8 najlepszych statycznych hostingów stron internetowych do użytku biznesowego i osobistego

Ktoś słusznie powiedział: „Stare to złoto”.

Powstanie statycznych stron internetowych jest dowodem na to, że stare rzeczy wracają do łask. Zarówno małe, jak i duże firmy korzystają ze statycznych stron internetowych i ich rozszerzonych korzyści. Tak więc statyczne strony internetowe powracają, silniejsze niż kiedykolwiek.

Ale jaki jest powód, który spowodował nagły wzrost liczby statycznych witryn?

Cóż, trendy w tworzeniu stron internetowych pojawiają się i znikają, ale jedno zawsze pozostaje niezmienne – chęć posiadania witryny o wysokiej wydajności. Zachowanie użytkowników końcowych szybko się zmienia, ponieważ oczekują oni błyskawicznej szybkości strony i bardziej angażującego doświadczenia bez miejsca na frustrację.

Twórcy stron internetowych stale naciskają na strony internetowe, aby osiągnąć więcej, dodając więcej funkcji do aplikacji i witryn, aby sprostać tym wymaganiom. Ale w tym procesie wydajność witryny zostaje zagrożona.

W tym miejscu pojawiają się statyczne strony internetowe!

Co to jest strona statyczna?

Istnieje powszechny mit o statycznych stronach internetowych, że jest to nowa technologia. Strony statyczne są z nami od wieków i są oryginalnym sposobem tworzenia stron internetowych. Pierwsi programiści używali waniliowego HTML, JavaScript i CSS, aby zbudować stronę internetową bez bibliotek, wtyczek lub frameworków.

Mówiąc najprościej, treść na statycznej stronie internetowej pozostaje taka sama po każdej wizycie, w przeciwieństwie do dynamicznej, w której się zmienia. Twój serwer generuje te statyczne pliki i zwraca je do przeglądarek. Te witryny mogą pobierać dane z niemal dowolnego miejsca, w tym z interfejsów API, CMS i innych plików treści.

Witryna statyczna odrzuca niepotrzebne zawiłości i koncentruje się głównie na poprawie wydajności i wydajności. Nie opiera się na bazach danych; zamiast tego zawiera podstawowy HTML, JavaScript i CSS do tworzenia nieważkich profili biznesowych i stron docelowych.

W rezultacie pomaga pożegnać się z dłuższymi czasami ładowania i irytującymi opóźnieniami. Dzięki temu programiści mogą tworzyć szybkie, niezawodne i wydajne aplikacje, aby oferować wspaniałe wrażenia użytkownika przy krótszym czasie programowania.

Jakie są zalety korzystania ze statycznej strony internetowej?

Prędkość 🚀

Ponieważ nie ma systemów zaplecza, żądań klient-serwer ani zapytań do bazy danych związanych z dostarczaniem statycznej witryny internetowej. Wykazuje niesamowitą wydajność, a jej serwery są zawsze gotowe z danymi wyjściowymi HTML. Poza tym może zawierać funkcję buforowania, aby wyeliminować opóźnienia.

Bezpieczeństwo

Bez bazy danych do wykorzystania, bez podstaw do nieautoryzowanego dostępu i bez rozszerzeń lub wtyczek, które mogłyby przekierować do twojego systemu, statyczne strony internetowe oferują znacznie większe bezpieczeństwo niż strona dynamiczna. Dzięki temu jesteś bezpieczny przed kampaniami phishingowymi, szpiegowaniem online, złośliwym oprogramowaniem lub jakąkolwiek utratą danych.

Skalowalność 🙌

Skalowanie i odpowiadanie na statyczną stronę internetową jest stosunkowo dużo prostsze, podczas gdy ogólna aplikacja jest bardziej stabilna. Serwer może obsłużyć ogromne incydenty drogowe dzięki zmniejszonemu obciążeniu związanemu z plikami statycznymi.

Hosting i przystępna cena ❤️

Podstawowe pliki HTML wymagają mniej spacji, co ułatwia hostowanie tych witryn. Możesz obniżyć koszty, jednocześnie kierując zasoby na integrację zautomatyzowanych kompilacji lub Git w celu wprowadzenia modyfikacji do systemu.

Brzmi nieźle?

Jeśli tak, sprawdźmy najlepsze platformy, na których możesz hostować swoją statyczną witrynę, aby zacząć czerpać z niej korzyści.

Netlifikuj

Dzięki Netlify możesz publikować projekty internetowe z repozytoriów Git bez skomplikowanych ustawień i konserwacji serwera. Zautomatyzuj swoje procesy, korzystając z potoku CI/CD dla programistów internetowych. Możesz nawet wyświetlić podgląd całej witryny, aby zobaczyć, jak wygląda Twoja witryna przed jej opublikowaniem.

