8 narzędzi do konwersji kamery internetowej na kamerę bezpieczeństwa

Niezależnie od miejsca, w którym mieszkasz, włamania i kradzieże są na porządku dziennym w mieście. Ty lub ktoś z Twojej rodziny mogli stać się jego ofiarą w tym czy innym momencie.

Dlatego bardzo ważne jest, aby wzmocnić bezpieczeństwo swoich domów i biur. Chociaż instalacja CCTV może być pierwszą myślą, gdy chcesz uaktualnić system bezpieczeństwa, mają one poważną wadę. Każdy może je zauważyć, a maleńkie światełko na nich udowadnia, że ​​wszystko nagrywają. Możesz mieć historie, w których złodzieje wyłączyli kamerę CCTV podczas wykonywania swojego planu.

Więc jakie są inne opcje, które masz ze sobą? Korzystając z jednego z dostępnych na rynku narzędzi, możesz przekształcić swoją kamerę internetową w funkcjonalną kamerę bezpieczeństwa. Ludzie prawie nie zauważą, że kamera internetowa ma na nich oko, a używanie kamery internetowej jako kamery bezpieczeństwa będzie Cię kosztować znacznie mniej niż instalacja telewizji przemysłowej. Chcesz wiedzieć, jak to zrobić? Kontynuuj przewijanie poniżej.

Co to jest kamera internetowa?

Dla niewtajemniczonych kamera internetowa to wbudowana kamera w laptopie lub pulpicie umieszczonym na ekranie u góry. Służy przede wszystkim jako narzędzie komunikacji do nagrywania filmów podczas uczestniczenia w wirtualnych spotkaniach w Zoom lub Meet. Jeśli twój komputer nie ma wbudowanej kamery, możesz kupić zewnętrzną kamerę internetową, która również będzie służyć temu samemu celowi.

Plusy i minusy używania kamery internetowej jako kamery bezpieczeństwa

Używanie kamery internetowej jako kamery bezpieczeństwa ma swoje zalety i wady. Przyjrzyjmy się korzyściom. Możesz skonfigurować środek bezpieczeństwa, wydając mniej niż ułamek pieniędzy, które miałbyś na instalację kamer CCTV. Chociaż wszyscy mamy również narzędzia typu open source. Po drugie, wykonanie całej procedury jest bardzo proste i wymaga specjalistycznej wiedzy. Wszystko czego potrzebujesz to komputer/laptop, oprogramowanie i oczywiście kamera internetowa.

Wśród wielu zalet natkniesz się również na kilka wad. Materiał wideo przechwycony przez kamerę internetową może być bardziej rozmazany niż wideo przechwycone przez kamery CCTV. Jednak w dużej mierze zależy to od jakości kamery internetowej. Ponieważ kamera internetowa nie ma funkcji noktowizyjnej, po zmroku nie będzie już działać jako kamera bezpieczeństwa.

Kroki, aby zmienić kamerę internetową w kamerę bezpieczeństwa

Wystarczy kilka kroków, aby przekształcić kamerę internetową w kamerę bezpieczeństwa.

 • Po pierwsze, musisz umieścić komputer/laptop z kamerą internetową (lub zewnętrzną kamerą internetową) przed miejscem, które ma monitorować. Jeśli masz zewnętrzną kamerę internetową, podłącz ją do komputera przez Bluetooth, Wi-Fi lub kabel USB.
 • Pobierz i zainstaluj kamerę internetową w narzędziu kamery bezpieczeństwa, w zależności od tego, która jest przydatna. Dostępnych jest kilka opcji, które omówimy później.
 • Skonfiguruj oprogramowanie i podłącz do niego kamerę internetową. Możesz również przypisać mu nazwę, aby ułatwić rozpoznanie.
 • Teraz upewnij się, że kamera internetowa działa zgodnie z przeznaczeniem. Możesz dostosować kąt widzenia, dopóki nie będziesz zadowolony.

Proszę bardzo! Twoja kamera internetowa jest więcej niż gotowa do pełnienia swoich obowiązków jako kamera bezpieczeństwa. Jak wywnioskowano, narzędzie do konwersji kamery internetowej na kamerę bezpieczeństwa jest podstawą procesu. Oferują również dodatkowe funkcje, umożliwiające dostosowanie własnej kamery bezpieczeństwa. Zastanawiasz się, które oprogramowanie kamery internetowej będzie najlepszym wyborem? Czytaj dalej aby się dowiedzieć.

