8 najlepszych platform do tworzenia i wystawiania certyfikatów cyfrowych do nagradzania studentów i pracowników

Udostępnij teraz w social media:

Certyfikaty cyfrowe i otwarte odznaki stały się obecnie bardzo popularne wśród uczących się online i pracowników. Oferują między innymi większe uznanie, zaangażowanie pracowników, zwiększoną motywację do podnoszenia kwalifikacji.

Według badania IBM, 87% wszystkich osób, które zdobyły odznaki, czuje się bardziej zaangażowanych w program odznak cyfrowych.

Otwarte odznaki przynoszą korzyści zarówno zarabiającemu, jak i emitentowi, pomagając im zrozumieć, którzy pracownicy zdobyli jakie umiejętności. Rozwiązują wiele problemów, np. ułatwiają pracodawcom identyfikację i zatrudnianie potencjalnych kandydatów oraz zatrzymanie wykwalifikowanych pracowników.

Te odznaki lub certyfikaty stanowią dowód, że dana osoba wykonała określone zadanie lub osiągnęła pewne umiejętności. A teraz zyskują szersze zastosowanie na całym świecie.

Dowiedzmy się, czym są otwarte plakietki i jakie korzyści mogą przynieść zarabiającym i wydawcom.

Czym są otwarte plakietki?

Open Badges to cyfrowe odznaki, które weryfikują umiejętności, osiągnięcia i zainteresowania poszczególnych osób, wydawane przez wiarygodne organizacje. Odznaki te są osadzone z metadanymi dotyczącymi zdobytych umiejętności i osiągnięć. Są one reprezentowane przez obraz lub certyfikat cyfrowy z odbiorcą, wydawcą, metadanymi i innymi informacjami pomocniczymi.

Ponieważ Open Badges są przenośne i weryfikowalne, można je wyświetlać w CV i udostępniać w sieciach społecznościowych, takich jak LinkedIn, Twitter, Facebook. Pomagają uczącym się uzyskać uznanie za ich osiągnięcia przez organ wydający oraz w sieciach społecznościowych, które mogą zapewnić im lepsze możliwości kariery.

Otwarte plakietki składają się z następujących elementów:

  • Zdobywcy to osoby (uczniowie lub pracownicy), którzy nauczyli się jakiejś umiejętności lub coś osiągnęli, a ich imiona są osadzone w Open Badge.
  • Wystawca: Organizacje wydające Open Badge w celu uznania umiejętności i osiągnięć uczniów lub pracowników są emitentami.
  • Metadane: są to umiejętności, zainteresowania lub osiągnięcia, za które wydawca wydaje posiadaczom Open Badge. Może obejmować oficjalny certyfikat kursu, umiejętności miękkie, takie jak prezentacja lub współpraca, oraz umiejętności twarde, takie jak znajomość języka programowania.

Jak Open Badges może pomóc studentom i pracownikom?

Istnieje kilka powodów, dla których Open Badges stają się coraz bardziej popularne. Mogą pomóc studentom, pracownikom lub profesjonalistom zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę potencjalnym pracodawcom i instytucjom. Dowiedzmy się, dlaczego otwarte plakietki są korzystne.

Wyświetlaj zdobyte umiejętności i osiągnięcia.

Otwarte odznaki oznaczają, że dana osoba zdobyła określoną umiejętność, którą każdy może zobaczyć i rozpoznać. Studenci i pracownicy mogą zdobywać odznaki oraz udowadniać swoje umiejętności i osiągnięcia. Otwarte odznaki są zorientowane na zadania i pokazują, że wykonałeś już zadanie, aby zwiększyć zaufanie pracodawcy do zatrudnienia.

Motywuje pracowników do podnoszenia kwalifikacji

Pracownicy muszą regularnie podnosić swoje umiejętności, aby uczyć się nowych rzeczy i być na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami w swojej pracy zawodowej. Pomaga im również stać się bardziej kompetentnymi i niełatwymi do wymiany.

