01/26/2022

8 najlepszych zasobów pomocy technicznej online dla użytkowników systemu Linux

Udostępnij teraz w social media:

Bycie użytkownikiem Linuksa może być mylące, jeśli jesteś nowy na platformie. Zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do dzwonienia do wsparcia Apple lub infolinii Microsoft. Znalezienie pomocy technicznej online dla Linuksa jest jednym z największych problemów społeczności Linuksa, a nowi użytkownicy, którzy nie mogą znaleźć łatwych do zrozumienia odpowiedzi, często kończą powrót na Maca lub Windowsa.

Ze względu na to, jak często nowi użytkownicy systemu Linux mają problemy ze znalezieniem pomocy technicznej, przygotowaliśmy obszerną listę miejsc, w których można uzyskać pomoc.

1. LinuxQuestions na Reddicie

Jeśli jesteś nowym użytkownikiem Linuksa z problemem i nie masz dokąd się zwrócić, najlepszym miejscem jest LinuxQuestions na Reddicie. To ogromny subreddit z dziesiątkami aktywnych ludzi gotowych odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące Linuksa.

Subreddit LinuxQuestions jest świetny, ponieważ jest społecznością samokorygującą. Nikt nie otrzymuje złej odpowiedzi, ponieważ złe odpowiedzi są odrzucane. Zdecydowanie to miejsce jest najlepszym źródłem informacji dla użytkownika Linuksa, który potrzebuje pomocy w rozwiązaniu problemu.

2. Społeczności Google+ Linux

Tak, Google+ nie żyje. Dawno minęły czasy, kiedy gigant wyszukiwarki internetowej Google wypychał tę „alternatywę” dla Facebooka i Twittera. Łatwo zrozumieć, dlaczego: nie jest przyjazny dla użytkownika i po prostu nie jest atrakcyjnym produktem, biorąc pod uwagę alternatywy.

Mając to wszystko na uwadze, Google+ zrobiło coś dobrze: społeczności. Są to grupy i „kluby”, podobnie jak Facebook, do których każdy może dołączyć i publikować posty. Chociaż prawdą jest, że Facebook ma również system społecznościowy, Google jest znacznie lepszy, ponieważ zdecydowana większość użytkowników Google+ to ludzie techniczni.

Sprawdź -   5 najlepszych nagrywarek ekranu dla systemu Linux

Google+ to świetne źródło informacji dla użytkowników Linuksa, którzy potrzebują wskazówek. Istnieją dziesiątki społeczności wsparcia dla Linuksa, do których każdy może dołączyć. Co więcej, istnieją nawet społeczności w G +, które są skierowane do określonych dystrybucji Linuksa (Arch Linux, Ubuntu, Debian itp.). Jeśli masz problem z Linuksem, z którym potrzebujesz pomocy, zaloguj się do Google+.

3. Arch Linux Wiki

To może być trochę dziwne, rekomendowanie Arch Linux Wiki dla użytkowników różnych systemów operacyjnych Linux, ale w rzeczywistości jest to świetny zasób. Ze wszystkich stron z informacjami o wiki Linuksa w Internecie, Arch jest najbardziej szczegółowa. Zawiera szczegółowe wyjaśnienia i instrukcje dotyczące prawie wszystkiego, bez względu na to, jak niejasne lub skomplikowane są. A co najlepsze, ponieważ Arch Linux używa tych samych technologii, co większość nowoczesnych dystrybucji (z wyjątkiem kilku zmian tu i tam), wiedza, której się o nim nauczysz, może zostać zastosowana w systemie operacyjnym, na którym się znajdujesz.

Aby było jasne, wiki Arch Linux nie jest idealne i czasami może być źle, ponieważ jest to strona Wiki oparta na społeczności. Jednak dla tych, którzy potrzebują szczegółowego technicznego wyjaśnienia, jak robić rzeczy w systemie Linux, ta wiki nie jest żartem.

4. Subreddity specyficzne dla dystrybucji

Wspomnieliśmy wcześniej o Reddicie i nie bez powodu: Reddit jest bardzo popularny. W rezultacie wielu użytkowników Linuksa utworzyło specjalne subreddity (takie jak LinuxQuestions), aby pomóc innym użytkownikom w rozwiązywaniu ich problemów. Mimo to subreddity, takie jak LinuxQuestions, nie są jedynym miejscem na słynnej stronie, które użytkownicy Linuksa powinni sprawdzić.