Yawcam

Zaprogramowany w Javie, Yawcam to darmowa kamera internetowa do oprogramowania do konwersji kamer bezpieczeństwa. Oferując łatwość użytkowania dzięki uproszczonemu interfejsowi, zawiera wszystkie zaawansowane funkcje, których można oczekiwać od nadzoru, co czyni go najlepszym wyborem, jeśli posiadasz laptopa z systemem Windows.

Możesz użyć Youcam do robienia zdjęć poklatkowych, oglądania materiału wideo przez Internet i przesyłania obrazów na serwer FTP, jak chcesz. Posiada również wbudowany serwer WWW, który umożliwia zdalny dostęp do kamery internetowej. Obsługuje również szyfrowanie, które może pomóc w zapobieganiu nieautoryzowanemu dostępowi do przechowywanego materiału wideo. W przeciwieństwie do każdego innego naiwnego oprogramowania, Yawcam wykonuje godną pochwały pracę i wykrywa ruch, eliminując w ten sposób szanse wywołania fałszywych alarmów. Co więcej, wykrywa ruch, o którym powiadamia Cię e-mailem.

Yawcam obsługuje wiele języków, ale niestety nie oferuje obsługi pamięci w chmurze do przechowywania plików. Inne oferowane funkcje to nakładki tekstowe i graficzne, harmonogram online i możliwość robienia zdjęć poklatkowych. Ponieważ Yawcam jest usługą, będzie działał w tle nawet po zamknięciu.

iSpy Connect (Agent DVR)

Agent DVR to oprogramowanie kamery bezpieczeństwa typu open source kompatybilne z systemami Windows, Mac, Linux i ARM. To, co odróżnia Agent DVR od innych alternatyw, to fakt, że nie wymaga on do działania przekierowania portów. Eliminuje to konieczność konfigurowania routera lub ponoszenia naruszenia bezpieczeństwa sieci podczas zdalnego dostępu. Możesz łatwo uzyskać dostęp do przechwyconego materiału wideo z komputerów stacjonarnych i tabletów.

Korzyści z wyboru Agenta DVR jako narzędzia do nagrywania kamery bezpieczeństwa są następujące:

 • Jest kompatybilny z kilkoma urządzeniami, w tym kamerami IP, urządzeniami ONVIF, lokalnymi kamerami USB i urządzeniami audio. Co więcej, nie ma ograniczeń co do liczby urządzeń, które możesz dodać jednocześnie.
 • Oprogramowanie może nagrywać w formacie MP4, VP8/9, GPU, a nawet w formacie RAW, aby w razie potrzeby zminimalizować użycie procesora.
 • Jest zaopatrzony w kilka detektorów ruchu, które śledzą obiekty, wyzwalacze i rozpoznają obiekty. Co więcej, zintegrowane możliwości sztucznej inteligencji pomagają zminimalizować fałszywe alarmy.
 • Agent DVR obsługuje Home Assistant, Amazon Alexa, IFTTT, DeepStack AI i rozpoznawanie tablic rejestracyjnych za pośrednictwem PlateRecognizer.com. Poza tym możesz użyć swojego API do integracji z platformami IoT.

Camlytics

Camlytics to zaawansowane oprogramowanie, które może przekształcić dowolną kamerę internetową w inteligentne narzędzie analityczne. Inteligentnie łączy rozwiązania do monitorowania wideo, analizy odbiorców i analizy przestrzeni w jedno, aby dostarczać statystyki w czasie rzeczywistym, takie jak liczba osób i pojazdów, zajęte lokalizacje, długości kolejek, mapy popularności i wiele innych. Obejrzyj poniższy film.

Najważniejsze zalety narzędzia Camlytics są następujące:

 • Nie ma żadnych specjalnych wymagań sprzętowych do działania. Wystarczy podłączyć urządzenie do przechwytywania wideo, kamerę IP, kamerę internetową lub rejestrator NVR.
 • Aby zachować prywatność danych i zmniejszyć wpływ na przepustowość, Camlytics analizuje wideo w lokalu. Oznacza to, że przechwycony materiał wideo nie będzie dostępny w pamięci w chmurze.
 • Możesz użyć Camlytics do liczenia osób i pojazdów w kilku lokalizacjach, a nawet do monitorowania zajętości przestrzeni w czasie rzeczywistym, aby ludzie przestrzegali przepisów Covid-19.
 • Możesz przechowywać wszystkie dane liczenia z różnych lokalizacji w Camlytics Cloud i tworzyć raporty i niestandardowe wykresy na podstawie tych danych.
 • Camlytics może zintegrować się z dowolnym narzędziem i dostosować się do potrzeb Twojej firmy, wykorzystując narzędzia dostosowywania, takie jak API i webhook.

