iOS

8 najlepszych mózgów 🧠 🏋️ Aplikacje szkoleniowe na Androida i iOS w 2022 r.

Udostępnij teraz w social media:

To dobrze znany fakt, że siła naszego mózgu zaczyna spadać z wiekiemczy to zdolności poznawcze, czy struktura.

Tak jak twoje fizyczne ja, powinieneś także trenować swój mózg.

Spadek siły mózgu jest nieunikniony, ale mózg ma umiejętność ciągłego rozwoju i uczenia się. Dlatego, jeśli regularnie trenujesz swój mózg za pomocą nowych umiejętności i ćwiczeń rozwiązywania problemów, może być w stanie spowolnić ten spadek.

Teraz, jeśli zastanawiasz się, jak trenować swój mózg?

Nie martw się; nie potrzebujesz do tego dedykowanej siłowni. Twój smartfon to wszystko, czego potrzebujesz, aby codziennie dobrze ćwiczyć mózg.

Istnieje wiele aplikacji do treningu mózgu na Androida i iOS, które będą rzucać wyzwanie Twojemu mózgowi za pomocą różnych ćwiczeń, aby poprawić umiejętności mózgu, takie jak pamięć, koncentracja, reakcja, wielozadaniowość, rozwiązywanie problemów itp.

Jeśli jesteś gotowy, aby trenować swój mózg, czytaj dalej, a przedstawię jedne z najlepszych aplikacji do treningu mózgu na Androida i iOS.

Jasność

Mając ponad dekadę, Lumosity jest jedną z pierwszych aplikacji, które zapewniają ćwiczenia mózgu. W przeciwieństwie do Elevate, Lumosity ma rzeczywiste mini-gry zamiast gier przypominających quiz. Istnieje ponad 50 gier, które pomogą Ci poprawić umiejętności, takie jak szybkość, pamięć, uwaga, elastyczność, język, matematyka i rozwiązywanie problemów.

Aplikacja najpierw zapyta, jakie umiejętności chcesz ćwiczyć (możesz też wybrać wszystkie), a następnie przejdziesz test z 3 gier, aby sprawdzić swoje umiejętności. Testy są zdecydowanie bardzo wymagające i nawet po wielu próbach nie udało mi się uzyskać idealnego wyniku w żadnym z nich. Wynik testu zostanie pokazany w porównaniu z innymi osobami w tym samym wieku co Ty.

Darmowa wersja ma ograniczoną liczbę gier i pokazuje tylko podstawowe statystyki. Możesz uzyskać subskrypcję pro, aby uzyskać dostęp do wszystkich ponad 50 gier ze spersonalizowanymi statystykami i wyzwaniami. Zarówno w wersji darmowej, jak i profesjonalnej będziesz musiał wykonać różne wyzwania, aby odblokować więcej gier.

Pobierz na Android | iOS

Podwyższać

Elevate to jedna z najpopularniejszych aplikacji do treningu mózgu, która oferuje ponad 35 interaktywnych gier, które pomogą Ci ćwiczyć takie umiejętności, jak pamięć, przetwarzanie, matematyka, czytanie, koncentracja i inne.

Gdy uruchomisz aplikację po raz pierwszy, przejdziesz kilka szybkich testów, aby ocenić swoje obecne umiejętności. Dadzą wynik od 0-5000, aby zmierzyć twoje umiejętności, a ten sam wynik będzie używany we wszystkich grach w Elevate.

  Jak zaplanować z wyprzedzeniem dni przejazdu z Uberem [iOS]

Aplikacja ma zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną. W darmowej wersji możesz odblokować do 21 gier i codziennie ćwiczyć 3 z nich. Wersja pro odblokowuje wszystkie gry treningowe mózgu i pozwala codziennie ćwiczyć 5 różnych gier z zaawansowanymi statystykami.

Większość z tych gier to pytania/odpowiedzi, ale wystarczająco interaktywne, abyś był zajęty. Bardzo podobał mi się również ich samouczek do każdej gry, dzięki czemu zrozumienie, jak grać w każdą grę, było bardzo proste.

Pobierz na Android | iOS

NeuroNation

Podobnie jak inne aplikacje tutaj, NeuroNation pozwala również przejść test, aby sprawdzić swoje umiejętności i wynik. Aplikacja oferuje 27 różnych ćwiczeń z ponad 250 poziomami, które stają się coraz trudniejsze w miarę postępów. Możesz utworzyć własny harmonogram, a aplikacja powiadomi Cię, kiedy nadejdzie czas na trening mózgu.

