8 Oprogramowanie do składania ofert do szybszego zamykania transakcji newsblog.pl

Propozycje są jednym z najważniejszych dokumentów Twojej firmy i, jak na ironię, kilka firm nie tworzy takiego, który mógłby skłonić klientów do kontynuowania transakcji.

Atrakcyjna propozycja jest dobrze wykonana, jednoznaczna, dobrze skonstruowana i dostosowana do potrzeb klienta w każdy możliwy sposób. Nie byłoby błędem stwierdzenie, że napisanie dobrej propozycji to sztuka, której nie każdy może opanować.

W tym momencie na scenie pojawia się oprogramowanie do tworzenia ofert, które oferuje zespołom marketingowym skuteczny sposób tworzenia atrakcyjnych ofert, które mogą poprawić wskaźnik rotacji klientów.

Kilka programów do składania ofert oferuje modernizację procesu tworzenia ofert w Twojej organizacji, ale wybór tego, który jest wiarygodny, może być trudny.

Aby ułatwić ten proces, zmierz oprogramowanie w następujących kluczowych punktach.

  • Przyjazny dla użytkownika: Oprogramowanie z uproszczonym interfejsem użytkownika jest znacznie łatwiejsze do nauczenia i pomaga zaprojektować wydajne propozycje w ciągu kilku minut.
  • Cechy: Wszystkie programy do tworzenia ofert mają swoje funkcje, a niektóre z nich mogą być nieobecne w oprogramowaniu, które wybieramy. Dlatego przed podjęciem decyzji należy dokładnie ocenić zestaw funkcji.
  • Wymagania biznesowe: Podobnie jak w przypadku funkcji, musisz również ocenić wymagania swojej firmy. Określenie podstawowych cech i atrybutów, które można narazić na szwank, pomoże rozjaśnić obraz.
  • Przystępność cenowa: Istotne jest, aby zmapować funkcje z kosztem usługi i zdecydować, czy oprogramowanie jest przystępne, czy nie. Najlepiej byłoby, gdybyś wybrał oprogramowanie, które oferuje idealną równowagę funkcjonalności bez przekraczania budżetu.

Przedstawiamy oprogramowanie z tej kategorii preferowane przez małe i średnie firmy, a nawet freelancerów.

Pandadoc

PandaDoc to niezawodne rozwiązanie, które może zautomatyzować proces tworzenia ofert dla firm, wraz z wysyłaniem ofert, umów z klientami, wycen i podobnych dokumentów.

Dzięki narzędziom do współpracy i integracji z CRM PandaDoc upraszcza proces dostosowywania i analizy oferty po jej wysłaniu do klientów. Otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy klient otworzy ofertę, czas spędzony na jej przeczytaniu, kliknięte linki, czy ją pobrał, czy nie.

Obszerna biblioteka szablonów oferuje wstępnie zaprojektowane szablony dla różnych przypadków użycia, minimalizując błędy. Interfejs PandaDoc typu „przeciągnij i upuść”, wraz z intuicyjną biblioteką treści, pomaga nawet nowym zespołom marketingowym w procesie tworzenia i rozwiązuje wszystkie problemy klientów.

Zaproponuj

Proposify to popularne oprogramowanie do projektowania ofert, które często przyciąga kreatywne agencje marketingowe. Oferuje interfejs typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia małych sekcji propozycji i zawiera edytor podobny do programu InDesign, który umożliwia dodawanie tekstów, obrazów i filmów w celu poprawy wyglądu i stylu.

To solidne oprogramowanie ma moduł analityczny, który oferuje zespołom biznesowym cenne informacje, takie jak najczęściej oglądane sekcje, liczba wyświetleń, czas trwania czytania itd.

Podobnie jak Pandadoc, otrzymasz kompletną bibliotekę szablonów, którą możesz dostosować do wizerunku Twojej firmy. Proposify bezproblemowo integruje się z systemami CRM, takimi jak SalesForce i HubSpot, ułatwiając szybkie pozyskiwanie danych wymaganych do tworzenia spersonalizowanych ofert.

Lepsze propozycje

Better Proposals to powszechnie preferowane oprogramowanie do zarządzania propozycjami ze względu na prostotę, jaką wnosi do stołu. Biblioteka oferuje przyzwoitą liczbę szablonów o nowoczesnym wyglądzie i układzie, które można łatwo edytować, podobnie jak e-mail.

Możesz zaprojektować strukturę swojej oferty i zapisać te szablony do późniejszego wykorzystania. Better Proposals jest wyposażony w narzędzia do automatyzacji przydatne do dostosowywania propozycji i dodawania spersonalizowanych elementów, takich jak logo firmy, czcionka, kolory i inne.

Możesz śledzić wydajność oferty za pomocą rozbudowanego modułu analitycznego, który dostarcza cennych informacji potrzebnych zespołowi do określenia skłonności klientów. Ma interesującą funkcję o nazwie Propozycja AI, która zapewnia automatyczną ocenę Twojej propozycji przed wysłaniem jej do potencjalnego klienta.

Proponowane

Proposable to łatwe w użyciu oprogramowanie do zarządzania ofertami z automatycznym edytorem typu „przeciągnij i upuść”, który usprawnia proces tworzenia i wysyłania ofert.