Wdróż swoją statyczną witrynę internetową w jej globalnej sieci CDN działającej w wielu chmurach — Edge zaprojektowany z myślą o optymalizacji wydajności. Netlify obsługuje wiele aplikacji i narzędzi innych firm, w tym dodatki, takie jak Analytics, Identity, Forms i Fauna Database.

Wykorzystaj zautomatyzowany przepływ pracy przez Netlify, aby uprościć wszystko dzięki wdrożeniom Atomic, nieograniczonemu wycofywaniu i migawkom, unieważnianiu pamięci podręcznej, niestandardowym nagłówkom, zarządzaniu DNS, przekierowywaniu i regułom proxy.

Netlify hostuje Twoją witrynę w nadmiarowej globalnej sieci dostarczania aplikacji, która zapewnia spójne i szybkie serwowanie Twoich stron internetowych. Możesz także zarządzać strefami DNS za pośrednictwem ich pulpitu nawigacyjnego.

Bądź bezpieczny dzięki automatycznemu HTTPS, ponieważ Netlify oferuje certyfikat TLS firmy Let’s Encrypt za darmo. Zapewnia zaawansowaną i opartą na API funkcjonalność bez skomplikowanych integracji. Oferuje bramę API, kontrolę dostępu do danych opartą na JWT, nagłówki proxy do uwierzytelniania, przechowywane zmienne i elementy webhook.

Uzyskaj głębszy wgląd w odwiedzających witrynę, źródła, wyświetlenia stron itp. dzięki Netlify Analytics. Możesz także korzystać z funkcji AWS Lambda, zarządzać znakami, odzyskiwać hasła, loginy itp. bez rollowania usługi uwierzytelniania.

Zarządzaj zgłoszeniami i formularzami bez włączania JavaScript lub dodatkowych kodów. Dzięki Netlify Large Media możesz obsługiwać duże zasoby i kontrolować wersje plików niezależnie od ich rozmiaru.

Przechowywanie w chmurze Google

Wykorzystaj wysoce bezpieczną i skalowalną platformę Google Cloud, która wspiera firmy każdej wielkości, od indywidualnych programistów po duże przedsiębiorstwa.

Zawiera zarządzanie cyklem życia obiektów (OLM), którego można użyć do skonfigurowania wszystkich danych w celu automatycznego przejścia do tanich klas pamięci masowej. Możesz ustawić kryteria dla swoich danych i łatwo nimi zarządzać.

Google Cloud zawiera rosnącą listę globalnych centrów danych z tak wieloma opcjami automatycznej nadmiarowości. Wybierz lokalizację i sposób przechowywania danych, aby zoptymalizować witrynę pod kątem szybkiego czasu reakcji i stworzyć kompletny plan odzyskiwania po awarii.

Dzięki klasie pamięci możesz określić model cenowy i dostępność dla przechowywanych danych wycieczek. Możesz wybrać:

  • Standard
  • Nearline raz w miesiącu
  • Coldline raz na kwartał i
  • Archiwizuj raz w roku

Google Cloud oferuje wersjonowanie obiektów, które umożliwia przechowywanie kopii obiektów w przypadku ich zastąpienia lub usunięcia. Możesz zdefiniować okresy przechowywania, przez które chcesz przechowywać obiekty przed usunięciem. Możesz nawet przytrzymać obiekt, aby zapobiec jego usunięciu.

Szyfruj i przechowuj dane obiektowe za pomocą kluczy szyfrowania przechowywanych w usłudze Cloud Key Management Service. Możesz wyłączyć listy ACL obiektów, aby jednolicie kontrolować dostęp do zasobów w Google Cloud. Dołączona jest funkcja Bucket Lock, która umożliwia konfigurowanie zasad przechowywania danych.

Wysyłaj powiadomienia, gdy tworzysz, usuwasz lub aktualizujesz obiekty. Utrzymuj dostęp do danych i dzienniki aktywności oraz kontroluj uprawnienia dostępu za pomocą usługi Cloud Identity and Access Management (IAM). Google Cloud oferuje zintegrowane repozytoria do uczenia maszynowego i analiz.

Hostowanie witryny w GCS jest łatwe.

Alternatywy dla Google Cloud Storage:

Amazonka S3

Amazon S3 zawiera proste funkcje zarządzania, które umożliwiają organizowanie i konfigurowanie danych. Został zaprojektowany, aby zapewnić wysoką trwałość i przechowywanie danych dla ogromnej liczby aplikacji.

Amazon S3 może tworzyć kopie obiektów, oferuje niedrogie klasy pamięci, posiada możliwości audytu i utrzymuje ścisłe zabezpieczenia dzięki swoim programom S3 Block Public Access i zgodności, takim jak PCI-DSS, HITECH/HIPAA, FISMA itp.

