8 najlepszych hostingów PrestaShop dla Twojego sklepu internetowego

Jaki musi być Twój wymarzony sklep?

Czy to tradycyjny sklep z cegły i zaprawą murarską czy nowy sklep internetowy?

Jeśli to druga opcja, pozwól, że pomogę ci urzeczywistnić to marzenie!

Oto jak.

Zrozumiałe, że tworzenie sklepu internetowego może być czasami onieśmielające, zwłaszcza gdy jest to Twoja pierwsza próba. Możesz pomylić z wieloma dostępnymi platformami, ich funkcjonalnościami i funkcjami.

To przytłaczające!

A przy tym wiele osób popełnia błędy, które po pewnym czasie stają się uciążliwe.

Musisz więc wybrać platformę, która może uzasadnić unikalne potrzeby Twojego sklepu internetowego, ponieważ nie możesz zastosować metodologii „jeden rozmiar dla wszystkich”.

Twój sklep zasługuje na coś lepszego.

Ponieważ każda platforma eCommerce zawiera unikalny zestaw korzyści, funkcji, elastyczności i łatwości użytkowania, musisz być ostrożny przy wyborze jednej z nich. To dlatego, że odgrywa większą rolę w określaniu sukcesu Twojego biznesu online.

Jedną z najlepszych platform eCommerce na rynku jest PrestaShop. Aby to hostować, potrzebujesz wydajnego dostawcy hostingu, który omówimy w tym artykule.

Wcześniej porozmawiajmy najpierw o PrestaShop i dlaczego warto to rozważyć.

Czym jest PrestaShop?

Rozpoczęty w 2007 roku, PrestaSklep to platforma typu open source, którą możesz wykorzystać do uruchomienia i prowadzenia sklepu internetowego. Obecnie na całym świecie z tej platformy korzysta ponad 300 tys. sklepów w 65 językach.

PrestaShop posiada innowacyjne możliwości, których potrzebujesz, aby stworzyć i rozwijać swój sklep. Jego imponujące, gotowe do użycia funkcje i funkcjonalności w połączeniu z intuicyjnym interfejsem również zwiększają jego wydajność. Dzięki potężnemu pulpitowi nawigacyjnemu i wielu elastycznościom integracji, zarządzasz i prowadzisz swój sklep internetowy bez żadnych kłopotów.

Niektóre z ważnych funkcji PrestaShop to:

 • Oferuje szeroką gamę wysokiej jakości motywów, aby Twój sklep wyglądał pięknie i profesjonalnie
 • Różnorodne wtyczki, dodatki i opcja wsparcia premium
 • Posiada pulpit podobny do WordPressa i bogaty interfejs do budowy sklepu.
 • PrestaShop może zintegrować się z wieloma dostawcami płatności, rozwiązaniami koszyka zakupów, przepisami podatkowymi i przewoźnikami.
 • Oferuje wbudowany katalog produktów, promocje, kupony, integracje e-mail, SEO w celu optymalizacji miejsc wyszukiwania itp.
 • Mobilne, responsywne sklepy cyfrowe i strony kasy
 • Twórz i wysyłaj spersonalizowane towary i produkty cyfrowe
 • Ustawienie minimalnej ilości zakupu.
 • Tworzenie kategorii i podkategorii
 • Śledzenie zapasów
 • Zarządzaj strefami dostawy

Wszystkie te nienaganne funkcje sprawiają, że PrestaShop jest bez wątpienia świetną platformą dla Twojego sklepu internetowego.

Jak może pomóc założyć sklep internetowy?

PrestaShop oferuje ponad 300 wbudowanych funkcji, które pomogą Ci szybko rozpocząć pracę ze sklepem. Oznacza to, że możesz czerpać wiele korzyści z tego zaawansowanego narzędzia, od zarządzania po elastyczność i wygodę zarówno dla Twoich klientów, jak i dla Ciebie.

Poznajmy zalety tej bogatej w funkcje platformy, która może Ci pomóc.

