8 platform uczenia maszynowego o niskim kodzie i bez kodu

Platformy uczenia maszynowego bez kodu i bez kodu przynoszą korzyści firmom i osobom fizycznym, pomagając im tworzyć bardziej innowacyjne aplikacje z wykorzystaniem mocy sztucznej inteligencji.

Zainteresowanie technologiami takimi jak AI i ML gwałtownie rośnie na całym świecie.

Ludzie zaczęli rozumieć ich moc i skuteczność w różnych przypadkach użycia, czy to w samochodach, finansach, bankowości, marketingu, cyberbezpieczeństwie i handlu elektronicznym. Są coraz bardziej podekscytowani eksperymentowaniem z tym.

Jednak wiele startupów i firm ma trudności z rozpoczęciem pracy z uczeniem maszynowym podczas tworzenia swoich produktów. Niezależnie od tego, czy znajdujesz odpowiednich ekspertów w dziedzinie uczenia maszynowego, czy też rozumiesz i wykorzystujesz technologię, ich wykonanie staje się trudne.

Platformy uczenia maszynowego z niskim kodem i bez kodu są budowane w celu rozwiązywania takich problemów.

Pomaga to wypełnić puste przestrzenie w Twojej firmie. Dla osób nietechnicznych uczenie maszynowe bez kodu jest dość wygodną opcją, ponieważ jest mniej onieśmielające, a nawet osoby, które nie są programistami, mogą tworzyć doskonałe aplikacje ML bez pisania ani jednej linii kodu.

Według Raport Magic Quadrant firmy Gartnerdo 2024 r. 65% rozwoju aplikacji będzie odbywało się na platformach bezwęzłowych i na platformach uczenia maszynowego o niskim kodzie.

Platformy nisko-kodowe i bez-kodowe oferują duży wzrost produktywności oraz pomagają w digitalizacji i automatyzacji procesów dzięki aplikacjom mobilnym opartym na chmurze. W ten sposób otwierają nowe trendy i dostęp do szerszego grona myślicieli i twórców.

W tym artykule wyjaśnię platformy bez kodu i niskokodowe oraz wyjaśnię, jak przydatne mogą być dla Twojej firmy.

Czym są platformy z niskim kodem i bez kodu?

Platformy o niskim kodzie

Low-code odnosi się do metodologii tworzenia oprogramowania, która wymaga niewielkiego lub zerowego kodowania podczas tworzenia aplikacji i systemów. A system oprogramowania z tymi możliwościami jest tym, co można nazwać platformą o niskim kodzie. Umożliwia generowanie zautomatyzowanego kodu za pomocą wizualnych bloków konstrukcyjnych, takich jak menu rozwijane i opcje przeciągania i upuszczania.

Low-code to środek między kodowaniem bez kodu a kodowaniem ręcznym. I nadal możesz dodać swój kod zamiast automatycznie wygenerowanego kodu, jeśli chcesz. Oprócz szybszego kodowania, platformy niskokodowe umożliwiają szybką konfigurację i wdrażanie oprogramowania.

Aplikacje o niskim kodzie mogą być aplikacjami mobilnymi, witrynami internetowymi, zarządzaniem procesami biznesowymi, aplikacjami w chmurze, takimi jak aplikacje i biblioteki ML, i nie tylko.

Platformy bez kodu

Brak kodu odnosi się do podejścia do tworzenia oprogramowania, które pozwala użytkownikom budować systemy oprogramowania bez pisania kodu. A oprogramowanie z tą funkcją jest platformą bez kodu. Jest to praktyczne podejście do kodowania, które opiera się całkowicie na narzędziach wizualnych, takich jak komponenty przeciągania i upuszczania do generowania kodu.

Oznacza to, że nawet jeśli nie masz wcześniejszych umiejętności kodowania, nadal możesz tworzyć aplikacje i systemy za pomocą platformy bez kodu.

Aplikacje zbudowane przy użyciu platform bez kodu mogą być aplikacjami samoobsługowymi dla użytkowników biznesowych, aplikacjami internetowymi i mobilnymi, pulpitami nawigacyjnymi, systemami zarządzania treścią (CMS), narzędziami do raportowania BI i nie tylko.

