iOS

8 najlepszych przeglądarek na iOS

Udostępnij teraz w social media:

„Inteligentny” smartfon powstał dzięki jego zdolności do komunikacji z innymi urządzeniami. Komunikacja ta była możliwa dzięki internetowi, a telefony od tamtej pory nie były pozbawione przeglądarki. Przeglądarki zmieniają to złożone połączenie w coś znaczącego dla użytkowników. Wszystkie urządzenia mają własne przeglądarki, ale czasami domyślna przeglądarka jest niewystarczająca dla naszych potrzeb, co zmusza nas do pobrania większej liczby przeglądarek. Jednak na iOS oznacza to lepsze wyniki niż Safari. To nie jest wyczyn, który może osiągnąć większość przeglądarek. Oto lista najlepszych przeglądarek na iOS. Te przeglądarki zostały przetestowane na iPadzie Pro z systemem iOS 10.3.2. Jeśli jesteś osobą z Androidem, sprawdź naszą listę najlepszych przeglądarek na Androida.

Uwaga: w sposób, w jaki zaprojektowano iOS, przeglądarki używają tylko dostosowanej powłoki na wierzchu podstawowego kodu Safari, więc test porównawczy nie przyniesie znaczących wyników, a żadna przeglądarka iOS nigdy nie będzie tak szybka jak Safari.

1. Safari

Przeglądarka Safari jest dostępna wyłącznie dla urządzeń wyprodukowanych przez Apple i jest wstępnie zainstalowana z urządzeniem z systemem iOS. Jednak w przeciwieństwie do Internet Explorera, ta natywna przeglądarka stanowi punkt odniesienia dla tego, co powinna robić dobra przeglądarka. Dzięki Safari nie tylko możesz szybko przeglądać strony internetowe dzięki doskonałemu renderowaniu czcionek, ale możesz nawet zsynchronizować je z innymi aplikacjami, aby przeczytać je później lub w innym formacie. Daje możliwość przeglądania witryny w „trybie czytnika”, który eliminuje dodatkowe formatowanie ze strony i pozwala czytać tylko tekst i obrazy, tak jak w książce. Ze wszystkich drobiazgów, które sprawiają, że iOS jest tak osławioną platformą, Safari jest z pewnością znaczącym współtwórcą.

  Jak używać Siri do przeglądania informacji o wartościach odżywczych w systemie iOS 12

2. Chrome

Chrome jest jedną z niewielu aplikacji, które mają niesamowitą dystrybucję niezależnie od platformy. iOS nie jest wyjątkiem. Przeglądarka Chrome oferuje synchronizację między platformami. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do tych samych ulubionych / ustawień / kart na komputerze PC, Mac, iOS lub Android. Jednak nie kończy się to na komunikacji między platformami, Chrome może synchronizować wiele aplikacji, a także Asystenta Google i Gboard, aby uzyskać pełniejsze wrażenia. W systemie iOS Chrome dobrze współpracuje z aplikacjami Google.

3. Firefox

Przeglądarka Firefox wygląda i działa dokładnie tak samo, jak jej wersja na komputery stacjonarne. Odbywa się to za pomocą powłoki zainstalowanej w infrastrukturze renderowania stron internetowych Safari (to samo dotyczy wszystkich przeglądarek innych niż Safari). Możesz zsynchronizować swój iOS Firefox z komputerem stacjonarnym / laptopem i przyjaznym interfejsem. Chociaż początkowym wydaniom brakowało pewnego dopracowania, te problemy zostały już rozwiązane i nie może wyglądać elegancko.

4. Firefox Focus

Przeglądarka Firefox jest prawdopodobnie jedną z najlepszych przeglądarek dostępnych na iOS. Jednak tradycyjny Firefox nie jest tak przełomowy jak Firefox Focus. Wymaga całej niezawodności Firefoksa i dodaje do niego warstwę prywatności i bezpieczeństwa. Jest również wyposażony w blokowanie treści, które zapobiega wyświetlaniu niepotrzebnych reklam (i wszelkich treści, które osobiście chcesz odfiltrować). Ponadto możesz blokować moduły śledzące z witryn, takich jak narzędzia do śledzenia analityki, narzędzia do śledzenia mediów społecznościowych, moduły do ​​śledzenia reklam i inne elementy śledzące, które nie należą do tych kategorii.

  Jak wyłączyć Touch ID z ekranu blokady w iOS

5. Przeglądarka Puffin

Przeglądarka Puffin nie cieszy się taką samą przestrzenią umysłową, jak niektóre inne przeglądarki wymienione w tym artykule, jednak nie oznacza to, że nie jest to fantastyczna przeglądarka. Przeglądarka maskonurów ma możliwość kompresowania stron internetowych w taki sposób, aby zachowywały swoją jakość wizualną przy ograniczonym obciążeniu danych. Kompresja pomaga również Puffinowi szybciej ładować strony. Przeglądarka korzysta z kombinacji Bing i Yandex. Jeśli możesz to pominąć, otrzymasz stronę główną z najnowszymi wiadomościami z całego świata, a także garścią subtelnych, nieinwazyjnych reklam. Pozostała część to standardowe przeglądanie sieci.

6. Opera Coast

Opera to przeglądarka bogata w funkcje, która kiedyś cieszyła się taką samą sławą, jak Chrome. Może już nie króluje, ale z pewnością trwa. Opera Coast to nie tylko zminimalizowana wersja przeglądarki na komputery stacjonarne, ale także dostosowana do przeglądania na urządzeniach mobilnych, a Opera Coast jest specjalnie zoptymalizowana dla systemu iOS, z wbudowaną obsługą 3D Touch. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest brak paska adresu, do którego można uzyskać dostęp za pomocą prostego gestu przesunięcia w górę. Jest to krzywa uczenia się, ale kiedy już to zrozumiesz, jest to całkiem niezastąpione.

  Jak naprawić brakujący przycisk „Dodaj osoby” w aplikacji Notatki na iOS 10

7. Opera Mini

Opera zrobiła wszystko dobrze, gdy lista zawiera dwa jej produkty. Opera Mini to przeglądarka spopularyzowana przez Nokia Symbian OS Series 40. Były to proste telefony z prostymi potrzebami przeglądania, więc nie trzeba było wstępnie ładować filmów ani w ogóle formatować. W tym celu Opera wypuściła Mini przeglądarkę. Wciąż jest podstawą mniejszych telefonów. Jego celem w iOS jest pomoc w zapisywaniu danych. Jeśli masz zamiar tylko czytać artykuły lub przeglądać obrazy, Opera Mini trochę je skompresuje, porzuci nadmiarowe formatowanie i załaduje tylko tekst. To nie jest ładne, ale jest bardzo ekonomiczne w przypadku danych.

8. Delfin

Dolphin jest wyjątkowy, ponieważ nie występuje na żadnym komputerze stacjonarnym / laptopie, ale jest dość znany na iOS i Androidzie. Jego popularność wynika z szerokiego wachlarza funkcji towarzyszących. Jest to konfigurowalna przeglądarka, w której możesz dodawać i usuwać funkcje, dopóki nie będzie działać dokładnie tak, jak chcesz. Jest dość solidny, szybki i ma funkcję Dolphin Zero, która zapewnia prywatność. Trzeba przyznać, że cała ta elastyczność sprawia, że ​​przeglądarka jest na początku myląca.

x