Łatwy w użyciu

Chociaż dla osób nie posiadających wiedzy technicznej może być trudno założyć sklep PrestaShop ze względu na jego zaplecze techniczne, kolejna faza jest płynna i warto poczekać, aż się skończy.

Masz możliwość uzyskania pomysłów z ich demonstracji online, która zawiera instrukcje, zarówno dla biura zaplecza, jak i sklepu front-end. Oglądaj bez przerwy na komputerze stacjonarnym, laptopie, smartfonie lub tablecie.

Marketing

Jak bez skutecznego marketingu możesz oczekiwać, że Twój sklep odniesie sukces?

Pokaż się w oczach odwiedzających i klientów, wpłyń i zaskocz ich nowymi i przydatnymi produktami, których chcą. Możesz rozbudować swoją witrynę, dodając e-mail marketing, kody, programy partnerskie, oferty specjalne i wiele innych.

Łatwa personalizacja

Zwykłe strony internetowe są już przestarzałe. Dzięki rozwijającej się technologii Twoi klienci wiedzą, kto może im zaoferować ile, i nie chcą tracić czasu na długie lub mylące strony kasy.

Właśnie dlatego PrestaShop pozwala nadać Twojej witrynie promienny wygląd i sprawić, że będzie interesująca i bezproblemowa dla Twoich klientów dzięki wielu opcjom dostosowywania. Możesz dostosować prawie wszystko w swojej witrynie, aby nadać jej wyjątkowy charakter, a także dodać moduły, takie jak sprzedaż krzyżowa i subskrypcja newslettera, aby zawsze pozostawać z nimi w kontakcie.

Teraz wiesz, jak korzystny i bogaty w funkcje jest PrestaShop dzięki doskonałej obsłudze klienta. Tak więc, kiedy już zdecydujesz się na to, masz dwie opcje –

 • Zdobądź maszynę wirtualną w chmurze i wykonaj ręczną instalację oraz zajmij się bieżącą konserwacją, konfiguracją itp.
 • Wybierz wyspecjalizowaną platformę do hostowania

Możesz zaoszczędzić dużo czasu i uniknąć zamieszania, wybierając drugą opcję, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz.

Wybór potężnej usługi hostingowej PrestaShop to kolejna największa i kluczowa rzecz na Twojej drodze do założenia sklepu internetowego. Jeśli chcesz, aby Twój sklep był cały czas dostępny dla odwiedzających, łatwo nim zarządzaj i miał dodatkową dawkę bezpieczeństwa, musisz wybrać dobrą usługę hostingową.

Ale gdzie u licha go znajdziesz?

Tutaj!

Omówimy niektóre z najlepszych platform PrestaShop, które pomogą Ci z łatwością tworzyć i rozwijać swój sklep.

A2

Rozpoczęty w 2003 roku, Hosting A2 konsekwentnie dostarcza wartość swoim klientom. Uzyskaj szybki pakiet hostingowy zaprojektowany, aby zaspokoić Twoje wyjątkowe potrzeby dzięki tej usłudze hostingowej.

Każdy z ich planów PrestaShop jest dopracowany pod kątem najlepszej możliwej wydajności z 20-krotnie szybszym ładowaniem strony w Twojej witrynie. Ich serwery Turbo obejmują AMD EPYC z napędami NVMEe dla 40% szybszych procesorów, zdolność do obsługi 9x ruchu, 2x szybszy czas do pierwszego bajtu i 3x szybsze prędkości zapisu/odczytu.

Zapewniają preinstalowany PrestaShop, dzięki czemu możesz zacząć bez marnowania czasu. A2 Hosting zapewnia również, że korzystasz z najlepszych wersji oprogramowania w celu zwiększenia funkcjonalności i bezpieczeństwa, ale obsługuje również starsze wersje, jeśli tego potrzebujesz.

Ze względów bezpieczeństwa otrzymujesz bezpłatną ochronę HackScan, aktualizacje KernelCare, dwustronną zaporę ogniową, ochronę przed atakami brute-force i DDoS oraz inne zagrożenia, które zabezpieczają Twój sklep. Oferuje również bezpłatną migrację konta i gwarancję dostępności na poziomie 99,9% z niezawodnymi serwerami.

