8 rynków Solana NFT dla szybkich i niskich opłat za gaz

Giełdy Solana NFT zyskują popularność dzięki rosnącej szybkości, usuwaniu problemów z przeciążeniem sieci i niższym opłatom za gaz. Przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych rynków NFT zbudowanych na blockchainie Solana.

Niewymienny token (NFT) składa się z tokenów reprezentujących własność zasobu cyfrowego lub fizycznego. Termin „niezamienny” oznacza, że ​​aktywa są unikalne i nie można ich kopiować, dzielić ani zastępować. W rezultacie NFT są budowane na blockchainie przy użyciu metadanych i unikalnych kodów identyfikacyjnych.

Zgodnie z najnowszymi raportami oczekuje się, że do 2032 r. wielkość rynku kolekcjonerskiego i NFT osiągnie 1 bilion USD.

Zasób cyfrowy można utworzyć ze wszystkiego, co posiadasz, na przykład przedmiotów kolekcjonerskich, obrazów, filmów, muzyki, a nawet kart do gry, których używałeś jako dziecko. Gdy staniesz się właścicielem NFT, Twoja własność zostanie umieszczona w publicznym rejestrze, który każdy może zweryfikować. Co więcej, zastosowania NFT są dla twórców nieograniczone.

NFT ułatwiają twórcom udowodnienie własności ich aktywów. Weźmy za przykład arcydzieło Da Vinci, „Mona Lisa”. Gdyby NFT został stworzony dla jego oryginalnego obrazu, nikomu nie udałoby się domagać się fałszywego prawa własności. Poza tym twórca może ustalić cenę na podstawie niedostatku swojego zasobu.

Czym są rynki NFT?

Jak omówiliśmy NFT, zrozummy rynki NFT i jak pomagają właścicielom NFT. Rynek NFT to publiczna platforma blockchain do przechowywania, kupowania i sprzedawania NFT.

Aby korzystać z funkcji oferowanych przez NFT Marketplace, musisz połączyć swój portfel kryptograficzny z platformą. Ten połączony portfel umożliwia przechowywanie NFT. Token wymagany do zakupu lub sprzedaży NFT różni się w zależności od rynku.

Rynki NFT są zbudowane tak, aby były proste i przyjazne dla użytkownika, umożliwiając użytkownikom kupowanie lub sprzedawanie ich NFT, podobnie jak inne rynki internetowe. Właściciel NFT może ustawić żądaną cenę, podczas gdy kupujący może albo kupić po tej cenie, albo negocjować z właścicielem. Oprócz tego właściciel może również zarabiać tantiemy za każdym razem, gdy jego NFT zostanie sprzedany.

Oprócz wszystkich funkcji wymienionych powyżej, rynki NFT pozwalają użytkownikom sortować różne NFT według ceny, twórcy i innych głównych kategorii. Możesz również odwiedzić rynek, aby poznać aktualne trendy i popularne kolekcje NFT. Platformy te dostarczają również wszystkich szczegółów dotyczących transakcji NFT.

Zalety rynków NFT opartych na Solana nad giełdami NFT opartymi na Ethereum

Uczestnicy NFT wybierają teraz rynki Solana NFT, aby zastąpić rynek Ethereum NFT, największy rynek NFT oparty na sprzedaży. Popyt na rynek Solana NFT zaowocował sprzedażą o wartości ponad 2,5 miliarda dolarów.

Źródło danych: cryptoslam.io

Zrozummy, dlaczego rynek NFT Solany ma przewagę nad rynkiem NFT Ethereum:

Prędkość

Kto nie lubi szybkich transakcji? Jednym z głównych czynników, który daje Solanie przewagę nad Ethereum, jest jej duża prędkość. Solana może obsłużyć około 65 000 transakcji na sekundę. W przeciwieństwie do tego, Ethereum może wykonać tylko do 15 transakcji na sekundę.

