8 Influencerów Data Science na YouTube do subskrybowania

Przyjrzyjmy się niektórym osobom zajmującym się analizą danych na YouTube, aby oświetlić drogę w tej gorącej opcji kariery.

Zgodnie z US Bureau of Labor Statistics, roczna pensja analityka danych wynosi 108 660 $prawie dwa razy więcej średnia roczna płaca (58 260 USD).

Już sam ten fakt mówi wiele o perspektywach kariery początkującego naukowca danych. A ponieważ ta ścieżka kariery jest znacznie bardziej zielona niż jej odpowiedniki, często można znaleźć mnóstwo błędnych wskazówek.

Pomyśleliśmy więc o ułożeniu tej listy, wskazującej niektóre z autentycznych źródeł osób mających wpływ na analitykę danych w YouTube.

Zaczynajmy.

Ken Jee

Ken Jee od ośmiu lat tworzy treści związane z nauką o danych. Wykorzystuje przede wszystkim swoją sprawność w zakresie danych jako analityk sportowy i pomaga ludziom, którzy chcą włamać się do nauki o danych.

Listy odtwarzania są podzielone na zadania, analitykę sportową, budowanie CV, wywiady, śmieszne skecze, produktywność itp.

Poza tym Ken przeprowadził również w przeszłości wyzwanie związane z nauką o danych, #66DaysOfData, w którym wymagał tylko pięciu minut z codziennej rutyny, aby nauczyć się nauki o danych.

Ogólnie rzecz biorąc, Ken Jee jest aktywną osobą w tej dziedzinie, która przyniosła wiele korzyści dzięki swoim umiejętnościom, poradom i tak dalej.

Poza YouTube możesz znaleźć Osobista strona Kena prezentując wszystko, co robi z nauką o danych.

Profesor danych

Profesor danych (aka Chanin Nantasenamat) jest doktorem. aktywnie działa w zastosowaniach data science w medycynie.

Znajdziesz tutoriale do nauki; jednak Data Professor wydaje się być bardziej skłonny do używania Pythona w nauce o danych.

Istnieją oddzielne listy odtwarzania składające się ze Streamlit, Mito, PyWebIO itp., co wskazuje na głębokie zamiłowanie Chanina do tworzenia stron internetowych i analizy danych w Pythonie.

Podobnie jak Ken, Chanin ma również odcinki podcastów, w których pojawiają się inni specjaliści od analizy danych i ich doświadczenie w tej dziedzinie.

Tina Huang

Tina Huang jest wybitnym naukowcem zajmującym się danymi, wcześniej pracującym w firmie FAANG i aktywnym YouTuberem, tworzącym treści związane z nauką danych od prawie dekady.

Jej kanał YouTube doradza prace związane z nauką danych, samodzielną naukę, zwiększanie produktywności, recenzje życiorysów itp.

Oprócz tych ogólnych treści związanych z nauką o danych, Tina uczy języka SQL w nauce o danych. A to również sprawia, że ​​jest to jedyny kurs, który ma na sobie osobista strona internetowa.

Łukasz Barousse

Łukasz pracuje jako analityk danych i jest jednym z niedawno dołączonych twórców zajmujących się analizą danych w YouTube.

Jego przygoda z YouTube rozpoczęła się w sierpniu 2020 r. Mimo to, w chwili pisania tego tekstu, dzięki swojej kreatywności ma ponad 200 tys. subskrybentów.

To, co jeszcze go wyróżnia, to łatwość, z jaką możesz się z nim skontaktować. Wystarczy, że skomentujesz jego kanał YouTube, a na pewno otrzymasz jego odpowiedź.

Jego kanał YouTube rzuca światło na codzienne narzędzia do analizy danych, jego życie jako analityka danych, doświadczenia z życia codziennego i wiele więcej, co sprawia, że ​​jest to pozycja obowiązkowa dla entuzjastów danych.

Nauka o danych Jay

Jay, twórca tego Kanał Data Sciencejest również założycielem Zapytanie o wywiadplatforma, która pomoże Ci odnieść sukces w kolejnym wywiadzie dotyczącym analizy danych.

Jay tworzy głównie próbne wywiady na YouTube skierowane do osób, które chcą zostać wybrane w czołowych firmach na stanowiskach analityków danych.

Krish Naik

Krish Naik jest w czołówce, jeśli idziesz tylko przez samą liczbę subskrybentów.

A liczby subskrybentów to nie tylko zbieg okoliczności, ale wynik dekady doskonałej pracy obejmującej sztuczną inteligencję, ML, NLP, naukę o danych itp.

Krish jest także współzałożycielem iNeuroned-tech z portalem pracy i staży oraz mnóstwem kursów w wiodących nurtach kariery, w tym data science.

Sundas Khalid

Sundas Khalid jest samoukiem zajmującym się danymi, obecnie pracującym w firmie FAANG.

A ponieważ zajmuje się tym niekonwencjonalnie, jej rada jest idealna dla każdego, kto chce wejść na tę dobrze płatną domenę.

Sundas jest również opisywany na CourseraForbes i wiele innych publikacji, które zwracają uwagę na jej niekonwencjonalną karierę naukową o danych.

W YouTube dzieli się swoimi odkryciami i nauką nauki danych jako początkująca.

Podstawy kodu

Dhavala Patela Podstawy kodu jest bardziej o kodowaniu dla wszystkich. Znajdziesz jednak osobną sekcję dotyczącą nauki o danych z Pythonem i powiązanej zawartości.

Istnieje wiele bezpłatnych treści, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z nauką o danych. Dodatkowo kilka płatnych kursów na Strona podstaw kodu funkcja Python i analiza danych w Power BI.

Wniosek

Oto kilku YouTuberów, których możesz sprawdzić, którzy regularnie zajmują się nauką o danych.

Chociaż Python jest najlepszym wyborem, istnieje kilka innych języków programowania do wykorzystania w nauce o danych. Poza tym możesz sprawdzić zasoby uczenia maszynowego i nauki o danych.

x