Dlaczego powinieneś używać platformy z niskim kodem lub bez kodu?

Platformy z niskim kodem i bez kodu zmniejszają złożoność kodowania dzięki wstępnie skonfigurowanym szablonom i interfejsom wizualnym. Niektóre z korzyści płynących z korzystania z tych platform to:

 • Szersza użyteczność: Platformy z niskim kodem i bez kodu są budowane w celu wzmocnienia wszystkich użytkowników, niezależnie od ich kompetencji technicznych. Dzięki temu osoby bez doświadczenia w kodowaniu mogą szybko tworzyć witryny i aplikacje. A jeśli masz jakieś umiejętności kodowania, możesz dodać swój kod i dostosować aplikację lub witrynę.
 • Szybsze generowanie kodu: Pisanie kodu linia po linii zajmuje dużo czasu, zwiększając się, jeśli masz ograniczone umiejętności kodowania. Korzystanie z platformy z niskim kodem lub bez kodu pomoże Ci szybciej tworzyć kod w celu szybkiego tworzenia i wdrażania oprogramowania.
 • Opłacalne: ręczne tworzenie kodu wiąże się z większymi inwestycjami w programistów, czas, zasoby, infrastrukturę i konserwację. Platformy z niskim kodem lub bez kodu obniżają inwestycje w te aspekty i poprawiają zwrot z inwestycji.

Poza powyższym platformy te umożliwiają lepszą współpracę między zespołami IT i biznesowymi, zwiększają zrozumienie i pomagają szybko zbierać opinie klientów dzięki łatwym do zbudowania prototypom.

Teraz omówmy niektóre z najlepszych platform uczenia maszynowego o niskim kodzie i bez kodu, aby rozpocząć i eksperymentować w podróży z ML.

MakeML

Twórz modele segmentacji i wykrywania obiektów ML za pomocą MakeML bez ręcznego kodowania. Pozwala łatwo tworzyć bogaty zestaw danych i dobrze nim zarządzać. Możesz także trenować swoje modele ML i testować je, aby wyświetlić podgląd ich działań.

MakeML oferuje platformę, na której możesz nauczyć się tworzyć aplikację wykorzystującą sztuczną inteligencję i rozwiązywać problemy organizacyjne za pomocą Computer Vision w ciągu kilku godzin. Możesz także uczyć się uczenia maszynowego, korzystając z przewodników wideo na urządzeniu mobilnym.

Samouczek MakeML zawiera:

 • Jak stworzyć serwer segmentacji i wykrywania obiektów z niestandardowymi sieciami neuronowymi?
 • Jak stworzyć aplikację, która wykrywa liczbę dotknięć lub odbić piłki?
 • Jak stworzyć aplikację wykrywającą najdroższe znaczki pocztowe?
 • Jak rozpalić świeczkę bez prawdziwego ognia za pomocą AR i uczenia maszynowego
 • Jak stworzyć popularną aplikację, która pozwoli użytkownikowi natychmiast wypróbować projekt i kolor lakieru?

I tak dalej.

Doświadczony zespół MakeML pomoże Ci stworzyć rozwiązanie Computer Vision i zintegrować rozwiązanie z Twoim produktem. Uzyskaj bezpłatne opcje importu/eksportu zestawu danych dla określonego zakresu i szkolenia w chmurze GPU (tylko jedno).

Możesz również skorzystać z większej liczby korzyści w początkowym przedziale 8,83 USD/miesiąc.

Oczywiście AI

Przewiduj dane w ciągu kilku minut za pomocą Oczywiście AI Platforma Machine Learning bez pisania ani jednej linijki kodu. Obejmuje to pełny proces projektowania algorytmów uczenia maszynowego i przewidywania z nich wyników za pomocą jednego kliknięcia.

