8 najlepszych wakacyjnych interfejsów API do tworzenia aplikacji w podróży

Ludzie kochają wakacje. Święta są ważną rzeczą na całym świecie w każdej kulturze, religii i kraju.

Szkoły, organizacje, miejsca pracy i firmy przygotowują listę świąt upamiętniających niektóre festiwale lub wydarzenia.

A kiedy przyjeżdżają, ludzie chcą jeździć w różne miejsca i cieszyć się dniami, odpocząć i odpocząć od codziennego zgiełku.

Jeśli więc Twoja firma kręci się wokół podróży, możesz wykorzystać tę modę na wakacje, aby stworzyć rozwiązania, które mogą ułatwić życie podróżnym i wykorzystać te możliwości.

Możesz zbudować aplikację podróżną i zintegrować ją z wakacyjnym API. To wzbogaci Twoją aplikację o dokładne i zaktualizowane zestawy danych świątecznych za każdym razem, gdy ich potrzebujesz.

Ale czym dokładnie jest ten świąteczny interfejs API i jaki jest korzystny?

Porozmawiajmy o tym, a następnie omówię niektóre z wakacyjnych interfejsów API do tworzenia aplikacji.

Co rozumiesz przez Holiday API?

Zanim porozmawiamy o świątecznych interfejsach API, rzucmy trochę światła na interfejsy API.

Interfejs programowania aplikacji lub API to oprogramowanie pośredniczące, które umożliwia interakcję aplikacji z inną aplikacją.

Za pomocą interfejsu API aplikacja może uzyskiwać dostęp do danych w celu interakcji z zewnętrznymi składnikami oprogramowania, mikrousługami lub systemami operacyjnymi. Jest to interfejs lub wspólna podstawa dla dwóch aplikacji do komunikowania się ze sobą. Zawiera zestaw funkcji, które dostarczają odpowiedź użytkownika do systemu i ponownie wysyłają odpowiedź tego systemu z powrotem do użytkownika.

Podobnie świąteczny interfejs API to usługa, w której programowo wysyłasz żądania do innych systemów dotyczące różnych list świątecznych na całym świecie i natychmiast otrzymujesz dane programistyczne.

Zapamiętanie dokładnej daty wakacji i utrzymanie całej listy jest trudne. Właśnie dlatego wakacyjne interfejsy API zostały opracowane, aby ułatwić ten proces.

Tak więc, jeśli chcesz spędzić wakacje w określonym kraju, musisz poprosić o to za pomocą kodu, a otrzymasz dokładne informacje.

Weźmy za przykład Boże Narodzenie. W wielu krajach dzień wolny od pracy ogłaszany jest 25 grudnia każdego roku. Ale w niektórych krajach jest ogłaszany 7 stycznia każdego roku, podczas gdy inne kraje mogą go nie mieć.

Jeśli jesteś międzynarodową firmą, branżą lotniczą, spółką giełdową lub inną, musisz być gotowy na przyszłe święta, aby przygotować swoją organizację do wydarzeń. Dzięki świątecznemu interfejsowi API możesz nawet uzyskać dane dotyczące minionych świąt i uroczystości.

Przykład świątecznych interfejsów API: Załóżmy, że chcesz zaplanować święta Bożego Narodzenia, a miejscem docelowym są Bahamy. Możesz zarezerwować lot na stronie preferowanej linii lotniczej, jeśli jest dostępna, lub skorzystać z usługi podróży online, takiej jak Expedia. Ta ostatnia agreguje dane z wielu baz danych linii lotniczych poprzez interakcję z interfejsami API linii lotniczych. W ten sposób możesz zarezerwować miejsca i zaplanować wakacje.

Jakie są funkcje świątecznych interfejsów API?

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest głównym problemem każdej aplikacji, witryny lub usługi internetowej w sieci. Ponieważ Twoja aplikacja korzysta z usług internetowych, hakerzy będą próbować wypełniać Twój interfejs API milionami żądań naraz i wykradać Twoje informacje. Dlatego wybrany świąteczny interfejs API musi mieć funkcje zabezpieczeń, takie jak ochrona przed atakami DDoS, aby zapewnić bezpieczeństwo informacji.