Dzięki ekskluzywnemu rozwiązaniu do buforowania możesz skonfigurować popularne usługi buforowania Memcached, Turbo Cache i APC za pomocą jednego kliknięcia z cPanel.

Hosting A2 kosztuje tylko 2,99 USD / miesiąc, w tym 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Scala Hosting

Zaufany przez ponad 700 000 właścicieli witryn na całym świecie z wiodącą w branży szybkością i wydajnością, Scala Hosting to kolejna realna opcja dla Ciebie. Od 11 lat obsługuje innowacje klientom z ponad 120 krajów.

Zainstaluj PrestaShop i jednym kliknięciem dodaj ponad 100 aplikacji i skryptów. Otrzymujesz serwer LiteSpeed, najszybszy serwer na świecie, a zapewnia to bardzo niewiele usług hostingowych. Scala Hosting to niezawodny host, który gwarantuje 99,9% czasu działania wspieranego przez umowę SLA.

Niezależnie od tego, czy kierujesz ofertę do klientów z USA, Europy czy innych regionów, Scala Hosting posiada centra danych z ultraszybkimi serwerami z procesorami Intel. Plany hostingowe obejmują skanowanie i usuwanie złośliwego oprogramowania bez żadnych usług stron trzecich.

Nie martw się więcej o zepsute strony i dziwne błędy po aktualizacjach PrestaShop, ponieważ Scala Hosting dba o to dzięki automatycznym aktualizacjom. Codziennie tworzy kopię zapasową Twojej witryny, aby Twoje dane były w 100% bezpieczne. Otrzymujesz bloker ataków internetowych, dedykowaną zaporę ogniową, niestandardowe reguły bezpieczeństwa i darmową domenę dla dodatkowego bezpieczeństwa.

Otrzymasz również bezpłatną analizę SEO i narzędzia dla lepszej widoczności, certyfikat RapidSSL i Cloudflare CDN bezpłatnie we wszystkich swoich planach. Oferują bezpłatną migrację witryny bez przestojów i cyberbezpieczeństwo SShield, które mogą zablokować 99,98% ataków online.

Uzyskaj hosting Scala już od 3,95 USD miesięcznie za 1 witrynę i 50 GB miejsca. Obejmuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

IONOS

Wynajmij odpowiedni serwer WWW i zasoby systemowe dla swojego sklepu internetowego od IONOS. Oferuje szybką i niedrogą usługę hostingową, a także daje możliwość wybrania wybranej domeny.

Dzięki IONOS możesz rozpocząć instalację PrestaShop kilkoma kliknięciami, korzystając z licznych opcji konfiguracyjnych. Jeśli jesteś nowy, poprowadzą Cię na każdym kroku, aby zapewnić płynniejszą obsługę sklepu internetowego.

Jedną wielką zaletą tej usługi hostingowej jest to, że udostępniają nazwy domen za darmo przez 1 rok we wszystkich swoich planach.

Oprócz tego otrzymujesz profesjonalne adresy e-mail pasujące do Twojej domeny wraz z certyfikatem SSL.

Nie martw się o aktualizacje i konserwację serwera WWW ani o bezpieczeństwo danych, ponieważ IONOS jest po to, aby zająć się tymi aspektami. Możesz także przywrócić swoje dane z ostatnich 6 dni w dowolnym momencie, dzięki ich automatycznym kopiom zapasowym.

IONOS przestrzega surowych standardów ochrony danych w swoich centrach danych, aby zapewnić optymalne bezpieczeństwo. Zostały nagrodzone za doskonałą obsługę klienta, a także zapewniają osobistego doradcę do Twojej dyspozycji bez dodatkowych kosztów.

Vultr

Wykorzystaj potężną wydajność Vultr i stylowo uruchom swój sklep internetowy. Jego instancje komputerowe zapewniają idealne środowisko potrzebne dla Twojej witryny.

