8 najlepszych narzędzi do adnotacji wideo, które ulepszą Twoje dane wizualne

Udostępnij teraz w social media:

Niezależnie od tego, czy pracujesz nad projektami wizji komputerowej, czy masz do czynienia z systemami uczenia maszynowego, narzędzia do adnotacji wideo AI są częścią standardowej praktyki.

Narzędzia do adnotacji wideo, jak sama nazwa wskazuje, to wyspecjalizowane narzędzia, które pomagają użytkownikom dodawać dodatkowe informacje do filmu. To dodanie informacji jest znane jako „adnotacja”, a użytkownicy mogą dodawać adnotacje do wideo podczas sesji nagrywania lub przed/po nagraniu wideo.

Odpowiednie narzędzia do tworzenia adnotacji wideo pozwolą Ci dodać adnotacje do filmu w ciągu kilku minut. Przyczyniają się one w dużym stopniu do ulepszenia algorytmu poprzez nadanie mu szerszego kontekstu. Poza tym zwiększają efektywność wizualnego uczenia się.

Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, dodanie adnotacji do filmu może zwiększyć zaangażowanie, czyniąc filmy bardziej interaktywnymi i inteligentnie je dzieląc, aby można było je odzyskać bez marnowania czasu.

Co więcej, dodawanie adnotacji do filmów, tj. dodawanie do nich wskazówek wizualnych, takich jak podpisy, notatki itp., może wzbogacić wrażenia widzów. Chociaż obecnie na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do adnotacji wideo, nie wszystkie z nich są tak wydajne, jak się podaje.

W tym artykule wybraliśmy niektóre z najlepszych narzędzi do adnotacji wideo, aby ulepszyć dane wizualne i wyeliminować wszelkie zamieszanie. Czytaj dalej, aby się dowiedzieć.

Co to jest narzędzie do adnotacji wideo?

Adnotacja wideo to proces, w którym użytkownik etykietuje lub oznacza klipy wideo, aby umożliwić trenowanie modeli widzenia komputerowego lub wykrywanie obiektów. Jak wspomniano wcześniej, narzędzia do adnotacji wideo to narzędzia, które pomagają adnotatorom z łatwością dodawać adnotacje do wideo.

Właściwe adnotacje na filmach mogą dać początek dokładnej referencyjnej bazie danych. Dysponując taką bazą danych, systemy oparte na sztucznej inteligencji będą w stanie znacznie szybciej i dokładniej identyfikować obiekty, takie jak samochody, ludzie, zwierzęta itp.

Kluczowe funkcje, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze narzędzia do adnotacji wideo

Zanim wybierzesz narzędzie do tworzenia adnotacji wideo, upewnij się, że są dostępne następujące niezbędne funkcje:

# 1. Wiele typów adnotacji

Twoje narzędzie do tworzenia adnotacji wideo powinno obsługiwać różne typy adnotacji, takie jak obwiednie, segmentacja semantyczna, szybka adnotacja, adnotacja wielokątna, adnotacja punktu kluczowego itp.

  Jak zmienić imię i nazwisko w Google Meet

#2. Przyjazny dla użytkownika interfejs użytkownika i łatwość dostępu

Narzędzie powinno mieć uproszczony, intuicyjny interfejs użytkownika, który jest łatwy w nawigacji. Jeśli użytkownicy muszą spędzać wieki na zapoznawaniu się z narzędziem, to nie jest to jedno.

#3. Łatwe udostępnianie

Dobre narzędzie do tworzenia adnotacji wideo musi umożliwiać użytkownikom udostępnianie ich zespołowi i sporządzanie na nich notatek z datownikiem w czasie rzeczywistym. Dzięki temu każdy członek zespołu pozostaje na tej samej stronie i osiąga najlepsze możliwe wyniki.

#4. Integracja

Narzędzie powinno łatwo integrować się z innymi platformami i narzędziami. Pozwala to oprogramowaniu wyjść poza swoje ograniczenia i zwiększyć jego wydajność.

#5. Klasyfikacje dynamiczne

Idealne narzędzie do tworzenia adnotacji wideo powinno umożliwiać kategoryzowanie klatek i zdarzeń. Takie klasyfikacje oparte na działaniach lub zdarzeniach pomagają adnotatorom opisywać, co robi obiekt w określonej liczbie klatek.

Teraz, gdy wiesz już kilka rzeczy na temat narzędzi do adnotacji wideo i na co zwrócić uwagę przy wyborze jednego z nich, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych opcji spośród nich:

VEED

Internetowy edytor wideo VEED może być idealnym wyborem, jeśli szukasz łatwego sposobu na dodawanie adnotacji do swoich filmów, również online, bez konieczności tworzenia konta.

Jego łatwy w użyciu edytor wideo pozwala adnotatorom rysować i dodawać tekst, okręgi, paski postępu, strzałki i inne elementy w ciągu kilku minut.

