8 sposobów na spersonalizowanie swojego konta Discord

Discord to najpopularniejsza usługa czatu do gier w Internecie. Oto kilka sposobów na dostosowanie konta, aby było jeszcze lepsze.

Nazwa użytkownika i pseudonim serwera

Kiedy po raz pierwszy rejestrujesz się na Discordzie, zostaniesz poproszony o utworzenie nazwy użytkownika. Możesz jednak zmienić swoją nazwę użytkownika w dowolnym momencie po rejestracji.

Aby zmienić swoją nazwę użytkownika, kliknij ikonę koła zębatego obok swojej nazwy i zdjęcia profilowego, aby uzyskać dostęp do menu Ustawienia.

W sekcji Ustawienia użytkownika> Moje konto kliknij „Edytuj”, a zostaniesz poproszony o wprowadzenie nowej nazwy użytkownika.

Nazwa użytkownika Discord

Możesz także edytować swój pseudonim na każdym serwerze, którego jesteś częścią. Przejdź do jednego z serwerów, do którego należysz, i kliknij strzałkę w dół obok nazwy serwera w lewym górnym rogu. Wybierz „Zmień pseudonim”, aby ustawić niestandardową nazwę wyświetlaną.

Pseudonim Discord

Ten pseudonim będzie oznaczał, jak inni członkowie będą Cię widzieć na tym konkretnym serwerze.

Discord Avatars

Aby ustawić swojego awatara na Discordzie, wróć do „Mojego konta” i kliknij kółko ze swoim aktualnym zdjęciem profilowym.

Awatar Discord

Zostaniesz poproszony o wybranie pliku na swoim urządzeniu ;. Następnie przytniesz go za pomocą podglądu, aby zobaczyć, jak wygląda wewnątrz koła. Subskrybenci Discord Nitro mogą ustawić swoje awatary jako animowane GIF-y zamiast statycznych obrazów.

Discord Integrations

Możesz połączyć różne konta, które masz w witrynach i usługach, ze swoim kontem Discord. Każda aplikacja zapewnia unikalne integracje na Twoim koncie. Na przykład połączenie konta Steam, Xbox lub Battle.net pozwoli ci wyświetlić grę, w którą aktualnie grasz, za każdym razem, gdy ktoś spojrzy na twoją kartę profilu.

Możesz także połączyć swoje konta w serwisach streamingowych, takich jak Twitch i YouTube, aby ludzie wiedzieli, kiedy transmitujesz na żywo na Twitchu lub na swoim koncie Spotify, aby pokazać, w co aktualnie grasz.

Discord Connections

Aby skonfigurować integracje, przejdź do opcji Ustawienia użytkownika> Połączenia i kliknij ikonę aplikacji, z którą chcesz się połączyć. Następnie możesz indywidualnie dostosować każdą integrację.

Niestandardowy tag z numerem

Każda nazwa użytkownika Discord ma na końcu czterocyfrową liczbę, która pozwala wielu osobom na posiadanie tej samej nazwy użytkownika. Jeśli masz darmowe konto, nie ma możliwości dostosowania tego.

Jeśli jednak korzystasz z Discord Nitro, po prostu przejdź do zakładki „Moje konto” i kliknij „Edytuj”. Będziesz mógł ustawić tutaj niestandardową przywieszkę z numerem, o ile nie jest jeszcze zajęta.

Interfejs Discord

Jest kilka rzeczy, które możesz dostosować za pomocą interfejsu użytkownika Discord. Aby je zobaczyć, wybierz Ustawienia aplikacji> Wygląd.

Wygląd niezgody

W tym miejscu możesz wybrać jeden z dwóch motywów: jasny i ciemny. Możesz także zmienić sposób wyświetlania wiadomości. Cosy sprawia, że ​​wiadomości są bardziej rozłożone, a kompaktowe umieszcza cały tekst blisko siebie i ukrywa awatary.

Masz również kilka opcji ułatwień dostępu, takich jak zmiana skalowania rozmiaru czcionki i rozmiaru odstępów między wiadomościami.

Wszelkie dostosowania wprowadzone w interfejsie zostaną zastosowane we wszystkich aplikacjach, w których jesteś zalogowany, niezależnie od tego, czy jest to aplikacja mobilna, komputerowa czy internetowa.

Ustawienia tekstu i obrazu

Możesz także dostosować sposób wyświetlania tekstu i obrazów na czacie, przechodząc do opcji Ustawienia aplikacji> Tekst i obrazy.

Discord Text and Images

Oto kilka zmian, jakie możesz wprowadzić w sposobie wyświetlania określonych typów treści:

Wyświetlaj obrazy, filmy i lizaki: umożliwia ustawienie, czy obrazy i filmy mają być wyświetlane w źródle wiadomości.
Podgląd linków: Pozwala to określić, czy linki w wiadomościach będą miały odpowiedni podgląd linków.
Emoji: Umożliwia to widoczność reakcji emoji na wiadomości oraz to, czy można zobaczyć animowane emotikony.

Ogólne ustawienia powiadomień

Domyślnie będziesz otrzymywać powiadomienia na wszystkich serwerach, do których należysz podczas korzystania z telefonu komórkowego. Z drugiej strony powiadomienia na pulpicie są wyłączone.

Powiadomienia Discord

W obszarze Ustawienia aplikacji> Powiadomienia możesz włączyć powiadomienia na pulpicie i wyłączyć powiadomienia mobilne, gdy jesteś na komputerze. Masz również możliwość wyłączenia dowolnych efektów dźwiękowych Discord, takich jak te dla nowych wiadomości, nowych członków na czacie głosowym i nie tylko.

Ustawienia powiadomień serwera

Discord Notification Server

Każdy serwer ma własne ustawienia powiadomień. Przejdź do żądanego serwera i kliknij strzałkę obok nazwy serwera. Stąd przejdź do Ustawień powiadomień.

Istnieją trzy opcje ustawień powiadomień:

Wszystkie wiadomości: Otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy na serwerze zostanie wysłana nowa wiadomość. Jest to idealne rozwiązanie dla małych prywatnych serwerów z niewielką liczbą członków. Ta opcja nie jest dostępna dla dużych serwerów publicznych z tysiącami członków.
Tylko @ wzmianki: otrzymasz powiadomienie za każdym razem, gdy zostanie wysłana wiadomość, która bezpośrednio wymienia Twoją nazwę użytkownika.
Uwaga: nie będziesz otrzymywać żadnych powiadomień z tego serwera.

Możesz tymczasowo wyciszyć dowolny serwer, klikając przycisk „Wycisz”.

Dodatkowo możesz ustawić powiadomienia dla każdego kanału na serwerze. Wystarczy kliknąć serwer prawym przyciskiem myszy i kliknąć „Ustawienia powiadomień”. Jeśli istnieje określony kanał, który chcesz śledzić, po prostu wybierz „Wszystkie wiadomości”.

x