Wszystkie jej plany mają procesory 3+GHz, które zasilają aplikacje, dzięki czemu są szybkie. Obejmuje wysokowydajne procesory Intel i pamięć masową w 100% opartą na SSD. Oferuje natychmiastowe wdrożenie, bez względu na to, gdzie znajdujesz się na świecie.

Instancje obliczeniowe Vultr są dostępne na całym świecie w 17 miejscach na 4 kontynentach. Użyj preferowanego systemu operacyjnego i rozkręć go z inną instancją, wdrażając CentOS, Ubuntu, Debian itp.

Vultr nie potrzebuje długoterminowych kontraktów; płać za wykorzystywane zasoby i skaluj swoje plany w oparciu o zapotrzebowanie. Zapewnia automatyczne tworzenie kopii zapasowych za pomocą kilku kliknięć i umożliwia robienie migawek całego serwera. Możesz włączyć zaporę sieciową na żądanie, aby zabezpieczyć instancje komputera, wykorzystać ochronę DDoS przed atakami sieciowymi w warstwie 3 i 4.

Mówiąc o jego interfejsie, Vultr oferuje prosty interfejs API i panel sterowania. Zapewnia SLA, umożliwia tworzenie izolowanych lokalnych sieci prywatnych i publicznej sieci IPv6. Otrzymujesz pełny dostęp root wraz z dedykowanym adresem IP dla swoich maszyn wirtualnych.

Cloudways

Cloudways ma wszystkie składniki w odpowiednich ilościach, aby zapewnić Ci niesamowite wrażenia w Twoim cyfrowym sklepie. Wszystkie dostarczane przez nią serwery zawierają dedykowane zasoby, które pozwalają zmaksymalizować wydajność aplikacji i serwera.

Cloudways zapewnia zapierającą dech w piersiach wydajność wraz ze zmniejszoną prędkością ładowania dynamicznych witryn internetowych dzięki 3x szybszym dyskom SSD. Otrzymujesz zoptymalizowany stos aplikacji z usługami gotowymi do buforowania, takimi jak Memcached, Varnish, Redis i Nginx.

Oferują również najnowsze PHP i Cloudways CDN dla lepszej wydajności i szybszego czasu reakcji. Ich serwery w chmurze mają funkcje automatycznej naprawy i obsługę protokołu HTTP/2, co zapewnia lepsze wrażenia użytkownika. Ze względów bezpieczeństwa otrzymujesz dedykowane zapory ogniowe i instalację SSL jednym kliknięciem od Let’s Encrypt.

Zaplanuj tworzenie kopii zapasowych co tydzień, co godzinę lub na żądanie, a także zapewnij pełne bezpieczeństwo danych dzięki uwierzytelnianiu dwuskładnikowemu.

Cloudways oferuje elastyczność wyboru dostawców IaaS, takich jak DigitalOcean, AWS, Google Cloud, Linode i Vultr. Umożliwia uruchamianie aplikacji jednym kliknięciem, obsługuje MariaDB i MySQL, wiele wersji PHP i łatwe skalowanie w pionie.

Aby usprawnić przepływy pracy, Cloudways zapewnia wstępnie zainstalowane Git, klonowanie aplikacji i serwerów oraz obszary przemieszczania bez wpływu na wydajność. Możesz także dodać wielu członków zespołu i przydzielić im zadania z pełnym lub ograniczonym dostępem do aplikacji lub serwera.

FastComet

Niezależnie od tego, czy chcesz mieć witrynę PrestaShop dla swojej firmy lub hobby, FastComet to wydajna usługa hostingowa, którą możesz wybrać. Wkrótce sprawi, że zakochasz się w jego funkcjach i wydajności przekraczającej Twoje oczekiwania.

Uzyskaj dostęp do swoich plików o 300% szybciej dzięki pełnemu hostingowi SSD i szybkiemu transferowi domeny bez dodatkowych opłat. Rozpowszechniaj swoje produkty, usługi i inne treści na całym świecie dzięki usłudze Cloudflare CDN za darmo. Zapewniają bezpłatny transfer witryny zarządzanej we wszystkich swoich planach wraz z ekspertami ds. migracji w celu przeniesienia bazy danych, wiadomości e-mail i plików.