Wysyła również powiadomienia e-mailem i SMS-em za każdym razem, gdy klient przegląda Twoje dokumenty i daje dogłębny wgląd w kluczowe statystyki oferty.

Oprócz tworzenia propozycji, dobrze zaprojektowany framework umożliwia również otrzymywanie płatności i podpisów elektronicznych od klienta.

Proposable oferuje obszerną bibliotekę szablonów, jak każde inne oprogramowanie propozycji, ale platforma jest znacznie bardziej spójna, oferując użytkownikom super wygodę. Proposable można łatwo zintegrować z popularnym oprogramowaniem CRM, w tym Salesforce, Pipedrive, HubSpot i wieloma innymi.

Witaj Bonsai

Hello Bonsai to potężne narzędzie do zarządzania zadaniami, stworzone specjalnie dla freelancerów, którzy chcą zapewnić bezproblemową obsługę klienta, poprawiając w ten sposób wskaźnik akceptacji ich propozycji.

Oprócz zarządzania klientami i śledzenia projektów umożliwia bezproblemowe wysyłanie propozycji i umów. Podobnie jak inne oprogramowanie do składania wniosków na liście, możliwe jest śledzenie ofert online i otrzymywanie zatwierdzeń drogą elektroniczną.

Biblioteka oferuje wysokiej jakości, konfigurowalne szablony, których możesz używać do cytowania swoich ofert lub tworzenia szablonu od podstaw i zapisywania go do późniejszego wykorzystania.

Otrzymujesz natychmiastowe powiadomienia, gdy propozycje są przeglądane lub zatwierdzane i otrzymujesz płatność za pomocą kilku opcji płatności. Bonsai obsługuje 180 walut, co czyni go idealnym wyborem dla freelancerów na całym świecie.

Revv

Revv to elegancki program do tworzenia ofert dla profesjonalistów, agencji i konsultantów, którzy chcą projektować wspaniałe oferty dla klientów, definiując nowe granice automatyzacji dokumentów i przepływów pracy.

Revv oferuje następujące funkcje, które sprawiają, że jest to punkt kompleksowej obsługi do zarządzania wszystkimi dokumentami biznesowymi, w tym ofertami:

  • Narzędzie Drag & Drop Proposal Builder ułatwiające tworzenie profesjonalnych propozycji bez konieczności kodowania.
  • W bibliotece szablonów dostępne są setki gotowych szablonów ofert, które umożliwiają tworzenie ofert w kilka minut.
  • Udostępniaj i współpracuj nad propozycjami natychmiast, korzystając z magicznych linków bez ich pobierania.
  • Użyj bezpiecznego podpisu elektronicznego, aby uzyskać zatwierdzenia swoich propozycji.
  • Funkcje, takie jak komentarze, uwagi i załączniki, umożliwiają konwersację na temat propozycji i dołączanie wszystkich istotnych referencji.

Zapłon

Ignition to kolejne oprogramowanie do zarządzania propozycjami, które możesz wybrać, robiąc trwałe wrażenie na swoich klientach. Ignition stara się wyeliminować zamieszanie i zapewnia, że ​​Ty i Twoi klienci pozostaniecie na tej samej stronie.

Dostarcza w formie cyfrowej oferty markowe w ciągu kilku minut i umożliwia ich podpisanie i odebranie płatności z samego oprogramowania.

Oprogramowanie pozwala na duży stopień dostosowania, w którym można dodawać filmy, broszury firmowe i warunki zaangażowania, jeśli takie istnieją.

Klienci mogą dodać do dziesięciu podpisów w ramach jednej oferty, aby zapewnić integralność umowy. Za pomocą Ignite można zautomatyzować proces tworzenia faktury po zaakceptowaniu propozycji.

Indy

Chcesz pozyskać nowych klientów, ale nie znasz metody tworzenia ofert? Indy będzie dla Ciebie właściwym wyborem do tworzenia profesjonalnych propozycji, które wywrą niezatarte wrażenie.

Indy oferuje przyzwoity zestaw funkcji, które umożliwiają przygotowanie atrakcyjnej propozycji i rozpoczęcie nowego projektu. Daje dostęp do wielu szablonów, w których musisz wprowadzić szczegóły, aby przygotować propozycję w ciągu kilku minut.

Indy automatycznie konwertuje oszacowanie na fakturę po sfinalizowaniu oferty. Możesz utworzyć przestrzeń projektową, wysłać umowę lub utworzyć listę rzeczy do zrobienia, aby uruchomić projekt.

Wniosek

Dobrze udokumentowane propozycje są niezbędne do pozyskania nowych klientów i zwiększenia sprzedaży Twojej firmy.

Zaawansowane oprogramowanie do składania ofert pomaga dostosować profesjonalnie wyglądającą ofertę, która poprowadzi potencjalnych klientów przez kolejne etapy. Dlatego wybór odpowiedniego oprogramowania do tworzenia ofert ma kluczowe znaczenie, a nasz przewodnik powyżej pomoże Ci wybrać odpowiednie oprogramowanie dla Twojej marki.

Następnie sprawdź nasze najlepsze oprogramowanie sprzedażowe do zarządzania lejkiem sprzedaży.

x