8 godnych uwagi platform AR bez kodu do tworzenia kreatywnych aplikacji

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem Alexa Murphy’ego lub Robocopa (1987), noszącego przyłbicę, która zapewniała mu wyświetlacz przezierny (HUD) pokazujący informacje w czasie rzeczywistym i systemy celowania, byłem zafascynowany. Z perspektywy czasu było to moje pierwsze zetknięcie się z rozszerzoną rzeczywistością, termin, który odkryłem dziesiątki lat później.

Teraz ta technologia wniknęła głęboko w nasz styl życia. Dzieci mają w swoich książkach kody QR, które po zeskanowaniu za pomocą inteligentnego urządzenia, takiego jak telefon lub tablet, ożywiają obrazki – głosami! Możesz otworzyć dowolną aplikację zakupową i przymierzyć sukienkę lub meble, aby sprawdzić, czy naprawdę Ci się podobają. Jakie to wspaniałe?

Czym jest rozszerzona rzeczywistość?

Wyobraź sobie, że odkrywasz nowe miasto i znajdujesz najlepsze restauracje za pomocą rzeczywistości rozszerzonej (AR). Po prostu skieruj aparat telefonu na ulicę, a pobliskie restauracje, oceny, menu i pływające znaczniki pojawią się na ekranie, prowadząc Cię do preferowanego wyboru.

AR jest nie tylko dla restauracji; jest również świetny do gier. Wirtualne stworzenia pojawiają się w Twoim salonie! Dzięki smartfonowi lub okularom AR możesz łapać te stworzenia, wchodzić z nimi w interakcje i obserwować, jak poruszają się one w twoim prawdziwym świecie. To jak wprowadzanie postaci z gry do domu.

W jaki sposób platforma No-Code poprawia wrażenia AR?

Platformy bez kodu to środowiska programistyczne, które umożliwiają użytkownikom tworzenie aplikacji lub oprogramowania bez pisania tradycyjnego kodu programistycznego.

Jeśli chodzi o AR, platforma bez kodu może uprościć proces programowania, udostępniając gotowe do użycia szablony, wstępnie zaprojektowane elementy i intuicyjny interfejs do tworzenia doświadczeń Augmented Reality. Oto jak może pomóc:

 • Interfejs wizualny: tak jak warsztat ma wszystkie surowce i możesz stworzyć coś nowego, platformy bez kodu oferują również interfejs wizualny, w którym użytkownicy mogą projektować i aranżować elementy AR bez kodowania. Możesz przeciągać i upuszczać obiekty AR, dostosowywać ich właściwości i definiować ich zachowanie.
 • Gotowe komponenty: Piękno tych platform polega na tym, że często są dostarczane z biblioteką gotowych komponentów, takich jak modele 3D, animacje, rozpoznawanie obrazów, mapowanie przestrzenne i rozpoznawanie gestów. Możesz włączyć je do swojej aplikacji, eliminując tworzenie wszystkiego od zera.
 • 3. Automatyzacja przepływu pracy: Masz możliwość definiowania przepływów pracy i logiki za pomocą narzędzi wizualnych oraz tworzenia interaktywnych doświadczeń AR, opisując zachowanie różnych elementów na podstawie danych wprowadzanych przez użytkownika lub innych wyzwalaczy. Na przykład możesz skonfigurować przepływ pracy, w którym dotknięcie obiektu AR uruchamia określoną akcję lub animację.

  4. Integracja ze źródłami danych: Jeśli wybierzesz dobrą platformę, możesz nawet zintegrować się z zewnętrznymi źródłami danych lub interfejsami API. Możesz połączyć swoją aplikację kreatywną z innymi systemami, takimi jak bazy danych lub usługi internetowe, aby dynamicznie pobierać i wyświetlać treści w czasie rzeczywistym.

  5. Kompatybilność między platformami: Platformy bez kodu często obsługują wiele platform, takich jak iOS i Android, umożliwiając tworzenie aplikacji AR, które działają na różnych urządzeniach. Nie musisz tworzyć osobno dla różnych platform.

  Każdy, kto ma niewielkie lub żadne doświadczenie w programowaniu, może tworzyć immersyjne aplikacje AR za pomocą tych intuicyjnych narzędzi i gotowych komponentów. Ta demokratyzacja rozwoju umożliwia szerszemu gronu użytkowników odkrywanie i wdrażanie rzeczywistości rozszerzonej w ich projektach, wspierając innowacyjność i kreatywność.

