8 najlepszych wsporników wsparcia GPU

Jednostki przetwarzania grafiki (GPU) stają się diamentem świata technologii i gadżetów. Nawet gdy cały rynek był w dół podczas blokady, ceny procesorów graficznych całowały niebo z powodu ogromnego niedoboru dystrybucji na jednostkę. Powodem było nadmierne kopanie kryptowalut i kupowanie przez górników dużej liczby kart graficznych w celu wykorzystania czasu recesji na rynku. W związku z tym sklepy z grami i strony internetowe sprzedające je do celów związanych z grami borykały się z dużym niedoborem, a wielu graczy kupowało nawet dość drogie procesory graficzne, a nawet najdroższe wyszły z magazynu w ciągu kilku minut po uzupełnieniu zapasów. Jednak ludzie, którzy obsługują 2 lub więcej kart graficznych w swoich systemach, zasadniczo potrzebują wspornika GPU. Dzięki temu może pomieścić kilka kart graficznych razem w schludnym i czystym otoczeniu, aby działać skutecznie bez nagrzewania siebie i systemu. Jeśli jesteś również osobą, która szuka wsporników zwisu do swojego systemu, ten artykuł będzie dla Ciebie przydatny, ponieważ będziemy udostępniać najlepsze wsporniki GPU dostępne na rynku, z których możesz wybierać dla swoich ustawień. Ale zanim to nastąpi, zrozummy w skrócie ich funkcjonowanie.

Najlepszy wspornik wsparcia GPU

Termin ugięcie GPU opisuje się doskonale. PC Construction to projekt próżności, nawet jeśli chodzi przede wszystkim o uzyskanie doskonałej wydajności z określonego oprogramowania. Hobbyści i praktyczni budowniczowie często ustawiają swoje platformy pod kątem stylu i praktyczności, co odpowiada za dość absurdalną ilość oświetlenia RGB, jaką obecnie widzimy na sprzęcie PC. Zazwyczaj, ze względów estetycznych i oszczędzających miejsce, płyta główna komputera jest montowana w taki sposób, że jej złącza biegną pionowo.

W tej konfiguracji części, takie jak karta graficzna, są często podłączane bokiem, a nie przymocowane do podstawy obudowy. Ta lokalizacja powoduje GPU problem ugięcia i zmusza konsumentów do zakupu wspornika podtrzymującego. Jak można się spodziewać, te urządzenia zapewniają twojej karcie graficznej coś, na czym można się oprzeć, więc nie jest ona zależna tylko od połączenia I/O, aby zapobiec jej przemieszczeniu. Nawet jeśli nie jest to wymagane, jest to mądre ubezpieczenie, które może również dobrze wyglądać. Poniżej znajduje się kilka dodatkowych informacji dotyczących procesorów graficznych.

 • Większość procesorów graficznych będzie działać bez dalszej pomocy z różnych powodów.
 • Droższe procesory graficzne często mają również większe układy chłodzenia, a zwisy GPU często stanowią problem w przypadku tych modeli.
 • Na szczęście droższe karty graficzne Nvidii i AMD często biorą pod uwagę grawitację podczas ich projektowania.
 • Nie powinieneś wymagać wspornika, ponieważ większość nowoczesnych kart jest zaprojektowana tak, aby równomiernie rozłożyć ich wagę. Nie powinno to stanowić problemu, ponieważ są wystarczająco skompresowane, mają wzmocnione punkty połączeń i są wyposażone w lekkie wentylatory.
 • Uwzględniono to specjalnie podczas projektowania. Dodatkowo, zamiast integralności architektury karty, ugięcie GPU często ma związek z procedurą montażu.
 • Ludzie twierdzą, że przeszli na inny przypadek i odkryli, że ich procesor graficzny wcale nie opadł w kilku rozmowach internetowych na ten temat.

W zależności od sytuacji i sposobu instalacji, niektóre przechyły są zwykle nieuniknione, ale przy dzisiejszej zaawansowanej technologii poważne ugięcie, które może spowodować poważne uszkodzenia, jest rzadkością. Co więcej, niektóre wsporniki mogą zakłócić przepływ powietrza przez GPU, co dodatkowo wzmacnia argumenty za testowaniem konfiguracji bez uprzedniego użycia, chyba że już wiesz, że potrzebujesz bardziej atrakcyjnego oświetlenia. Teraz, gdy wiesz, co, jak i dlaczego zwisania GPU i użycia wsporników, przejdźmy do różnych wsporników zwisu GPU, które mogą być preferowane dla różnych systemów.

1. Wsparcie klamry MHQJRH

Standardowe, poziome usztywnienie GPU jest tym, co otrzymujesz Wsparcie klamry MHQJRH. Są one najczęstsze, jednak dostępne są również pionowe klamry GPU i mają kilka fajnych funkcji. Po pierwsze, poziome wsporniki GPU są idealne dla każdej karty niezależnie od grubości, ponieważ wspornik można łatwo dostosować do własnych preferencji na całej osi pionowej. Z kolei pionowe usztywnienie GPU jest uniwersalne i może być używane z kartami graficznymi dowolnej wielkości.