Większość ćwiczeń to po prostu „wybór odpowiedniego przedmiotu” w zależności od sytuacji. Jednak trudno jest osiągnąć wysoki wynik, ponieważ każdy błąd cofa cię o poziom, a każda poprawna odpowiedź stanowi trudniejsze wyzwanie.

Jestem pewien, że naprawdę spodoba ci się to, że wiele gier dostarczanych przez NeuroNation ma wiele aspektów, które mogą zmienić wynik. Na przykład możesz szybciej wspinać się na poziomy, korzystając z bonusów lub wybrać bardziej optymalną opcję, gdy dostępne są dwie poprawne odpowiedzi.

Aplikacja nie wiąże Cię również z konkretnym zestawem gier do grania każdego dnia. Możesz grać w dowolne gry, które lubisz i jak chcesz. Jednak niektóre gry są dostępne tylko w abonamencie pro.

Powinienem dodać, że bardzo nie podobały mi się ich tutoriale. Samouczki zawierają instrukcje, gdy prawdziwa gra jest uruchomiona, a instrukcje są w większości tylko wskazówkami, a nie dokładnymi krokami. Granie w grę po raz pierwszy może być trochę frustrujące, ale powinno się to udać, gdy zrozumiesz grę.

Pobierz na Android | iOS

Szczyt

Kolejna świetna aplikacja do treningu mózgu z ekscytującymi grami może nawet pomóc Ci kontrolować emocje i rzucić wyzwanie kreatywności. Peak oferuje ponad 45 gier treningowych mózgu dostosowanych do Twojego profilu. Darmowa wersja aplikacji jest minimalna i daje dostęp tylko do 2 losowych gier każdego dnia, więc polecam wykupienie subskrypcji pro, jeśli poważnie myślisz o korzystaniu z Peak.

Po wstępnych testach otrzymasz wynik, a spersonalizowana lista gier zostanie pokazana, aby poprawić umiejętności, których brakuje ci na podstawie testów. Istnieje również możliwość ustawienia przypomnień, aby ćwiczyć mózg. Co ciekawe, funkcja statystyk Peak w darmowej wersji jest znacznie lepsza niż w innych aplikacjach. Możesz wielokrotnie przeglądać statystyki i porównywać je z innymi osobami bez konieczności uaktualniania do wersji pro.

  Jak naprawić brakujący przycisk „Dodaj osoby” w aplikacji Notatki na iOS 10

Jeśli chodzi o gry, są one bardziej zaawansowane niż „wybierz właściwą odpowiedź”. Aby zagrać w niektóre z gier Peak, musisz mieć dobre umiejętności matematyczne i językowe. Powiedziałbym, że Peak jest najlepszy dla zaawansowanych użytkowników, którzy chcą czegoś, co mogłoby podważyć ich wiedzę.

Pobierz na Android | iOS

Trening mózgu

Jeśli szukasz dość prostej aplikacji, to Brain Training może Cię zaintrygować. Ta aplikacja jest dość prosta z prostą listą ćwiczeń treningowych mózgu i to wszystko. Każda gra ma 15-20 poziomów, których trudność rośnie za każdym razem, gdy awansujesz. Nie znajdziesz w nim żadnych wymyślnych funkcji, takich jak przypomnienia czy strona ze statystykami.

Nie oznacza to, że jest mniej przydatny niż reszta. Ćwiczenia, które oferuje, są w rzeczywistości proste, ale bardzo skuteczne. Niektóre umiejętności mózgu, które możesz ćwiczyć, obejmują koncentrację, wyszukiwanie, wielozadaniowość, równowagę lewej i prawej półkuli mózgu, pamięć i matematykę. Każda umiejętność ma dedykowaną grę, która może stać się niezwykle trudna na wyższych poziomach.

Co najlepsze, Brain Training jest całkowicie darmowy (zawiera nieinwazyjne reklamy), a gry można odblokować dzięki medalom zdobytym poprzez awansowanie.