Wydajność

Nowoczesne firmy chcą zaoszczędzić czas i wysiłek, aby przyspieszyć swoje procesy i pozostać w konkurencji. Dlatego API musi oferować przyzwoitą wydajność. Aby to zapewnić, możesz sprawdzić listę funkcji. Możesz również skorzystać z bezpłatnego okresu próbnego, który obecnie oferuje większość interfejsów API, lub wybrać bezpłatny plan, jeśli taki istnieje.

Następnie musisz sprawdzić, ile milisekund zajmuje ten interfejs API, aby uzyskać żądane dane. Im mniej czasu to zajmie, tym więcej będzie jego wydajności. W idealnym przypadku, niezależnie od tego, czy wysyłasz wiele żądań naraz, czy tylko pojedyncze lub podwójne, interfejs API musi zająć kilka milisekund, aby uzyskać dokładne dane.

Precyzja

API to zestaw funkcji zaprojektowanych tak, aby za każdym razem generować poprawne dane dla Twojego żądania. Świąteczny interfejs API musi być aktualizowany i weryfikowany wraz ze zmianami dni świątecznych, aby żaden użytkownik nie przegapił dokładnych danych. Jeśli świąteczny interfejs API oferuje dokładną datę, godzinę i dane, może to być dobre.

Dokumentacja

API jest tworzone przez programistów dla programistów. Świąteczny interfejs API musi mieć dobrą dokumentację, aby programista mógł odczytać i zrozumieć jego punkty końcowe, metody, funkcje i opcje odpowiedzi.

Świetna dokumentacja ma być również zrozumiała dla każdego konsumenta, nawet dla użytkowników z zerową wiedzą techniczną. Dlatego powinien mieć dobry zestaw przykładów dla każdego punktu lub funkcjonalności. Dobra dokumentacja pomaga również w łatwej integracji API z Twoją aplikacją.

Przypadki użycia świątecznych interfejsów API

 • Sprzedaż i marketing: Świąteczne interfejsy API pomagają firmom zajmującym się sprzedażą i marketingiem zwiększyć konwersje sprzedażowe, oferując promocje i oferty w okresie świątecznym.
 • Analiza danych: możesz ulepszyć modele uczenia maszynowego za pomocą świątecznego interfejsu API, podając informacje o świętach.
 • Wysyłka i logistyka: Dzięki dobremu wakacyjnemu interfejsowi API możesz zwiększyć dokładność szacunków wysyłki i harmonogramów dostawy produktu.

 • Marketing e-mailowy: wysyłaj użytkownikom inteligentniejsze wiadomości e-mail, umieszczając w aplikacji lokalne informacje o świętach za pośrednictwem interfejsu API świątecznych.
 • Customer Experience: Skutecznie komunikuj się ze swoimi klientami, podając dokładną wycenę wykonania usługi i spełniania oczekiwań klientów. Świąteczny interfejs API pozwala również oszacować datę i godzinę, w tym lokalne święta w oszacowaniu.
 • Zarządzanie zapasami: Możesz zidentyfikować katalizatory popytu, aby zwiększyć poziom zapasów i wysiłki w łańcuchu dostaw.
 • Prognozowanie popytu: Zwiększ modele prognozowania, aby uzyskać dokładne prognozy popytu.

Sprawdźmy teraz najlepsze świąteczne interfejsy API.

Streszczenie API

Odzyskaj święta publiczne, niepubliczne i religijne dla ponad 200 krajów na całym świecie o dowolnej porze roku za pomocą API Wakacje Abstrakta. Dzięki temu świątecznemu interfejsowi API znajdziesz historyczne i przyszłe święta, które aktualizują co tydzień.

Abstract Holidays API zapewnia doskonałą dokumentację, wiele bibliotek i samouczków, dzięki czemu programiści będą ufać Abstract. Ponadto przyjazny interfejs API daje również możliwość uruchamiania procesów biznesowych i przepływów pracy. Możesz również użyć świątecznego interfejsu API, aby uzyskać ultraszybką szybkość i wydajność na dużą skalę.

Jego doskonałe wsparcie techniczne i niezawodny czas pracy bez przestojów pomagają w natychmiastowym uruchomieniu witryny, rozwiązywaniu problemów i zapewnieniu płynnego działania. Oferuje najdokładniejsze i najnowsze dane dotyczące wakacji z całego świata, obejmujące ponad 190 krajów i 3500 regionów.

