8 najlepszych rozwiązań do filtrowania i ochrony poczty e-mail

Rozwiązania do filtrowania spamu i ochrony poczty e-mail są bardzo poszukiwane w związku z ciągłym wzrostem zagrożeń cybernetycznych.

Firmy i użytkownicy końcowi cierpią z rąk napastników. W rezultacie ich dane, bezpieczeństwo i prywatność są zagrożone.

Organizacje straciły miliony wraz z zaufaniem i reputacją klientów. Podobnie dane osobowe użytkowników końcowych są wykorzystywane w wyniku śmiertelnych ataków.

Dlatego korzystanie z rozwiązań do filtrowania spamu w e-mailach ma sens.

Rozumiemy, czym one są i jak korzystne mogą być dla Twojej firmy.

Czym są rozwiązania do filtrowania spamu w e-mailach i jak mogą pomóc?

Rozwiązania do filtrowania spamu i ochrony poczty e-mail to oprogramowanie umożliwiające ochronę danych, systemów, sieci i zasobów przed zagrożeniami cybernetycznymi, które mogą pojawić się za pośrednictwem wiadomości e-mail.

Cyberprzestępcy wysyłają wiadomości e-mail ze szkodliwymi linkami i załącznikami. A jeśli Ty lub Twoi pracownicy klikniecie je lub otworzycie, wirus lub złośliwy kod może rozprzestrzenić się w Waszych systemach i plikach.

Może potencjalnie uszkodzić twoje pliki lub je uszkodzić i prowadzić do luk, które mogą przekształcić się w pełnowymiarowy atak.

Ale jeśli zainstalowałeś rozwiązania do filtrowania i ochrony spamu, możesz chronić swoje pliki i systemy. Oprogramowanie może wykrywać i blokować złośliwe wiadomości e-mail, aby uniemożliwić ich otwarcie.

Korzyści, jakie może przynieść Twojej organizacji to:

Ochrona plików i danych

Otwieranie i klikanie złośliwych linków w wiadomościach e-mail wysłanych przez atakującego może okazać się katastrofalne. Istnieje ryzyko utraty danych przez atakujących, którzy mogą przeprowadzać cyberataki i ujawniać poufne informacje. Jednak oprogramowanie do filtrowania spamu i ochrony poczty e-mail uchroni Cię przed tymi zagrożeniami.

Utrzymanie reputacji

Klienci okazali Ci zaufanie, podając swoje dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres, numer telefonu, adres e-mail, dane bankowe, informacje o karcie kredytowej/debetowej i tak dalej. Ale jeśli stracisz ich dane w niepowołane ręce, ryzykujesz utratę zaufania klientów.

Niszczy Twoją reputację w Twojej branży i wśród Twoich klientów, którzy mogą uważać innych za Ciebie. W ten sposób może to wpłynąć na Twoją firmę. Ale jeśli korzystasz z dobrego rozwiązania do filtrowania spamu, możesz uniknąć wszystkich tych obaw.

Zgodność

Zgodność z przepisami staje się coraz bardziej rygorystyczna, a organizacje muszą przestrzegać swoich przepisów. Organy regulacyjne, takie jak HIPAA i RODO, zapewniają organizacjom możliwość ochrony danych klientów i regulowania ich wykorzystania. W związku z tym należy zapewnić stosowanie strategii i technologii, takich jak filtrowanie spamu w wiadomościach e-mail i rozwiązań zabezpieczających, aby zmniejszyć ryzyko i utratę danych.

Jeśli więc szukasz dobrych opcji, oto niektóre z najlepszych rozwiązań oprogramowania do filtrowania i ochrony poczty e-mail.

Rspamd

Uzyskaj bezpłatne i szybkie oprogramowanie systemu filtrowania spamu o otwartym kodzie źródłowym dla swojej firmy dzięki Rspamd. Jest przeznaczony do przetwarzania 100 wiadomości e-mail na sekundę przez jeden rdzeń procesora.

Ten nowoczesny system filtrowania spamu pomaga oceniać różne wiadomości e-mail za pomocą szeregu reguł, które obejmują wyrażenia regularne, niestandardowe usługi i analizę statystyczną. Analizuje każdą wiadomość i odpowiednio podaje wynik spamu.