Ale nie każdy jest zmotywowany od środka do zdobywania nowych umiejętności i rozwijania się. Dlatego przyznawanie im odznak może pomóc im zmotywować się, ponieważ mogą postrzegać to jako dodatkową korzyść poza nauką. Może to udowodnić, że zdobyli umiejętność, którą mogą wykorzystać dla swojego rozwoju osobistego lub z korzyścią dla swojej obecnej lub przyszłej organizacji.

A kiedy już zdobędą jedną odznakę, mogą pragnąć innej. W ten sposób mogą stale podnosić swoje umiejętności, zapewniając jednocześnie większą wartość swoim organizacjom.

  Jak zegarek Apple Watch może pomóc w nagłych wypadkach

Przenośny do prezentacji w dowolnym miejscu

Studenci rozpoczynający karierę zawodową mogą zdobywać otwarte odznaki, które można przenosić i udostępniać potencjalnym pracodawcom. Mogą również udostępniać je w swoich sieciach, takich jak LinkedIn, gdzie pracodawcy mogą ich znaleźć. Możesz również umieścić go w swoim CV lub CV, aby udowodnić swoje umiejętności. Ponadto plakietki te są dostępne na różnych urządzeniach i rozpoznawane przez instytucje na całym świecie.

Możliwości związane z karierą

Otwarte plakietki są łatwo weryfikowalne, bezpieczne i niezmienne. Tak więc, gdy udostępnisz odznakę pracodawcom, mogą oni szybko zweryfikować, czy jest ona autentyczna, czy nie. Zwiększa Twoją wiarygodność i daje Ci przewagę w procesie selekcji.

W rezultacie możesz znaleźć wspaniałe możliwości kariery, jeśli jesteś studentem, a nawet jeśli jesteś pracownikiem, który nie może się doczekać lepszych możliwości.

Zapewnij uznanie

Gdy zdobędziesz otwartą odznakę za swoje umiejętności i osiągnięcia, możesz wyróżnić ją na swoich kanałach społecznościowych. Pomoże Ci uzyskać większe uznanie w Twojej sieci organizacyjnej lub zawodowej. A jeśli jesteś niezależnym właścicielem firmy lub freelancerem, możesz bardziej promować swoją markę. Przyniesie Ci więcej klientów i klientów oraz zwiększy ich zaufanie do Ciebie.

Jeśli więc prowadzisz firmę, która chce tworzyć i wydawać certyfikaty cyfrowe lub otwarte odznaki, oto kilka narzędzi dla Ciebie.

Sertyfikator

Łatwo wysyłaj cyfrowe identyfikatory i certyfikaty swoim pracownikom i uczniom za pośrednictwem Sertifier, oprogramowania do zarządzania cyfrowymi poświadczeniami. Niezależnie od tego, czy jesteś uniwersytetem, instytucją, szkołą, naukowcem, organizacją czy przemysłem, użyj narzędzia do tworzenia odznak i certyfikatów, aby łatwo tworzyć certyfikaty i oszczędzać czas.

Rozszerz obecność swojej marki w Internecie, udostępniając piękne i bezbłędne certyfikaty i nagrody w mediach społecznościowych. Możesz natychmiast udostępnić link do certyfikatu do pobrania za pośrednictwem Twittera, Facebooka, WhatsApp, LinkedIn itp. Ponadto zintegruj go z narzędziami innych firm i LMS, których używasz do rozszerzania jego funkcjonalności. Sertifier oferuje również interfejs API, dzięki czemu można również dodawać niestandardowe integracje.

Otrzymasz funkcje prywatności, takie jak kontrola dostępu, kontrola tożsamości, audyt bezpieczeństwa, bezpieczne przechowywanie danych, monitorowanie w czasie rzeczywistym i wiele innych. Oferuje najwyższej jakości białe etykiety, aby wzmocnić wizerunek Twojej marki i widoczność w Internecie dzięki markowym odznakom i certyfikatom. Ponadto możesz dowolnie dostosowywać swoje certyfikaty, dodając domenę witryny, metadane, łącza nawigacyjne i nie tylko.