 • MHQJRH tworzy górną pionową klamrę GPU.
 • Jest niedrogi, zbudowany z anodyzowanego aluminium i zawiera małą gumową poduszkę u podstawy wspornika, aby chronić przed uszkodzeniem GPU.
 • Stopka nie jest magnetyczna i nie posiada gumowej podeszwy, ale po zamontowaniu jest dość stabilna.

2. Wzmocnienie karty graficznej MSI do gier

Firma MSI słynie z wielu produktów, które z wielkim sukcesem wypuściła na rynek. Wzmocnienie karty graficznej MSI Gaming obsługuje trzy procesory graficzne i jest nawiasem pionowym.

 • Ten zagłówek jest wspaniałą alternatywą dla większości płyt głównych, ponieważ zawiera regulowany drążek, który umożliwia instalację w płytach głównych o wysokości od 390 mm do 680 mm.
 • Po ustawieniu go w pionie możesz wyregulować gumowe podkładki wzdłuż słupka, aby utrzymały ciężar GPU bez narażania płyty głównej na uszkodzenie.
 • Ta usztywniająca klamra zapewnia absolutne minimum i nie ma żadnych przyciągających wzrok funkcji.
 • Ta obsługa MSI jest tak samo skuteczna, jak każda inna klamra wspierająca procesory graficzne, pomimo swojej unikalnej formy.
 • Obsługuje jednocześnie trzy procesory graficzne, dzięki czemu waga procesora graficznego nie spoczywa na płycie głównej.

3. Chłodnica Master ELV8

Chociaż Cooler Master jest dobrze znany ze swoich chłodnic procesora, wentylatorów obudów i nieco dobrych zasilaczy. Firma zaczęła poszerzać swoją linię produktów, dzięki czemu mamy teraz Chłodnica Master ELV8przyciągający wzrok nawias obsługujący GPU ARGB.

 • ELV8 jest obecnie najlepszym dostępnym wspornikiem GPU ARGB.
 • Ten wspornik bez wątpienia będzie świetnym dodatkiem do każdego projektu RGB ze względu na swoją wysokiej jakości konstrukcję i przepiękną taśmę RGB.
 • Najdłuższe karty dostępne na rynku nie są przeznaczone do tej szyny.
 • Najlepiej unikać tego, jeśli masz RTX 3090 lub AIB RTX 3080.
 • Cena Cooler Master ELV8 jest jedną z jego wad. Kosztuje znacznie więcej niż nasz wybór RGB przy napiętym budżecie.
 • Dodatkowo plastikowa podpórka tego modelu jest gorszej jakości od większości metalowych podpórek innych modeli. Ale ma najlepszą ogólną konstrukcję i wykonanie RGB ze wszystkich usztywnień GPU, jakie kiedykolwiek widzieliśmy.

4. Uchwyt GPU EZDIY-FAB

The Uchwyt GPU EZDIY-FAB jest następny na naszej liście wsporników obsługi GPU. Ta niedroga, prosto wyglądająca klamra może wytrzymać ciężar większości procesorów graficznych, a jednocześnie jest lekka dla kieszeni. Nie ma potrzeby głębszego odkrywania, jeśli wszystko, czego potrzebujesz, to działająca klamra. Może to być dość przystępny i rozsądny wybór, jeśli twój procesor graficzny nie jest zbyt wydajny.

 • 3 mm aluminium na uchwycie GPU EZDIY-FAB chroni procesor graficzny przed opadaniem i obciążeniem płyty głównej.
 • Ta klamra jest pozioma i ma niewielką wagę i integralność strukturalną, ponieważ większość ciężkich kart graficznych będzie potrzebować więcej.
 • Lepiej jest używać tego wspornika GPU w przypadku kart graficznych o średniej wadze.
 • Klamra EZDIY-FAB GPU jest niedrogim uchwytem dla twojego GPU i po prostu działa dobrze.

5. Adresowalny nawias RGB upHere

Orteza wspierająca wykonana przez tu na górze to kolejna pozycja na naszej liście wsporników obsługi GPU. Ten obsługuje również adresowalny RGB, podobnie jak model CoolerMaster, który omówiliśmy wcześniej. Masz wspornik wspierający GPU, który bez wątpienia z łatwością przeniesie nawet najcięższe karty bez poświęcania żadnego frontu.