  No Code Revolution: umożliwianie osobom niekodującym tworzenia doświadczeń AR

  Oto kilka kluczowych czynników przyczyniających się do rosnącej popularności braku kodu w przestrzeni AR i jego wpływu na osoby niekodujące:

  1. Dostępność i łatwość obsługi: dzięki przyjaznym dla użytkownika interfejsom, funkcji „przeciągnij i upuść” oraz intuicyjnym narzędziom wizualnym tworzenie aplikacji AR jest proste. Eliminacja złożonych języków programowania i składni kodowania obniża barierę wejścia i zachęca osoby niekodujące do rozwoju AR.

  2. Krótszy czas programowania: Jeśli chodzi o szybkie prototypowanie i wdrażanie aplikacji, nie ma sobie równych w przypadku programowania bez kodu. Wykorzystując wstępnie zaprojektowane elementy i szablony specyficzne dla rzeczywistości rozszerzonej, osoby niekodujące mogą szybko złożyć i dostosować swój projekt. Ten przyspieszony cykl rozwoju pozwala na szybsze iteracje, testowanie i udoskonalanie projektów rzeczywistości rozszerzonej.

  3. Upoważnienie i kreatywność: Dzięki tym narzędziom i zasobom niedoświadczeni programiści mogą uwolnić swoją kreatywność i wyobrazić sobie wyjątkowe aplikacje AR, zachęcając ich do eksperymentowania i skuteczniejszego wdrażania pomysłów.

  4. Społeczność i dzielenie się wiedzą: Powstanie platform bez kodowania przyczyniło się do powstania tętniących życiem społeczności osób niekodujących, które pasjonują się rozwojem AR. Społeczności te oferują wsparcie, zasoby, samouczki i przestrzenie do współpracy, w których mogą się uczyć, dzielić i rozwijać razem. Dostępność takich społeczności zachęca do dzielenia się wiedzą, wymiany pomysłów i wzajemnego uczenia się, umożliwiając osobom niekodującym poruszanie się po złożoności rozwoju AR i wykorzystywanie zbiorowej mądrości społeczności.

  5. Demokratyzacja rozwoju AR: Platformy bez kodu zdemokratyzowały rozwój AR, umożliwiając szerszemu gronu osób oddanie się tej technologii. Wcześniej było to ograniczone do wykwalifikowanych programistów. Narzędzia bez kodu przełamują te bariery, umożliwiając ludziom z różnych środowisk, takim jak projektanci, marketerzy, nauczyciele i przedsiębiorcy, wykorzystanie ich mocy.

  Teraz przyjrzyjmy się najlepszym platformom rzeczywistości rozszerzonej bez kodowania do tworzenia kreatywnych aplikacji

  8. Ściana

  8thWall to niesamowita platforma, która pozwala tworzyć niesamowite doświadczenia WebAR bez kłopotów z pobieraniem aplikacji. Możesz uzyskać dostęp do tych doświadczeń na dowolnym urządzeniu mobilnym i są one tak wciągające!

  Został przejęty przez Niantic w zeszłym roku w marcu 2022 roku.

  Dzięki 8thWall możesz tworzyć rzeczywistość rozszerzoną (AR) w czasie rzeczywistym bezpośrednio w przeglądarce mobilnej za pomocą JavaScript i WebGL. Mechanizm jednoczesnej lokalizacji i mapowania (SLAM) platformy sprawia, że ​​wszystko działa płynnie na telefonie lub tablecie. Ma nawet takie funkcje, jak Six Degrees of Freedom (6-DoF), co oznacza, że ​​możesz poruszać się i odkrywać świat AR pod różnymi kątami.

  Kluczowe cechy:

  • Ożyw statyczne obiekty.
  • Przesyłaj i zarządzaj celami graficznymi; Twoje internetowe doświadczenie AR może bezpośrednio do nich wrócić.
  • Połącz cele graficzne ze śledzeniem bez znaczników, aby uzyskać dynamiczne wrażenia.
  • Twórz filtry twarzy i zakotwiczaj obiekty 3D, takie jak okulary lub biżuteria, w punktach na twarzy. Wypróbuj efekty na telefonie, tablecie lub komputerze stacjonarnym. Pobieranie nie jest wymagane.
  • Platforma aplikacji aparatu do integracji z innymi technologiami, aby pomóc w widzeniu komputerowym, modelach uczenia maszynowego, rozpoznawaniu głosu, a nawet funkcjonalności dla wielu graczy.