Zestaw danych urlopowych Abstrakta zawiera obszerne informacje o urlopach od 1AD do nawet roku 2050. Wystarczy, że określisz swoje potrzeby w jego API i uzyskasz prawidłowe informacje bez marnowania czasu. Ponieważ wiele krajów zmienia swoje święta, dodaje lub usuwa daty wakacji lub zmienia nazwy świąt, możesz zbierać zaktualizowane i zweryfikowane dane, korzystając z solidnych funkcji Abstract.

Zrób 1000 żądań za darmo, dotyczy 1 żądania na sekundę. Jeśli jesteś startupem, możesz wykonać 50 żądań na sekundę lub 500 000 żądań miesięcznie za 19 USD miesięcznie.

Wakacyjne API

Wystawianie wakacji jest trudne, ale Wakacyjne API ułatwia ci to. Pomaga w łatwym tworzeniu produktu, zbieraniu informacji o urlopach i utrzymaniu go. Holiday API jest tworzony przez programistów dla programistów, aby każdy mógł przekonać się, że jest łatwy w użyciu.

Ten interfejs API usprawnia proces wyszukiwania informacji, ładowania danych i zapewniania dokładności. Organizuje i utrzymuje dane w jednym miejscu i zapobiega ręcznym procesom, które pochłaniają więcej czasu i wysiłku.

Dzięki Holiday API możesz ulepszyć swój produkt. Będzie Cię wspierać, niezależnie od tego, czy potrzebujesz przeszłych, obecnych lub przyszłych list świąt. Otrzymasz również dane urlopowe z ponad 250 krajów, w tym 3680 stanów i prowincji. Od 1 roku do 2050 roku będziesz mieć wszystkie potrzebne dane w ponad 109 językach.

Ponadto Holiday API pomaga poprawić szacowanie dostaw i dostaw, blokować kalendarze planowania i lepsze prognozowanie sprzedaży. Możesz uzyskać dostęp do interfejsu API tak szybko, jak potrzebujesz i kiedy chcesz, a także uzyskać aktualne informacje i najlepszą w swojej klasie pomoc techniczną. Ponadto infrastruktura klasy korporacyjnej Holiday API zawsze zapewnia dłuższy czas pracy bez przestojów i większą niezawodność.

Uzyskaj bezpłatny klucz API już teraz i wysyłaj około 1 000 000 żądań co miesiąc.

Kalendarzowy

Uzyskaj dostęp do lokalnych, publicznych i świąt państwowych z Kalendarzowy, przyjazny dla programistów na całym świecie interfejs API RESTful. Z łatwością obejmuje ponad 230 krajów, w tym ponad 3300 stanów i obsługuje ponad 100 języków, dzięki czemu ludzie na całym świecie mogą korzystać z tego świątecznego interfejsu API.

Calendarific zapewnia klientom niesamowite wrażenia dzięki niezrównanym danym urlopowym. Oferuje również:

 • Szybkość: routing DNS oparty na opóźnieniach pomaga obsłużyć ponad 90% żądań w czasie krótszym niż 10 ms.
 • Niezawodność: serwery w chmurze, które skalują się automatycznie, mogą codziennie obsługiwać pół miliarda żądań API.
 • Aktualne: wszystkie dane, które pokazuje, są agregowane i weryfikowane z wielu źródeł. Regularnie aktualizuje informacje, dzięki czemu zawsze otrzymujesz najbardziej dokładny i wyczerpujący zestaw danych dotyczących pracy i urlopów bez żadnego wysiłku.

W ten sposób zaoszczędzisz czas i wysiłek, które możesz wykorzystać do dalszej poprawy produktywności. Calendarific ma elastyczną i prostą opcję wyceny, dzięki czemu możesz łatwo wybrać dowolny plan.

Uzyskaj 1000 żądań miesięcznie za 0 USD miesięcznie lub korzystaj z nieograniczonej liczby żądań API za 10 USD miesięcznie. Możesz również wybrać niestandardowe ceny, aby spełnić Twoje unikalne potrzeby.

