8 narzędzi do grupowania słów kluczowych do organizowania i ulepszania strategii SEO

Bycie na bieżąco z kampaniami marketingowymi SEO jest wyzwaniem. I tu do gry wchodzą narzędzia do grupowania słów kluczowych.

Narzędzia do grupowania słów kluczowych to programy, które organizują słowa kluczowe w kategorie tematyczne. Polega na grupowaniu słów kluczowych o podobnych intencjach, dzięki czemu można ich używać w całej witrynie w celu uzyskania lepszych pozycji w wyszukiwarkach.

Dostępnych jest kilka różnych typów narzędzi do grupowania słów kluczowych, dlatego ważne jest, aby wybrać to, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Niektóre narzędzia umożliwiają grupowanie według kraju, regionu, tematu lub innych kryteriów.

Zanim zaczniemy naszą listę narzędzi do tworzenia klastrów słów kluczowych, należy najpierw zapoznać się z klastrami słów kluczowych.

Co to jest klastrowanie słów kluczowych?

Grupowanie słów kluczowych to termin SEO, który odnosi się do grupowania słów kluczowych o tej samej intencji wyszukiwania. To zaawansowana praktyka SEO; jednak większość SEO tego nie zauważa. Grupowanie słów kluczowych pomaga nawet podejmować lepsze decyzje dotyczące SEO.

Rozważ typowy scenariusz, w którym marketerzy i redaktorzy mają trudności z podzieleniem treści na podtematy. Dzięki grupowaniu słów kluczowych można łatwo używać wielu słów kluczowych w tej samej treści, zamiast tworzyć wiele fragmentów treści. Oznacza to po prostu, że nie trzeba tworzyć osobnych artykułów dla słów kluczowych pasujących do podstawowych słów kluczowych.

Grupowanie słów kluczowych umożliwia marketerom, autorom treści i programistom stron internetowych efektywne organizowanie, kierowanie i optymalizację treści pod kątem optymalizacji pod kątem wyszukiwarek. Łącząc powiązane słowa kluczowe, marketerzy mogą tworzyć bardziej ustrukturyzowane i skuteczne kampanie skierowane do odbiorców, których szukają.

Jeśli zostanie wykonane poprawnie, grupowanie słów kluczowych może potencjalnie zająć pozycję w rankingu słów kluczowych o niskim poziomie trudności bez pisania różnych artykułów. Zamiast optymalizować stronę docelową pod kątem pojedynczego słowa kluczowego, możesz zacząć pozycjonować ją pod kątem wariantów słowa kluczowego z długim ogonem i znacznie zwiększyć ruch w witrynie.

Znaczenie narzędzi do grupowania słów kluczowych dla SEO

Ostatecznym celem SEO jest maksymalizacja możliwości linków zwrotnych, a narzędzia do grupowania słów kluczowych mogą Ci w tym pomóc.

Nie tylko będziesz w stanie lepiej ukierunkować swoje wysiłki, ale także zauważysz poprawę ruchu i współczynników konwersji. Aby rozwijać swoją firmę online, musisz włączyć klastrowanie słów kluczowych do swojej strategii SEO.

Jest to jednak praca analityczna. Będziesz musiał spędzić dobry czas na badaniu słów kluczowych, łączeniu ich w grupy i organizowaniu ich w arkuszach Excela.

Za każdym razem, gdy wykonujesz ten proces ręcznie, prawdopodobnie popełnisz błędy i poczujesz się przytłoczony. Możesz łączyć słowa o różnych intencjach wyszukiwania i niepasujących tematycznie tematach, co skutkuje nieprawidłowym grupowaniem. Nawet przy minimalnych błędach ręczne uporządkowanie tysięcy słów kluczowych może zająć nawet kilka dni.

Narzędzia do grupowania słów kluczowych zostały zaprojektowane tak, aby wykonywać wszystkie te zadania bezbłędnie i szybciej niż ludzie.

Korzyści z używania narzędzi do grupowania słów kluczowych

Podsumowując, oto kilka powodów, dla których narzędzia do grupowania słów kluczowych są ważne dla SEO:

✅ Automatyzacja: narzędzia do grupowania słów kluczowych automatyzują proces badania słów kluczowych. Oszczędzasz w ten sposób godziny ręcznej pracy, a nawet delegujesz zadania stażystom SEO.

✅ Ukierunkowane SEO: narzędzia do grupowania słów kluczowych zapewniają ukierunkowane i odpowiednie tworzenie treści, budowanie linków i inne działania związane z SEO.

✅ Trafność: narzędzia pomagają zidentyfikować odpowiednie słowa kluczowe dla tworzonej treści i zapewniają strategiczną przejrzystość grupowania ich razem.

✅ Oszczędność czasu: Ręczne grupowanie słów kluczowych jest czasochłonne i nieskuteczne, gdy trzeba zrozumieć intencje użytkownika na dużą skalę.

