8 najlepszych platform tłumaczeń audio w 2023 r

Wraz z rozwojem biznesów na całym świecie pojawiła się potrzeba tłumaczenia audio. Sprawdź te najlepsze platformy do tłumaczenia audio.

Technologia poprawiła nasze życie pod każdym względem, a zwłaszcza w biznesie. Jednym z najbardziej użytecznych i podziwianych dzieł rozwiniętych technologii są narzędzia do tłumaczenia audio.

Ponieważ marketing cyfrowy nabiera wielkiego obrotu, nawet firmy starają się dopasować kroki i działać jednocześnie. Jednak jedną z największych przeszkód napotykanych przez firmy jest dostosowanie się do języków klientów.

Na świecie jest ponad 7000 języków. Niemożliwe jest dotarcie do szerokiego grona odbiorców, polegając na jednym języku. Podobnie nie da się nauczyć wszystkich języków. I tu z pomocą przychodzi internet.

Około 62% światowej populacji korzysta z Internetu w dniu dzisiejszym, a liczba ta jest wystarczająco duża, aby zapewnić firmom dużą platformę do zaprezentowania swoich produktów i usług.

Ta sama platforma udostępnia różne narzędzia do tłumaczenia audio, aby dotrzeć do docelowych odbiorców w różnych językach. Na tym blogu omówimy niektóre z najlepszych narzędzi do tłumaczenia audio, na których możesz polegać, aby zapewnić dobrą szybkość swojej firmie.

Czym są narzędzia do tłumaczenia audio?

Jak sama nazwa wskazuje, narzędzia do tłumaczenia audio to narzędzia AI, które pozwalają użytkownikom tłumaczyć nagrania audio na tekst. Możesz użyć tych narzędzi do tłumaczenia dźwięku na ten sam język, a nawet dowolny inny.

Niezależnie od tego, czy chcesz przetłumaczyć swoją usługę na klienta, czy też chcesz, aby Twój produkt dotarł na cały świat, możesz użyć narzędzi do tłumaczenia audio, aby dodać napisy lub ubrać swój głos w słowa. Poza tym najlepszą częścią tych narzędzi jest to, że są one o wiele bardziej opłacalne i mniej czasochłonne niż zatrudnienie tłumacza ustnego lub pisemnego.

Technologie te wykorzystują algorytmy uczenia maszynowego i techniki przetwarzania języka naturalnego do transkrypcji i tłumaczenia treści audio w czasie rzeczywistym lub z minimalnym opóźnieniem. To czyni je kluczowym zasobem dla osób i organizacji, które chcą komunikować się ponad granicami językowymi.

Jakie są różne zastosowania narzędzi do tłumaczenia audio?

Jedno z najbardziej rozpowszechnionych zastosowań narzędzi do tłumaczenia audio można znaleźć w sektorze biznesowym, gdzie pomagają one organizacjom w efektywnej komunikacji z klientami, klientami i partnerami biznesowymi mówiącymi różnymi językami.

Na przykład podczas wideokonferencji lub rozmów telefonicznych narzędzia do tłumaczenia audio mogą zapewniać tłumaczenie mowy w czasie rzeczywistym. Ułatwia wydajną i wydajną komunikację między osobami, które nie posługują się wspólnym językiem, bez potrzeby korzystania z usług tłumacza.

Dla podróżnych i turystów narzędzia do tłumaczenia audio odgrywają również kluczową rolę w przełamywaniu barier językowych podczas nawigacji w obcych krajach. Na przykład można ich używać do tłumaczenia znaków, menu i lokalnych rozmów, zmniejszając stres i zwiększając ogólną przyjemność z podróży do obcego kraju.

Inną domeną, w której narzędzia do tłumaczenia audio znalazły szerokie zastosowanie, jest sektor edukacyjny. Zapewniają wsparcie językowe uczniom, którzy uczą się nowego języka. Studenci mogą transkrybować i tłumaczyć treści audio, takie jak wykłady, ułatwiając im zrozumienie i zachowanie informacji.

Mogą również zapewniać tłumaczenie w czasie rzeczywistym podczas dyskusji klasowych, umożliwiając uczniom udział w rozmowach i interakcję z rówieśnikami bez barier językowych.

Wreszcie technologia tłumaczenia audio jest również wykorzystywana w przemyśle rozrywkowym do tworzenia napisów do treści audio i wideo. Na przykład można go wykorzystać do generowania napisów w czasie rzeczywistym do wydarzeń na żywo, takich jak koncerty lub mecze sportowe, udostępniając je szerszej publiczności.

Ponadto można je wykorzystać do oferowania przetłumaczonych napisów do programów telewizyjnych i filmów, umożliwiając w ten sposób osobom mówiącym różnymi językami zrozumienie treści i czerpanie z niej przyjemności.

Podsumowując, narzędzia do tłumaczenia audio mają wiele zastosowań i okazują się cennym atutem dla osób i organizacji, które wymagają pokonywania barier językowych w komunikacji.

Niezależnie od otoczenia, czy to w biznesie, edukacji, podróży czy rozrywce, narzędzia te pozwalają jednostkom wchodzić w interakcje i rozumieć się nawzajem bez przeszkód językowych.

Przejdźmy teraz do listy najlepszych narzędzi do tłumaczenia audio.

GoTranscript

Ilekroć mówimy o transkrypcji lub tłumaczeniu, pierwszą wątpliwością, jaką mamy, jest to, co jeśli sztuczna inteligencja źle to transkrypuje. Ale GoTranscript przełamuje wszystkie te bariery, zapewniając najlepsze tłumaczenie i transkrypcję od ludzi.

GoTranscript ma wielu doświadczonych skrybów na całym świecie, którzy zapewniają dokładne i satysfakcjonujące usługi w przystępnej cenie.

GoTranscript zapewnia najlepsze usługi dla firm i przedsiębiorstw od 2005 roku. Możesz uzyskać transkrypcję audio lub tłumaczenie w maksymalnie 60 językach. Ceny są całkowicie oparte na godzinach i różnych kategoriach.

Happyscribe

Happyscribe znajduje się na naszej liście ze względu na swoją wszechstronność i brak ograniczeń przesyłania. W porównaniu z GoTranscript, HappyScribe jest mniej dokładny, ponieważ do tłumaczenia i transkrypcji wykorzystuje zarówno ludzi, jak i sztuczną inteligencję. Jednak, jak każda moneta ma dwie strony, nawet Happyscribe ma swoje zalety.

Jeśli szukasz więcej opcji językowych, możesz polegać na Happyscribe i wykonywać swoją pracę z przyjemnością.

Happyscribe oferuje ponad 120 języków w ponad 45 formatach. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twoje audio lub wideo zostało przetłumaczone lub transkrypowane, Happyscribe może Ci pomóc w obu przypadkach.

Co więcej, ta platforma oferuje również interaktywny edytor, który może pomóc w łatwej transkrypcji nagrania.

Jeśli chodzi o cenę, zależy to od wybranej opcji. Transkrypcja AI jest znacznie tańsza i szybsza w porównaniu z transkrypcją ludzką. Jednak w tym przypadku być może będziesz musiał pójść na kompromis z dokładnością.

Stepy

Firma Stepes z siedzibą w Kalifornii jest platformą internetową, która zapewnia profesjonalne usługi tłumaczeniowe i lokalizacyjne dla firm i przedsiębiorstw. Stepes ma najlepszy zespół tłumaczy, którzy mogą przetłumaczyć Twoje treści na ponad 100 języków.

Stepes to najlepsze połączenie sztucznej inteligencji i ludzkich tłumaczy. Pozwala tłumaczyć różne formaty tekstów, takie jak dokumenty, wiadomości i projekty na dużą skalę z dobrym zakresem dokładności. Oprócz tego Stepes oferuje wsparcie 24/7 za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej.

Kiedy mówimy, że ma ludzki zespół tłumaczy, najprawdopodobniej zakładamy, że byłoby to czasochłonne, ale rzeczywistość jest zupełnie inna w przypadku Stepes. Ta platforma internetowa zapewnia potrzebne wyniki w ciągu kilku minut lub godzin po wprowadzeniu wymaganych dokumentów.

Podcastle

Jeśli chodzi o transkrypcję i tłumaczenie, możesz znaleźć wiele platform online, takich jak Podcastle. Ale czym różni się od innych?

Odpowiedzią są jego dodatkowe funkcje. Jak sama nazwa wskazuje, Podcastle to niesamowita platforma dla osób, które nagrywają podcasty lub wywiady, a następnie chcą je przekonwertować na teksty.

Ale Podcastle nie ogranicza się tylko do podcastów. Możesz używać tej aplikacji do tworzenia i edytowania klipów audio. Platforma oferuje funkcje oparte na sztucznej inteligencji, takie jak redukcja szumów, revoice, automatyczne poziomowanie i inne.

Ogólnie rzecz biorąc, Podcastle to świetna strona do tworzenia podcastów lub wywiadów z maksymalnie 10 uczestnikami i konwertowania tekstu na mowę lub odwrotnie. Ponadto Podcastle oferuje również bezpłatną wersję z ograniczonymi funkcjami dla użytkowników.

