8 płatnych i bezpłatnych skanerów do usuwania wirusów, na które należy uważać

Jeśli komputer nagle działa wolno lub zauważysz utratę danych i podejrzaną aktywność, istnieje prawdopodobieństwo, że został zainfekowany wirusem.

Istnieje kilka sposobów, aby to naprawić, ale jednym z najprostszych jest użycie oryginalnego skanera antywirusowego i narzędzia do usuwania.

Proces usuwania wirusów to ręczna interwencja polegająca na wykrywaniu, leczeniu i usuwaniu wirusów, złośliwego oprogramowania lub innych złośliwych elementów z komputera.

Skanuje i wykrywa wirusa przed wskazaniem poziomu zagrożenia, dzięki czemu możesz ręcznie usunąć wirusa.

Większość z tych narzędzi jest przyjazna dla użytkownika i łatwo dostępna. Większość z tych, które sprawdzimy dzisiaj, to bezpłatne narzędzia do usuwania wirusów, więc nie musisz na nie wydawać żadnych pieniędzy.

Zanim przejdziemy do listy, wyjaśnijmy najpierw podstawy.

Różnica między programem antywirusowym a narzędziem do usuwania wirusów

Ważne jest, aby nie pomylić narzędzia do usuwania wirusów z narzędziem antywirusowym.

Główna różnica między nimi polega na tym, że oprogramowanie antywirusowe automatycznie wykrywa i usuwa wirusy i złośliwe oprogramowanie z urządzenia, podczas gdy narzędzie do usuwania wirusów wymaga ręcznej interwencji.

Narzędzie antywirusowe oferuje również wtyczki, które można zainstalować w przeglądarce, aby przede wszystkim zapobiec przedostawaniu się wirusów do komputera. W przypadku, gdy wirus dostanie się do komputera przez pobranie z Internetu, narzędzie antywirusowe ostrzega o zagrożeniu i usuwa wirusa.

Z drugiej strony narzędzie do usuwania wirusów jest podstawowym narzędziem, którego można użyć do usunięcia wirusa tylko wtedy, gdy go zauważysz.

Podsumowując, narzędzie do usuwania wirusów oferuje podstawową ochronę przed wirusami, podczas gdy narzędzie antywirusowe to zaawansowane oprogramowanie, które na dłuższą metę oferuje znacznie więcej.

Nie oznacza to jednak, że narzędzia do usuwania wirusów nie są skuteczne. Oto niektóre z wielu zalet korzystania z narzędzia do usuwania wirusów:

 • Chroni komputer przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem
 • Większość narzędzi jest łatwa w obsłudze i pozbawiona żargonu użyteczności
 • Zapewnia poprawki prywatności w celu zabezpieczenia danych przechowywanych na komputerze
 • Niektóre z płatnych rozwiązań obejmują również bezpłatną usługę VPN
 • Umożliwia bezpieczne przeglądanie i chroni przed phishingiem

Słyszałeś kiedyś o Vishingu? Sprawdź, jak uniknąć tej rosnącej cyberprzestępczości.

Teraz, gdy dobrze znasz różnice, zajmijmy się listą narzędzi do usuwania wirusów skompilowaną dla potrzeb ochrony przed wirusami/złośliwym oprogramowaniem.

AVG

Uznany za najwyżej oceniany produkt roku 2020, AVG otrzymuje również 4-gwiazdkową ocenę w rankingu CNet Editor’s Rating.

To narzędzie jest bezpłatne i zapewnia ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i wirusami. Blokuje ataki złośliwego oprogramowania, usuwa wirusy komputerowe, zwalcza inne zagrożenia internetowe i chroni komputer przed przyszłymi atakami.

Oprogramowanie działa błyskawicznie i wykonuje skanowanie za pomocą jednego kliknięcia. Dodatkowo chroni komputer przed niebezpiecznymi łączami, nieaktualnym oprogramowaniem, załącznikami i innymi typowymi czynnikami ryzyka.

AVG działa w tle 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu i jest wyposażony w regularne aktualizacje, aby zapewnić najlepszą ochronę przed atakami.

Malwarebytes

Malwarebytes to kolejny darmowy skaner i narzędzie do usuwania wirusów/złośliwego oprogramowania, które działa jak magia. Mimo że darmowa wersja jest idealna, możesz odblokować więcej funkcji dzięki subskrypcji premium.

Narzędzie pomaga rozwiązać szereg problemów, takich jak:

 • Częste awarie urządzeń
 • Nagłe zmiany hasła
 • Kradzież tożsamości
 • Wiele wyskakujących okienek

Możesz użyć tego narzędzia do usuwania wirusów, aby usunąć wirusy i złośliwe oprogramowanie, wykonując 3 proste kroki – zainstaluj skaner antywirusowy, przejrzyj zagrożenia i bezproblemowo je usuń.

Jeśli uważasz, że Twój telefon jest również zainfekowany wirusami, możesz użyć wersji mobilnej, aby je usunąć.

Sophos

Możesz użyć narzędzia do usuwania wirusów Sophos Scan and Clean, gdy podejrzewasz, że na komputerze jest obecny wirus. Musisz pobrać i uruchomić program, zalogować się za pomocą swojego adresu e-mail, zastosować preferowane ustawienia i rozpocząć skanowanie.

