8 najlepszych aplikacji do czatów wideo na Androida

Czat wideo to „przyszłość”, zgodnie z obietnicą science fiction od lat 70. Prędkości Internetu są tak niedorzecznie szybkie, jak obecnie, nie jest więc zaskoczeniem, że czat wideo całkowicie zastąpiłby rozmowy werbalne. Urządzenia mobilne są wyposażone w przednie aparaty od 2003 roku, ale były one prawie wyłącznie do selfie. Dziś jednak jesteśmy w wieku, w którym możemy nadstawiać nosów na wszystko, co zapewnia mniej niż krystalicznie czystą komunikację (zarówno werbalną, jak i wizualną). Użytkownicy Apple polegają na FaceTime w większości komunikacji na platformie, co nie oznacza, że ​​użytkownicy Androida pozostają w zawieszeniu. Oto najlepsze aplikacje do czatów wideo na Androida.

1. Skype

Skype to synonim dwóch rzeczy: Business i „czy mnie teraz słyszysz?” Pojawił się w 2003 roku jako komunikator internetowy, aby konkurować z popularnością Yahoo! i MSN Messengers i od tego czasu jest podstawą społeczności wideokonferencyjnej. Platforma zyskała reputację przyjaznej dla biznesu. Możesz udostępniać swój ekran w rozmowie indywidualnej, a także grupie. Grupowe czaty głosowe i wideo to funkcja premium, za którą trzeba zapłacić. Jakość obrazu i dźwięku jest tak dobra, jak połączenie. Jednak udostępnianie ekranu rzadko jest płynne. Możesz komunikować się z każdym użytkownikiem Skype, niezależnie od platformy.

Pobierz Skype ze Sklepu Play

2. Google Hangouts

Google Hangouts to logiczna ewolucja Google Talk, nieistniejącej już platformy komunikatora internetowego Google. Kiedy komunikatory internetowe przeszły z najnowocześniejszej technologii do zwykłego artefaktu, Google wprowadził bezpłatną aplikację, która umożliwia prowadzenie rozmów wideo i głosowych z dowolnym odbiornikiem na dowolnej platformie, o ile jest on zalogowany do Google. Hangouty pozwalają rozmawiać z dużymi grupami, automatycznie podświetlając mówcę, a resztę wyświetlając jako miniatury poniżej. Możesz dotknąć / kliknąć osobę, na której chcesz się skupić. Jest bardzo popularny na wykładach i studiach grupowych.

Pobierz Google Hangouts ze Sklepu Play (prawdopodobnie już zainstalowany na Twoim Androidzie)

3. Google Duo

Duo różni się od Hangoutów tym, że Hangouty są przeznaczone do zajęć grupowych, podczas gdy duet jest przeznaczony prawie wyłącznie do komunikacji jeden na jednego. Google Duo ma interesującą funkcję, która zaczyna nadawać, gdy tylko zaczniesz do kogoś dzwonić. Dzięki temu odbiorca ma szansę zobaczyć, z jaką sytuacją ma zamiar porozmawiać. Jakość obrazu i dźwięku jest wyraźna. Chociaż zaczyna działać na połączeniach o niskiej prędkości.

Pobierz Google Duo ze Sklepu Play

4. WhatsApp

Niezależnie od platformy, na której działają ludzie, WhatsApp jest nadal popularny w komunikacji. Biorąc pod uwagę ten uniwersalny urok, firma WhatsApp dodała do platformy funkcje połączeń wideo w listopadzie 2016 roku i przekształciła ją w wszechstronne rozwiązanie. Dotyczy to wyłącznie rozmów jeden na jeden i nie wpływa na czaty grupowe (podobnie jak funkcja głosowa WhatsApp). Niezależnie od zastosowanego algorytmu kompresji, działa on całkiem dobrze przy słabej łączności.

Pobierz WhatsApp ze Sklepu Play

5. Facebook Messenger

Facebook Messenger ma prawie pół miliarda instalacji w Sklepie Play, a Facebook sprawił, że nie można prywatnie komunikować się z innymi użytkownikami Facebooka bez uprzedniego uzyskania dostępu do tej aplikacji. W przeciwieństwie do WhatsApp, komunikator Facebook umożliwia prowadzenie grupowych rozmów wideo i głosowych. Ponieważ oba produkty są własnością Facebooka, możliwe jest, że grupowe wideo WhatsApp nie zostało wydane, więc nie można kanibalizować własnej firmy. Jakość wideo na Facebooku jest również wystarczająco dobra przy połączeniach o niskiej prędkości, jednak rozłącza się po pewnym progu, ale nadal jest całkiem funkcjonalna. Opierając się na trendach wyznaczonych przez filtry Snapchat, możesz nawet dodać odrobinę stylu i sprawić, że rozmowy wideo będą trochę bardziej interesujące.

Pobierz Facebook Messenger ze Sklepu Play

6. Viber

Viber kiedyś był łeb w łeb z WhatsApp, dopóki WhatsApp go nie przerósł. Mimo że wykonali to samo, Viber od tego czasu obrał inny kierunek dzięki publicznym czatom. To powiedziawszy, jego wyróżniającą cechą są wideokonferencje. Nawet przy słabym połączeniu 3G będziesz mieć przyzwoitą jakość obrazu i głosu podczas połączenia. Możesz być narażony na kilka rozłączeń, ale nadal jest to opłacalna platforma, zwłaszcza jeśli planujesz kontaktować się ze 100 osobami w tym samym czasie.

Pobierz Viber ze Sklepu Play

7. IMO

IMO to prosta aplikacja. Nie obciąża Cię niepotrzebnymi wtyczkami i filtrami. Posiada prosty interfejs; po prostu wybierz kontakt i rozpocznij czat wideo. Nadal możesz wysyłać wiadomości i obrazy za pośrednictwem aplikacji, ale możesz rozpocząć czat wideo tak szybko, jak znajdziesz się w lewym dolnym rogu. Jest zastrzeżenie. Wszyscy użytkownicy IMO na liście kontaktów zostaną automatycznie dodani do listy kontaktów i nie będzie można ich usunąć.

Pobierz Imo ze Sklepu Play

8. Tango

Tango to podstawa czatów wideo, wychodząca z czatu wideo w telefonach komórkowych na długo przed tym, zanim stała się popularna. Mimo że Tango jest teraz bardziej platformą społecznościową, ale biorąc pod uwagę jego wczesne pochodzenie, działa zaskakująco dobrze w czatach wideo przy słabym połączeniu. Dzięki Tango możesz wysyłać wiadomości tekstowe, czatować i prowadzić rozmowy wideo ze znajomymi i rodziną. Dodatkowo możesz znaleźć osoby na podstawie zainteresowań. Obsługuje również czaty grupowe, a najlepsze jest to, że wszelkie zakupy w aplikacji są wyłącznie ze względów estetycznych i żadna z funkcji nie jest ukryta za zaporą. Co więcej, możesz pobrać gry obsługiwane przez Tango ze Sklepu Play, aby grać z innymi użytkownikami.

Pobierz Tango ze Sklepu Play

9. Wyróżnienia

Następujące aplikacje często pojawiają się, gdy wspomina się o czatach wideo, chociaż niekoniecznie są to aplikacje do czatów wideo. Jednak nadal zasługują na wzmiankę:

Glide umożliwia wysyłanie do znajomych krótkich wiadomości wideo trwających do 10 sekund, które mogą odpowiedzieć bajtem wideo, kiedy tylko uznają to za stosowne.
Camfrog to podobny pomysł do Chatroulette, w którym możesz rozpoczynać rozmowy wideo z nieznajomymi w Internecie za pomocą telefonu.