Auris

Wśród tak wielu drogich i premium platform Auris jest darmowym narzędziem do transkrypcji opartym na sztucznej inteligencji. Możesz używać tego narzędzia w pierwszych dniach działalności. Najlepszym sposobem na dotarcie do szerszego grona odbiorców jest personalizacja treści w ich ojczystym języku. Narzędzie Auris może ułatwić ci pracę tutaj.

Auris to platforma internetowa, która umożliwia transkrypcję dźwięku na tekst, dodawanie napisów do filmów i nie tylko. Platforma oferuje różne języki azjatyckie do transkrypcji. Ponieważ ta strona jest w całości oparta na sztucznej inteligencji, możesz łatwo odgadnąć jej prędkość.

Najlepszą częścią narzędzia Auris jest to, że umożliwia bezpłatne korzystanie ze wszystkich jego funkcji. Z bezpłatnej wersji można jednak korzystać tylko przez ograniczony czas.

Flixier

Przełączanie się z aplikacji do aplikacji w celu edycji pojedynczego filmu może być gorączkowe i zajmuje dużo miejsca. Ale Flixier to platforma typu „wszystko w jednym”, która może pomóc w edycji całego klipu wideo lub audio w jednym miejscu.

Flixier to platforma internetowa, która umożliwia przycinanie, wycinanie, dodawanie tekstu do filmów, obrazów i dźwięków, transkrypcję i wiele więcej.

Flixier jest jedną z najwygodniejszych platform do wykonywania wspólnych zadań i edytowania. Pozwala użytkownikom na współpracę przy projektach w czasie rzeczywistym i oferuje ponad 50 przejść dla najlepszej edycji.

Od efektów wideo po zielony ekran do nagrywania filmów, Flixier ma wiele do zaoferowania. Ale zanim przejdziesz do Flixiera, przypomnijmy, że ta platforma oferuje tylko 30 języków do transkrypcji, w tym angielski, hindi, urdu, indonezyjski i inne.

Mimo że Flixier ma ograniczone języki, nadal jest kochany przez większość twórców treści ze względu na przyjazny dla początkujących interfejs i funkcję przeciągania i upuszczania.

Tłumaczenia espresso

Jeśli chodzi o tłumaczenia, Espresso Translations to jedno z najbardziej znanych nazwisk. Jedynym sposobem na nawiązanie kontaktu z ludźmi jest komunikacja, a języki są najczęstszym środkiem komunikacji. Espresso Translations może pomóc w łatwej komunikacji z docelowymi odbiorcami.

Espresso Translations to przystępna cenowo usługa tłumaczeniowa online, która pozwala tłumaczyć treści na ponad 150 języków w krótszym czasie bez uszczerbku dla jakości. Witryna ma przyjazny dla użytkownika interfejs, a szacunkowy koszt pracy można uzyskać za pomocą zaledwie kilku kliknięć za pośrednictwem ich formularzy wyceny.

Jeśli chodzi o dokładność, strona zapewnia ostatnie dane wyjściowe po sprawdzeniu, i to również w ciągu 24 godzin. Espresso Translations posiada zespół najbardziej doświadczonych tłumaczy na całym świecie.

Apartament Maestra

Jak każda inna witryna do tłumaczenia i transkrypcji, Maestra Suite oferuje również tłumaczenie i transkrypcję plików audio lub wideo w krótszym czasie. Maestro Suite korzysta z oprogramowania do rozpoznawania mowy, aby wyświetlać dla Ciebie najdokładniejsze treści.

Niezależnie od tego, czy chcesz przetłumaczyć plik audio, czy dodać napisy do swoich filmów, Maestra Suite może zrobić to za Ciebie. Maestra Suite oferuje ponad 80 języków do tłumaczenia i transkrypcji. Oprócz tego platforma ma również funkcje zamiany tekstu na mowę.

Dzięki temu możesz przekonwertować tekst na dźwięk bez korzystania z tradycyjnego systemu dubbingu. Witryna wykorzystuje głosy generowane przez sztuczną inteligencję, aby uzyskać najlepsze wyniki. Witryna umożliwia również pobranie wersji demonstracyjnej w celu lepszego zrozumienia.

Ostatnie słowa

Dzięki stale rozwijającemu się internetowi wiele można zrobić z łatwością. Tak samo jest w przypadku platform tłumaczeniowych. Oprócz wyżej wymienionych platform, w Internecie można znaleźć znacznie więcej opcji. Opracowaliśmy najbardziej przystępne cenowo i niezawodne platformy do celów edycyjnych, które pomogą Twojemu produktowi lub usłudze dotrzeć do szerszej publiczności.

Jeśli jednak chcesz najlepszych i najdokładniejszych platform tłumaczeniowych, możesz przejść do HappyScribe lub Espresso Translations. Jeśli chodzi o przystępny cenowo, zawsze możesz polegać na Auris.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi narzędziami do generowania napisów do audio i wideo.

x