PrzewidywanieHQ

Uzyskaj dostęp do danych o świętach państwowych wraz z innymi informacjami o wydarzeniach za pomocą API świąt publicznych PredictHQ. Gromadzi dane wakacyjne z prawie 200 krajów, aby zapewnić bezproblemową obsługę i oferuje wiele strumieni danych w jednym interfejsie API.

Ponieważ jedno święto może się różnić w zależności od miejsca, czasu i daty, API PredictHQ rozumie tę odmianę, aby skutecznie dostarczać dokładne informacje w ciągu sekundy. Więc zamiast szukać wakacji w różnych regionach, poświęć energię na ulepszanie swojego produktu.

Pobierz i zapisz lokalną kopię zdarzeń w celu modelowania i analizy danych. Ponadto możesz wzbogacić ten sam zbiór danych, aby produkować i sprzedawać swoje prace pochodne. PredictHQ pomaga również Twojej firmie na wiele sposobów, takich jak prognozowanie popytu, widoczność zdarzeń, optymalizacja siły roboczej, optymalizacja dostaw, wizualizacje, spostrzeżenia, dynamiczne ustalanie cen i zarządzanie zapasami.

Po prostu zintegruj interfejs API PredictHQ ze swoimi danymi, aby uzyskać wciągające wyniki i przekształcić swoją firmę, korzystając z mocy analizy popytu. Rozpocznij wyszukiwanie danych świątecznych za darmo za pomocą tego interfejsu API lub utwórz spersonalizowany plan, rozmawiając z ekspertem.

Skorzystaj z 14-dniowej bezpłatnej wersji próbnej, aby przetestować interfejs API PredictHQ.

Czas i data

Świąteczny interfejs API czasu i daty oferuje dostęp do 7000 świąt i uroczystości w 230 krajach w różnych językach. Możesz łatwo pobrać dane na poziomie lokalnym, federalnym i stanowym. Gdy wysyłasz żądanie API, szybko oferuje informacje, w tym:

 • Nazwa i data wakacji
 • Rodzaje świąt, takie jak święta religijne, święta lokalne lub święta państwowe
 • Poziom święta, np. lokalny, stanowy lub federalny
 • Lista stanów lub społeczności, w których obchodzone jest to samo święto
 • Pełny opis wakacji według różnych krajów.

Jeśli interesują Cię tylko dane czasu i daty, ale nie kodowanie, możesz pobrać dane w postaci pliku XML lub CSV. Dzięki interfejsowi Holiday API Time and Date możesz uzyskać dostęp do dokładnych informacji, aby określić, gdzie firma jest otwarta, a gdzie zamknięta, w celu niezawodnego planowania na przyszły rok.

Zaktualizuj się danymi według daty i godziny świąt federalnych i innych ważnych wydarzeń. Usługa „W tym dniu” lub usługa OTD poinformuje Cię o wydarzeniach historycznych, kulturalnych i politycznych, które miały miejsce w określonym dniu.

Niezależnie od tego, czy tworzysz kalendarz, czy informujesz użytkowników o ważnych datach, korzystanie z usługi OTD pomoże poprawić wrażenia użytkownika dzięki dokładnemu kontekstowi informacji historycznych. Linie lotnicze, giganci technologiczni i globalni sprzedawcy detaliczni korzystają z tego rozwiązania, aby uzyskać dokładne bazy danych świątecznych w wielu językach, aby prowadzić swoją działalność.

Wybierz swój pakiet już od 99 USD rocznie za 50 000 żądań. Lub rozpocznij bezpłatny okres próbny już dziś i przetestuj dokładność.

Nager.Data

Nager.Data to ogólnoświatowy interfejs API REST dla świąt państwowych, który zapewnia dokładne informacje na temat świąt z przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości i oszczędza Twój wysiłek. Jest to projekt zrealizowany 1 maja 2022 r. w oparciu o platformę .NET, która udostępnia publiczne API REST, dzięki czemu można złożyć wniosek o poznanie dokładnych danych urlopowych. Nager.Date obsługuje obecnie ponad 100 krajów.

Nager.Date to platforma typu open source wydana na licencji MIT. Możesz łatwo uczestniczyć w projekcie, aby podnieść jego jakość. Ponadto hostuj własną instancję API, jeśli potrzebujesz wielu żądań jednocześnie.