 • Adresowalny wspornik RGB upHere dla twojego procesora graficznego jest równie modny i modny, a ponadto jest wykonany z tego samego solidnego i trwałego metalu, co poprzednio.
 • Czasami zastanawiamy się, czy dodanie nowego komponentu do obudowy naszego komputera nie wpłynęłoby negatywnie na estetykę. Jednak możesz mieć pewność, że obsługa GPU upHere tego nie osiągnie, ponieważ wykorzystuje ten sam pasek RGB i 16,8 miliona kolorów do podświetlenia ekranu.
 • Posiada sześć śrub i jedno 5-woltowe, 3-pinowe złącze zasilania.
 • Przesuwana gumowa podkładka jest używana zamiast przesuwanej śruby, aby zapobiec uszkodzeniu karty graficznej.
 • Podczas gdy klamra utrzymuje swoją wagę, gumowa poduszka zapobiega uszkodzeniu procesora graficznego.
 • Większość płyt głównych może być obsługiwana przez adresowalny wspornik GPU upHere RGB, który umożliwia synchronizację z nimi świateł RGB i ułatwia sterowanie światłami RGB, a także ułatwia korzystanie z nich.
 • Instalacja jest prosta, jednak początkowo radzenie sobie z sześcioma śrubami może być kłopotliwe. Ze względu na swój wygląd bardzo ładnie komponuje się również z RAM-em RGB i innymi komponentami.

6. Obsługa ortezy Glotrends

Kolejnym na liście wsporników zwisów GPU jest obsługa nawiasów klamrowych Glotrends. Sprawdź Obsługa ortezy Glotrends dla platform SLI, jeśli używasz SLI. Ta nakładka GPU od Glotrends jest w zasadzie najlepszym wsparciem, jakie można znaleźć bez fantazyjnych dodatków.

 • Posiada dwie całkowicie regulowane w pionie aluminiowe wsporniki.
 • Posiada również podstawę magnetyczną, która doskonale zapobiega poślizgowi.
 • Górna część tego wspornika GPU ma małą gumową poduszkę i wygląda na to, że śruby używane do zmiany wysokości są solidne i dobrze wykonane.

7. Nawias pionowy na górze

Podczas gdy w góręTutaj stężenie pionowe służy temu samemu celowi, o którym mówiliśmy wcześniejTutaj jest trochę inny wspornik ugięcia GPU. Ta podpora jest pionowa z prostą konstrukcją, a nie poziomą podporą ze światłami RGB i innymi dekoracjami. Podstawa podpórki jest magnetyczna i przylega do dolnej części obudowy komputera.

 • Maksymalnie 2 procesory graficzne mogą być obsługiwane w pionie, co niweluje cały ciężar, który mógłby uszkodzić płytę główną.
 • Dzięki mocnej konstrukcji i zastosowaniu aluminium z łatwością utrzyma tak dużą wagę.
 • Największą cechą tego stołu jest to, że można go zainstalować bez użycia śrub.
 • Możesz postawić wszystko w ciągu kilku minut za pomocą prostej podstawy magnetycznej i kilku prostych, regulowanych podkładek do mocowania procesorów graficznych.
 • Chociaż trochę wyjątkowy, pionowy wspornik GPU z góryTutaj jest bezsprzecznie mądrym zakupem.
 • Jest nie tylko przystępny cenowo, ale również bezbłędnie spełnia swoją funkcję.

8. DeepCool GH-01

The DeepCool GH-01 Nawias RGB GPU to najbardziej opłacalna opcja, jeśli masz ograniczony budżet. Ten wspornik GPU RGB może ukryć przewody PCIe, a także ma świetną matrycę LED ARGB, która poprawia ogólny wygląd Twojej konstrukcji.

 • Dzięki przedłużeniu podstawy uchwyt można elastycznie regulować w pionie i montować w obudowach z osłoną zasilacza lub bez niej.
 • Aby zabezpieczyć kartę przed uszkodzeniem, podstawa zawiera na górze maleńkie gumowe podkładki.
 • Pomimo tego, że nie jest gumowany ani magnetyczny, podkład wydaje się ciężki i trudny do przenoszenia.
 • Adresowalne nagłówki RGB na płycie głównej są wymagane, ponieważ jest to urządzenie ARGB.

***

Były to jedne z najlepszych wsporników wsparcia GPU, jakie można znaleźć w Internecie, szczególnie biorąc pod uwagę sklep Amazon. Obecnie wszystkie zaktualizowane procesory graficzne są zbudowane w taki sposób, że prawie nie powodują takich problemów z ugięciem, zwłaszcza jeśli kupujesz produkt renomowanej firmy, takiej jak wymienione powyżej i inne. Jest to również jeden z głównych powodów, dla których wsporniki zwisów GPU zwykle nie są kupowane, ale jeśli czujesz potrzebę ich zainstalowania, powyższa lista może łatwo pomóc Ci wybrać najlepszą spośród wielu innych opcji w tej domenie. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci w pewnym stopniu, podziel się swoimi opiniami i doświadczeniami, a także wspomni o innych tego typu produktach, które powinny znaleźć się na tej liście, a które moglibyśmy jakoś przeoczyć. Czytaj dalej, a do zobaczenia z innym tematem w innym artykule.

x