Chmura Camlytics kosztuje 9 USD miesięcznie, rozliczana rocznie za pojedynczy strumień z kamery.

ContaCam

ContaCam to narzędzie do nadzoru wideo i kamery internetowej kompatybilne z komputerem z systemem Windows. Jest lekki i nie zużywa żadnych zbędnych zasobów. ContaCam jest przyjazny dla użytkownika, a jednocześnie wystarczająco wszechstronny, aby spełnić wszystkie wymagania związane z prywatnością. Ponieważ nie jest to oprogramowanie typu bloatware, możesz go również używać na maszynach o przestarzałych konfiguracjach.

ContaCam może pochwalić się następującymi funkcjami:

 • ContaCam jest kompatybilny z komputerami PC z systemem Windows 7/8/8.1/10/11
 • Obsługuje następujące języki: angielski, chiński, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, rosyjski i hiszpański.
 • Kamera CCTV wyposażona jest w funkcję wykrywania ruchu.
 • Detekcja ruchu jest reprezentowana jako miniatury w przeglądarce internetowej,
 • Możesz skonfigurować oprogramowanie tak, aby wysyłało wiadomości e-mail z załącznikami wideo za każdym razem, gdy wykryje ruch.
 • Skonfiguruj oprogramowanie, aby wysyłać codzienne podsumowanie wideo na e-maile.
 • Możliwe jest również rozpoznanie tablic rejestracyjnych dzięki funkcji rozpoznawania tablic rejestracyjnych
 • ContaCam może wykorzystywać DeepQuest AI lub DeepStack do rozpoznawania ludzi.
 • Ponieważ ContaCam jest usługą wideo, działa w tle bez konieczności logowania.

Contaware to Donationware, więc musisz przekazać 10 USD za każdą instalację.

Ivideon

Ivideon to oparte na chmurze narzędzie do nadzoru wideo i analizy, które może przekształcić kamerę internetową w kamerę bezpieczeństwa, aby spełnić wymagania Twojej firmy i domu. Możesz go używać do kontrolowania aktywności dziecka nawet podczas nieobecności w pracy lub używać funkcji rozpoznawania twarzy do analizowania nagrań wideo do celów związanych z pracą.

Co odróżnia Ivideon od innych funkcji bezpieczeństwa oprogramowania, które zapewniają prywatność materiału wideo za wszelką cenę. Inne godne uwagi cechy Ivediona to:

 • Możesz uzyskać zdalny dostęp do oprogramowania Ivideon i dostosować jego ustawienia za pomocą aplikacji.
 • Wykorzystuje protokół Transport Level Security, aby zapewnić prywatność i bezpieczeństwo plików wideo przesyłanych przez Internet.
 • Ivedion działa nawet w obszarach o niskiej sieci i zapewnia godne pochwały wyniki, nawet w sieciach 3G.
 • Oprogramowanie monitoruje obiekty, ruchy i dźwięki oraz inteligentnie wysyła powiadomienia, jeśli kamera się wyłączy.
 • Ivideon posiada intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs oraz jest wyposażony w szybki odtwarzacz.

Ivideon oferuje dużą kolekcję sprzętu i oprogramowania z gwarancją na okres do trzech lat.

BezpieczeństwoSzpieg

Innym oprogramowaniem, o którym warto wspomnieć, jest BezpieczeństwoSzpieg, oprogramowanie do obsługi wielu kamer do CCTV kompatybilne z komputerami Mac. Będąc oprogramowaniem do nagrywania wideo w sieci, SecuritySpy może być przydatny do konfigurowania pełnoprawnego rozwiązania do nadzoru wideo, które jest wysoce skalowalne. Nadaje się do kamer CCTV umieszczanych w domach i biurach, a także można skonfigurować profesjonalny system na dużą skalę zawierający kilka kamer.

To łatwe w użyciu narzędzie wykorzystuje standardowy w branży protokół ONVIF, umożliwiając integrację kamery IP po spełnieniu wszelkich wymagań. SecuritySpy obsługuje elastyczne nagrywanie, które zapewnia najwyższej jakości nagrywanie ciągłe oraz nagrywanie wyzwalane ruchem. Możesz także skonfigurować oprogramowanie tak, aby wysyłało e-maile, powiadomienia, a nawet wyzwalało alarmy po wykryciu ruchu.