Kiedy złożysz wniosek, powiedzmy Year-2017 i CountryCode-AT, otrzymasz odpowiedź w ciągu sekundy. Odpowiedź zawiera datę, nazwę lokalną, nazwę, kod kraju, stały, globalny, hrabstwa, rok rozpoczęcia i typ wakacji (publiczne, szkolne, opcjonalne, władze, obchody lub bank).

DowolnyAPI

Uzyskaj listę religii, świąt publicznych i niepublicznych w różnych krajach, stanach i regionach za pomocą Wakacyjne API AnyAPI. Pomaga pobrać pełną listę świąt lub poprosić o konkretną datę i pokazuje dokładną datę wakacji dla różnych miejsc.

AnyAPI oferuje łatwe w użyciu i proste punkty końcowe i obsługuje ponad 200 krajów. Posiada parser i walidator Datetime, który pomaga przeprowadzać rygorystyczne kontrole, aby upewnić się, że otrzymywane dane zawierają dokładne i aktualne informacje.

Zbuduj swoją aplikację Holiday za pomocą Holiday API AnyAPI i uzyskaj dostęp do różnych świąt za 0 USD miesięcznie, co obejmuje 300 żądań miesięcznie (1 żądanie na sekundę), ochronę przed atakami DDoS, SSL i uwierzytelnianie klucza API.

Festiwal

Twoi użytkownicy dbają o święta, więc korzystając Festiwal poda listę świąt w różnych krajach. Jest to platforma do weryfikacji i analizy danych agregująca miliony źródeł i weryfikująca je w celu dostarczenia użytkownikom precyzyjnych danych.

Możesz używać platformy analizy danych w swoich modelach danych i projektach, aby ulepszać swoje produkty. Możesz także spersonalizować przykłady i fragmenty kodu z wybranymi krajami. Ponadto użyj swojego ulubionego języka programowania i zacznij składać zapytania.

Wdróż swój projekt w ciągu kilku sekund dzięki zaktualizowanym i zaktualizowanym informacjom. Festivo obsługuje ponad 16 000 świąt i uroczystości w 250 krajach i 3500 regionach. Jest to jedna z najbardziej zaawansowanych i najszybszych wakacyjnych usług DaaS, która oferuje średnie opóźnienie 60 ms na żądanie.

Festivo zapewnia najbardziej wiarygodne i dokładne informacje zebrane z sieci neuronowej opartej na uczeniu maszynowym i sztucznej inteligencji. Dzięki potędze wiedzy możesz wiedzieć, kiedy Twoi pracownicy i klienci są na wakacjach, zamiast budzić ich w świąteczny poranek. Możesz zaimplementować Festivo w asystencie AI i zobaczyć informacje o urlopach.

Dzięki doskonałemu zestawowi danych świątecznych możesz zapewnić dokładne terminy wysyłki i dostawy oraz umożliwić klientom powitanie paczki na wyciągnięcie ręki. Pomaga call center oferować lepsze wsparcie podczas rozmów z klientami w święta. Umożliwia także oferowanie promocji i kuponów, aby zwiększyć liczbę konwersji przy specjalnych okazjach, takich jak Dzień Matki i święta, takie jak Boże Narodzenie i Wielkanoc.

Utwórz darmowe konto na Festivo i wybieraj spośród różnych planów już od 16,58 USD/miesiąc, jeśli jest rozliczany rocznie. Obejmuje to 100 000 żądań, wykorzystanie komercyjne, rodzaje wakacji, obsługę poczty e-mail, szyfrowanie HTTPS, interfejs API oparty na CDN i wiele innych.

Wniosek ✈️

Śledzenie informacji o świętach z całego świata jest skomplikowane, ale świąteczne API mogą to uprościć. Korzystanie z najlepszego świątecznego interfejsu API w Twojej aplikacji ma wiele zalet, od zaoszczędzenia wielu wysiłków po usprawnienie marketingu. Dzięki temu uzyskasz dokładny zbiór danych świątecznych, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać te informacje do prowadzenia swojej firmy.

Możesz również zapoznać się z niektórymi interfejsami API Global News, aby podróżni mogli dowiedzieć się, co dzieje się w ich miejscu wakacyjnym.