Poza tym Solana obsługuje 400 milisekund blokowania, co czyni ją jednym z najszybszych blockchainów NFT. Z drugiej strony Ethereum może obsługiwać tylko od 12 do 15 sekund czasu blokowania.

Opłata za gaz

Opłata za gaz to opłata, którą użytkownik musi uiścić, aby przeprowadzić transakcję na blockchain. Opłata za gaz odgrywa kluczową rolę w kosztach NFT.

Niska prędkość transakcyjna Ethereum powoduje również znacznie wyższą opłatę za gaz podczas tworzenia NFT. Opłaty za gaz za wybicie NFT na Ethereum zaczynają się od 10 USD, podczas gdy opłata za gaz Solany pozostaje poniżej 0,01 USD.

Jeśli chcesz utworzyć NFT za pomocą rynku Ethereum NFT, będziesz potrzebować od 50 do 150 USD (z wyłączeniem opłat rynkowych). Nie martw się; z pomocą rynku Solana NFT koszt zostaje obniżony do od 0,04 do 0,12 USD.

Cena NFT

NFT notowane na giełdach Ethereum są droższe w porównaniu z NFT notowanymi na giełdzie Solana. Nie jest to niespodzianką, ponieważ opłaty za gaz za transakcje NFT są znacznie wyższe na rynku Ethereum.

Średnia cena NFT na OpenSea, czołowym rynku Ethereum NFT, wynosi 535,6 USD. Ale średnia cena NFT w Magic Eden, czołowym rynku Solana NFT, wynosi 181,48 USD.

Źródło danych: DappRadar

Jeśli chcesz kupić NFT przy niższym budżecie, rynek Solana NFT zapewnia więcej opcji niż rynek Ethereum NFT.

Pamiętając o wszystkich powyższych funkcjach, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych rynków Solana NFT;

SolSea

SolSea to pierwszy i największy rynek NFT zbudowany na Solanie. Jest to również pierwszy rynek NFT, który umożliwia twórcom wybieranie i osadzanie licencji (NFT-PRO) podczas tworzenia NFT.

Główne funkcje dostępne dla użytkowników platformy to:

 • Panel twórcy.
 • Koszyk na zakupy NFT.
 • Wymiana tokenów.
 • Dostęp do żywej mięty.
 • Wsuwany portfel.

SolSea daje twórcy pełną kontrolę nad tantiemami za ich NFT. Od każdej udanej sprzedaży NFT pobierana jest stała opłata rynkowa w wysokości 2%. Poza tym nie ma żadnych dodatkowych opłat rynkowych.

Aby utworzyć NFT na SolSea, musisz utworzyć bezpłatne konto. Jeśli jesteś osobą, która chce kupować lub sprzedawać NFT, musisz utworzyć portfel Solana. Portfele obsługiwane przez SolSea to Ledger, Phantom, Solflare, Sollet, Slope, Coin98 i Torus.

Oprócz zakupów za pomocą kryptowalut, SolSea pozwala również użytkownikom kupować NFT przy użyciu walut fiducjarnych. Aby kupić NFT za pomocą walut fiducjarnych, musisz użyć Moonpay lub FTX Pay.

Solanart

Solanart to kolejny popularny rynek Solana NFT z silną bazą użytkowników. Najlepsze projekty NFT w Solanart to Degenerate Ape Academy, SolPunks, Aurory, Monkey Business i inne.

Solanart udostępnia również katalog statystyk, który zawiera wszystkie dane związane z wymienionymi kolekcjami NFT. Statystyki obejmują kapitalizację rynkową, wolumen obrotu i cenę minimalną. Użytkownik może przeglądać statystyki w SOL lub USD.

Solanart pobiera opłatę rynkową w wysokości 3% od ceny sprzedaży za każdą udaną transakcję NFT. Oprócz opłaty rynkowej pobierana jest również opłata twórcy.

