8 sposobów naprawy aktualizacji jest wymagane do aktywacji iPhone’a

Udostępnij teraz w social media:

Aktualizacja to nieodłączna część smartfona. Aktualizacja nie tylko uaktualnia system operacyjny telefonu, ale także poprawia system zabezpieczeń oraz wprowadza nowe funkcje, które ułatwiają korzystanie ze smartfona. Użytkownicy iPhone’a otrzymują regularne aktualizacje iOS, jednak te aktualizacje czasami zawierają błąd, który wstrzymuje korzystanie z iPhone’a. Jeśli jesteś osobą zajmującą się tym samym problemem, to trafiłeś we właściwe miejsce, aby uzyskać odpowiedzi. Omówiliśmy Cię w naszym pomocnym przewodniku, który wyjaśni Ci poprawki dotyczące aktualizacji wymaganej do aktywacji problemu z iPhonem. Zacznijmy więc od tego, co powoduje, że nie można aktywować iPhone’a, wymagana jest aktualizacja i sposoby jej naprawienia.

Sposoby naprawy aktualizacji jest wymagane do aktywacji iPhone’a

Nie tylko jeden, ale wiele powodów powoduje, że nie można aktywować problemu z iPhonem po aktualizacji. Omówmy je krótko w punktach wymienionych poniżej:

  • Nieprawidłowo włożona karta SIM lub karta SIM nieobsługiwana przez iPhone
  • Niestabilność sieci lub gdy iPhone nie może połączyć się z siecią
  • Niemożność aktywacji z powodu przeciążenia lub zajętej sieci
  • Blokada aktywacji nie jest wyłączona
  • Problem z połączeniem internetowym z urządzeniem
  • Nieudana weryfikacja iPhone’a przez iTunes
  • Urządzenie jest zablokowane przez starego użytkownika

Dla użytkowników szukających sposobów na rozwiązanie problemu Nie można aktywować iPhone’a 100, mamy dla Ciebie idealne rozwiązania, które są proste i skuteczne, więc zacznijmy od nich:

Uwaga: Ponieważ smartfony nie mają tej samej opcji ustawień i różnią się one w zależności od producenta, dlatego przed zmianą jakichkolwiek ustawień upewnij się, że są prawidłowe. Poniższe kroki zostały wykonane na iPhonie 13.

  Oddzielne zarządzanie głośnością dla dowolnego kanału multimedialnego [Jailbreak]

Metoda 1: Odwiedź stronę stanu Apple

Pierwszą rzeczą, którą możesz zrobić, aby rozwiązać problem z aktywacją iPhone’a, gdy wymagana jest aktualizacja, jest sprawdzenie oficjalnej strony stanu Apple, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu są serwery Apple. Jeśli serwery nie działają, mogą być przyczyną niemożności aktywacji iPhone’a. W takim przypadku poczekaj, aż serwer stanie się mniej zajęty.

Metoda 2: Włóż ponownie kartę SIM

Jeśli powyższa metoda sprawdzania serwerów nie zadziałała, innym prostym sposobem rozwiązania problemu jest ponowne włożenie karty SIM do iPhone’a. Twoja karta SIM może nie być prawidłowo umieszczona w gnieździe, więc zacznij od umieszczenia jej poprawnie, wykonując następujące czynności:

1. Znajdź tackę SIM w telefonie iPhone i włóż szpilkę w otwór, aby otworzyć tackę.

2. Wyjmij kartę SIM z tacki.

3. Teraz włóż ponownie prawidłowo kartę SIM i wsuń tackę do telefonu.

4. Następnie włącz iPhone’a, aby sprawdzić, czy błąd Nie można aktywować iPhone’a 100 został rozwiązany.

Metoda 3: Uruchom ponownie iPhone’a

Następną metodą, jeśli nadal nie możesz aktywować iPhone’a 100, jest ponowne uruchomienie iPhone’a. Można to zrobić na różne sposoby, w zależności od trybu iPhone’a. Ten krok jest zwykle używany w przypadkach, gdy w iPhonie występuje drobna usterka, błędy lub konflikty. Wypróbuj więc poniższe kroki, aby ponownie uruchomić iPhone’a:

1. Przytrzymaj przyciski zasilania i zwiększania / zmniejszania głośności na iPhonie.

2. Następnie przesuń, aby wyłączyć iPhone’a.

3. Po wyłączeniu iPhone’a włącz go ponownie, naciskając przycisk zasilania iPhone’a.

Jeśli masz inny tryb iPhone’a, możesz sprawdzić, jak wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a z oficjalnej strony Apple.

Metoda 4: Rozwiązywanie problemów z połączeniem sieciowym

Innym sposobem, aby upewnić się, że nie napotkasz problemu z niemożnością aktywacji iPhone’a, jest sprawdzenie połączenia sieciowego. Jeśli Twoja sieć blokuje działanie iPhone’a na kilku portach, możesz zmierzyć się z tym problemem.

1. Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie.

2. Stuknij w Wi-Fi.

3. