8 sposobów na naprawienie niedziałających wiadomości DM na Instagramie

Bez względu na to, czy się do tego przyznajemy, czy nie, wielu z nas korzysta z Instagrama przez większą część dnia. Od przewijania najnowszych Instagram Reels w kółko po wysyłanie wiadomości do naszych przyjaciół, jest to aplikacja, do której jesteśmy przyklejeni. Jednak, podobnie jak wszystkie aplikacje, Instagram może napotkać kilka problemów, błędów i błędów. Częstym błędem wśród użytkowników jest to, że funkcja Instagram DM nie działa dla nich. Powoduje to, że wiadomości DM na Instagramie są bezużyteczne, ponieważ nie możesz wysyłać, odbierać ani przeglądać wiadomości. Jeśli jesteś osobą, której wiadomości na Instagramie nie działają, istnieje kilka sposobów rozwiązania tego problemu. Przygotowałem listę poprawek, które możesz wdrożyć, aby upewnić się, że Twoje wiadomości na Instagramie znów zaczną działać. Więc bez zbędnych ceregieli, zanurzmy się!

Napraw niedziałające wiadomości na Instagramie (2023)

Co powoduje, że wiadomości DM na Instagramie nie działają?

Jeśli Twoje wiadomości na Instagramie nie działają, może to mieć wiele przyczyn. Ale dokładny powód może być dowolny i różnić się w zależności od wersji aplikacji na Instagramie, dostawcy usług internetowych, statusu serwera Insta i innych. Najczęstsze powody, dla których wiadomość DM na Instagramie nie działa, to:

  • Awaria serwera: Czasami najczęstszym powodem, dla którego czaty na Instagramie nie działają, są pomyłki lub awarie serwerów. Może to nie tylko powodować problemy z wiadomościami, ale nawet z postami, rolkami i ogólnym użytkowaniem.
  • Problemy z Internetem: Jeśli masz dostawcę usług internetowych, który miał problemy z połączeniem, być może cierpisz na słabe połączenie z Internetem lub nierówny zasięg. Wpłynie to nie tylko na korzystanie z Instagrama, ale także na ogólne korzystanie z Internetu, co nie jest pożądane. Ponadto usługa VPN, taka jak Express VPN, może również zakłócać połączenie internetowe i powodować problemy z użytkowaniem na Instagramie.
  • Stara wersja Instagrama: Podobnie jak wszystkie inne aplikacje, Instagram otrzymuje okresowo wiele aktualizacji, aby zapewnić stabilność i wydajność. Jeśli przegapiłeś zbyt wiele aktualizacji, może to być problem, który został naprawiony, ale go przegapiłeś.

To tylko niektóre z możliwych powodów, dla których nie otrzymujesz wiadomości na czacie na Instagramie, a lista nie jest wyczerpująca. W zależności od problemu może to być coś lub coś innego. Niemniej jednak czytaj dalej, gdy mówimy o poprawkach dla Instagram DM, które nie działają na twoim urządzeniu z Androidem lub iOS.

Najlepsze sposoby na naprawienie niedziałających wiadomości DM na Instagramie

1. Sprawdź swoje połączenie internetowe

Może się to wydawać głupim błędem, ale jest dość powszechny. Aby Twoje wiadomości na czacie na Instagramie działały, aplikacja musi być połączona z Internetem. Jeśli okaże się, że Twoje wiadomości są wysyłane, ale nie odbierane lub odwrotnie, może to być spowodowane nierówną łącznością. Sposobem na szybkie sprawdzenie, czy Twoja aplikacja jest połączona z internetem, jest skorzystanie z innych części Instagrama.

Jeśli nie masz aktywnego połączenia z Internetem, Instagram wyświetli komunikat Brak połączenia z Internetem. Oto wskazówka, jak włączyć Wi-Fi lub komórkową transmisję danych, aby aplikacja i jej funkcje działały zgodnie z przeznaczeniem. Teraz problem z niedziałającymi DM na Instagramie powinien zostać naprawiony.

2. Sprawdź awarię Instagrama

Mówiąc o połączeniu, zawsze istnieje szansa, że ​​same serwery Instagrama mogą nie działać. Może to być spowodowane awarią, obciążeniem serwera lub całkowitą awarią. Na szczęście łatwo sprawdzić, czy Instagram nie działa dla Ciebie i wszystkich. Po prostu odwiedź Detektor upadku na Instagramie i zauważ, czy użytkownicy napotykają problemy, czy nie. Zauważysz skok na wykresie awarii na stronie Detektor Downa, jeśli użytkownicy opublikowali raporty o awariach.

Jeśli pojawią się problemy z serwerami Instagrama, nie pozostaje Ci nic innego, jak tylko czekać i uzbroić się w cierpliwość. Na szczęście giganci mediów społecznościowych, tacy jak Meta, matka Instagrama, szybko rozwiązują problemy z serwerem, aby uniknąć przestojów. Po utworzeniu kopii zapasowej serwerów spróbuj użyć funkcji Instagram DM, która powinna działać dobrze.

3. Zaktualizuj swój Instagram

Wcześniej wspomnieliśmy, że istnieje prawdopodobieństwo, że używasz starej wersji Instagrama, co powoduje awarie i przestają działać wiadomości DM. Może tak być w przypadku tych, którzy wyłączyli automatyczne aktualizacje i odmawiają samodzielnej aktualizacji aplikacji. To samo dzieje się, jeśli używasz wersji beta aplikacji.

Podczas gdy po pewnej starej wersji Instagram może przestać działać, nawet jedna iteracja starsza może stanowić poważne zagrożenie dla twojego telefonu. Oprócz błędów, które mogą się pojawić, mogą istnieć poprawki bezpieczeństwa, których nie masz. Z tych i innych powodów zalecam jak najszybszą aktualizację Instagrama do najnowszej wersji. Możesz to zrobić, odwiedzając odpowiednio Sklep Google Play lub iOS App Store i aktualizując aplikację. Alternatywnie możesz pobrać najnowszą wersję Instagrama dla Android oraz iOS z podanych tu linków.

4. Wyloguj się i zaloguj ponownie

Jest to metoda, która zadziałała w przypadku niektórych użytkowników, gdy ich wiadomości na Instagramie nie działały. Następnie musisz się wylogować i zalogować ponownie na Instagramie. Jednak całkowicie zamknij aplikację (usuń ją z zasobnika wielozadaniowości) i uruchom ponownie przed ponownym zalogowaniem. Szybko pokażemy Ci, jak możesz wylogować się z iOS, ale kroki pozostają takie same dla Androida. Oto jak wylogować się z Instagrama:

1. Przy otwartej aplikacji Instagram stuknij ikonę „Profil” w prawym dolnym rogu.

2. Stuknij menu hamburgera w prawym górnym rogu, a następnie stuknij w Ustawienia.

3. Przewiń do końca ekran Ustawienia i stuknij Wyloguj (nazwa użytkownika). I to wszystko. Po prostu zamknij aplikację raz, a następnie zaloguj się ponownie. Po zakończeniu Twoje wiadomości na Instagramie powinny zacząć działać jak zwykle.

5. Wyczyść pamięć podręczną Instagrama

Podobnie jak inne aplikacje, Instagram przechowuje niewielką ilość danych o korzystaniu z aplikacji w postaci pamięci podręcznej na Twoim urządzeniu. Są gromadzone w pamięci telefonu i obejmują dane, takie jak ustawienia aplikacji i pamięć podręczna multimediów. Jednak, podobnie jak wszystkie rodzaje pamięci podręcznej aplikacji, pamięć podręczna Instagram może zostać uszkodzona z powodu błędu. Może to spowodować, że wiadomości DM na Instagramie nie będą działać poprawnie.

Bez względu na to, czy korzystasz z Instagrama od jakiegoś czasu, czy właśnie pobrałeś aplikację, będzie ona przechowywać pamięć podręczną na urządzeniu. Teraz możesz łatwo wyczyścić pamięć podręczną Instagrama na telefonie z systemem Android lub iOS. Wykonaj poniższe czynności w zależności od platformy:

Wyczyść pamięć podręczną Instagrama na Androidzie

1. Otwórz aplikację Ustawienia i przewiń w dół do sekcji „Aplikacje”.

2. Stuknij w „Zarządzanie aplikacjami” i wyszukaj Instagram tutaj.

Uwaga: Czynności, które należy wykonać, aby przejść do listy aplikacji w ustawieniach, mogą się nieco różnić w zależności od używanej skórki Androida. W tym samouczku używamy OxygenOS 13 na OnePlus 10R.

3. Na stronie Informacje o aplikacji dotknij Wykorzystanie pamięci.

4. Następnie dotknij „Wyczyść dane” i „Wyczyść pamięć podręczną”, aby usunąć wszelkie dane związane z Instagramem przechowywane na Twoim urządzeniu. Może być konieczne potwierdzenie działania w wyskakujących okienkach, które pojawiają się na ekranie.

I gotowe! W zależności od wersji i skórki Androida wymagane kroki mogą się nieco różnić, ale w większości pozostaną takie same. Wyczyść więc pamięć podręczną na Instagramie, a wiadomości prywatne powinny zacząć działać już teraz.