✅ Wyeliminuj błędy: Ręczne grupowanie słów kluczowych jest podatne na popełnianie błędów. Brak intencji wyszukiwania, zamieszanie w słowach kluczowych i brak znajomości synonimów to niektóre z najczęstszych przyczyn niewłaściwego grupowania.

✅ Nieograniczona obsługa słów kluczowych: większość narzędzi do grupowania słów kluczowych obsługuje 5000-1000 słów kluczowych w wersji darmowej. Przy minimalnej opłacie abonamentowej możesz skalować liczbę do 10000 słów kluczowych.

I wiele innych powodów jasno wskazuje na znaczenie narzędzi do grupowania słów kluczowych dla SEO. Nadszedł czas, aby poznać niektóre z najczęściej używanych narzędzi do grupowania słów kluczowych dostępnych na rynku.

Zacznijmy.

KeywordInsights.AI

KeywordInsights.ai to platforma marketingu treści, która wykorzystuje sztuczną inteligencję (AI) do badania słów kluczowych, tworzenia briefów treści i grupowania słów kluczowych w celu uzyskania lepszych wyników SEO.

Platforma ma narzędzie do wykrywania słów kluczowych, w którym wystarczy dodać słowo kluczowe. Następnie narzędzie wykrywania słów kluczowych natychmiast generuje setki podobnych haseł. Możesz użyć tych słów kluczowych w ich narzędziu do grupowania słów kluczowych i użyć ich wszystkich jako ukierunkowanych słów kluczowych na jednej stronie.

Narzędzie do grupowania słów kluczowych usuwa ból związany ze znajdowaniem i grupowaniem podobnych słów w celu uszeregowania. Platforma wykorzystuje strony wyników wyszukiwania na żywo do generowania grupy słów kluczowych. Są łatwe do uszeregowania, mają małą objętość i niski poziom trudności. Dzięki temu można go używać do tworzenia pojedynczych treści zamiast tworzenia osobnych stron.

Tekst neuronowy

NeuralText to internetowa platforma do planowania treści, która oferuje narzędzia do automatyzacji zadań związanych z marketingiem treści, takich jak odkrywanie słów kluczowych, analiza SEO Twojej witryny, a nawet generowanie tekstu za pomocą sztucznej inteligencji.

Z pomocą platformy NeuralText możesz zakończyć badanie słów kluczowych, znajdując sugestie słów kluczowych z długim ogonem. Po uzyskaniu wyników możesz szybko pogrupować wszystkie sugestie za pomocą narzędzia do grupowania słów kluczowych.

Narzędzie do klastrowania NeuralText bezproblemowo integruje się z popularnymi narzędziami, takimi jak SEMRush i Ahrefs. Możesz łatwo importować raporty słów kluczowych z tych platform i przesyłać je za pomocą tego narzędzia. Po ustawieniu kraju i języka otrzymujesz klastry słów kluczowych oparte na geolokalizowanych rankingach SERP.

SerpStat

SerpStat to platforma do zarządzania SEO, bardzo popularna w przypadku funkcji takich jak analiza linków zwrotnych, badanie słów kluczowych, śledzenie pozycji słów kluczowych SEO, analiza konkurencji i audyty witryn.

Podobnie jak wiele innych funkcji SEO, oferuje narzędzie do grupowania słów kluczowych, które automatycznie grupuje do 50 000 słów kluczowych według podobieństwa SERP. SerpStat jest łatwy w użyciu, ponieważ prosi o dodanie wymaganych parametrów do grupowania. Po zakończeniu zwraca listę utworzonych klastrów oraz listę słów kluczowych zawartych w każdym klastrze.

Możesz porównać liczbę słów kluczowych i sprawdzić ich wzajemne powiązania, dopasowując adresy URL w 30 najlepszych wynikach wyszukiwania. Możesz nawet dodawać, usuwać i przenosić słowa kluczowe do innych klastrów i eksportować je zgodnie z wymaganiami do dalszego przetwarzania.

przez cały czas

Thruuu to bezpłatne narzędzie do usuwania SEO, które pomaga marketerom treści w działaniach związanych z copywritingiem po przeanalizowaniu stron wyników wyszukiwania Google. W danym momencie pozwala rzucić okiem na 100 najlepszych stron organicznych wyników Google, w tym dane SEO na stronie.

Za pomocą tych danych możesz uzyskać wgląd w wyniki rankingu i tworzyć lepsze konspekty treści. Korzystając z funkcji klastrów tematycznych Thruuu, możesz grupować semantyczne słowa kluczowe na dużą skalę.

Podobnie jak inne narzędzia do grupowania słów kluczowych, Thruuu rozpoczyna tworzenie grup słów kluczowych po przesłaniu pliku CSV słów kluczowych. Automatycznie grupuje słowa kluczowe na podstawie intencji wyszukiwania, a dzięki tym spostrzeżeniom możesz usprawnić proces planowania treści.