Uzyskaj okno dialogowe danych, aby płynnie kształtować swój zestaw danych bez kodu i udostępniać swoje modele ML zespołowi lub udostępniać je publicznie. Dzięki temu każdy może zacząć tworzyć prognozy na podstawie algorytmów i wprowadzać dynamiczne prognozy uczenia maszynowego do aplikacji za pomocą interfejsu API o niskim kodzie.

Co więcej, oczywiście sztuczna inteligencja oddaje w Twoje ręce najnowocześniejsze algorytmy i technologie bez poświęcania wydajności. Może pomóc w prognozowaniu przychodów, optymalizacji łańcucha dostaw i personalizacji marketingu. Ponadto w czasie rzeczywistym możesz przewidzieć konwersję leadów, dynamiczną wycenę, spłatę kredytu i inne.

Oczywiście sztuczna inteligencja ma na celu zapewnienie łatwego rozwiązania dla wszystkich. Możesz dodać lub zintegrować plik CSV ze swoimi źródłami danych. Zrozum czynniki, które wpływają na prognozy i przewiduj wyniki dzięki scenariuszom typu „co-jeśli”. Zanurz się głęboko w specyfikacje algorytmów, odkryj konkurencyjne modele i zrozum, jak działają modele.

Oszczędź czas w budowaniu zaawansowanych i złożonych modeli AI i przesuń, aby wybrać liczbę wierszy (od 1000-50M) i kolumn (od 5-200) i poznaj czas potrzebny do zbudowania algorytmu przy użyciu AI.

Rozpoczęcie pracy ze sztuczną inteligencją Oczywiście nie wymaga znajomości programowania, doświadczenia ani zespołu zajmującego się analizą danych.

SuperAdnotacja

Zbuduj Superdane za pomocą SuperAdnotacja dla twojej sztucznej inteligencji. Jest to kompleksowa platforma do opisywania, zarządzania i wersjonowania danych podstawowych dla Twojej aplikacji wykorzystującej sztuczną inteligencję. Pomaga skalować i automatyzować potok AI 3x-5x szybciej, korzystając z solidnego zestawu narzędzi, wiodących w branży usług adnotacji i wydajnego systemu zarządzania danymi.

Dodawaj adnotacje do wideo, tekstu i obrazu dzięki przepustowości danych i twórz wysokiej jakości zestawy danych przy użyciu najlepszych w swojej klasie usług i zestawu narzędzi. Napędzaj swój model, aby odnieść sukces w terenie dzięki zaawansowanym funkcjom zarządzania projektami i współpracy zespołowej.

SuperAnnotate umożliwia skonfigurowanie usprawnionego przepływu pracy adnotacji, monitorowanie jakości projektu, współpracę z zespołem i wiele więcej w jednym miejscu. Oferuje funkcje aktywnego uczenia się i automatyzacji, które pomagają przyspieszyć proces adnotacji.

Otrzymasz kompleksowe, wielopoziomowe narzędzia do praktycznej współpracy i zarządzania jakością, aby zwiększyć wydajność modelu, prowadzić udane projekty i natychmiast poczuć różnicę.

SuperAnnotate zapewnia również platformę zorientowaną na bezpieczeństwo, stworzoną do konsolidacji potoków o dowolnej złożoności i rozmiarze. Może skalować Twoje projekty w dowolnym miejscu na całym świecie, dzięki czemu możesz podejmować bardziej znaczące zobowiązania, aby uzyskać rabaty zbiorcze i obniżyć koszty potoków AI.

Zarezerwuj demo już dziś i zrozum jego znaczenie dla Twojej firmy. Dla firmy rozpoczynającej działalność na wczesnym etapie jest to przydatne i dostępne.

Ucząca się maszyna

Naucz swój komputer, aby wykrywał lub rozpoznawał Twoje dźwięki, pozy i obrazy za pomocą Ucząca się maszyna. Zapewnia łatwy i szybki sposób tworzenia solidnych modeli ML dla aplikacji, stron internetowych i innych elementów bez znajomości kodowania.