Wyczyść pamięć podręczną Instagrama na iOS:

Niestety nie ma możliwości wyczyszczenia pamięci podręcznej aplikacji Instagram na iOS. Będziesz musiał usunąć samą aplikację, aby wszystkie jej dane zostały usunięte z urządzenia. W tym celu wykonaj poniższe czynności:

1. Najpierw otwórz aplikację Ustawienia i przewiń w dół, aby uzyskać dostęp do sekcji „Ogólne”. Następnie dotknij „Pamięć iPhone’a”.

2. Teraz przewiń w dół i znajdź Instagram lub wyszukaj aplikację za pomocą lupy w prawym górnym rogu.

4. Stuknij w Instagram, aby otworzyć stronę z informacjami o aplikacji. Następnie dotknij „Usuń aplikację” i dotknij wyświetlonego komunikatu potwierdzającego.

Instagram został usunięty z Twojego iPhone’a. Możesz teraz zainstalować aplikację i zalogować się ponownie. Problem z DM na Instagramie powinien zostać rozwiązany i możesz zacząć wysyłać wiadomości do znajomych i obserwujących.

6. Odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację

Jeśli czyszczenie pamięci podręcznej Instagrama nie zadziałało, najlepszym rozwiązaniem jest nowa instalacja. Spowoduje to nie tylko usunięcie pozostałości pamięci podręcznej, ale także usunięcie aplikacji i wszelkich możliwych uszkodzonych danych. Usunięcie aplikacji jest proste i możesz łatwo zainstalować ją ponownie ze sklepu Google Play na Androida lub iOS App Store.

Pokazaliśmy Ci kroki, aby usunąć aplikację z iOS w powyższej metodzie, ale jest to dość długie. Więc pozwól, że przeprowadzę cię przez krótkie kroki tutaj. Na Androidzie i iOS przytrzymaj ikonę Instagram i wybierz „Odinstaluj” z wyświetlonego wyskakującego okienka. Po zakończeniu możesz ponownie zainstalować aplikację i gotowe. Powinno to pomóc użytkownikom, których Instagram DM nie działa.

7. Korzystaj z Instagrama w sieci

Chociaż korzystanie z Instagrama na komputerze nie zapewni Ci takich samych wrażeń, powiedziałbym, że jest lepsze niż wiadomości na Instagramie, które w ogóle nie działają. Są chwile, kiedy nawet bez awarii lub błędu oficjalny klient Instagram może powodować problemy. W takim przypadku lepiej jest korzystać z Instagram Web na komputerze, dopóki problem nie zostanie rozwiązany. Możesz nawet użyć aplikacji internetowej Instagram do przesyłania zdjęć i oglądania relacji.

Na szczęście nie potrzebujesz osobnego pobierania ani instalacji, aby korzystać z Instagrama na komputerze. Wystarczy wejść na stronę Instagrama i zalogować się za pomocą swoich danych uwierzytelniających. Następnie możesz użyć klienta internetowego do łatwego wysyłania i odbierania wiadomości na Instagramie.

8. Skontaktuj się z obsługą Instagrama

Zwykle wszystko, co trzeba zrobić, to wykonać powyższe kroki i sprawić, by ich wiadomości na Instagramie działały. Jeśli jednak powyższe poprawki nie zadziałały, jest to właściwy sposób. Chociaż jest to ostatnia możliwa opcja, skontaktowanie się z pomocą techniczną Instagrama powinno zapewnić rozwiązanie, którego potrzebujesz, aby Twoje wiadomości na czacie znów działały. Jeśli chcesz iść w tym kierunku, Instagram ułatwił kontakt z zespołem pomocy technicznej.

Na ekranie DM potrząśnij telefonem, a zobaczysz ekran raportowania błędów. Tutaj dotknij przycisku „Zgłoś problem” i postępuj zgodnie z procesem, aby opisać swój problem. Nie martw się o załączniki multimedialne, ponieważ Instagram automatycznie załączy zrzuty ekranu przedstawiające problem. Jeśli jednak chcesz rozwiązać problem przed zgłoszeniem, przejdź do pomocy technicznej Instagram (odwiedzić) i przeglądać ich zasoby.

Najlepsze poprawki, jeśli nie otrzymujesz wiadomości na Instagramie

Mamy nadzieję, że powyższe metody pomogą przywrócić działanie wiadomości na Instagramie. Jedno rozwiązanie może nie działać dla wszystkich, więc przejrzyj listę, a być może zobaczysz wyniki. Które rozwiązanie pomogło Ci rozwiązać problem z wiadomościami na Instagramie? Daj nam znać w komentarzach poniżej. A skoro już tu jesteś, nie zapomnij sprawdzić, jak uniknąć cieniowania na Instagramie i jak korzystać z chronologicznego kanału na Instagramie.

x