Uzyskaj profesjonalne szablony, bibliotekę umiejętności, przegląd, raporty odbiorców, automatyzację odznak i nie tylko za darmo.

SimpleCert

Wyróżnij wysiłki swoich pracowników lub uczniów i doceń ich pozytywne zachowanie dzięki SimpleCert. Pomaga tworzyć przyciągające wzrok i piękne certyfikaty dla całej drużyny, ligi lub szkoły dzięki możliwościom certyfikatów zbiorczych.

Możesz zbudować szablon i projekt certyfikatu oraz automatycznie wypełnić go spersonalizowanymi informacjami dla certyfikatów zbiorczych. Stwórz swój certyfikat tak, jak chcesz w ciągu kilku minut, używając narzędzi takich jak przeciąganie i upuszczanie, dopełnianie, tabele, pola, wiersze, kolumny itp.

Korzystanie z gotowych szablonów certyfikatów pomoże również zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba tworzyć każdego z nich od zera. Działa dobrze na urządzeniach Windows PC lub Apple Mac bez żadnych specjalnych konfiguracji lub ustawień. Po prostu zarejestruj się i jesteś gotowy do pracy. Możesz przechowywać swoje certyfikaty i pozwolić użytkownikom zobaczyć wszystkie poświadczenia, które uzyskali za pośrednictwem bezpiecznego portalu.

Prześlij swoją listę, połącz się z API, dodawaj każdego użytkownika jeden po drugim i pozwól SimpleCert na automatyczne generowanie i wysyłanie certyfikatu do użytkownika bez pobierania do jakiejkolwiek lokalizacji. Otrzymasz również możliwość pobrania każdego certyfikatu po wygenerowaniu go w formacie PDF, abyś mógł bezpośrednio przekazać go swoim pracownikom lub studentom w ich ręce. SimpleCert obsługuje również wiele języków do tworzenia certyfikatów.

  Napraw kod błędu Square Enix i2501

Rozpocznij tworzenie certyfikatu za 19 USD miesięcznie i otrzymaj 150 kredytów, opcję udostępniania społecznościowego, portal dla odbiorców i nie tylko. Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego i poszukaj głębiej.

Wiarygodne

Accredible jest jednym z najbezpieczniejszych i najpotężniejszych twórców certyfikatów cyfrowych. Jest wyjątkowy, jeśli chodzi o metody dostarczania, opcje projektowania, bezpieczeństwo, weryfikację, analitykę i udostępnianie społecznościowe. Możesz łatwo udostępniać certyfikaty na platformach społecznościowych, takich jak LinkedIn, aby generować większy ruch w sieci i skierowania do programu.

Accredible jest dynamiczny i inteligentny pod względem obsługi automatycznej zmiany nazwy, edycji z mocą wsteczną, która ułatwia zarządzanie oraz automatycznego odnawiania lub wygaśnięcia. Pokaż wiarygodność swoich certyfikatów za pomocą weryfikacji jednym kliknięciem i wiedz, że Twoje certyfikaty są bezpieczne dzięki logowaniu w łańcuchu bloków i szyfrowaniu na poziomie banku.

Uzyskaj gotowe szablony do zaprojektowania certyfikatu i zbuduj niestandardowe certyfikaty zgodnie ze swoim pomysłem za pomocą prostego edytora „przeciągnij i upuść”. Nie martw się drobnym błędem, który może kosztować Cię pieniądze i czas; Accredible dokonuje automatycznych poprawek za Ciebie.

Zmień swoje certyfikaty w źródło skierowań, które będą działać jako narzędzie marketingowe dla Twojego programu certyfikatów. Twoi uczniowie lub pracownicy mogą drukować wysokiej jakości certyfikaty z dowolnego miejsca. Ponadto będzie obsługiwać wiele języków, szczegółowe analizy, automatyczne dostosowywanie rozmiaru ekranu i wiele innych.