Topwizor

Topvisor to popularne narzędzie SEO i PPC do wykonywania standardowych praktyk SEO, takich jak badanie słów kluczowych, sprawdzanie rankingów w SERP i analizowanie wydajności stron internetowych w oparciu o różne parametry rankingu.

Korzystając z narzędzia do grupowania Topvisor, możesz wysyłać automatyczne zapytania do wyszukiwarek na podstawie wprowadzonych słów kluczowych. Dopasowuje strony internetowe z wyników wyszukiwania do każdego słowa kluczowego w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania. Na podstawie liczby pasujących adresów URL w zastosowanej wyszukiwarce porównuje to słowo kluczowe z innymi słowami kluczowymi Top-10.

W przypadku, gdy wyszukiwarka zwróci podobne strony internetowe dla różnych słów kluczowych i istnieje wiele dopasowań do nich, słowa kluczowe zostaną połączone.

Ranking SE

SE Ranking to wszechstronna platforma SEO, która zapewnia wiele narzędzi związanych z SEO do śledzenia słów kluczowych, linków zwrotnych, audytów SEO, monitorowania i raportowania wydajności witryny na stronach wyników wyszukiwania.

Platforma posiada również funkcję grupowania słów kluczowych, która precyzyjnie grupuje wszystkie podobne słowa kluczowe, dzięki czemu możesz zaplanować lepszą architekturę SEO dla swojej witryny.

Korzystając z narzędzia do grupowania słów kluczowych SE Ranking, będziesz mógł rozszerzyć swoją semantykę i zidentyfikować synonimy, a także ściśle powiązane terminy. Możesz użyć tych zidentyfikowanych słów kluczowych w tagach tytułu i opisu, aby poprawić SEO i uzyskać wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Keywi.io

KeyWI to platforma marketingu treści oparta na sztucznej inteligencji, która pomaga marketerom w łatwym tworzeniu treści odpornych na SEO i sprawdzaniu ich wydajności. Dzięki algorytmowi badawczemu AI narzędzie eliminuje potrzebę czasochłonnego badania słów kluczowych i analizy konkurencji.

Jedną z funkcji KeyWI jest narzędzie do grupowania tematów, które grupuje słowa kluczowe, które wyglądają podobnie do wyszukiwarek. Oszczędza to dużo czasu, który marketerzy zwykle spędzają na arkuszach Excela. KeyWI wykorzystuje matematyczne techniki analizy danych, takie jak przetwarzanie języka naturalnego, do grupowania słów kluczowych.

Możesz zacząć od umieszczenia słów kluczowych w KeyWI w formacie pliku CSV wraz z ich wolumenem wyszukiwania. KeyWI użyje tych słów kluczowych i zbierze dane wyszukiwarki dla każdego z nich. Na koniec KeyWI pogrupuje słowa kluczowe na podstawie znalezionych relacji między wszystkimi słowami kluczowymi, dzięki czemu można je lepiej posypać w celu pozycjonowania stron internetowych.

klastry kluczy

KeyClusters to dedykowane oprogramowanie do grupowania słów kluczowych, które wykorzystuje dane SERP w czasie rzeczywistym do tworzenia tematycznych klastrów słów kluczowych. Możesz użyć tych klastrów na docelowych stronach i znaleźć sposoby na ich wzajemne powiązanie w celu uzyskania lepszych rankingów w wyszukiwarkach.

Korzystanie z narzędzia KeyClusters jest proste. Możesz zacząć od przesłania pliku CSV słów kluczowych z popularnych narzędzi do tworzenia słów kluczowych, takich jak Ahrefs, SEMRush lub plików niestandardowych. Platforma uruchomi Twoje słowa kluczowe w wyszukiwarkach takich jak Google i przeanalizuje 10 najlepszych stron w rankingu. Po zakończeniu grupuje słowa kluczowe, które mają trzy lub więcej wspólnych stron.

W ciągu kilku minut otrzymasz plik programu Excel ze wszystkimi słowami kluczowymi pogrupowanymi w tematyczne grupy formatu. Zaletą jest to, że możesz użyć dowolnej liczby słów kluczowych, ponieważ może wydajnie obsługiwać wiele słów kluczowych i zapewnia wyniki w czasie rzeczywistym bez blokowania zapytań.

Ostatnie słowa

Teraz, gdy znasz już niektóre z popularnych narzędzi do grupowania słów kluczowych, możesz mieć wątpliwości, którego użyć.

Jeśli zaczynasz optymalizować swoje stare treści i chcesz poeksperymentować z grupowaniem słów kluczowych, skorzystaj najpierw z bezpłatnych narzędzi. Pomoże Ci to uzyskać krótkie pojęcie o procesie i krokach, które mogą być potrzebne, aby zacząć korzystać z płatnych narzędzi.

Ta strategia SEO poprawi widoczność Twojej witryny i pomoże Ci zająć wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania.

Następnie sprawdź najlepsze narzędzia SEO do śledzenia pozycji i zarządzania słowami kluczowymi.