8 narzędzi online dla sukcesu akademickiego

Pomiędzy wszystkimi studiami, projektami grupowymi i całonocnymi przesiadkami na kofeinie możesz poczuć się, jakbyś toczył ciężką bitwę jako student. Jeśli przechodzisz przez taką fazę, być może niektóre narzędzia online mogą odciążyć twoje barki.

Chociaż te narzędzia nie mogą wystawić doskonałych ocen na twoich dokumentach, z pewnością mogą nieco ułatwić ten proces. Niezależnie od tego, czy uczysz się do egzaminów, współpracujesz z kolegami z klasy, prowadzisz badania, czy starasz się nadążyć za harmonogramem, narzędzia online mogą Ci pomóc.

Poniżej przygotowałem listę kilku potężnych narzędzi online dla studentów, które pomogą Ci odnieść sukces w nauce. Najlepsza część? Wszystkie te narzędzia są bezpłatne lub mają kompleksowy bezpłatny plan. Możesz z nich skorzystać, nawet jeśli jako student masz ograniczony budżet.

Gramatycznie

Grammarly jest niezbędnym narzędziem dla każdego, kto musi pisać, zwłaszcza dla studentów, ponieważ pomaga im w nauce poprzez poprawianie błędów. Grammarly automatycznie skanuje Twoje wpisy i pomaga poprawić gramatykę, interpunkcję, pisownię, ton i inne błędy pisarskie.

Nawet jeśli masz doskonałe wyczucie gramatyki i struktury zdań, błąd ludzki nadal stanowi problem. Nie wspominając już o łatwości automatycznego poprawiania błędów ortograficznych, dzięki czemu nie będziesz musiał cały czas naciskać klawisza Backspace.

Co najważniejsze, jego darmowa wersja jest więcej niż wystarczająca, aby naprawić kluczowe błędy, takie jak interpunkcja, pisownia i ton. Chociaż, aby Twoje zapiski brzmiały lepiej, wersja premium pomaga przepisywać zdania, używać lepszych słów i zmieniać tony.

Możesz skopiować/wkleić zawartość do aplikacji internetowej Grammarly, aby to naprawić. Jednak korzystanie z rozszerzenia Grammarly Chrome jest znacznie lepsze, ponieważ będzie działać na wszystkich stronach internetowych, na których piszesz.

Jeśli chcesz czegoś internetowego, Hemingway Editor jest dobrą alternatywą dla Grammarly.

Moje życie studenckie

Zgodnie ze swoją nazwą My Study Life pomaga zarządzać całym życiem akademickim w jednej aplikacji. Aplikacja umożliwia tworzenie harmonogramów, śledzenie postępów projektu, śledzenie nadchodzących wydarzeń i ustawianie przypomnień – wszystko za darmo.

Możesz stworzyć harmonogram na cały rok akademicki oddzielony semestrami. Zorganizuje wszystkie Twoje zajęcia i każdego dnia poinformuje Cię o Twoim planie dnia. Możesz ręcznie tworzyć zadania do śledzenia za pomocą paska postępu. Istnieje również sekcja poświęcona egzaminom, w której można zobaczyć wszystkie zbliżające się i ukończone egzaminy wraz z wynikami.

Możesz śledzić swoje zajęcia, niestandardowe zadania i egzaminy osobno, ale jest też sekcja, która pokazuje przegląd wszystkich z nich w jednym miejscu. Oprócz aplikacji internetowej My Study Life oferuje również aplikacje na Androida i iOS, które umożliwiają dostęp do Twoich danych z dowolnego miejsca.

Miękki pomruk

Soft Murmur to moja ulubiona internetowa aplikacja do białego szumu, ponieważ jest bardzo łatwa w użyciu i zawiera wszystkie niezbędne funkcje.

Jeśli musisz uczyć się z hałaśliwymi współlokatorami lub po prostu chcesz lepiej się skupić, aplikacja białego szumu zmieni Twoje życie.