Wypróbuj bezpłatnie cyfrowe certyfikaty i odznaki w swoich programach i uzyskaj dostęp do interfejsu API. Wybierz plan Lite za 960 USD rocznie, aby uzyskać więcej funkcji i korzyści.

Openbadges.me

Używaj cyfrowych poświadczeń i odznak, aby rozpoznawać osiągnięcia w Openbadges.me. Organizacje takie jak edukacja, szkolenia, umiejętności i inne używają Openbadges.me do wysyłania certyfikatów użytkownikom. Jest to bezpieczna, łatwa w użyciu i wszechstronna platforma, która zapewnia certyfikaty potrzebne do tworzenia i udostępniania osobom zarabiającym.

Wysyłaj certyfikaty, aby uznawać kwalifikacje, motywować do małych kroków, doskonalić umiejętności i nie tylko. Korzystaj z nowoczesnych technik certyfikacji, aby zastąpić lub uzupełnić certyfikaty papierowe oraz poprawić słyszalność i bezpieczeństwo. Pomaga również poprawić reputację Twojej organizacji, prezentując swoją ofertę w mediach społecznościowych.

Podczas organizowania wydarzenia Openbadges.me pomaga natychmiastowo i bezbłędnie wystawiać certyfikaty. Możesz także użyć jego wtyczek i zaawansowanych interfejsów API, aby bezproblemowo zintegrować się z istniejącymi narzędziami.

Zacznij od planu startowego za darmo lub wybierz plan płatny od 50 USD miesięcznie i wybierz łatwą ścieżkę tworzenia odznak i certyfikatów.

Badgr

Zbuduj swój zwycięski program do tworzenia cyfrowych odznak za pomocą Badgr, platformy z udostępnianymi rekordami uczniów i możliwością układania w stosy ścieżek uczenia się. Pomaga tworzyć programy oparte na umiejętnościach, aby łączyć więcej uczniów i nagradzać ich poprzez rozpoznawanie ich osiągnięć dzięki bezpiecznym i przenośnym cyfrowym poświadczeniom.

Analizuj, rozwijaj, wizualizuj i ucz się od swojej społeczności dzięki funkcjonalności ścieżek Badgr. Uczeń może również udostępniać cyfrowe dane uwierzytelniające na Twitterze, Facebooku, LinkedIn itp.

Pozwól swoim uczniom zdobyć certyfikat cyfrowy, który jest bezpieczny, weryfikowalny i bogaty w informacje o osiągnięciach ucznia. Otrzymasz również wszystko, od zaawansowanych integracji, analiz, najlepszych praktyk po bezpieczeństwo i inne przydatne funkcje.

Rozpocznij za darmo lub poproś o wycenę Badgr Pro.

Otwórz fabrykę odznak

Uzyskaj innowacyjną, ekonomiczną i przyjazną dla użytkownika platformę internetową – Open Badge Factory – do tworzenia otwartych odznak, wystawiania w imieniu ucznia lub pracownika i zarządzania. Otrzymasz wszystkie niezbędne funkcje potrzebne do tworzenia certyfikatów o strategii premium.

Rozpoznawaj swoich uczniów i nagradzaj ich wysokiej jakości otwartymi odznakami, które pomogą im zaprezentować swoje umiejętności i dodać wartość do ich zawodu. Nadaje się dla każdego rodzaju organizacji, firmy i stowarzyszenia. Narzędzie zawiera cenne funkcje ułatwiające tworzenie znaczących odznak lub certyfikatów.

  Co oznacza „HMU” i jak go używasz?

Open Badge Factory oferuje usługę towarzyszącą – Open Badge Passport – bezpłatną platformę internetową, na której uczniowie mogą otrzymywać odznaki i bezpiecznie je przechowywać. Pozwala również uczniom udostępniać je w mediach społecznościowych według własnego uznania i ubiegać się o nowe odznaki reklamowane przez tysiące organizacji. Open Badge Passport jest również dostępny jako aplikacja mobilna.

