8 najlepszych programów do testowania komputerów PC w 2022 r.

Zawsze ważne jest, aby przetestować możliwości swojego komputera i porównać sprzęt, co jest możliwe za pomocą oprogramowania do testowania komputerów PC.

Możesz chcieć go używać z różnych powodów, na przykład, gdy zmontowałeś swój własny komputer lub gdy planujesz ulepszyć już istniejący. Gdy szukasz uaktualnienia, konieczne jest dokonanie porównań między różnymi procesorami i innymi elementami, więc pod tym względem oprogramowanie do testów porównawczych jest bardzo przydatne.

Wiele narzędzi pomaga przetestować wydajność komputera, ale chcesz wybierać tylko spośród najlepszych, dlatego istnieje ta lista. Poznasz tylko najlepsze oprogramowanie do testowania komputerów PC, ale zanim przejdziemy do listy, najpierw zajmijmy się podstawami.

Co oznacza benchmarking? 🖱️

Mówiąc najprościej, benchmarking to w zasadzie proces testowania wydajności komputera w celu określenia maksymalnych możliwości systemu lub uzyskania jasnego obrazu jego wydajności.

Jest to przydatny sposób porównywania różnych systemów i podejmowania rozstrzygającej decyzji dotyczącej celu przeprowadzenia testów.

Dlaczego benchmarking jest ważny i popularny w przypadku komputerów PC? 🖥️

Testy porównawcze są integralną częścią wydajności każdego komputera, ponieważ dają jasny obraz możliwości systemu. Niezależnie od tego, czy chcesz przeczytać recenzje na temat wyników wydajności nowego komputera, czy też chcesz przeprowadzić test na własnym urządzeniu, benchmarking odgrywa w tym ogromną rolę.

Ma całe mnóstwo zalet, takich jak:

Jeśli jesteś kimś, kto uważnie monitoruje wydajność swojego komputera, proces testowania będzie dla Ciebie bardzo ważny, ponieważ będziesz wiedział, czy obecne dyski systemu są wolniejsze w porównaniu z nowymi modelami.

Jakie aspekty komputera są testowane w benchmarkingu?

Benchmarking ma być dogłębnym przeglądem wewnętrznego mechanizmu komputera, więc główne rzeczy, które są testowane, to procesor, GPU, SSD, dławienie termiczne, temperatura, a nawet ogólna stabilność komputera.

Pomijając wszystkie podstawy, spójrzmy na oprogramowanie do testów porównawczych, którego możesz użyć do przeprowadzenia testów na swoim komputerze.

Geekbench

Bardzo proste narzędzie, ale o dużej mocy, Geekbench umożliwia przeprowadzanie testów porównawczych na różnych platformach, aby pomóc w przeprowadzeniu porównań między różnymi procesorami, urządzeniami i systemami operacyjnymi.

Ich „test komputerowy” pomaga przetestować potencjał komputera do ciężkich prac, takich jak gry, edycja wideo i przetwarzanie obrazu. Testuje moc twojego GPU, a wraz z wprowadzeniem obsługi Vulkan możesz teraz uzyskać dostęp do wieloplatformowej grafiki i obliczeniowego interfejsu API.

Co więcej, benchmarking procesora tego narzędzia pomaga określić wydajność w różnych nowych aplikacjach, w tym uczeniu maszynowym i rozszerzonej rzeczywistości (AR). Nie wspominając o tym, że kładzie duży nacisk na jedno- i wielordzeniową moc procesora.

Geekbench ma przeglądarkę, która pozwala udostępniać wyniki światu i śledzić je w jednym miejscu.

Cinebench

Cinebench to kolejne wieloplatformowe rozwiązanie, które zawiera kompletny zestaw testowy do oceny komputera w najbardziej szczegółowy sposób. Wykonuje niesamowitą pracę przy ocenie wydajności sprzętu twojego systemu.

Różni się to od abstrakcyjnych testów porównawczych, ponieważ oferuje test porównawczy w świecie rzeczywistym, który obejmuje najpopularniejsze zadania w kinie 4D, aby prawidłowo przetestować wydajność, a nie tylko określone funkcje procesora.

W rzeczywistości w ostatnim czasie to oprogramowanie drastycznie poprawiło technologię renderowania, aby zapewnić tylko najdokładniejszy pomiar zdolności kina 4D do wykorzystania wielu rdzeni procesora i ogólnych funkcji procesora.