Pozwala nawet dodawać obrazy do filmów. Oprócz adnotacji, internetowy edytor wideo VEED umożliwia użytkownikom dodawanie napisów, podkładu muzycznego, tłumaczeń itp. do swoich filmów.

Będąc narzędziem internetowym, nie musisz pobierać VEED na swoje urządzenie. Po prostu uzyskaj dostęp do VEED z preferowanej przeglądarki internetowej i zacznij dodawać adnotacje. Narzędzie obsługuje wiele platform wideo, takich jak .mp4, .avi, .mpeg itp.

Co więcej, ten edytor wideo jest kompatybilny z komputerami PC (Windows, Linux, macOS itp.) i platformami mobilnymi. Wszystko, czego potrzebujesz, to stabilne połączenie z Internetem i jesteś gotowy do działania w dowolnym miejscu i czasie.

Internetowy edytor wideo VEED oferuje bezpłatny plan dla krótkich, szybkich i jednorazowych projektów. Aby uzyskać więcej funkcji, możesz kupić ich płatne plany już od 18 USD/użytkownika/miesiąc.

Adobe Premiere Pro

Adobe Premiere Pro to świetne narzędzie do automatycznego dodawania napisów do filmów. Pomaga użytkownikom dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zwiększając dostępność i zwiększając zaangażowanie.

Adobe Premiere Pro wykorzystuje rozpoznawanie głosu do generowania napisów. Te napisy są w pełni konfigurowalne. Dlatego możesz je dowolnie zmieniać.

Korzystając z technologii zamiany głosu na tekst w celu rozpoznawania mowy, Premiere Pro błyskawicznie dokonuje transkrypcji dźwięku w plikach wideo. Jego algorytm rozpoznawania mowy wspierany przez sztuczną inteligencję może dokładnie zapisywać 14 różnych języków.

Po niezbędnych zmianach (w razie potrzeby) jednym kliknięciem możesz utworzyć napisy z tej transkrypcji. Poza tym możesz stylizować swoje podpisy, dostosowując czcionki, wybierając kolory i nie tylko.

  Jak uruchomić Microsoft Word w systemie Linux

Obecnie Adobe Premiere Pro oferuje plany premium już od 20,99 USD/miesiąc. Jednak dla niepewnych klientów oferują 7-dniowy bezpłatny okres próbny przed zakupem.

Flixier

Flixier pozwala adnotatorom z łatwością pisać na filmach bezpośrednio z ich przeglądarek. Mogą rysować na swoich filmach i dodawać tekst, ruchome tytuły, obrazy, kształty i inne rzeczy za pomocą narzędzia do adnotacji wideo Flixiera.

Ponieważ Flixier jest niezwykle intuicyjny i minimalny, nawet osoby bez doświadczenia w edycji wideo mogą po pewnym czasie opanować narzędzie internetowe. Precyzyjne adnotacje w filmach gwarantują wzrost zaangażowania użytkowników i skuteczniejsze przekazywanie informacji widzom.

Co ciekawe, Flixier daje użytkownikom swobodę wyboru spośród mnóstwa pędzli, czcionek i dostosowywalnych kształtów. Użytkownicy mogą również dodawać własne czcionki. Jeśli film, który chcesz opatrzyć adnotacją, jest już przesłany na YouTube, możesz go zaimportować do Flixier, po prostu kopiując i wklejając jego link.

Ponadto obsługuje wszystkie główne formaty wideo, w tym .mp4, .avi, .mkv itp. Obecnie Flixier jest dostępny dla wszystkich użytkowników za darmo.

Pudełko na etykiety

Labelbox to łatwy sposób na dodawanie adnotacji do wideo dla systemów uczenia maszynowego. Edytor wideo Labelbox umożliwia oznaczanie całych filmów lub poszczególnych klatek. Narzędzie do adnotacji ma wszystko, co niezbędne — polilinie, obwiednie, maski segmentacji i wiele więcej.

Jego narzędzie do segmentacji wideo jest idealne do precyzyjnego opisywania obiektów w filmie. Ponadto możesz kopiować i wklejać maski między ramkami, aby uzyskać precyzyjny, bezproblemowy przepływ pracy w zakresie sztucznej inteligencji, który oszczędza czas.

Ponadto funkcje automatyzacji Labelbox sprawiają, że etykietowanie jest procesem bezproblemowym. Poza tym możesz dodawać teksty, obrazy, nakładki, niestandardowe widżety HTML itp.

W momencie publikacji Labelbox oferuje bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami. W przypadku zaawansowanych potrzeb oferują różne płatne plany oparte na przesyłaniu i użytkowaniu.

Adnotator obrazu VGG (VIA)

VGG Image Annotator to ręczne narzędzie do adnotacji o otwartym kodzie źródłowym, które może pomóc w Twoich potrzebach związanych z adnotacjami wideo. Ponieważ jest to narzędzie internetowe, użytkownicy nie muszą instalować ani konfigurować żadnego oprogramowania.

