8 najlepszych dyktafonów z systemem Android

Mimo że urządzenia mobilne zastąpiły wiele specjalnie skonstruowanych urządzeń elektronicznych, producenci nadal poprawiają jakość, dopóki nie dorówna, a nawet przewyższy urządzenia dedykowane. Jedną z takich aplikacji są narzędzia do nagrywania głosu. Poza zwykłym nagrywaniem dźwięku, możesz wykorzystać całą moc telefonu komórkowego na cyfrową poprawę jakości dźwięku do niespotykanych dotąd poziomów. Oto 8 najlepszych aplikacji do nagrywania głosu na Androida dostępnych w sklepie Google Play.

1. Dyktafon – Splend Apps

Rejestrator głosu firmy Splend ma dwie wersje w Sklepie Play, obie wersje są prawie identyczne w użyciu. Jedynym sposobem na ich rozróżnienie jest pojedynczy element interfejsu użytkownika, który reaguje na przychodzące audio.

Cechą wyróżniającą tej aplikacji jest możliwość dostosowania jakości i typu nagrywania. Możesz wybrać między MP3, wysokiej jakości PCM (lub wav), AAC (m4a / mp4) i AMR (3gp). W przypadku plików MP3 można nawet dostosować szybkość transmisji od 32 kb / s do 320 kb / s. Możesz nawet dostosować, jeśli chcesz nagrywać stereo lub mono (zakładając, że Twój telefon obsługuje tę funkcję). Możesz nagrywać, gdy ekran jest wyłączony (dioda powiadomień świeci się podczas nagrywania), a nawet oferuje eksperymentalny rejestrator rozmów. Nagrany dźwięk działa jak każdy inny plik audio na Androidzie, możesz nawet ustawić dźwięk powiadomienia, jeśli chcesz.

Pobierz Dyktafon ze Sklepu Play

2. Inteligentny rejestrator głosu – SmartMob

Smart Voice Recorder może regulować częstotliwość próbkowania nagrania (od 8 kHz do 44 kHz). Możesz ustawić czułość tak, aby usuwała ciszę między rozmowami (beta), analizator widma dźwięku na żywo, narzędzie do kalibracji wzmocnienia mikrofonu w celu dostosowania głośności przychodzącego dźwięku, a nawet otrzymujesz oś czasu określającą, jak długo możesz nagrywać w stosunku do pozostałej pamięci dostępność. Możesz wyłączyć reklamy z zakupu w aplikacji.

Pobierz Smart Voice Recorder ze Sklepu Play

3. rejestrator dźwięku – Green Apple Studio

Oprócz funkcji obiecanych w powyższych dwóch aplikacjach (regulowana częstotliwość próbkowania, kalibracja wzmocnienia, typy plików itp.) Rejestrator dźwięku ma minimalistyczny interfejs, włączasz aplikację, naciskasz przycisk nagrywania, a reszta działa sama. Możesz dostosować jakość za pomocą ustawień w prawym górnym rogu.

Pobierz rejestrator dźwięku ze Sklepu Play

4. Dyktafon HD – Fusion Co., Ltd.

Rejestrator głosu HD jest wysoko ceniony w kręgach nagrań głosowych. Aplikacja oferuje dostosowanie jakości dźwięku, obsługę odtwarzania we wszystkich głównych systemach operacyjnych. Jest nawet wyposażony we wbudowaną obsługę Dropbox i innych opcji przechowywania w chmurze. Możesz wybrać urządzenie, na którym chcesz nagrywać (zakładając, że masz zewnętrzny mikrofon). Jeśli jesteś w trakcie nagrywania, ale chcesz otworzyć inną aplikację, nie musisz przerywać nagrywania, ponieważ będzie ono kontynuowane w tle.

5. Rejestrator głosu Samsung

Możesz się zastanawiać, co robi Samsung w walce z tymi aplikacjami na małą skalę. Większość aplikacji producentów ogranicza się wyłącznie do ich platformy. Samsung jest jednym z niewielu producentów, który oferuje swoje aplikacje wszystkim użytkownikom Androida, a nie tylko tym, którzy używają urządzenia Samsung.

Korzystanie z dyktafonu Samsunga ma wiele zalet. Tryb standardowy jest raczej ograniczony w porównaniu z innymi wymienionymi tutaj rywalami; nie dostajesz opcji formatowania ani kontroli nad jakością dźwięku (nie żeby był słaby przez jakikolwiek pomiar). Jednak nie dlatego znajduje się na tej liście. To byłyby dwie pozostałe cechy. Tryb wywiadu i zamiana tekstu na mowę. Tryb wywiadu wykorzystuje mikrofon stereofoniczny do rozmowy kwalifikacyjnej. Zaznacza zarówno pytania, jak i odpowiedzi w oddzielnych sekcjach, dzięki czemu można łatwo prześledzić rozmowę. Funkcja zamiany tekstu na mowę jest całkiem fajna, choć w dużej mierze polega na tym, że masz czytelny akcent.

Pobierz Samsung Voice Recorder ze Sklepu Play

6. Rejestrator dźwięku – Sony Mobile Communication

To jest oficjalna aplikacja Sony Audio Recorder. Jest wyposażony w intuicyjny interfejs nagrywania, zapewniający łatwy dostęp do nagrywania, wstrzymywania, edycji dźwięku, ustawień nagrywania, a także pozwala dostosować jakość. Chociaż działa dobrze z urządzeniami elektronicznymi Sony (takimi jak słuchawki i rejestratory dźwięku), ogólnie służy świetnym celom dla urządzeń z Androidem.

Pobierz aplikację Sony Audio Recorder ze Sklepu Play

7. Rejestrator (MP3, WAV) – QuickRec

Dzięki ponad 100 milionom pobrań QuickRec jest dość wydajnym i popularnym narzędziem. Możesz załadować profil, który umożliwia automatyczne ładowanie preferencji dotyczących nagrań. Może automatycznie włączyć „Włącz tryb samolotowy”, który blokuje rozmowę przed przerwaniem nagrywania. Jest atrakcyjny i funkcjonalny.

Pobierz Recorder by QuickRec ze Sklepu Play

8. Rejestrator dźwięku i edytor

Tak, możesz wybrać opcje formatowania podczas nagrywania, możesz dostosować rozmiar i przyciąć dźwięk (dla łatwiejszego odtwarzania), a nawet dodać efekty, takie jak dostosowanie wysokości / tempa / prędkości lub echo głosu, aby uczynić go czymś więcej niż tylko rejestratorem. Jest to fajna aplikacja do zainstalowania. Co więcej, może nawet odtwarzać wcześniej nagrane klipy i odtwarzać dowolną muzykę z listy odtwarzania.

Pobierz Rejestrator dźwięku ze Sklepu Play

x