  Ceny: Aby uzyskać informacje o cenach, należy skontaktować się z dostawcą. Nie ma początkowej opłaty instalacyjnej ani bezpłatnych wersji próbnych ani wersji.

  ZapWorks

  Niezależnie od tego, czy jesteś marketerem, projektantem czy edukatorem, Zapworks to doskonałe narzędzie bez kodowania, które pozwala łatwo tworzyć niesamowite wieloscenowe doświadczenia AR bez znajomości programowania. Bez aplikacji, bez pobierania i zdecydowanie bez kodowania!

  Zapworks polega na tym, aby wszystko było proste i wciągające. Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi typu „przeciągnij i upuść” możesz błyskawicznie tworzyć wciągające wrażenia 3D WebAR z holograficznymi filmami.

  Kluczowe cechy:

  • Twórz albumy zdjęć AR dla projektów i wydarzeń. Twórz wieloscenowe doświadczenia AR z płynnymi przejściami między scenami.
  • Twórz wysokiej jakości WebAR w kilka minut, a nie godzin. Interfejs typu „przeciągnij i upuść” ze śledzeniem obrazu pomaga projektować szczegółowe i oszałamiające wizualnie doświadczenia AR.
  • Najwyższej klasy śledzenie obrazu zasobów 2D i 3D do druku, produktów i opakowań.

  ZapWorks doskonale nadaje się również do kreatywnych i interaktywnych kampanii marketingowych. Oferuje niestandardowe rozwiązania aplikacji AR i potężne narzędzia analityczne, które zapewniają wgląd w zwrot z inwestycji w czasie rzeczywistym.

  Ceny: Plan startowy ZapWorks Designer kosztuje 60 USD miesięcznie i obejmuje 12 000 wyświetleń rocznie z obsługą jednego użytkownika. Plan Pro, którego cena wynosi 150 USD miesięcznie, oferuje 30 000 wyświetleń rocznie i obsługuje do trzech użytkowników.

  XR+

  XR+ to platforma chmurowa bez kodu, która najlepiej sprawdza się przy tworzeniu urzekających doświadczeń AR wykorzystujących geolokalizację i jest odpowiednia dla turystyki, festiwali, wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Co więcej, XR odnosi się do rozszerzonej rzeczywistości, która obejmuje AR (rzeczywistość rozszerzona), VR (rzeczywistość wirtualna), MR (rzeczywistość mieszana) i wiele innych.

  Możesz dodać wiele zasobów multimedialnych do swoich doświadczeń, w tym teksty, obrazy, audio, wideo, a nawet statyczne lub animowane modele 3D.

  Kluczowe cechy:

  • Przyjazna dla użytkownika platforma do bezproblemowej współpracy między zespołami z wieloma kontami użytkowników.
  • Obsługuje webAR i webVR. Nie są wymagane żadne dodatkowe pliki do pobrania.
  • Treści dostępne bezpośrednio z przeglądarek internetowych.
  • Śledź i kotwicz obiekty, takie jak obrazy, powierzchnie, twarze, dłonie i stopy, rozszerzając możliwości interaktywnych aplikacji XR.
  • Dostosuj wyzwalacze, aby animować modele 3D, odtwarzać filmy, kierować użytkowników do stron internetowych, włączać selfie lub udostępniać treści w sieciach społecznościowych.

  Funkcje korporacyjne:

  • Twórz kampanie promocyjne, aby angażować odbiorców.
  • Generuj kody QR dla kanałów offline. Osadź kody dla kanałów online.
  • Personalizuj interakcje, zwiększaj świadomość marki i twórz doświadczenia specyficzne dla lokalizacji, korzystając z funkcji geolokalizacji.
  • Uzyskaj dostęp do zaawansowanych analiz, aby uzyskać wgląd w czasie rzeczywistym w zaangażowanie i czas spędzony w środowiskach XR.
  • Uzyskaj optymalizacje oparte na danych, aby mierzyć sukces projektu.

  Ceny: Sprzedawca oferuje 3 plany – bezpłatny, PRO (od 109 USD miesięcznie) i SUPER (od 439 USD miesięcznie). Organizacje non-profit, studenci i artyści mogą skontaktować się z dostawcą w celu uzyskania niestandardowych planów.

