8 najlepszych platform Blockchain do tworzenia nowoczesnych aplikacji finansowych

Technologia Blockchain pojawiła się wraz z początkiem Bitcoina w 2009 roku, a obecnie stała się jedną z najbardziej znanych i głównych technologii.

Rewolucje w technologii blockchain są widoczne na całym świecie. Bez względu na branżę, na którą patrzysz, aplikacje blockchain znajdziesz w każdym sektorze. Wiele firm rozwija się w łańcuchu dostaw, opiece zdrowotnej, logistyce, finansach i innych dziedzinach wykorzystujących blockchain.

Głównym celem aplikacji blockchain jest uczynienie procesów biznesowych bardziej przejrzystymi i wydajnymi. Firmy zdają sobie teraz sprawę z potencjału technologii blockchain i tego, jak może ona wzmocnić ich działalność.

Zapotrzebowanie na nowe platformy blockchain stale rośnie, ponieważ firmy eksperymentują z różnymi platformami, opracowując aplikacje blockchain.

Technologia Blockchain słynie z przejrzystości i decentralizacji. Jest to wymagane głównie w sektorze finansowym. Kilka firm rozważa rozwój nowoczesnych aplikacji finansowych na platformach blockchain.

Nie ma potrzeby martwić się o niezmienność, bezpieczeństwo i decentralizację w aplikacjach finansowych opartych na blockchain. Na tym skupia się kilka firm.

Technologia ułatwiła tworzenie nowych aplikacji na platformach blockchain dzięki inteligentnym kontraktom. Przyjrzyjmy się teraz niektórym z najlepszych platform blockchain do tworzenia aplikacji finansowych.

Ethereum

Ethereum jest jedną z najstarszych, najbardziej uznanych i jedną z wiodących platform blockchain. Opracował nawet własną kryptowalutę o nazwie Ether lub ETH. Platforma zapewnia całkowicie zdecentralizowany blockchain. Ethereum całkowicie przestrzega zasad inteligentnych kontraktów dla sprawnego funkcjonowania. Obecnie w Ethereum dostępne są tysiące zdecentralizowanych aplikacji.

Główną siłą platformy Ethereum jest jej prawdziwa decentralizacja, podczas gdy jej główną słabością jest powolne przetwarzanie i wysokie opłaty transakcyjne. Platforma Ethereum przeżywa ogromne szaleństwo wśród twórców aplikacji blockchain w zakresie tworzenia zdecentralizowanych aplikacji zwanych dApps.

Ponadto platforma Ethereum ma również aktywną społeczność ponad 250 programistów. Wszyscy twórcy protokołu Ethereum dążą do wyeliminowania obecności stron trzecich w każdej dziedzinie. Deweloperzy mogą z łatwością budować dApps związane z finansami, portfelami kryptowalut, grami i nie tylko. Dzięki szybkiemu wdrożeniu możesz oczekiwać, że Twoja aplikacja będzie działać, gdy tylko ją wydasz.

Marszczyć

Marszczyć jest bardziej skoncentrowany na rozwoju aplikacji finansowych na platformie. Bardziej wspiera rewolucję cyfrową. Ripple stworzył własną platformę w 2012 roku, aby zbudować sieć blockchain dla firm, łącząc giełdy aktywów cyfrowych, banki i dostawców usług płatniczych.

Firmy mogą nawet tworzyć własne rozwiązania finansowe, opracowując nowoczesne aplikacje finansowe lub wysokowydajne rozwiązania płatnicze na Ripple. Ripple ma swoją natywną kryptowalutę o nazwie XRP. Istnieje wiele firm, które mogą wykorzystać moc XRP na RippleNet, nawet unikając prefinansowania na ekspansję na rynki globalne.

RippleNet pracuje nad rozwiązaniami płynnościowymi, dzięki którym firmy nie muszą iść na prefinansowanie, a nawet mogą zbudować zdecentralizowaną infrastrukturę, w której płatność może być dokonana w <3 sekundy. Możesz oczekiwać pełnej przejrzystości na RippleNet.

Cardano

Cardano to platforma blockchain nowej generacji zbudowana na inteligentnych kontraktach. Głównym celem blockchain Cardano jest budowanie dApps, które są szybkie i skalowalne. Cardano ma mechanizm konsensusu Ouroboros, który jest bezpieczną wersją algorytmu Proof-of-stake. Tutaj każda transakcja jest sprawdzana tylko przez uczestników sieci i nie ma potrzeby sprawdzania ich w każdym węźle.

Cardano ma wiele funkcji, takich jak interoperacyjność, skalowalność, przejrzystość i legalność, dzięki czemu jest właściwym wyborem dla nowoczesnych aplikacji finansowych. Blockchain Cardano czeka na zrównoważenie życzeń zarówno scentralizowanych, jak i zdecentralizowanych społeczności.

Obecnie na Cardano jest wiele dApps, które zwiększają globalne płatności za pomocą decentralizacji.

Gwiezdny

Gwiezdny to otwarta sieć blockchain skutecznie działająca na rzecz sektora finansowego. Kilka banków eksperymentuje z siecią blockchain Stellar, aby ich usługi były płynne, bezpieczne i przejrzyste. Stellar to solidna platforma blockchain do tworzenia szybkich i bezpiecznych aplikacji fintech.