Teachable Machine to internetowa platforma uczenia maszynowego o niskim kodzie, która umożliwia tworzenie modeli uczenia maszynowego, które są dostępne dla wszystkich i łatwe w użyciu. Korzystanie z niego jest bardzo proste:

 • Zbierz i pogrupuj swoje przykłady w różne klasy lub kategorie, których komputer ma się nauczyć
 • Wytrenuj swój komputer i przetestuj go natychmiast, aby sprawdzić, czy model uczy się tego, czego uczyłeś
 • Wyeksportuj model dla swoich witryn internetowych, aplikacji i nie tylko. Możesz nawet pobrać model lub udostępnić go online.

Co ważniejsze, możesz używać modelu całkowicie na swoim urządzeniu, bez opuszczania modelu przez dane z mikrofonu lub kamery internetowej. Co więcej, możesz łatwo klasyfikować obrazy i pozycje ciała za pomocą plików, kamery internetowej i dźwięku za pomocą krótkich próbek dźwiękowych.

Rozpocznij nowy projekt teraz lub otwórz istniejący projekt z pliku lub dysku.

Stwórz ML firmy Apple

Poznaj nowy sposób nauczania i trenowania modeli uczenia maszynowego na komputerze Apple Mac. Pomaga łatwo tworzyć modele ML za pomocą Stwórz ML firmy Apple i dobrze je trenuj na komputerze Mac.

Niektóre z cennych funkcji to:

 • Uczenie wielu modeli: możesz trenować wiele modeli przy użyciu różnych zestawów danych w jednym projekcie.
 • Wsparcie szkoleniowe eGPU: Posiada zewnętrzny procesor graficzny dla lepszej wydajności modelu na komputerze Mac.
 • Kontrola treningu: przejmij kontrolę nad procesem treningu, takim jak wznawianie, odtwarzanie, pauza i przedłużanie.
 • Ocena wizualizacji: Dowiedz się o wydajności modelu z zestawu ewaluacyjnego. Przeglądaj kluczowe wskaźniki i połączenia, aby zidentyfikować różne przypadki użycia, możliwości i przyszłe inwestycje, które pomogą w poprawie jakości modelu.
 • Podglądy modeli: użyj aparatu iPhone’a, aby wyświetlić podgląd wydajności modelu przy użyciu ciągłości.
 • Trening na urządzeniu: Szybciej trenuj modele na komputerze Mac, korzystając z procesora graficznego i procesora.

Tworzenie ML ma różne typy modeli. Musisz wybrać typ modelu, taki jak obraz, wideo, ruch, dźwięk, tekst, tabelaryczny i inne. Później możesz dodać dane i parametry, które pozwolą komputerowi się uczyć.

PyCaret

PyCaret jest platformą uczenia maszynowego o niskim kodzie i otwartym kodzie źródłowym, która może zautomatyzować przepływy pracy uczenia maszynowego za pomocą języka Python. Ta łatwa w użyciu, łatwa do nauczenia i prosta biblioteka uczenia maszynowego pozwala spędzać mniej czasu na kodowaniu, a więcej na analizie, takiej jak wstępne przetwarzanie danych, uczenie modeli, wyjaśnianie modelu, MLOps i eksploracyjna analiza danych.

PyCaret został zaprojektowany modułowo, dzięki czemu każdy model może wykonywać określone zadania uczenia maszynowego. W tym przypadku funkcje to zestawy akcji, które wykonują zadania w określonym przepływie pracy.

PyCaret umożliwia prawie każdemu tworzenie niezawodnych, niskokodowych i kompleksowych rozwiązań uczenia maszynowego. Możesz uczyć się za pomocą krótkiego pokazu, bloga, filmów i dyskusji. Zbuduj prostą aplikację ML, szybciej trenuj swój model oraz analizuj, iteruj i wdrażaj go natychmiast jako interfejs API REST.

Możesz śledzić eksperymenty, tworzyć aplikację ML, tworzyć interfejs API REST, kompilować obraz dockera i uzyskiwać obsługę procesora GPU. PyCaret jest idealnym rozwiązaniem dla specjalistów i entuzjastów nauki o danych.