  PlugXR

  PlugXR to popularna platforma bez kodu wśród entuzjastów AR, szczególnie ze względu na przystępne plany. Jest to proste rozwiązanie z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, które wykorzystuje funkcję przeciągania i upuszczania. Właśnie dlatego platforma zwiększa ogromną bazę klientów liczącą ponad 8000 użytkowników.

  PlugXR umożliwia łatwe tworzenie własnych aplikacji AR z białą etykietą, dzięki czemu Twoja marka będzie się wyróżniać.

  Kluczowe cechy:

  • Platforma oparta na chmurze zapewniająca łatwy dostęp bez ograniczeń geograficznych.
  • Kompatybilny z głównymi przeglądarkami; nie jest wymagana żadna dodatkowa instalacja w systemie lokalnym.
  • Opracuj aplikację raz, a będzie ona płynnie działać zarówno na platformach Android, jak i iOS.
  • Eliminuje złożoność instalacji Android Studio i Xcode, udostępniając niezbędne pliki (.apk dla Androida i .ipa dla iOS) na platformie. Z łatwością publikuj aplikacje AR w Play Store i App Store.
  • Obsługuje popularne zestawy SDK, takie jak Vuforia, ARCore, ARKit i inne.
  • Funkcje współpracy z platformą chmurową umożliwiające pracę zdalną.
  • Śledź wydajność aplikacji z dowolnego miejsca na świecie dzięki raportom i analizom w czasie rzeczywistym. Zdobądź cenne informacje, aby zoptymalizować doświadczenia AR i podejmować decyzje w oparciu o dane.

  Ceny: Plan Starter, Plan Pro i Plan Enterprise to trzy główne poziomy cenowe oferowane przez PlugXR. Za 30 USD oferowany jest plan startowy, który jest idealny dla początkujących. Chociaż ma niewiele funkcji, jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Dla średnich firm plan Pro, który kosztuje 79 USD, oferuje bardziej wszechstronne funkcje. Enterprise Plan to obszerny zestaw rozwiązań AR zaprojektowanych dla większych organizacji w cenie 199 USD.

  Twórca aplikacji UniteAR

  Jeśli chcesz tworzyć aplikacje AR, doświadczenia i wtyczki WebAR z białą etykietą, powinieneś wypróbować narzędzie AR App Creator firmy UniteAR. Ta platforma SaaS, oparta na autorskim silniku AR, sprawia, że ​​tworzenie niestandardowych aplikacji AR bez kodowania jest łatwe.

  Podobnie jak większość platform z tej listy, UniteAR również stosuje podejście bez kodu, co oznacza, że ​​nie musisz być ekspertem w dziedzinie programowania, aby stworzyć aplikację. Został zaprojektowany, aby rozszerzona rzeczywistość była dostępna dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia i wiedzy.

  Kluczowe cechy:

  • Cenne narzędzie w marketingu, reklamie, sztuce czy edukacji.
  • Przyjazny dla projektantów kreator aplikacji do tworzenia niestandardowych aplikacji rzeczywistości rozszerzonej z białą etykietą.
  • Bezproblemowo twórz aplikacje na platformy Android i iOS.
  • XRmeet do wciągającej pomocy cyfrowej oferującej zdalną pomoc i wykrywanie obiektów.
  • Idealny do samoobsługi w instalacjach, konserwacji i rozwiązywaniu problemów technicznych.

  Ceny: UniteAR oferuje swoim użytkownikom trzy plany. Pakiet startowy zaczyna się od 99 USD miesięcznie i jest najlepszy dla osób, które chcą wypróbować tę technologię po raz pierwszy. Dla średnich i dużych firm dostawca oferuje plany dostosowane do indywidualnych potrzeb.

  BlippAR

  Uważany za pioniera rzeczywistości rozszerzonej, BlippAR to niesamowita przeglądarka, która uwalnia moc kamery urządzenia mobilnego. Działa poprzez rozpoznawanie rzeczywistych obiektów i obrazów, a następnie magicznie nakłada na nie urzekające treści cyfrowe.

  Jedną z najfajniejszych rzeczy w BlippAR jest narzędzie AR Creator/Developer o nazwie BlippBuilder. Dzięki temu narzędziu możesz łatwo tworzyć własne doświadczenia w rzeczywistości rozszerzonej bez znajomości programowania. Niezależnie od tego, czy chcesz tworzyć aplikacje na zestawy słuchawkowe AR, czy na smartfony, BlippBuilder zapewni Ci wszystko.