Otrzymujesz najpotężniejszy panel sterowania do hostingu – cPanel, a także bezpłatne cotygodniowe i codzienne kopie zapasowe danych. Narzędzia hostingowe WHM/cPanel są dostępne w 29 językach na całym świecie.

Wszystkie Twoje serwery są dobrze chronione przez najwyższej klasy zabezpieczenia FastGuard przed złośliwymi działaniami. Jego granica bezpieczeństwa obejmuje izolację kont, SSL, ochronę przed Bruteforce, zaporę ogniową, filtry ataków na reputację IP i wiele innych.

Jego ceny zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie.

W ruchu

Szukasz usługi hostingowej, która faktycznie rozumie potrzeby Twojego sklepu internetowego?

Hosting InMotion może być świetną opcją!

Pomaga stworzyć skalowalną platformę, która zainteresuje odbiorców wyjątkową historią marki i pięknie wyrażonymi funkcjami. Ponieważ PrestaShop jest już zainstalowany, możesz szybko rozpocząć przesyłanie produktów.

Zapewniają bezpłatną rejestrację domeny i elastyczność wyboru spośród różnych wariantów, takich jak .com, .net itp. Procesy, takie jak rejestracja, wymeldowanie jednym kliknięciem i inne, są zabezpieczone za pomocą wysokobitowego szyfrowania SSL, które jest całkowicie bezpłatne.

Otrzymujesz imponujący kreator typu „przeciągnij i upuść”, aby dostosować swoje strony i układy wraz z szablonami o doskonałych pikselach. Zarządzanie użytkownikami, subdomenami i bazami danych jest łatwe nawet z telefonów komórkowych, a możesz wyróżnić recenzje generowane przez użytkowników wraz z dostosowywanymi ofertami specjalnymi, aby zwiększyć sprzedaż.

Inne funkcje to SEO, wstępnie skonfigurowane zasady podatkowe i bezproblemowa integracja z głównymi przewoźnikami w celu bezproblemowej wysyłki.

HostPresto

HostPresto jest jednym z najpopularniejszych planów hostingowych w Wielkiej Brytanii i oferuje wspaniałe funkcje wspierające tworzenie i rozwój Twojej witryny. Po prostu zainstaluj PrestaShop i ciesz się w pełni zoptymalizowanymi serwerami, aby jak najlepiej wykorzystać PrestaShop ze wszystkimi niezbędnymi konfiguracjami i zainstalowanymi modułami.

Dostawca hostingu nie nakłada żadnych ograniczeń na funkcje konta, takie jak konta e-mail, bazy danych, użytkownicy FTP, a nawet przepustowość. Zapewniają hosting PrestaShop od pierwszych dni; w związku z tym rozumieją jego mechanizm i to, co działa w Twoim sklepie internetowym. Dlatego otrzymasz wsparcie ekspertów, aby rozwiązać problemy, które możesz mieć.

Oferują elastyczność wyboru wybranych wersji PHP, automatyczne codzienne kopie zapasowe, 99,9% czasu pracy i bezpłatną migrację swoich planów. HostPresto obsługuje najnowsze wersje cPanel i ma najnowocześniejsze centrum danych zlokalizowane w Londynie, co jest najlepsze, jeśli kierujesz reklamy do klientów z Wielkiej Brytanii.

Najlepszą rzeczą w jego cenach jest to, że co roku oferuje tę samą cenę i nie ma ukrytej ceny, niezależnie od ruchu lub wzrostu witryny. Dostępna jest również 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz cieszyć się hostingiem bez ryzyka.

Wniosek

Twoje marzenie o oszałamiającym sklepie eCommerce może wreszcie stać się rzeczywistością dzięki PrestaShop w połączeniu z potężną platformą hostingową. Więc kontynuuj, wybierz jedną z wyżej wymienionych usług w oparciu o skalę Twojej firmy i unikalne wymagania.