Zgodnie z wynikiem spamu otrzymasz sugestie od Rspamd dotyczące natychmiastowego podjęcia niezbędnych działań, takich jak odrzucenie, pas lub dodanie nagłówka. Ma w pełni funkcjonalny interfejs sieciowy oparty na Ajax, który monitoruje i konfiguruje swoje reguły, listy dynamiczne, wiadomości, wyniki i inne.

Nie musisz się martwić o konfigurację, ponieważ jest ona hostowana samodzielnie. Rspamd jest zgodny z najnowszymi standardami aplikacji internetowych, które eliminują korzystanie z aplikacji lub serwerów internetowych do uruchamiania internetowego interfejsu użytkownika. Możesz uruchomić Rspamd bezpośrednio w przeglądarce internetowej. Współpracuje z najbardziej znanymi systemami przesyłania poczty, w tym Exim, Haraka, Sendmail czy Postfix.

Ponadto Rspamd oferuje Lua API, które pomaga tworzyć reguły ukierunkowanego i wydajnego filtrowania spamu. Ponadto obsługuje mapy HTTPS i HTTP. Rspamd jest dostępny dla różnych typów sprawdzania zawartości na podstawie wiadomości, tekstów, nagłówków itp., takich jak rozmyte skróty, filtrowanie wyrażeń regularnych, organizacja charytatywna, DCC i inne.

Dzięki różnym kontrolom zasad, takim jak DKIM, białe listy, listy DNS, listy adresów URL, limity szybkości, moduł map, moduł odpowiedzi i wiele innych, nigdy nie pozostaniesz w tyle. Pobierz teraz Rspamd i wykonaj wszystkie kroki, aby skonfigurować.

Skaner spamu

Skaner spamu jest jednym z najlepszych rozwiązań do filtrowania wiadomości e-mail, zapobiegania phishingowi i antyspamowi oraz jest doskonałą alternatywą dla Rspamd, SpamAssassin, SpamTitan i innych.

Został zbudowany, aby oferować prosty, skalowalny, wydajny i wydajny interfejs API do ograniczania spamu i zapewniania odpowiednich środków zapobiegających cyberatakom. Ponadto skaner spamu jest łatwy w użyciu i utrzymaniu.

Skonfiguruj skaner spamu tak, jak chcesz, od podstaw i uzyskaj wiele podstawowych i nowoczesnych funkcji, które pomagają ograniczyć ataki typu phishing, pliki wykonywalne i spam. Ta usługa filtrowania i ochrony spamu obejmuje takie funkcje, jak:

  • Naive Bayes Classifier jest często aktualizowany, aby uzyskać anonimowy, zaszyfrowany SHA-256, przed przesyłaną wiadomością e-mail. Spam Scanner szkoli go z dużym zestawem danych dotyczących szynki, spamu i ARF lub danych w formacie raportowania nadużyć.
  • Spam Content Detection działa od razu po zainstalowaniu w wykrywaniu wiadomości e-mail typu ham i spam. Ta technika zależy od słów macierzystych lub tokenizowanych.
  • Phishing Content Detection to skuteczne podejście do zapobiegania atakom na homografy IDN, zamianie domen i nie tylko.
  • Technika wykrywania linków wykonywalnych i załączników sprawdza różne linki i nagłówki w wiadomości, magiczne liczby, rozszerzenia plików i nie tylko, aby zapobiec atakom na nazwy plików.
  • Technika wykrywania wirusów pomaga w skanowaniu załączników do wiadomości e-mail, w tym osadzonych obrazów CID w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wirusów, trojanów i innych zagrożeń.

Zainstaluj i skonfiguruj go teraz, aby zobaczyć, jak to działa.

SpamTitan

SpamTitan zapewnia nowoczesne i łatwe w użyciu rozwiązanie do filtrowania spamu w poczcie e-mail, idealne dla szkół, dostawców usług zarządzanych i firm. Może blokować wiadomości spamowe, wirusy, złośliwe zagrożenia e-mail, złośliwe oprogramowanie i oprogramowanie ransomware.