Ponieważ Stellar jest siecią otwartą, nie ma właściciela, a pełna kontrola leży w rękach społeczeństwa. Stellar polega również na blockchain, aby wszystko było zsynchronizowane z siecią. Niezależnie od tego, czy szukasz szybkich transakcji, czy Twoja firma poszukuje zdecentralizowanej platformy do tworzenia nowoczesnych aplikacji finansowych, możesz uznać Stellar za godną uwagi opcję.

Obecnie w sieci blockchain Stellar budowane są różne aplikacje dApps ze względu na usługi mikropłatności, wymianę aktywów i globalne aplikacje płatnicze.

Tkanina Hyperledger

Jeśli myślisz o stworzeniu złożonego oprogramowania lub aplikacji w blockchain poprzez podzielenie go na małe części, to Tkanina Hyperledger to właściwa opcja dla Ciebie. Dostępność wszechstronnych i modułowych projektów na platformie jest przydatna w różnych zastosowaniach przemysłowych.

Najważniejszą cechą Hyperledger Fabric jest sieć sieci. Każda firma chce zachować prywatność niektórych danych. Tutaj Fabric może pomóc w utrzymaniu różnych relacji w samej sieci.

Na przykład jeden sprzedawca może sprzedawać ten sam produkt różnym kupującym. Nie ma potrzeby, aby relacja transakcyjna jednego kupującego i sprzedającego była widoczna dla drugiego. Użycie funkcji „kanałów” w Hyperledger Fabric pozwoli zachować prywatność.

Fabric to dobra opcja dla aplikacji finansowych, ponieważ nie wszystko jest otwarte i bez uprawnień. Wręcz przeciwnie, Twoja firma może opracować wysoce bezpieczną i skalowalną platformę, która może z łatwością obsługiwać prywatne transakcje i poufne umowy.

EOS

EOS to kolejna bezpieczna i skalowalna platforma blockchain do tworzenia dApps. Platformę tę można nazwać rozszerzoną wersją blockchainów Ethereum i Bitcoin, ponieważ EOS obsługuje pewne funkcje, których w obu brakuje.

Sieć blockchain EOS zapewnia inteligentne kontrakty, hosting dla dApps i zdecentralizowane przechowywanie rozwiązań dla przedsiębiorstw w celu rozwiązania problemów ze skalowalnością. Możesz zbudować aplikację finansową na EOS, aby przeprowadzać transakcje po niższych kosztach. Ponadto programiści mogą wdrażać wykonywalne inteligentne kontrakty zgodnie z wymaganiami biznesowymi.

Blockchain EOS pozwala programistom rozwijać swoje pomysły, tworząc różne aplikacje w sieci blockchain. Możesz łatwo tworzyć nowoczesne aplikacje finansowe, gry, rozwiązania biznesowe i wiele więcej.

Corda

Corda to platforma blockchain typu open source, na której programiści mogą tworzyć rozproszone rozwiązania z uprawnieniami. Firmy mogą z łatwością dokonywać transakcji za pośrednictwem Cordy, zachowując ścisłą prywatność dzięki inteligentnym kontraktom. Wszystkie procesy biznesowe są usprawnione, dzięki czemu widoczne jest znaczne obniżenie kosztów transakcyjnych i ewidencji.

Możesz łatwo skalować aplikacje na Corda, aby spełnić wymagania biznesowe dzięki elastyczności i zwinności platformy. Aplikacje zbudowane na Corda nazywają się CorDapps. Możesz budować wysoce skalowalne dApps w różnych sektorach, takich jak finanse, ubezpieczenia, energia, opieka zdrowotna i wiele innych, bez względu na to, czym zajmuje się Twoja firma.

tron

tron to kolejna zdecentralizowana platforma blockchain, która ma na celu stworzenie zdecentralizowanej sieci. Podobnie jak Ethereum, Tron pozwala również programistom na wykorzystanie całych protokołów za pomocą inteligentnych kontraktów na blockchain. Tron może obsłużyć 2000 transakcji na sekundę. To więcej niż wystarczające w porównaniu z różnymi procesorami płatności, takimi jak PayPal. Ponadto Tron ma również zerowe opłaty transakcyjne.

Tron zapewnia opcje o wysokiej skalowalności i jego zależność od mechanizmu konsensusu Delegated-Proof-of-Stake w celu zwiększenia bezpieczeństwa blockchain. Istnieje kilka sposobów na wdrożenie DApp w sieci Tron. Obecnie Tron jest najszybciej rozwijającą się siecią publiczną.

Niektóre z kluczowych funkcji, które zwiększają wykorzystanie sieci Tron, to wysoka przepustowość, wysoka skalowalność i kompatybilność z EVM (Ethereum Virtual Machine).

Wniosek 💰

Jeśli myślisz o stworzeniu nowoczesnych aplikacji finansowych do prowadzenia biznesu, to są to jedne z najlepszych platform blockchain, które mogą Ci pomóc. Wybór jednego z nich będzie ostatecznie zależał od Twoich wymagań i określonych czynników, takich jak bezpieczeństwo, obsługiwane języki, funkcje i funkcjonalność inteligentnego kontraktu.

Możesz przeczytać:

6 narzędzi, które warto znać dla programistów Blockchain.

x