8 Influencerów Data Science na YouTube do subskrybowania

Udostępnij teraz w social media:

Przyjrzyjmy się niektórym osobom zajmującym się analizą danych na YouTube, aby oświetlić drogę w tej gorącej opcji kariery.

Zgodnie z US Bureau of Labor Statistics, roczna pensja analityka danych wynosi 108 660 $prawie dwa razy więcej średnia roczna płaca (58 260 USD).

Już sam ten fakt mówi wiele o perspektywach kariery początkującego naukowca danych. A ponieważ ta ścieżka kariery jest znacznie bardziej zielona niż jej odpowiedniki, często można znaleźć mnóstwo błędnych wskazówek.

Pomyśleliśmy więc o ułożeniu tej listy, wskazującej niektóre z autentycznych źródeł osób mających wpływ na analitykę danych w YouTube.

Zaczynajmy.

Ken Jee

Ken Jee od ośmiu lat tworzy treści związane z nauką o danych. Wykorzystuje przede wszystkim swoją sprawność w zakresie danych jako analityk sportowy i pomaga ludziom, którzy chcą włamać się do nauki o danych.

Listy odtwarzania są podzielone na zadania, analitykę sportową, budowanie CV, wywiady, śmieszne skecze, produktywność itp.

Poza tym Ken przeprowadził również w przeszłości wyzwanie związane z nauką o danych, #66DaysOfData, w którym wymagał tylko pięciu minut z codziennej rutyny, aby nauczyć się nauki o danych.

Ogólnie rzecz biorąc, Ken Jee jest aktywną osobą w tej dziedzinie, która przyniosła wiele korzyści dzięki swoim umiejętnościom, poradom i tak dalej.

  Napraw filmy z YouTube, które nie są odtwarzane na Androidzie

Poza YouTube możesz znaleźć Osobista strona Kena prezentując wszystko, co robi z nauką o danych.

Profesor danych

Profesor danych (aka Chanin Nantasenamat) jest doktorem. aktywnie działa w zastosowaniach data science w medycynie.

Znajdziesz tutoriale do nauki; jednak Data Professor wydaje się być bardziej skłonny do używania Pythona w nauce o danych.

Istnieją oddzielne listy odtwarzania składające się ze Streamlit, Mito, PyWebIO itp., co wskazuje na głębokie zamiłowanie Chanina do tworzenia stron internetowych i analizy danych w Pythonie.

Podobnie jak Ken, Chanin ma również odcinki podcastów, w których pojawiają się inni specjaliści od analizy danych i ich doświadczenie w tej dziedzinie.

Tina Huang

Tina Huang jest wybitnym naukowcem zajmującym się danymi, wcześniej pracującym w firmie FAANG i aktywnym YouTuberem, tworzącym treści związane z nauką danych od prawie dekady.

Jej kanał YouTube doradza prace związane z nauką danych, samodzielną naukę, zwiększanie produktywności, recenzje życiorysów itp.

Oprócz tych ogólnych treści związanych z nauką o danych, Tina uczy języka SQL w nauce o danych. A to również sprawia, że ​​jest to jedyny kurs, który ma na sobie osobista strona internetowa.

Łukasz Barousse

Łukasz pracuje jako analityk danych i jest jednym z niedawno dołączonych twórców zajmujących się analizą danych w YouTube.

Jego przygoda z YouTube rozpoczęła się w sierpniu 2020 r. Mimo to, w chwili pisania tego tekstu, dzięki swojej kreatywności ma ponad 200 tys. subskrybentów.

  Jak naprawić opóźnienia Youtube w systemie Windows 11?

To, co jeszcze go wyróżnia, to łatwość, z jaką możesz się z nim skontaktować. Wystarczy, że skomentujesz jego kanał YouTube, a na pewno otrzymasz jego odpowiedź.

Jego kanał YouTube rzuca światło na codzienne narzędzia do analizy danych, jego życie jako analityka danych, doświadczenia z życia codziennego i wiele więcej, co sprawia, że ​​jest to pozycja obowiązkowa dla entuzjastów danych.

Nauka o danych Jay

Jay, twórca tego Kanał Data Sciencejest również założycielem Zapytanie o wywiadplatforma, która pomoże Ci odnieść sukces w kolejnym wywiadzie dotyczącym analizy danych.

Jay tworzy głównie próbne wywiady na YouTube skierowane do osób, które chcą zostać wybrane w czołowych firmach na stanowiskach analityków danych.

Krish Naik

Krish Naik jest w czołówce, jeśli idziesz tylko przez samą liczbę subskrybentów.

A liczby subskrybentów to nie tylko zbieg okoliczności, ale wynik dekady doskonałej pracy obejmującej sztuczną inteligencję, ML, NLP, naukę o danych itp.

Krish jest także współzałożycielem iNeuroned-tech z portalem pracy i staży oraz mnóstwem kursów w wiodących nurtach kariery, w tym data science.

Sundas Khalid

Sundas Khalid jest samoukiem zajmującym się danymi, obecnie pracującym w firmie FAANG.

A ponieważ zajmuje się tym niekonwencjonalnie, jej rada jest idealna dla każdego, kto chce wejść na tę dobrze płatną domenę.

  Jak włączyć ciemny motyw na YouTube

Sundas jest również opisywany na CourseraForbes i wiele innych publikacji, które zwracają uwagę na jej niekonwencjonalną karierę naukową o danych.

W YouTube dzieli się swoimi odkryciami i nauką nauki danych jako początkująca.

Podstawy kodu

Dhavala Patela Podstawy kodu jest bardziej o kodowaniu dla wszystkich. Znajdziesz jednak osobną sekcję dotyczącą nauki o danych z Pythonem i powiązanej zawartości.

Istnieje wiele bezpłatnych treści, które pomogą Ci rozpocząć przygodę z nauką o danych. Dodatkowo kilka płatnych kursów na Strona podstaw kodu funkcja Python i analiza danych w Power BI.

Wniosek

Oto kilku YouTuberów, których możesz sprawdzić, którzy regularnie zajmują się nauką o danych.

Chociaż Python jest najlepszym wyborem, istnieje kilka innych języków programowania do wykorzystania w nauce o danych. Poza tym możesz sprawdzić zasoby uczenia maszynowego i nauki o danych.

x