To rozwiązanie może chronić Twoją firmę i szkoły przed złośliwymi linkami do witryn internetowych przychodzącymi za pośrednictwem wiadomości e-mail. W rzeczywistości jest określany jako wysoce skuteczny i zaawansowany bloker spamu, ponieważ ma 99,9% współczynnik wyłapywania spamu i 0,003% fałszywych wyników.

SpamTitan oferuje 5-gwiazdkowe rozwiązanie bezpieczeństwa dla Twoich e-maili. Jest łatwy we wdrażaniu, użytkowaniu i zarządzaniu dzięki bezproblemowej procedurze konfiguracji. Po skonfigurowaniu zacznie wykonywać swoją pracę, a otrzymasz natychmiastowe rezultaty. Ponadto wprowadza podwójną ochronę antywirusową, dzięki czemu rozwiązanie do blokowania spamu będzie działać w skuteczny podwójny sposób.

SpamTitan umożliwia tworzenie list zablokowanych, listy dozwolonych, weryfikację odbiorców, skanowanie wychodzących wiadomości e-mail oraz zaawansowane raportowanie. Możesz również zintegrować go z usługą Office 365 i wzmocnić ochronę poczty e-mail przed zagrożeniami dzięki szczegółowemu podejściu.

Co więcej, otrzymujesz technologię predykcyjną, która zapewnia bezpieczne rozwiązanie dla wiadomości e-mail narażonych na nowe ataki. Zapobiega utracie danych wewnętrznych dzięki regułom zapobiegania wyciekom danych (DLP). Ponadto ma możliwości łagodzenia phishingu opartego na włóczni i wielorybów poprzez skanowanie przychodzących wiadomości e-mail.

Otrzymasz konfigurowalne zasady, zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami, filtrowanie treści wiadomości e-mail, dedykowane listy RBL, zapobieganie atakom Zero Day, raporty kwarantanny spamu, piaskownicę, skanowanie poczty wychodzącej i wiele więcej.

Rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś i zabezpiecz swoją firmę.

Spam ApacheAssassin

Zdobądź platformę open source Spam ApacheAssassin który administruje filtrami w celu rozróżniania wiadomości e-mail i blokowania spamu.

SpamAssassin wykorzystuje potężną platformę scoringową i różne wtyczki do integracji wielu zaawansowanych testów statystycznych i analizy heurystycznej nagłówków wiadomości e-mail, w tym filtrowania Bayesa, baz danych filtrowania kolaboracyjnego, list blokad DNS, analizy tekstu itp. Wykorzystuje również szeroką gamę testów sieciowych i lokalnych do identyfikacji sygnatur spamu.

Rozwiązanie utrudnia spamerom infiltrację systemów i danych za pośrednictwem złośliwych wiadomości e-mail. Ponadto umożliwia konfigurację i testy antyspamowe, które są przechowywane jako zwykły tekst. W ten sposób korzystanie z usługi i dodawanie nowych reguł staje się łatwe.

SpamAssassin przekształca swoją logikę w abstrakcyjny i dobrze zaprojektowany interfejs API, dzięki czemu można go zintegrować w dowolnym miejscu w systemie dostarczania poczty. Przy minimalnej konfiguracji jesteś gotowy do pracy bez ciągłej aktualizacji wersji za pomocą list mailingowych, kont pocztowych itp.

Gdy skończysz, zasady dotyczące witryn i tajnych użytkowników będą gotowe do walki ze spamem. Najlepsze jest to, że otrzymasz rozwiązanie za darmo na tych samych warunkach, co inni dostawcy.

Gwarancja poczty N-able

Chroń swoje wiadomości e-mail przed wirusami, spear phishingiem, podszywaniem się, podszywaniem się, atakami socjotechnicznymi, oprogramowaniem ransomware, włamaniem na firmową pocztę e-mail, złośliwym oprogramowaniem, spamem i nie tylko dzięki Gwarancja poczty N-able. Wprowadza uczenie maszynowe i zbiorową analizę zagrożeń w celu ochrony przed różnymi zagrożeniami w czasie rzeczywistym.