SecuritySpy oferuje również możliwość zdalnego monitorowania, która umożliwia zdalny dostęp do nagrań z kamery bezpieczeństwa. Oparte na sztucznej inteligencji, inteligentne narzędzie do wykrywania ruchu wykorzystuje głębokie sieci neuronowe do badania materiału wideo i rozpoczęcia nagrywania i wysyłania powiadomień, jeśli wykryje coś podejrzanego. W ten sposób SecuritySpy zapewnia dokładne wyniki minimalizując fałszywe alarmy.

SecuritySpy jest kompatybilny z komputerami Mac i wykorzystuje akcelerację sprzętową przetwarzania wideo, wielowątkowość i inne funkcje, aby zapewnić doskonałe wyniki.

NetCam Studio

NetCam Studio to oprogramowanie do nagrywania wideo, które wykorzystuje najnowocześniejszą technologię, aby ułatwić użytkownikom konfigurowanie zabezpieczeń. W oparciu o zaawansowaną technologię buforowania wideo, NetCam wykorzystuje funkcje synchronizacji nagrywania, aby zautomatyzować nagrywanie wideo w NetCam.

Oferując łatwy w użyciu interfejs, NetCam Studio może być najlepszym wyborem dla spełnienia potrzeb bezpieczeństwa w domach, biurach, sklepach, a nawet w pomieszczeniach zewnętrznych. Chcesz wybrać się w podróż i nie chronić swoich poufnych dokumentów? Zatrudnij NetCam, aby skonfigurować nadzór domowy, aby uniknąć kradzieży rzeczy.

Unikalne cechy NetCam Studio to:

 • Możesz uzyskać zdalny dostęp do nagrań z kamery, podłączając kamerę do Internetu. Co więcej, będziesz również otrzymywać e-maile i powiadomienia, gdy NetCam przechwyci nietypowe działania.
 • NetCam może obsługiwać wiele kamer wideo i można jednocześnie podłączyć do 64 kamer. Może to jednak zależeć od mocy obliczeniowej sprzętu.
 • Możesz także stworzyć własne reguły, które mogą wywołać jedną z pozostałych akcji. Co więcej, możesz również użyć wbudowanego harmonogramu do tworzenia ram czasowych.
 • Dzięki standardom plików HTML5 i JSON, NetCam można skonfigurować zgodnie z własnymi potrzebami.

Możesz korzystać z NetCam Studio za darmo dla maksymalnie dwóch źródeł wideo. Plany premium zaczynają się od 49 USD.

Kamera FTP

KameraFTP to wiodąca platforma oferująca zaawansowane rozwiązania do monitorowania i nagrywania w chmurze, które spełniają różne potrzeby. Kamera FTP oferuje oprogramowanie Virtual Security System (VSS), które umożliwia przekształcenie komputera PC/laptopa z systemem Windows w potężny system bezpieczeństwa CCTV/DVR.

Oprogramowanie przechwytuje i wyświetla materiał na żywo na monitorze i zapisuje go w chmurze. W każdej chwili możesz zdalnie obejrzeć nagranie. Inne funkcje są następujące:

 • Za pomocą Virtual Security System (VSS) możesz skonfigurować i oglądać na ekranie nagrania z 25 kamer CCTV.
 • Nagrany materiał można zapisać na dysku lokalnym, a nawet zapisać go w chmurze CameraFTP.
 • VSS obsługuje odtwarzanie lokalne i zdalne w dowolnym czasie i miejscu.
 • Narzędzie obsługuje kilka rozdzielczości wideo i szybkości klatek. Możesz wybrać plan, który odpowiada Twoim potrzebom i budżetowi.
 • VSS jest kompatybilny z kamerami internetowymi, kamerami IP/rejestratorami DVR i nie tylko.
 • VSS działa jako usługa w tle i automatycznie uruchamia się po ponownym uruchomieniu.
 • Jego funkcja blokowania uniemożliwia innym użytkownikom modyfikowanie ustawień aparatu i wyłączanie oprogramowania.

Plany cenowe Virtual Security System (VSS) zaczynają się od 2,95 USD miesięcznie.

Wniosek 🎦

Patrząc na stały wzrost liczby kradzieży, rabunków i włamań, niezbędne staje się wdrożenie technik, które mogą zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie i dobytkowi. Niestety nie każdego stać na instalację CCTV ze względu na jej wysoki koszt. Możesz jednak użyć jednego z powyższych narzędzi, aby przekształcić swoją kamerę internetową w kamerę bezpieczeństwa. W ten sposób możesz zapewnić bezpieczeństwo swojej rodziny i majątku przy znacznie niskich kosztach.