  Kluczowe cechy:

  • Rzeczywistość rozszerzona dla opakowań produktów, okładek czasopism i grafiki.
  • Bezproblemowo wykrywa obiekty i nakłada odpowiednie treści cyfrowe, tworząc wciągające i interaktywne wrażenia.
  • Dokładne i szybkie rozpoznawanie obiektów.
  • Zróżnicowana gama interaktywnych doświadczeń, w tym modele 3D, filmy i animacje.
  • Uzyskaj dostęp do wysokiej jakości treści edukacyjnych lub rozrywkowych.
  • Przyjazny dla użytkownika interfejs ułatwiający nawigację i odkrywanie nowych doświadczeń.
  • Interakcje w świecie rzeczywistym poprzez wypełnienie luki między obiektami fizycznymi a treściami cyfrowymi.

  Ceny: Skontaktuj się z dostawcą, aby uzyskać plany cenowe.

  wektar

  Vectary to najlepsza platforma, która z łatwością ożywia te wciągające doświadczenia. To, co odróżnia Vectary od reszty, to jego dostępność i bogate w funkcje oferty, co czyni go wyjątkowym wyborem zarówno dla projektantów, jak i zespołów.

  Kluczowe cechy:

  • Twórz oszałamiające treści 3D i rzeczywistości rozszerzonej bezpośrednio w przeglądarce.
  • Prosty interfejs użytkownika zapewniający szybkie i profesjonalnie wyglądające wyniki.
  • Ogromna kolekcja milionów darmowych scen, modeli i materiałów 3D z funkcją przeciągania i upuszczania.
  • Vectary Photon do renderowania opartego na śledzeniu ścieżki, opartego na fizyce bezpośrednio w przeglądarce, aby zaoszczędzić czas i wysiłek.
  • Dostępny natychmiastowy podgląd. Osadzaj projekty na stronie internetowej za pomocą przeglądarki Web AR.
  • Twórz interaktywne konfiguratory 3D, korzystając z niestandardowych materiałów, animacji i kształtów.
  • Bezproblemowo współpracuj ze swoim zespołem, przekazując opinie za pomocą komentarzy 3D i zarządzając projektami za pomocą wygodnego pulpitu przypominającego Dysk Google.

  Dodatkowe funkcje:

  • Obsługa ponad 60 formatów plików 3D, w tym plików CAD, upraszczająca proces importu i konwersji.
  • Eksportuj swoje projekty do plików gotowych do AR, takich jak USDZ i GLTF w ciągu kilku sekund.
  • Integracja z Figma i Sketch umożliwia projektantom korzystanie z niestandardowych makiet i elementów 3D, ustawianie żądanych widoków oraz tworzenie własnych makiet i elementów 3D.

  Cennik: W planie darmowym możesz utworzyć 10 projektów z ograniczonymi zasobami. Do tworzenia interaktywnych doświadczeń potrzebny jest plan Pro rozliczany corocznie w wysokości 15 USD miesięcznie. Jeśli chcesz skorzystać z rozwiązania dla swojej firmy, musisz poprosić o dostosowany plan.

  RYK

  Roar to platforma AR do zarządzania treścią, dość popularna wśród edukatorów i twórców. To potężna, ale przystępna platforma, która umożliwia tworzenie i wdrażanie treści AR, które przykuwają uwagę odbiorców. Niezależnie od tego, czy jesteś edukatorem, który chce ulepszyć swoje metody nauczania, czy marketerem szukającym innowacyjnych sposobów na zaangażowanie konsumentów, ROAR z pewnością może pomóc.

  Kluczowe cechy:

  • Intuicyjny edytor procesu tworzenia pozwala na płynne łączenie rzeczywistości fizycznej i cyfrowej.
  • Obsługuje różne tryby AR i umożliwia skanowanie obrazów i obiektów w świecie rzeczywistym.
  • Wiele opcji wdrażania dostosowanych do Twoich wymagań.
  • Wybierz ROAR od razu po wyjęciu z pudełka, zintegruj SDK skanera ROAR z istniejącą aplikacją, a nawet ROAR z białą etykietą, aby pasował do tożsamości Twojej marki.
  • Zaangażuj swoich konsumentów w bardziej wciągający sposób, przykuwając ich uwagę i pozostawiając niezatarte wrażenie.