Oferuje bezpłatną wersję próbną, w której otrzymasz maksymalnie 2 odznaki do utworzenia, 5000 odznak do wydania co roku oraz standardowe funkcje. Jeśli masz małe potrzeby, możesz uzyskać więcej przydatnych funkcji przy najmniej płatnym planie.

Wiarygodny

Uzyskaj wgląd w swoich pracowników, doładuj profile i wydaj cyfrowe identyfikatory za pomocą Credly. Twierdzi, że jest to najbardziej rozbudowana cyfrowa sieć poświadczeń na świecie, która umożliwia tworzenie cyfrowych certyfikatów i odznak. Pomaga przyczynić się do sukcesu zawodowego osób zarabiających, które napędza popyt na szkolenia i zwiększa przychody z programu rozwojowego.

Upewnij się, że Twój pracownik nigdy nie przegapi żadnej nagrody za osiągnięcia, aby stworzyć dobre środowisko pracy i zbudować w nim zaufanie. Zarabiający mogą również pozyskać pracodawców ze zweryfikowanymi certyfikatami.

Oszczędzaj pieniądze i czas, przełączając się z papierkowej roboty na cyfrową i przynosząc wartość członkom powiązanym z Tobą, aby uzyskać odpowiednie możliwości kariery. Credly oferuje najlepszą funkcjonalność i funkcje, które pomagają organizacjom osiągnąć ich cele.

Credly oferuje wszystko, od technologii po wiedzę specjalistyczną, dzięki czemu możesz zbudować udany program.

OdznakaCert

Powiedz tata do papierkowej roboty i korzystaj z nowoczesnego systemu certyfikatów cyfrowych z kreatorem odznak online, BadgeCert. Pomaga kontrolować tworzenie, wydawanie, przechowywanie i udostępnianie odznak. Możesz także pomóc zarabiającym udowodnić swoje umiejętności, osiągnięcia, doświadczenia, wkład i referencje za pomocą odznak.

Odznaki i certyfikaty BadgeCert są w 100% bezpieczne i weryfikowalne; możesz nagrywać cyfrowe odznaki i certyfikaty na Blockchain, aby dodać więcej warstw bezpieczeństwa i weryfikacji. Otrzymasz również narzędzia analityczne i dane w czasie rzeczywistym oraz wsparcie dla różnych języków na całym świecie.

Ponadto API BadgeCert pomaga w integracji z platformami CRM i LMS. Osoby zarabiające skorzystają z portfolio opartego na chmurze oraz możliwości dzielenia się swoimi osiągnięciami w bazach danych pracodawców, witrynach z karierą, życiorysach online, podpisach e-mail i sieciach społecznościowych. Ponadto BadgeCert obsługuje wiele branż, w tym stowarzyszenia, firmy szkoleniowe, uniwersytety, korporacje, organizacje non-profit itp.

Dołącz do demonstracji na żywo, aby lepiej poznać działanie BadgeCert. Aby rozpocząć wydawanie odznak i certyfikatów już dziś, możesz połączyć się ze specjalistą BadgeCert i omówić swoje cele, budżet itp.

Wniosek 👇

Oferowanie certyfikatu cyfrowego za wysiłek, ciężką pracę i poświęcenie się danej osobie w celu wykonania zadania lub zdobycia umiejętności samo w sobie jest satysfakcjonujące. Zachęca ich do uczenia się więcej, angażuje ich w twoją organizację i przynosi korzyści osobom w ich rozwoju zawodowym i zdobywaniu lepszych możliwości.

Dlatego wybierz platformę do tworzenia cyfrowych certyfikatów z powyższej listy i nagradzaj swoich uczniów lub pracowników, których mogą cenić.

Możesz być również zainteresowany hostingiem Moodle dla swojej platformy edukacyjnej.

Związane z:

9 Kompleksowe platformy angażujące uczniów, oferujące naukę na światowym poziomie.

x