenia muzyki przez użytkowników.

Możesz je również dostosować po ich wyprodukowaniu. To, czego nie możesz zrobić z Ecrett, to dystrybucja pliku muzycznego na platformach w takiej postaci, w jakiej jest. To narzędzie umożliwia tylko dodawanie muzyki do treści, takich jak podcasty, filmy i gry.

Głośno

Wystarczy kilka sekund, aby stworzyć za pomocą Loudly muzykę studyjnej jakości. Może komponować muzykę tak szybko, ponieważ sztuczna inteligencja jest szkolona na katalogu 8 milionów utworów muzycznych i 150 000 dźwięków, aby w pełni poznać to, czego szukają użytkownicy.

Po wybraniu gatunku i ustaleniu preferencji otrzymasz wygenerowane utwory, które możesz dostosowywać na wiele sposobów i tworzyć własne.

Kompozycje mogą być eksportowane w formacie MP3, WAV i łodygach.

Korzyści z używania generatora muzyki AI

Korzystanie z generatora muzyki AI ma wiele zalet, a oto niektóre z nich:

Oryginalna i wolna od praw autorskich muzyka 🎵

Narzędzia te wygenerują w 100% oryginalną i wolną od praw autorskich muzykę, którą można wykorzystać do dowolnych projektów wymagających muzyki stukanej stopą. Eliminuje to stres związany z uzyskaniem roszczenia dotyczącego praw autorskich za wykorzystanie cudzej muzyki.

Oszczędza mnóstwo czasu ⏱️

Tworzenie czegoś od zera zawsze zajmuje więcej czasu, więc używanie tych narzędzi AI do generowania muzyki pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu. Po naciśnięciu kilku przycisków otrzymasz unikalne melodie.

Podpowiada Ci pomysły, gdy jesteś w bloku twórczym 💡

To bardzo frustrujące, gdy próbujesz wymyślić nowe pomysły na to, jak utwór powinien brzmieć, a po prostu nie jesteś w stanie wyjść z blokady twórczej.

Te narzędzia pomogą ci w tej fazie, generując muzykę w oparciu o twoje wymagania i dadzą ci wiele pomysłów na dalsze jej ulepszenie i skończenie z niesamowitym rezultatem.

Wniosek

Korzystając z tych narzędzi do generowania muzyki AI, będziesz na dobrej drodze do komponowania melodii, które nie tylko oszczędzają Twój czas, ale także świetnie brzmią bez większego wysiłku.

Ponadto jest to świetny sposób na zajęcie się technologią i pozwolenie sztucznej inteligencji na odciążenie twoich ramion.

Następnie możesz sprawdzić te wizualizatory muzyczne, aby poprawić zaangażowanie swoich utworów.