  Ceny: ROAR oferuje trzy plany – Educator (99 USD rocznie), Creator (50 USD miesięcznie) i Business (269 USD miesięcznie).

  Kluczowe kwestie do rozważenia przy wyborze platform AR bez kodu

  Oto kilka kluczowych kwestii:

  ✅ Wymagania dotyczące oprogramowania: oceń swoje specyficzne wymagania dotyczące oprogramowania do rozwoju AR. Weź pod uwagę takie czynniki, jak rodzaj i złożoność aplikacji kreatywnej, którą chcesz utworzyć, wymagany poziom dostosowania i elastyczności oraz wszelkie wymagane integracje lub źródła danych. Wybierz platformę, która oferuje funkcje i możliwości niezbędne do spełnienia wymagań dotyczących oprogramowania.

  ✅ Scenariusze użycia: określ zamierzone scenariusze użycia dla swojej aplikacji. Czy budujesz go do kampanii marketingowych, edukacji, gier lub celów przemysłowych? Różne platformy mogą zaspokajać określone scenariusze użytkowania, oferując wyspecjalizowane funkcje lub szablony branżowe. Wybierz platformę, która jest zgodna z zamierzonymi przypadkami użycia.

  ✅ Złożoność: Weź pod uwagę złożoność aplikacji AR, którą chcesz stworzyć. Niektóre platformy bez kodu lepiej nadają się do prostych nakładek lub podstawowych interakcji, podczas gdy inne oferują bardziej zaawansowane możliwości, takie jak rozpoznawanie obiektów, mapowanie przestrzenne lub rozpoznawanie gestów. Wybierz platformę, która odpowiada poziomowi złożoności wymaganemu dla Twoich projektów AR.

  ✅ Grupa docelowa: poznaj grupę docelową swojej aplikacji. Weź pod uwagę ich biegłość techniczną, preferencje dotyczące urządzeń i wymagania dotyczące ułatwień dostępu. Wybierz platformę, która obsługuje urządzenia odbiorców docelowych i oferuje przyjazne dla użytkownika interfejsy do tworzenia i korzystania z treści AR. Kompatybilność z popularnymi urządzeniami, takimi jak smartfony, tablety czy urządzenia do noszenia, ma kluczowe znaczenie.

  ✅ Istniejące narzędzia i integracje: oceń kompatybilność i możliwości integracji platformy bez kodu z istniejącymi narzędziami lub systemami. W przypadku określonego oprogramowania do projektowania, systemów zarządzania treścią lub źródeł danych wybierz platformę, która umożliwia bezproblemową integrację z tymi narzędziami w celu usprawnienia przepływu pracy i maksymalizacji wydajności.

  ✅ Zasoby edukacyjne i wsparcie: Oceń dostępność zasobów edukacyjnych, dokumentacji, samouczków i kanałów wsparcia zapewnianych przez platformę bez kodu. Solidne zasoby edukacyjne, tętniąca życiem społeczność i elastyczne wsparcie mogą znacznie ułatwić proces uczenia się i pomóc przezwyciężyć wszelkie wyzwania podczas opracowywania AR.

  ✅ Kompatybilność platformy: rozważ kompatybilność wybranej platformy bez kodu z platformami docelowymi lub systemami operacyjnymi. Upewnij się, że platforma obsługuje platformy, na których zamierzasz wdrożyć aplikacje rzeczywistości rozszerzonej, takie jak iOS, Android lub przeglądarki internetowe. Kompatybilność między różnymi platformami pozwala na szerszy zasięg i dostępność.

  Ostatnie słowa

  Rzeczywistość rozszerzona (AR) stała się integralną częścią naszego codziennego życia, oferując ekscytujące i interaktywne doświadczenia. Korzystanie z platform bezkodowych dodatkowo usprawniło proces rozwoju, zapewniając interfejsy wizualne, gotowe komponenty, automatyzację przepływu pracy, integrację ze źródłami danych i kompatybilność między platformami, upraszczając w ten sposób tworzenie doświadczeń AR.

  Dzięki dostępności godnych uwagi platform AR bez kodu, takich jak 8thWall, ZapWorks, XR+, PlugXR, UniteAR i BlippAR, osoby z różnych środowisk mogą teraz łatwo odkrywać i wdrażać AR w swoich projektach.

  Następnie zapoznaj się ze szczegółowym artykułem na temat Augmented Analytics.

  x