Otrzymasz zaawansowaną ochronę przed zagrożeniami dla przychodzących i wychodzących e-maili, a także pełną obsługę DMARC/DKIM/SPF. Korzystaj z jeszcze lepszych usług, integrując usługę Mail Assure z usługą Microsoft 365 za pomocą opcji dodatku w pakiecie Office 365. Pomoże to utrzymać przy życiu wiadomości e-mail i zapewnić ich ciągłość przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu za pośrednictwem konsoli internetowej.

N-able Mail Assure jest wyposażony w silne szyfrowanie i oferuje długoterminową archiwizację wiadomości e-mail wraz z nieograniczoną przestrzenią dyskową. Posiada wiele technologii filtrowania, które blokują około miliarda wiadomości spamowych każdego miesiąca.

Co więcej, jego własny silnik oparty na chmurze rozpoznaje zagrożenia w czasie rzeczywistym, zanim zaatakują. Możesz także zbudować unikalne rozwiązanie z platformą dla wielu najemców, aby rozszerzyć swoją ofertę na swoich klientów. Dzięki sztucznej inteligencji będziesz w stanie łatwo rozpoznawać nowe wzorce zagrożeń i chronić się przed błędami ludzkimi.

Zezwól na zachowanie lub wygaśnięcie wiadomości e-mail z preferowanymi ustawieniami, aby zmniejszyć utratę wiadomości e-mail użytkowników. Włączając archiwizację poczty e-mail, możesz z łatwością przechwytywać pocztę wychodzącą. Zdobądź to doskonałe rozwiązanie do filtrowania spamu i wypróbuj je za darmo.

SpamBully

SpamBully współpracuje z pakietami Office 2019 i starszymi, Outlook Express, Windows Mail, Live Mail, Outlook i Office 365, aby filtrować wiadomości e-mail i chronić je przed różnymi atakami. Oferuje techniki Bayesian Spam Filter, które rozróżniają dobre lub spamowe wiadomości e-mail za pomocą czarnych list AI i serwerów.

Podczas pobierania wiadomości e-mail zapewniasz, że do Twojej skrzynki odbiorczej trafiają tylko prawdziwe wiadomości e-mail. Możesz wybrać, kto i co umieszcza Twoje e-maile w skrzynce odbiorczej, określając, które słowa, adresy, kraje, języki i wyrażenia są blokowane lub dozwolone. Pomoże to ograniczyć spam w skrzynce odbiorczej.

Daj spamerom prezent zwrotny, zgłaszając ich na serwery, zwracając ich spam i zwiększając ich koszty. Jeśli masz nieznanego nadawcę, SpamBully umożliwia wysłanie unikalnego hasła, które musi wpisać poprawnie, aby dostać się do Twojej skrzynki odbiorczej.

Otrzymasz szczegółowe informacje, takie jak kraj, adresy IP i zestaw znaków, a także sposób, w jaki SpamBully filtrował spam. Ponadto otrzymasz powiadomienia o statusie każdego e-maila, np. dlaczego lub dlaczego nie została zablokowana wiadomość, i zalecisz wprowadzenie poprawek w czasie rzeczywistym.

Sprawdź listy Blackhole pod kątem domen, które wysyłają ogromne ilości spamu i pozwól SpamBully automatycznie filtrować wszystkie domeny ze skrzynki odbiorczej. Dodatkowo możesz ustawić automatyczne usuwanie wiadomości spamowych zamiast sortowania, dzięki czemu nigdy więcej nie zobaczysz żadnych wiadomości będących spamem.

Wykrywaj niechciane linki w wiadomościach z fałszywych źródeł i przesyłaj dobre wiadomości e-mail na telefony komórkowe, aby mieć do nich łatwy dostęp. Możesz także łatwo śledzić procedury pracy SpamBully dzięki statystykom i kompleksowym wykresom.

MailWasher

MailWasher blokuje wszystkie wiadomości spamowe, zanim trafią do Twojej skrzynki odbiorczej. Działa z każdym kontem e-mail i programem oraz oferuje kosz, który zapewnia brak utraty ważnych wiadomości. Wprowadza również inteligentne i inteligentne narzędzia do spamowania, które ułatwiają pracę i chronią wiadomości przed niechcianymi zagrożeniami.

