8 niesamowitych motywów Mate do pobrania

Motywowanie klasycznego pulpitu może być trudne. Przede wszystkim dlatego, że użytkownicy kojarzą pulpit Mate ze starą technologią, przez co nie wiedzą, że nadal może wyglądać całkiem nieźle. Rzeczywistość jest taka, że ​​chociaż komputer stacjonarny Mate jest oparty na starym kodzie Gnome 2.X, w rzeczywistości jest dość nowoczesny. Mate niedawno przeszedł na GTK3, a teraz obsługuje nowoczesne motywy pulpitu GTK3 i starsze motywy GTK2. Wystarczy powiedzieć, że nie jest tak trudno sprawić, by ten pulpit wyglądał dobrze. Na tej liście omówimy kilka nowoczesnych (i klasycznych) motywów Mate, które użytkownicy mogą instalować na swoich komputerach stacjonarnych. Porozmawiamy o technologii stojącej za każdym motywem, dlaczego go instalować i nie tylko!

Phlat

Phlat to ciemny, płaski motyw przeznaczony do użytku w środowiskach graficznych GTK2. Twórca tego motywu używa go w Debianie, ale działa on na wszystkich różnych typach systemów operacyjnych, o ile jest używany z Mate lub XFCE. Jeśli szukasz eleganckiego, stylowego, ciemnego motywu z odrobiną koloru, wypróbuj Phlat. Nie będziesz rozczarowany!

Motyw ciemny

Motyw ciemny to elegancki, oldschoolowy, ciemny motyw dla środowiska graficznego Gnome 2. Oczywiście, ponieważ Gnome 2 nie jest już używany, Mate będzie musiał wystarczyć. Ciemny motyw wygląda świetnie na Mate, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że Mate jest kontynuacją Gnome 2. Wydziela bardzo klasyczny klimat.

Po zainstalowaniu The Dark Theme otrzymasz 2 świetnie wyglądające motywy GTK2, ale to nie wszystko! Twórca motywów zawiera również 3 różne typy motywów menedżera okien, 2 zestawy ikon, 3 motywy kursorów i wiele, wiele więcej.

Łuk

Jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych motywów w systemie Linux jest plik Łuk motyw. Dzieje się tak, ponieważ jest to jeden z niewielu projektów tematycznych z indywidualnym motywem dla dosłownie każdego nowoczesnego środowiska graficznego Linux (w tym Mate).

Motyw Arc to elegancki, płaski motyw z trzema różnymi stylami. Te style obejmują: globalny ciemny motyw, jasny motyw i mieszany jasny / ciemny motyw. Aby zainstalować ten motyw w swoim systemie operacyjnym, musisz skompilować go ze źródła za pośrednictwem strony programisty.

Proces instalacji jest niezwykle łatwy. Ponadto twórca Arc podaje pomocne instrukcje, więc uzyskanie ich jest bardzo łatwe.

Żywe kolory

Chcesz dodać trochę koloru do swojego pulpitu Mate? Z Żywe kolory możesz! To nowoczesny motyw GTK, który zapowiada się żywy i kolorowy. Co więcej, działa na większości nowoczesnych środowisk graficznych opartych na GTK i ma aż 13 różnych rodzajów kolorów. Jeśli chcesz dodać trochę koloru do swojego pulpitu Mate, nie szukaj dalej!

Materiał Słodki

Jeśli masz obsesję na punkcie wyglądu Material Design Google i chcesz tego samego wyglądu na swoim środowisku komputerowym Mate w systemie Linux, Material Sweet to motyw, który powinieneś wypróbować. Plik Materiał Słodki theme to kolorowe podejście GTK2 do popularnego języka projektowania materiałów Google. Szybko zmień cały pulpit w coś z Androida, pobierając ten motyw już dziś.

Płaskie kolory Ambiance & Radiance

Klasyczne motywy Ubuntu Ambiance i Radiance powracają z niespodzianką. Twist to motyw o nazwie Kolory Ambiance & Radiance Flat. Dzięki temu motywowi użytkownicy mogą wybierać tradycyjne, klasyczne motywy Ubuntu, które wszyscy znają, i nadać im nowoczesny wygląd. Jednak odwrócenie tych motywów na płasko to nie wszystko. Użytkownicy mają również do wyboru 13 różnych kolorów! Kolory to: turkusowy, niebieski, fioletowy, czerwony, limonkowy, złoty, pomarańczowy, mandarynkowy, różowy i nie tylko!

Ambiance & Radiance Flat Colours obsługuje wszystkie nowoczesne środowiska graficzne obsługujące zestaw narzędzi GTK2.

Chrome OS

Czy kiedykolwiek chciałeś, aby Twój pulpit Linuksa wyglądał jak system operacyjny Chrome? Dzięki Chrome OS Motyw GTK, możesz. Po zainstalowaniu panel będzie wyglądał mniej więcej tak samo, jak w systemie operacyjnym Chrome.

Motyw zmienia tradycyjną listę okien w bardziej nowocześnie wyglądającą konfigurację „tylko ikon”, przypominającą system operacyjny Chrome. Powoduje również podzielenie panelu Mate na zasadniczo „dwa panele” w podobny sposób, jak robi to system operacyjny Chrome.

Motyw nie jest doskonały i tu i tam są pewne problemy. Jeśli chcesz przekształcić nudny pulpit Mate w coś przypominającego system operacyjny Google Chrome, oto sposób na zrobienie tego!

ColorBit

ColorBit to piękny, klasyczny, kolorowy motyw zbudowany na bazie silnika clearlooks i pixbuf. Jest przeznaczony do pracy ze środowiskiem graficznym Mate i XFCE, a także innymi środowiskami graficznymi obsługującymi GTK2.

Wniosek

Pomimo swojego wieku, komputer stacjonarny Mate to solidna konfiguracja. Ma klasyczny układ, dzięki czemu jest bardzo łatwy do tworzenia motywów. Z tego powodu wielu korzysta z pulpitu i tworzy dla niego motywy – tylko nie tak bardzo, jak inne komputery stacjonarne. Miejmy nadzieję, że gdy więcej ludzi zda sobie sprawę, że pulpit Mate może nadal wyglądać dobrze, zobaczymy jeszcze więcej wspaniałych motywów Mate!

x