Pobierz na Android

Zagadka Einsteina

W rzeczywistości jest to logiczna gra logiczna, w której musisz rozwiązać zagadkę za pomocą wskazówek. Jeśli naprawdę chcesz doskonalić swoje umiejętności rozwiązywania problemów, ta gra może dać ci dobry trening. Podstawowym sednem zagadki jest wykorzystanie podanych wskazówek i dostosowanie pozycji przedmiotów do rozwiązania zagadki. Musisz przeskakiwać między różnymi wskazówkami, a nawet wrócić do poprzednich wskazówek, aby zrozumieć zagadkę.

Dostępnych jest ponad 5000 łamigłówek rozłożonych na wiele trudności. Możesz zwiększyć rozmiary siatki, aby to utrudnić. Oczywiście każda zagadka zajmie trochę czasu, więc aplikacja oferuje możliwość zapisywania danych w trakcie gry, a nawet zapisywania ich w chmurze. Gra jest darmowa z obsługą reklam, ale możesz usunąć reklamy po uaktualnieniu do wersji pro.

Pobierz na Android | iOS

Lewy kontra Prawy

Kolejna wszechstronnie dobra aplikacja do treningu mózgu, która oferuje łącznie 51 gier z możliwością śledzenia statystyk. W przeciwieństwie do innych podobnych aplikacji z tej listy, Left vs. Right ma nieco inną kategorię gier. Te 51 gier zalicza się do kategorii zdolności adaptacyjnych, refleksu, rozumowania, precyzji, cierpliwości i świadomości.

Tutaj gry wymagające cierpliwości, precyzji i świadomości są zupełnie inne niż gry znalezione w innych aplikacjach.

Jeśli przemawiają do Ciebie te odrębne kategorie, ta aplikacja Cię nie zawiedzie. W darmowej wersji możesz codziennie grać w gry z 3 kategorii. Użytkownicy, którzy otrzymają płatną subskrypcję, mają dostęp do wszystkich gier i odblokowują zakładkę statystyk, aby zobaczyć postępy. Co ciekawe, możesz tymczasowo (1 dzień) odblokować funkcje pro, oglądając reklamy wideo. Jest to fajna opcja, jeśli nie chcesz płacić, ale chcesz wypróbować funkcje profesjonalne.

  Jak ukryć dok w iOS 11 [No Jailbreak]

Pobierz na Android | iOS

Mnemonista

Jeśli szczególnie chcesz trenować swoją pamięć i lepiej zasób słownictwa, to Mnemonist jest dedykowaną aplikacją do tego celu. Mnemonist oferuje prostą grę opartą na słowach, w której musisz zapamiętać listę słów w sekwencji, a następnie zapisać je w tej samej kolejności. Dzięki temu możesz ćwiczyć pamięć, a jednocześnie być może uczyć się nowych słów.

Gra ma 29 wbudowanych poziomów o różnym stopniu trudności, które można odblokować za pomocą zdobytych gwiazdek. Kiedy skończysz z tymi poziomami, możesz przejść do sekcji poziomów niestandardowych, aby utworzyć własne poziomy o dowolnej trudności. Jednak poziom niestandardowy wymaga zakupu konta premium (również usuwa reklamy) lub możesz obejrzeć reklamę wideo, aby utworzyć pojedynczy poziom niestandardowy.

Pobierz na Android

Aplikacja bonusowa

Chociaż w rzeczywistości nie jest to aplikacja do treningu mózgu, może pomóc poprawić siłę mózgu. Duolingo pozwala nauczyć się nowego języka za pomocą zabawnych i interaktywnych metod, tak jak w grze. Wielu badaczy naukowych dochodzi do wniosku, że nauka nowego języka pomaga w rozwoju mózgu. Zaobserwowano, że osoby znające więcej niż jeden język mają lepsze zdolności poznawcze.

Poza tym znajomość różnych języków jest bardzo przydatna na wiele innych sposobów; to brama do różnych kultur.

Zawijanie

Elevate i Lumosity to zdecydowanie najlepsze wszechstronne aplikacje do treningu mózgu i śledzenia postępów. Najlepiej zasubskrybować subskrypcję pro, ponieważ daje ona pełną kontrolę, ale nawet darmowa wersja oferuje wystarczającą ilość treści, aby Twój mózg był zajęty.

Jeśli jesteś nowy w tej koncepcji treningu całego mózgu, polecam zamiast tego zacząć od aplikacji Brain Training. Daje natychmiastowy dostęp do ćwiczeń i nie pomyli Cię skomplikowanymi statystykami i testami.

Jeśli nie masz dość wirusowych gier słownych, oto jak zrobić lepiej w Wordle.

x