Zawiera 10 różnych dźwięków za darmo. Wystarczy wyregulować suwak głośności poniżej każdego z nich, aby stworzyć własną mieszankę białego szumu. Posiada również losowy mikser do automatycznego tworzenia różnych typów białego szumu i zapisywania ich do późniejszego wykorzystania.

Osobiście uważam, że darmowa wersja jest wystarczająca dla większości użytkowników, ale jeśli chcesz trochę pofantazjować, to płatna wersja za 9 USD rocznie oferuje 13 dodatkowych dźwięków, w tym kuranty, wodospad, wentylator itp. Możesz także użyć A Soft Murmur na swoim urządzeniu z Androidem lub iOS.

Alternatywnie, jeśli chcesz mieć nieco bardziej zaawansowaną aplikację białego szumu z większą liczbą dźwigni do pociągnięcia, dobrym rozwiązaniem jest Noises Online.

MarinaraTimer

Kolejna aplikacja, która pomoże Ci zachować koncentrację podczas nauki. MarinaraTimer to aplikacja Pomodoro, która pomaga Ci się skupić, tworząc sesje pracy i przerw, dzięki czemu możesz uczyć się bez przytłoczenia. Stosuje się do tych samych zasad Pomodoro: 25-minutowa sesja pracy z 5-minutową przerwą i 15-minutową przerwą po każdych czterech sesjach.

Bardziej interesująca jest opcja niestandardowego timera, która umożliwia tworzenie niestandardowych sesji. Możesz wybrać dowolny okres pracy i przerwy, który najbardziej Ci odpowiada. Jeśli lubisz mieć dłuższą przerwę pomiędzy nimi, niestandardowy timer jest idealny.

Poza tym ma kilka dźwięków powiadomień do odtworzenia na koniec sesji, a duży zegar pośrodku ułatwia szybkie sprawdzenie, ile czasu pozostało do końca sesji.

Alfa Wolframa

Wolfram Alpha to specjalna wyszukiwarka, która koncentruje się na odpowiadaniu na Twoje zapytania za pomocą danych obliczeniowych. Chociaż w stosownych przypadkach zawiera opisy rzeczy, główny nacisk kładziony jest na omówienie rzeczy, które można obliczyć.

Na przykład pytanie „Jaka jest stolica Chin?” nie udzieli odpowiedzi podając opis Pekinu wraz z jego historią. Zamiast tego Wolfram Alpha pokaże tylko nazwę Pekinu wraz z oddzielnymi kolumnami pokazującymi jego lokalizację, populację, czas lokalny, wysokość, datę znalezienia i inne dane liczbowe.

Ponadto możesz także zadawać pytania matematyczne, a otrzymasz szczegółowe odpowiedzi wraz z powiązanymi diagramami. Jest ładny przycisk Rozwiązanie krok po kroku, który umożliwia interakcję i poznanie dokładnych kroków podjętych w celu rozwiązania problemu wraz z opisem każdego kroku.

Jako student projekty wymagają szczegółowych statystyk i oczywiście będziesz potrzebować dodatkowej pomocy z matematyki i fizyki. Wszystko to może obsłużyć Wolfram Alpha, wystarczy wpisać zapytanie. Chociaż instrukcje krok po kroku będą potrzebne w wersji Pro.

ChatGPT

ChatGPT szturmem podbił świat w ostatnich miesiącach i słusznie. Bot AI, który może udzielać dostosowanych odpowiedzi na wszystko w języku naturalnym, jest zdecydowanie dobrym towarzyszem dla ucznia.

Możesz zapytać ChatGPT o wszystko, a otrzymasz precyzyjną odpowiedź, o ile nie jest to coś nowego, ponieważ wiedza ChatGPT została odcięta w 2021 roku. Obejmuje to również rozwiązania matematyczne krok po kroku i pełne pisanie kodu.

Co najlepsze, możesz jeszcze bardziej poprawić zachowanie ChatGPT, używając monitów. Na przykład tworzenie quizów, zdobywanie pomysłów na projekty, pomoc w przemówieniach i czerpanie inspiracji do pisania. Możesz jeszcze bardziej ulepszyć ChatGPT za pomocą rozszerzeń Chrome.