Vultr

Vultr obsługuje elastyczną integrację za pośrednictwem interfejsu API S3 i zapewnia skalowalną architekturę na żądanie, na której można polegać. Wykorzystuje pamięć podręczną NVMe, aby zwiększyć wydajność i zapewnić stały dostęp do danych.

Możesz także przechowywać statyczne dane multimedialne, takie jak obrazy, filmy i dźwięk.

Wzrost

Surge zapewnia deweloperowi łatwą ścieżkę do wdrażania projektów w wysokiej jakości CDN za pośrednictwem Grunt, NPM i Gulp.

W każdym projekcie możesz skorzystać z obsługi niestandardowej domeny, obsługi pushState, bezpłatnej certyfikacji SSL dla domen Surge, niestandardowych stron 404, wdrażania CLI bez ograniczeń, integracji z łańcuchem narzędzi Grunt, obsługi zasobów między źródłami.

Surge integruje się z narzędziem do kompilacji, którego używasz, aby ułatwić wdrażanie. Takie narzędzia obejmują wtyczkę Grunt, wtyczkę Gulp, skrypt npm, Git hooks, Jekyll, Node.js, statyczne generatory witryn, usługi CI i inne automatyczne wdrożenia.

Zaproś kolegów z drużyny i współpracowników. Wystarczy wpisać jedno polecenie, aby opublikować swoje treści na swojej stronie internetowej.

Renderowanie

Łatwo wdróż witrynę statyczną w Renderowaniu.

Po prostu połącz repozytorium GitLab lub GitHub i pozwól mu zbudować swoją witrynę i udostępnić ją w globalnej sieci CDN. Najlepszą rzeczą jest to, że statyczne witryny są bezpłatne w Renderowaniu bez dodatkowych kosztów do 100 GB przepustowości miesięcznie.

Po przekroczeniu przepustowości 100 GB zapłać 0,10 USD / GB w miesiącu. Oferuje automatyczne i ciągłe wdrażanie oraz proaktywne unieważnianie pamięci podręcznej dla instancji zerowych przestojów. Możesz bezpłatnie dodać nieograniczoną liczbę współpracowników i zespołów, dzięki czemu uzyskasz ich pomoc w zarządzaniu witryną.

Automatycznie renderuj oferty pull request odsłon, aby umożliwić testowanie zmian i wyświetlanie ich przed opublikowaniem. Uzyskaj szczegółowe wykresy przepustowości dla większej przejrzystości, natywną obsługę HTTP/2 dla lepszej szybkości ładowania strony, przepisywania i przekierowań, dzięki czemu nie musisz pisać kodów, niestandardowe nagłówki HTTP dla lepszej wydajności i bezpieczeństwa.

Aby zwiększyć wydajność, Render oferuje automatyczną kompresję Brotli, która zmniejsza rozmiary stron i przyspiesza witryny.

Renderowanie obejmuje również automatyczne przekierowania z HTTP na HTTPS wraz z nieograniczoną liczbą niestandardowych domen. Oprócz obsługi prostych witryn HTML/JavaScript/CSS oferuje złożone generatory witryn, takie jak Create React Application, Jekyll, Vue.js, Gatsby, Hugo, Next.js i Docusaurus.

Jego globalna sieć CDN jest niezwykle szybka, bezpieczna i niezawodna, a także buforuje całą zawartość na obrzeżach sieci na całym świecie, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia użytkownika.

Strony GitHub

Indywidualni programiści, którzy chcą hostować statyczne strony internetowe i wdrażać kody online, mogą korzystać z GitHub za darmo. Dodanie domeny niestandardowej jest łatwe; wystarczy dołączyć plik CNAM do swojego konta.

Aby wygenerować kod statyczny, możesz utworzyć nowe repozytorium z poziomu zarządzania kontem i wdrożyć je przy użyciu subdomeny, aby je przetestować. GitHub zapewnia jedną witrynę dla każdego konta GitHub i organizacji wraz z nieograniczonymi witrynami projektów.

Firebase

Potrzebujesz hostingu witryny statycznej klasy produkcyjnej?

Firebase to dobra opcja!

Oprócz hostowania witryny możesz korzystać z jej bazy danych w czasie rzeczywistym wraz z przechowywaniem plików. Oferuje bezpłatną certyfikację SSL i niestandardową domenę, nawet w bezpłatnym abonamencie. Możesz jednak uaktualnić do wersji płatnej, aby zwiększyć limity przepustowości i pojemność pamięci.

Dzięki Firebase możesz bez problemu wdrożyć nie tylko swoją witrynę, ale także jednostronicową aplikację internetową, progresywną aplikację internetową i stronę docelową aplikacji mobilnej.