Jeśli chcesz kupić NFT na Solanart:

 • Utwórz portfel Solana.
 • Połącz swój portfel z rynkiem Solanart.
 • Załaduj swój portfel tokenami SOL.
 • Wybierz swój NFT i kup go.
 • Po udanej transakcji NFT zostanie przeniesiony do Twojego połączonego portfela.

  Cyfrowe Oczy

  DigitalEyes jest jednym z największych zweryfikowanych otwartych rynków NFT ekosystemu Solana. Funkcja otwartości platformy pomaga twórcom w łatwym tworzeniu NFT.

  Najlepsze kolekcje NFT na DigitalEyes to Pesky Penguins, Crypto Idolz, Frakt, Solana Monkey Business, Stylish Studs, Solsteads Surreal Estate i Solarians, aby wymienić tylko kilka.

  Możesz także użyć kalendarza miętowego, aby przewidzieć premierę swoich ulubionych kolekcji NFT. Kalendarz przedstawia nazwę kolekcji, datę i godzinę jej wydania. Oprócz tego możesz również dostosować kalendarz menniczy w widoku tygodniowym lub miesięcznym.

  DigitalEyes pobiera opłatę serwisową w wysokości 2,5% za każdą transakcję NFT. Oprócz tego ten rynek Solana NFT zapewnia również zniżki na opłaty serwisowe.

  Aby kupić lub sprzedać NFT, musisz połączyć portfele Solana obsługiwane przez Digital Eyes, takie jak MathWallet, Phantom, BitKeep, Sollet i Solflare.

  Metapleks

  Metaplex znacznie różni się od wspomnianych wyżej rynków NFT. Ta platforma to zbiór inteligentnych kontraktów i narzędzi zaprojektowanych w celu uproszczenia procesu tworzenia i uruchamiania NFT.

  Łatwość tworzenia NFT zaowocowała wybiciem 15 milionów NFT na platformie Metaplex. Poza tym protokół Metaplex dostarczył narzędzi i standardów dla ponad 100 tys. projektów i społeczności.

  Użytkownicy Metaplex mogą również zbudować podstawową witrynę sklepową, aby zaprezentować odwiedzającym swoje NFT. Co więcej, funkcje bezpieczeństwa udostępniane użytkownikom zapobiegają ingerencji botów.

  Twórcy mogą również wybijać generatywne elementy lub przedmioty kolekcjonerskie i ustalać swoje opłaty licencyjne.

  Magiczny Eden

  Teraz spójrzmy na Magic Eden, skoncentrowany na społeczności rynek Solana NFT. Magic Eden jest kolejnym ważnym graczem wśród rynków NFT zbudowanych na Solanie.

  Magic Eden zapewnia członkom społeczności Magic Tickets. Te magiczne bilety można wykorzystać do uzyskania dostępu do ich programów MagicDAO, DAO opartych na Discord i programów nagród. Popularne kolekcje NFT w Magic Eden to Okay Bears, Froots, DeGods, Primates, Rakkudos i tak dalej.

  Magic Eden ma unikalnych odwiedzających miesięcznie ponad 2,2 miliona, z ponad 100 000 połączeń portfela dziennie. Poza tym wtórny wolumen obrotu na platformie zbliża się do 2 miliardów dolarów. Aplikację Magic Eden można również pobrać z Google Play lub App Store.

  Na rynku pobierana jest opłata w wysokości 2% za wszystkie transakcje NFT. Jeśli twórca ustala opłaty licencyjne, należy je również uiścić. Nie ma jednak żadnych opłat za złożenie lub anulowanie oferty.

  Magic Eden obsługuje zarówno portfele Solana, jak i Ethereum na ich rynku NFT. Najbardziej polecanym portfelem przy platformie jest Phantom. Mimo to możesz również połączyć portfele Ethereum, takie jak MetaMask, WalletConnect i Coinbase.

  Artz

  Szukasz ciekawych dzieł sztuki NFT? Następnie musisz sprawdzić rynek Artz Solana NFT. Ta platforma jest wypełniona wysoce kreatywnymi NFT.