Nałożenie

Przetestuj swoją kartę graficzną, stabilność, sprzęt i ogólną wydajność Nałożenie. Przedstawia każdy najmniejszy element w szczegółowy sposób, a możesz zasmakować tego, jak wygląda to oprogramowanie, korzystając z jego bezpłatnej wersji.

Niektóre inne funkcje obejmują:

  • Ponad 900 interaktywnych obiektów
  • Testowanie stabilności sprzętu na najwyższym poziomie
  • Monitorowanie zegara i temperatury GPU
  • Test zasilania

Nie wspominając o tym, że dla zabawy dostępna jest również integracja z globalnymi tabelami wyników i tryb swobodnej eksploracji z minigrami.

PassMark

PassMark test wydajności jest dostępny dla systemów Android, IOS, PC, Linux i macOS. Zapewnia kompleksowe porównanie komputera z innymi urządzeniami oraz szczegółowy wgląd w wydajność.

Ułatwia również określenie rodzaju wpływu zmian konfiguracji i aktualizacji sprzętu na komputer. Jest to szczególnie przydatne, gdy nie masz pewności, co spowodowało przyspieszenie lub spowolnienie komputera.

Na końcu każdego testu to oprogramowanie daje „ocenę PassMark”, dzięki czemu możesz łatwo określić, gdzie znajduje się twój komputer pod względem kryteriów wydajności.

Novabench

Bezkosztowy program porównawczy, Novabench kończy test w ciągu kilku minut i zwraca dokładne wyniki, które obejmują szczegółową analizę procesora, karty graficznej, pamięci RAM i dysku systemu.

Ich narzędzia do porównywania i obszerna baza danych wyników sprawiają, że jest to bezproblemowy proces dostarczania dokładnie tych informacji, których potrzebujesz, aby obliczyć wydajność swojego komputera. W rzeczywistości możesz porównać wyniki online i od razu wykryć potencjalne problemy.

Po uzyskaniu wyników możesz pracować nad obszarami, które wymagają poprawy i doprowadzić komputer do możliwie najlepszego poziomu.

PCMark 10

Super łatwy w użyciu, PCMark 10 zawiera zestaw testów, dzięki którym jest to kompletne narzędzie do testów porównawczych dla Twojego komputera. Ta nowa wersja oprogramowania ma ulepszone obciążenie pracą i mechanizm, dzięki czemu za każdym razem daje tylko dokładne wyniki.

Oto niektóre z wielu powodów, dla których warto wypróbować to oprogramowanie:

  • Uruchom jednym kliknięciem, aby zaoszczędzić czas
  • Wielopoziomowe raportowanie, które generuje wyniki dla różnych poziomów i etapów
  • Szybciej i wydajniej
  • Prosty i wygodny interfejs

Możesz przeprowadzić testy porównawcze pamięci masowej, aplikacji, czasu pracy baterii, wydajności i wielu innych.

UserBenchmark

UserBenchmark to darmowy program do testowania komputera i porównywania wyników z innymi użytkownikami posiadającymi te same komponenty.

Jeśli jesteś graczem, będziesz zadowolony z tego oprogramowania, ponieważ zawiera listę znanych gier, które możesz kliknąć i dowiedzieć się, czy będą działać w twoim systemie. To łatwy sposób na uzyskanie informacji przed zakupem gier.

Podsumowując, może identyfikować problemy, zapewniać wgląd w szybkość i informować o wydajności komputera.

PC Benchmark

Tak dobre, jak inne oprogramowanie z tej listy, Test porównawczy PC ocenia wydajność komputera i w razie potrzeby podaje dokładnie środki, które należy podjąć, aby go poprawić. Zaleca wskazówki i sugeruje pomocne artykuły instruktażowe i filmy, aby osiągnąć pożądany rezultat, a wszystko to w narzędziu.

Po zakończeniu testu możesz przejść do porównania wyników z innymi użytkownikami oprogramowania i zobaczyć, na czym stoi Twój komputer. To świetny sposób na zlokalizowanie wad systemu w porównaniu z innymi urządzeniami.

Wniosek

Korzystanie z powyższego oprogramowania do testów porównawczych na komputery PC pomoże Ci wyeliminować zgadywanie i zagłębić się w sedno rzeczy.

Wszystkie z nich świetnie sobie radzą z testowaniem komputera i na szczęście są albo całkowicie bezpłatne, albo przynajmniej mają darmowy plan startowy, aby upewnić się, że możesz podjąć decyzję bez odczuwania ciepła z metki.

Co najważniejsze, wszystkie są dość lekkie, dzięki czemu nie będą obciążać komputera.

Możesz także spojrzeć na jedne z najlepszych optymalizatorów PC.