Sprawdź -   Jak zainstalować pakiet Calligra Office w systemie Linux

Jak się okazuje, na stronie Reddit znajduje się wiele specjalnych subredditów specyficznych dla dystrybucji. Są to społeczności niszowe, które koncentrują się tylko na jednej dystrybucji Linuksa. Na przykład: jeśli masz problemy z Ubuntu, możesz znaleźć pomoc w r / Ubuntu. W przypadku problemów z Fedorą Linux możesz sprawdzić r / Fedora i tak dalej.

Subreddity specyficzne dla dystrybucji nie są tak otwarte na pytania i wsparcie techniczne jak coś na poziomie LinuxQuestions, ponieważ te specjalne subreddity nie służą tylko pomaganiu ludziom. Jeśli jednak chcesz zadać konkretne pytania dotyczące systemu operacyjnego, jest to doskonałe miejsce na rozpoczęcie.

5. Fora dotyczące dystrybucji

Wiele dystrybucji Linuksa tworzy własne fora, na których użytkownicy mogą zadawać pytania, spotykać się z innymi użytkownikami, organizować wydarzenia i brać udział w bieżących projektach.

Media społecznościowe przejęły większość tej listy i nietrudno zrozumieć, dlaczego, skoro więcej osób jest na Reddicie niż większość miejsc online. Jeśli jednak szukasz wysokiej jakości wsparcia dla systemu operacyjnego Linux dla swojego systemu operacyjnego, koniecznie sprawdź fora specyficzne dla dystrybucji!

Nie wiesz, jak znaleźć oficjalne forum dla swojego systemu operacyjnego Linux? Sprawdź oficjalną stronę internetową, z której pobrałeś kopię swojego systemu operacyjnego. Z pewnością w pobliżu znajduje się bezpośredni link!

6. Kanały IRC

Chociaż IRC jest stary, nadal jest popularny w społeczności Linuksa. Praktycznie każda dystrybucja Linuksa ma dedykowany czat, w którym każdy może dołączyć, aby porozmawiać bezpośrednio z programistami i uzyskać rozwiązania problemów. Ponadto wiele systemów operacyjnych Linux tworzy pokoje rozmów IRC specjalnie do celów pomocy technicznej.

Sprawdź -   Najlepsza sieć VPN dla Firestick, Fire TV i Prime TV w 2020 roku

IRC nie jest efektowny, a używanie go do komunikacji jest często postrzegane jako irytujące, dezorientujące i uciążliwe dla nowych użytkowników. Jeśli jednak potrzebujesz indywidualnej pomocy, nic nie zastąpi tego protokołu czatu.

Aby znaleźć oficjalny kanał IRC systemu Linux OS, zapoznaj się z sekcją pomocy na stronie głównej.

7. Wiki Twojej dystrybucji

Arch Linux Wiki to najwyższej klasy wiki, ale jeśli nie używasz Arch Linux, czasami napotkasz problemy, ponieważ istnieją niewielkie różnice w każdym systemie operacyjnym Linux. Jeśli chcesz rozwiązać problem na komputerze z systemem Linux, którego nie możesz do końca zrozumieć, rozważ załadowanie oficjalnej strony Wiki dla swojego systemu operacyjnego, ponieważ będzie ona zawierać dziesiątki artykułów zawierających odpowiedzi na pytania, które możesz mieć.

Chociaż prawdą jest, że nie każda Wiki jest taka sama, nadal jest to miejsce, które użytkownicy powinni zawsze odwiedzać, gdy potrzebują wskazówek. Aby znaleźć oficjalną wiki swojego systemu operacyjnego, zapytaj na IRC lub sprawdź oficjalną stronę internetową, aby uzyskać link do niej.

8. YouTube

Youtube to ogromna platforma, na której co sekundę pojawiają się miliony filmów, w tym odpowiedzi na pytania dotyczące systemu Linux, samouczki i wskazówki dla nowych użytkowników. Chociaż nie zalecamy korzystania z losowego filmu na YouTube na oficjalnych forach pomocy lub dobrze znanych stronach społeczności, nadal jest to świetne miejsce, aby uzyskać pomoc.

Aby uzyskać najlepsze wyniki, poszukaj pomocy dla systemu Linux, wpisując kilka słów kluczowych związanych z Twoim pytaniem i dodaj „+ Linux”. Koniecznie sprawdź także Kanał newsblog.pl na YouTube, ponieważ wysyłamy dziesiątki samouczków dotyczących Linuksa, które z pewnością pomogą!

x