  Artz ma na celu przeniesienie rynku do najlepszego rynku NFT opartego na Metaverse. Specyfiką rynku Artz jest to, że twórcy mają dostęp do narzędzi do wybijania ich NFT i wystawiania ich na sprzedaż. Co więcej, wygoda zapewniana przez platformę przyciągnęła setki kreatywnych twórców.

  Artz wybrał blockchain Solana do zbudowania rynku NFT dla tanich opłat transakcyjnych, szybkich transakcji i niskiego zużycia energii. Najpopularniejsze NFT wymienione na rynku to ChickenTribe, Haunted London, Candy Dragon, ForeverShape itp. Możesz także kupić NFT o wartości od 0,2 SOL do 32 SOL.

  Platforma Artz nie pobiera żadnych opłat członkowskich. Platforma pobiera stałą prowizję w wysokości 2% od wszystkich udanych sprzedaży NFT. Użytkownik musi jedynie zapłacić za opłaty blockchain, podczas gdy nie ma opłat za wystawianie i wydobycie.

  SUPADROP

  SUPADROP to kolejny oparty na społeczności marketplace Solana NFT. Celem tego rynku jest wzmocnienie pozycji twórców cyfrowych.

  SUPADROP zapewnia użytkownikom piękne wrażenia wizualne. Program członkostwa alfa SUPADROP nagradza twórców NFT i kolekcjonerów. Ten rynek obsługuje różne zasoby wideo, audio, AR/3D, obrazów i HTML.

  Twórca otrzymuje 97,5% ceny sprzedaży NFT. Pobierana jest opłata serwisowa w wysokości 2,5%. Standardowa stawka za miętę i NFT wynosi 0,01 SOL. Jeśli twórca chce wystawić swoje NFT na aukcji, zostanie naliczona dodatkowa opłata w wysokości 0,03 SOL.

  Chcesz zacząć korzystać z SUPADROP? Następnie utwórz profil na platformie i połącz portfele, takie jak Sollet, Solfare lub Phantom. Na koniec załaduj swój portfel tokenami SOL i poznaj rynek NFT.

  LIQNFT

  Szybki rozwój rynku NFT doprowadził do powstania wielu prowadzonych przez społeczność rynków NFT. LIQNFT jest jednym z takich znaczących rynków NFT zbudowanych na Solanie.

  LIQNFT ma na celu zapewnienie wsparcia dla projektów web3, aby stały się naprawdę niezależne. Ten rynek używa Candy Shop, zdecentralizowanego rozwiązania dla aukcji NFT. Poza tym użytkownicy mogą modyfikować i dostosowywać swoje projekty NFT.

  Najważniejsze funkcje kolekcji NFT wymienione na LIQNFT to Solice Land, Serum Surfers, SolanaLand, Moon Cubes i inne. Portfele kryptograficzne obsługiwane przez LIQNFT to Phantom, Solfare, Torus, Ledger, Solong, MathWallet i Sollet.

  LIQNFT pobiera opłatę transakcyjną w wysokości 1% od sprzedaży NFT. Poza tym nie ma żadnych opłat instalacyjnych ani innych dodatkowych opłat.

  Wniosek

  Oczekuje się, że popularność i wielkość rynku NFT będą rosnąć na masową skalę. Zarówno dla twórców, jak i sprzedawców NFT, szybkość transakcji i opłaty za gaz odgrywają kluczową rolę w wyborze rynku NFT. Platformy handlowe Solana NFT oferują te funkcje swoim użytkownikom.

  Szybkie przyjęcie NFT opartych na Solanie pomaga Solanie przyciągnąć więcej użytkowników do swojego rynku NFT.

  Jako świadomy użytkownik, przed zakupem NFT prosimy o przeprowadzenie pewnych badań. Weź również pod uwagę wyzwania i zagrożenia związane z NFT.

  Chcesz wybić swój pierwszy NFT? Oto kilka prostych kroków do naśladowania.