MailWasher może strzelać wirusami i spamem, zanim dotrą do komputera. Jest łatwy w obsłudze i obsługuje każde urządzenie. MailWasher monitoruje wszystkie konta e-mail w jednym miejscu i pozwala tylko na te e-maile, które chcesz w skrzynce odbiorczej. Możesz także wyświetlić podgląd wszystkich e-maili, zanim dotrą do urządzenia mobilnego lub komputera.

Teraz możesz błyskawicznie i bezpiecznie czytać wiadomości e-mail, usuwając podejrzane wiadomości e-mail w mgnieniu oka. Korzystając z MailWasher, możesz spodziewać się zerowej liczby wiadomości spamowych na swoim urządzeniu, braku utraty ważnych wiadomości e-mail, właściwej kontroli każdej wiadomości i dobrych wiadomości e-mail za każdym razem.

Otrzymasz raport WHOIS, aby poznać źródło wiadomości spamowych i ukrytych linków w wiadomości. Pozwól MailWasher wykonać całą ciężką pracę za Ciebie, od prostej listy znajomych po naukę i zaawansowane filtry niestandardowe.

Rozpocznij swoją wycieczkę już teraz i przekonaj się, jak szybko MailWasher może powstrzymać oszustwa, spam i inne śmieci.

SpamSieve

Oszczędzaj czas filtrując wiadomości spamowe za pomocą SpamSieve, który zapewnia niezawodne rozwiązanie do filtrowania spamu na komputerze Mac. Wykorzystuje potężną technikę Bayesian Spam Filtering do dokładnego filtrowania spamu, oszustw i niechcianych wiadomości.

SpamSieve współpracuje z Exchange, kontami pocztowymi POP i IMAP. Ponadto sam się uczy i dostosowuje do Twojej poczty, aby zablokować wszystkie śmieci. Możesz nim sterować za pomocą poczty lotniczej, MailMate, Outlook, Mailsmith, Postbox 5, Powermail, Apple Mail, Entourage i innych.

Rozwiązanie utrzymuje listę dozwolonych, która gwarantuje brak oznaczania poprzedniej korespondencji jako spamu. Podobnie utrzymuje listę blokowania, aby natychmiast zatrzymać oszustwa i wiadomości spamowe wysyłane z tych samych adresów. Może łatwo odszyfrować zaszyfrowane wiadomości od spamerów, aby rozpoznać ich prawdziwą naturę.

SpamSieve rozróżnia każdy spam według kolorów, dzięki czemu nie musisz sprawdzać każdej wiadomości spamowej i tracić na nią czasu. Zamiast tego możesz skupić się na tym bardziej niestabilnym. Możesz także śledzić pracę SpamSieve przez granice.

Nie martw się o prywatność, ponieważ nie ma dostępu do Twojego loginu konta i nie przesyła danych pocztowych w dowolne miejsce. Możesz zintegrować SpamSieve ze swoimi kontaktami, aby otrzymywać od nich bezpośrednie wiadomości bez filtrowania. Ponadto dodaj własne reguły zgodnie ze swoimi potrzebami i dostosuj czarne i białe listy.

Ponadto otrzymasz raport śledzenia, ile dobrych lub spamowych wiadomości otrzymujesz, wraz z tempem zmian w czasie. Pobierz bezpłatną wersję próbną lub kup SpamSieve na komputer Mac, aby zacząć filtrować wiadomości e-mail i chronić komputer przed niechcianymi śmieciami.

Wniosek 📧

Niezawodne rozwiązanie do filtrowania spamu w wiadomościach e-mail może pomóc w zapobieganiu zagrożeniom cyberbezpieczeństwa pochodzącym ze złośliwych wiadomości e-mail, które mogą przeniknąć do Twoich systemów i danych. Możesz użyć dowolnego z wyżej wymienionych rozwiązań do filtrowania i ochrony spamu, aby chronić swoje dane, systemy i pliki.

Alternatywnie możesz również użyć rozwiązania bezpieczeństwa poczty e-mail opartego na chmurze, aby zapewnić bezpieczeństwo wiadomości e-mail.
Nie wiesz, jak dobrze idzie Twoja kampania e-mailowa? Wypróbuj te narzędzia do śledzenia poczty e-mail.

Obejrzyj poniżej wersję wideo tego artykułu.
Polub i zasubskrybuj newsblog.pl kanał Youtube.