Płat

Trenuj swoje aplikacje, aby identyfikować rośliny, widzieć gesty, liczyć powtórzenia, odczuwać emocje, wyczuwać kolory, sprawdzać bezpieczeństwo i nie tylko dzięki Płat. Pomaga trenować modele ML i oferuje łatwe w użyciu i bezpłatne narzędzia oraz zapewnia wszystko, czego potrzebujesz do swoich modeli ML.

Po prostu pokaż przykłady tego, czego Twoja aplikacja ma uczyć się i automatycznie wytrenuj model uczenia maszynowego, który można szybko wysłać w Twojej aplikacji. Każdy może z łatwością korzystać z tej platformy bez znajomości kodowania.

Nie musisz przesyłać swoich danych do chmury, trenuj bezpośrednio na komputerze za darmo. Lobe jest dostępny dla systemów Windows i Mac. Ponadto możesz eksportować lub wysyłać swój model na dowolną platformę. Automatycznie wybierze idealną architekturę uczenia maszynowego dla Twojego projektu.

Lobe upraszcza proces uczenia maszynowego, wykonując trzy proste kroki, w których musisz:

 • Zbieraj i dodawaj tagi do swoich zdjęć
 • Trenuj swój model uczenia maszynowego i zanotuj wyniki
 • Graj i popraw wydajność swojego modelu, a następnie szybko wyeksportuj swój model.

Dzięki Lobe możesz szybko oznaczyć obrazy w folderach lub zebrać je za pomocą kamery internetowej, aby utworzyć zestaw danych ML. Nie ma potrzeby konfigurowania i konfigurowania; po prostu użyj wyników wizualnych, aby zrozumieć mocne i słabe strony wszystkich swoich modeli.

MałpaUcz się

Uzyskaj najnowocześniejszą technologię sztucznej inteligencji z MałpaUcz się dzięki temu Twoje zadanie jest łatwe do czyszczenia, wizualizacji i oznaczania opinii klientów. Jest to kompleksowa wizualizacja danych i studio analizy tekstu bez kodu, które pozwala uzyskać pełny wgląd w dane i je przeanalizować.

Dzięki MonkeyLearn możesz zagłębić się w dane z większą szczegółowością i szybko tworzyć niestandardowe wizualizacje i wykresy. Ponadto łącz i filtruj te informacje według danych wejściowych, w tym pól niestandardowych i dat.

MonkeyLearn umożliwia korzystanie z gotowych modeli uczenia maszynowego i pozwala budować własne. Co więcej, możesz wybierać z szerokiej gamy przeszkolonych klasyfikatorów, aby szybko rozpocząć grę. Możesz także szybko zbudować analizę sentymentu, klasyfikatory tematów, ekstraktory encji itp.

Co więcej, trenuj swoje modele ML w prostym interfejsie użytkownika, importując zestawy danych i definiując niestandardowe tagi. MonkeyLearn zapewnia również dostosowane szablony biznesowe, pamiętając o różnych scenariuszach.

Wszystkie szablony zawierają gotową analizę tekstu i dashboardy. Dodatkowo MonkeyLearn oferuje analizę NPS, analizę recenzji, analizę CSAT, analizę wsparcia, analizę ankiety, analizę LZO itp.

Zarezerwuj bezpłatne demo i dowiedz się, jak MonkeyLearn może Ci pomóc.

Wniosek

Platformy uczenia maszynowego o niskim poziomie kodu i bez kodu oferują łatwy sposób tworzenia aplikacji, witryn i oprogramowania, niezależnie od tego, czy jesteś programistą, czy nie. Platformy te pomogą Ci przesłać niestandardowe modele lub wyszkolić je za pomocą różnych narzędzi. To jeszcze bardziej pomoże Ci zaprezentować swoją kreatywność miliardom ludzi.

Dlatego wybierz najlepszą wybraną platformę uczenia maszynowego bez kodu lub bez kodu, aby błyskawicznie tworzyć modele ML i zestawy danych oraz tworzyć aplikacje i witryny z większą produktywnością, współpracą i zwrotem z inwestycji.