Co ciekawe, całe narzędzie VGG Image Annotator ma postać strony HTML, która nie ma nawet 400 KB. Ponadto działa w trybie offline w prawie wszystkich głównych przeglądarkach.

Korzystając z VIA, możesz łatwo dodawać adnotacje do swoich filmów w ciągu kilku minut. Dla twojej informacji, Visual Geometry Group (VGG) – twórcy narzędzia VIA – udostępnili je na licencji klauzuli BSD-2. W ten sposób możesz wykorzystać jego narzędzie do adnotacji w projektach akademickich i komercyjnych.

Obecnie możesz uzyskać dostęp do VGG Image Annotator bez wydawania ani grosza.

MarkUp.io

MarkUp.io pozwala komentować Twoje filmy tak, jakby to była bułka z masłem. Pozwala dodawać komentarze do treści wideo i udostępniać je do sprawdzenia. Natychmiastowa wizualna informacja zwrotna jest idealna do unikania hałasu i oszczędzania czasu.

  Co to jest proces demona Microsoft AU? Czy należy to wyłączyć?

Narzędzie opinii MarkUp.io zmniejsza prawdopodobieństwo pętli recenzji o 80%. Dzięki temu Twój zespół może się bardziej skoncentrować i za każdym razem wprowadzać najlepszą grę.

Bez względu na to, czy dopiero zaczynasz i dodajesz ostatnie szlify do kompilacji, MarkUp.io sprawia, że ​​opinie i współpraca są prostym, nieskomplikowanym procesem. Ma również rozszerzenie Chrome, które pozwala użytkownikom uruchamiać MarkUp.io bezpośrednio z ich przeglądarek Chrome.

Obecnie MarkUp.io ma bezpłatny plan z ograniczonymi funkcjami. Jeśli chcesz więcej funkcji, możesz kupić ich płatne plany już od 59 USD miesięcznie.

Pogłębiaj sztuczną inteligencję

Narzędzie do adnotacji wideo Deepen AI to sprytny sposób na dodawanie adnotacji do wideo w celu uzyskania najwyższej jakości danych treningowych. Od ramek ograniczających, przez łamane, przez semantyczną segmentację, po etykietowanie scenariuszy — Deepen AI obsługuje każdy unikalny przypadek, jaki możesz wymyślić.

To narzędzie do adnotacji wideo zapewnia najwyższy standard, weryfikując jakość oznaczonych danych.

Ponadto pozwala użytkownikom przypisywać wielu członków zespołu i zarządzać nimi na jednej platformie. Poza tym można łatwo śledzić i monitorować postęp prac nad adnotacjami oraz wydajność pracowników w czasie rzeczywistym.

Jeśli chcesz otrzymać wycenę, skontaktuj się z nimi przez e-mail lub telefon. Możesz również skorzystać z formularza kontaktowego znajdującego się na ich stronie internetowej, a oni odpowiedzą w ciągu dwóch dni roboczych.

Filestage

Filestage to uniwersalne narzędzie do przeglądania i współpracy wideo, które pozwala użytkownikom udostępniać swoje filmy i zbierać opinie za pomocą automatycznych znaczników czasu. Zautomatyzowane przechwytywanie kodu czasowego ułatwia przeskakiwanie do określonej klatki po kliknięciu komentarza.

Dodając adnotacje bezpośrednio na górze filmów, możesz sprawić, że opinie będą bardziej przejrzyste i precyzyjne. Recenzenci mogą śledzić każdą prośbę o zatwierdzenie i zmianę w czasie rzeczywistym za pomocą jednego kliknięcia.

Nie trzeba dodawać, że oszczędza to dużo czasu i kłopotów oraz sprawia, że ​​cały proces jest bezproblemowy. Udostępniaj nowe wersje, dopóki nie uzyskasz zatwierdzenia, aby uzyskać jak najlepsze wyniki.

Filestage oferuje bezpłatny okres próbny, po którym możesz wybrać plany premium już od 24 USD/miejsce/miesiąc.

Ostatnie słowa

Podsumowując, istnieje obecnie wiele narzędzi do tworzenia adnotacji wideo. Tutaj dokładnie oceniliśmy i wybraliśmy najlepsze narzędzia do adnotacji wideo, aby ulepszyć Twoje dane wizualne. Narzędzia te obejmują zarówno bezpłatne, jak i płatne opcje.

Zanim wybierzesz idealne narzędzie, zapoznaj się z naszym artykułem. Weź pod uwagę funkcje, wydajność i wszystko inne, a dopiero potem wybierz konkretne narzędzie. Wybór odpowiedniego narzędzia do tworzenia adnotacji wideo jest niezbędny, ponieważ może ono wpłynąć na jakość lub porażkę Twojego filmu. Jak już wiesz, odpowiednia adnotacja to niezawodny sposób na zwiększenie zaangażowania i zapewnienie widzom lepszych wrażeń z oglądania. Więc powodzenia!

Teraz możesz przeczytać o najlepszych narzędziach do adnotacji na stronach internetowych, które ułatwią nam życie.

x