Nie ma znaczenia, gdzie użytkownik uzyskuje dostęp do Twojej witryny; Firebase zapewnia wysoką wydajność dzięki hostingowi opartemu na dyskach SSD na wydajnych sieciach CDN. Otrzymasz automatycznie skonfigurowany SSL całkowicie za darmo dla każdego wdrożenia.

Użytkownicy mogą również łączyć niestandardowe domeny bez bolesnej weryfikacji. Wdrożenie witryny jest również możliwe za pomocą jednego polecenia, a także możesz przywrócić wersję lub wyświetlić historię wdrażania z konsoli Firebase.

Vercel

Uniwersalna platforma firmy Vercel umożliwia wdrażanie zarówno JAMStack, jak i statycznego wdrażania witryn internetowych. Nie wymaga konfiguracji i działa z każdym rodzajem frameworka webowego. Z każdą witryną otrzymujesz adres URL podglądu, który możesz udostępnić swojemu zespołowi w celu współpracy.

Vercel oferuje błyskawiczną wydajność witryny dzięki skalowalnym i uproszczonym wdrożeniom. Po prostu przejdź do Git, aby Twoja witryna była aktywna.

Obsługuje popularne frameworki front-end, takie jak Next.js, Vue.js, React, Angular, Gatsby, Hugo, Nuxt, Ember i Svelte. Uruchom natychmiastowe testy dla każdego wdrożenia, a następnie wydaj je z pełnym zaufaniem. Ułatwia łatwą integrację z dostawcami Git, takimi jak GitHub, Bitbucket i GitLab.

Vercel oferuje również funkcję dynamicznego przebudowywania witryn za pomocą wdrażalnych haków, co przydaje się podczas pracy z systemem CMS. Możesz wygenerować jedną stronę za jednym razem, więc nie musisz przebudowywać całej witryny. Vercel gwarantuje 99,99% czasu sprawności dzięki ultraszybkim globalnym sieciom CDN zlokalizowanym w 70 miastach.

Cloudflare

Twórz szybkie strony internetowe w mgnieniu oka dzięki Cloudflare Pages. Jest to wydajne rozwiązanie JAMstack dla programistów frontend, które może pomóc im w szybkim wdrażaniu stron internetowych i efektywnej współpracy.

Po prostu wykonaj git push i pozwól Cloudflare zbudować i wdrożyć go dla Ciebie. W ten sposób programiści frontend mogą bezpośrednio rozpocząć tworzenie pięknych witryn, zamiast tracić czas na konfigurowanie systemów, aktualizowanie produkcji i ustawianie środowisk.

Cloudflare Pages działa tak samo, jak programiści z głębszą integracją z Git. Po prostu powiedz im swoje polecenie budowania, a oni zajmą się resztą, w tym dziennikami. Możesz także zapoznać się z ich krótkimi przewodnikami po frameworkach, takich jak Vue, Hugo, Gatsby i React.

Cloudflare Pages oszczędza Twój czas i umożliwia bezproblemową koordynację z każdą grupą, w tym z inżynierami, pisarzami, projektantami i innymi osobami zaangażowanymi w projektowanie witryn. Automatycznie generuje linki dla każdego zatwierdzenia kodu i ułatwia szybkie uzyskanie informacji zwrotnych.

Otrzymasz nieograniczoną liczbę bezpłatnych miejsc, dzięki czemu żaden współpracownik nie przegapi okazji do zaangażowania się. Integracja dostępu Cloudflare zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi użytkownikami uzyskującymi dostęp do podglądów.

Cloudflare Pages dba o Twoją infrastrukturę, czyniąc Twoją witrynę bezpieczną, skalowalną i szybką, dzięki czemu możesz skupić się tylko na projekcie i treści witryny. Uruchom swoją witrynę w najszybszej sieci brzegowej Cloudflare, aby uzyskać o 115% szybszą prędkość niż inne platformy.

Oprócz tego Cloudflare ma jedną z największych na świecie sieci, która może przechwytywać ruch z najczęściej odwiedzanych witryn. Cloudflare Pages obsługuje HTTP / 3, bezpieczny SSL, kompresję obrazu, QUIC i wiele więcej.

Zawiera bezpłatny plan na 500 kompilacji miesięcznie, 1 kompilację na raz, nieograniczoną przepustowość, witryny i żądania. Płatne plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie za 5 tys. kompilacji miesięcznie i 5 jednoczesnych kompilacji.

Wniosek

Dni statycznych witryn jeszcze się nie skończyły. Zwłaszcza, gdy zagrożenia online są największym problemem na całym świecie, statyczne witryny powracają silniejsze niż kiedykolwiek, aby ponownie rządzić siecią i wspierać Twój biznes.

Następnie zapoznaj się ze sprawdzonymi metodami zabezpieczania witryn statycznych.