Istnieją również alternatywne chatboty, takie jak ChatGPT, które prawdopodobnie oferują jeszcze lepsze funkcje. Osobiście lubię YouChat, ponieważ może również oferować najnowsze informacje, a nawet zawierać linki.

Rytr

Oparty na tej samej technologii co ChatGPT, Rytr koncentruje się wyłącznie na automatycznym pisaniu treści. E-maile, posty na blogach, eseje, tytuły, listy motywacyjne i prawie wszystkie rodzaje treści. Jako student możesz użyć Rytra, aby uzyskać inspirację do pisania wstępów, a nawet pełnych esejów.

Napisze dobrze zbadany opis z odpowiednim formatowaniem, w tym nagłówkami i podtytułami. Nie należy jednak zabierać pracy Rytra i pokazywać jej jako własnej, ponieważ nadal jest to plagiat i można to wykryć.

Możesz uzyskać inspirację, aby usunąć blokadę pisarską i mieć wszystkie powiązane informacje w jednym miejscu. Formatowanie przez Rytra może dać pomysły na temat tego, co powinieneś omówić w związku z tematem.

Jego darmowa wersja jest ograniczona do 10 000 znaków miesięcznie, co wystarcza na jeden projekt. Jeśli jednak chcesz mieć nieograniczony dostęp, musisz wykupić płatną subskrypcję.

Pakiet edytorów Dokumentów Google

Eseje, prezentacje, arkusze danych i ankiety to typowe zajęcia na studiach, a Google Docs Editors Suite oferuje rozwiązanie dla wszystkich. Dokumenty, Prezentacje, Arkusze i Formularze Google to kompleksowy zestaw narzędzi internetowych, który umożliwia tworzenie treści z zaawansowanymi funkcjami i zarządzanie nimi w jednym miejscu.

Osobiście piszę i zarządzam wszystkimi moimi postami w Dokumentach Google, a następnie przenoszę je do WordPress. Jedną z rzeczy, które lubię w tych narzędziach, jest możliwość korzystania z dodatków innych firm, które umożliwiają dodawanie niesamowitych funkcji. Jeśli nie znajdziesz potrzebnej funkcji w jednym z tych narzędzi, istnieje duża szansa, że ​​dodatek może ją zapewnić.

Oprócz wszystkich niezbędnych funkcji, które można znaleźć również w innych pakietach biurowych, otrzymujesz także niesamowite funkcje współpracy, obszerną obsługę formatów, obszerną historię zmian, wyszukiwanie w Internecie, zasoby szkoleniowe i wiele więcej.

Jeśli nie lubisz pracować w trybie online lub musisz udać się w miejsce bez połączenia z Internetem, możesz również sprawić, by te narzędzia działały w trybie offline po niewielkiej wcześniejszej konfiguracji.

Premia 😎

Chociaż nie jest to dokładnie aplikacja, TEDEd jest doskonałym źródłem informacji online do nauki rzeczy, które zwykle nie znajdują się w programie nauczania. Jest to głównie edukacyjny kanał YouTube, ale jego strona internetowa ma dedykowaną sekcję dla studentów. Po prostu kliknij przycisk Uczniowie zacznij tutaj na stronie internetowej, a zobaczysz setki otwierających oczy filmów.

Każdy film jest animowany i zwykle trwa tylko 4-5 minut. Filmy są tworzone przez różnych autorów, więc animacje i narratorzy będą różnili się w zależności od filmu.

Końcowe słowa

Ogólnie rzecz biorąc, powyższe narzędzia pomogą Ci lepiej pisać, badać i koncentrować się. Grammarly i Editors Suite od Google są zdecydowanie niezbędnymi narzędziami dla studentów, ponieważ nauka wymaga dużo pisania. Polecę Ci również wsiadanie do pociągu AI i nauczenie się ChatGPT oraz tego, jak najlepiej z niego korzystać, zwłaszcza z podpowiedziami.

Możesz także zapoznać się z kompleksowymi platformami angażującymi uczniów, które oferują naukę na światowym poziomie.

x