Ponadto system dodaje również aktualizacje zabezpieczeń, gdy są one dostarczane przy każdym skanowaniu. Opatentowana przez Sophos, wspomagana chmurą technologia obejścia haków Miniport, pozwala narzędziu ominąć rootkity i bootkity dla dowolnego dysku twardego.

To narzędzie jest bezpłatne, więc powinieneś rozważyć jego sprawdzenie.

F-Secure

F-Secure umożliwia ochronę komputera w czasie rzeczywistym za pomocą narzędzia do usuwania wirusów. Nie wymaga instalacji i jest darmowy. Działa również całkiem dobrze z każdym innym oprogramowaniem zabezpieczającym zainstalowanym na twoim komputerze.

Musisz pobrać oprogramowanie i uruchomić plik EXE, aby skanować i usuwać wszelkiego rodzaju zagrożenia i wirusy, które wykryje.

Kaspersky

Jedna z najbardziej zaufanych marek, które chronią przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem, Kaspersky nigdy nie zawodzi nas swoim narzędziem do usuwania wirusów.

Zna dokładne lokalizacje, aby znaleźć zagrożenia i szybko je wyeliminować. W najlepszym razie usuwa wirusy; jeśli nie, wysyła je do folderu kwarantanny.

Możesz być pewien, że to narzędzie do usuwania wirusów zawsze będzie skuteczne, ponieważ otrzymuje regularne aktualizacje. Chociaż nie jest to kompletny pakiet do zwalczania wirusów i złośliwych działań, nadal świetnie sprawdza się jako samodzielne rozwiązanie.

W tej chwili jest dostępny tylko dla użytkowników systemu Windows, więc jeśli jesteś jednym z nich, możesz cieszyć się wspaniałą usługą Kaspersky za darmo.

HouseCall

HouseCall to bezpłatne narzędzie do skanowania antywirusowego online, które zapewnia informacje o wirusach, złośliwym oprogramowaniu, robakach i innych niebezpiecznych zagrożeniach. Przyjazny dla użytkownika interfejs umożliwia wykonanie niestandardowego skanowania i bezpłatne rozwiązywanie problemów. Po zakończeniu procesu możesz przeglądać i przywracać pliki.

Wisienką na torcie jest niezależna od przeglądarki funkcjonalność, która eliminuje problemy ze zgodnością, zwiększając wygodę użytkownika.

HouseCall umożliwia bezpłatne skanowanie dla urządzeń Windows i Mac oraz sieci domowych.

Avast

Znana na rynku nazwa Avast przynosi nam kolejną z ich wielokrotnie nagradzanej usługi, aby ułatwić nam życie w świecie zagrożeń. Ich narzędzie do usuwania wirusów ma wynik zaufania 4.0, który pokazuje, jak dobre jest

Możesz pobrać bezpłatną wersję, aby usunąć wszelkie wirusy infekujące system lub uzyskać wersję premium, aby uzyskać dostęp do szerszego zakresu funkcji.

Ten skaner antywirusowy i narzędzie do usuwania oferują bezpłatny dostęp do VPN, ochronę przed wyciekiem danych i silną walkę ze złośliwymi zagrożeniami.

Możesz użyć tego rozwiązania na urządzeniach z systemem Windows, Mac, Android i iOS. Nie wspominając o tym, że zaufało mu 400 milionów użytkowników szukających doskonałej usługi z najlepszą ochroną i właśnie to otrzymali. ✔️

McAfee

Ostatnią wzmianką na tej liście jest genialne narzędzie do usuwania wirusów firmy McAfee, które oferuje skuteczne naprawy komputera z pomocą najwyższej klasy ekspertów ds. bezpieczeństwa. Ponieważ jest to usługa premium, ma swoją cenę i można ją uzyskać za 89,95 USD za incydent.

Niektóre z wielu funkcji tego rozwiązania to:

 • Ochrona rodziny
 • Czyszczenie danych osobowych
 • Dostęp do VPN
 • Monitorowanie tożsamości
 • Monitorowanie kredytu
 • Zamrożenie bezpieczeństwa
 • Ochrona hasła
 • Ubezpieczenie od kradzieży tożsamości
 • Ochrona wielu urządzeń
 • Usuwanie trojanów, wirusów i złośliwego oprogramowania

Powyższe funkcje dobrze odzwierciedlają bycie użytkownikiem usługi premium, ponieważ otrzymujesz więcej funkcji, aby rozwiązać każdy problem.

To oprogramowanie jest 30-tym zwycięzcą nagród PC Editor’s Choice, wraz z innymi nagrodami w kolejce, więc możesz całkowicie mu zaufać.

Wniosek

To nigdy nie jest dobra wiadomość, gdy odkryjesz, że Twoje urządzenie jest zainfekowane wirusami lub złośliwym oprogramowaniem. Co gorsza, jeśli zagrożenie może zepsuć system i ważne uszkodzone pliki. W takich przypadkach powyższe narzędzia do usuwania wirusów będą bardzo przydatne w przywróceniu go do normy.

Następnie dowiedz się, jak chronić swoją prywatność w Internecie.

x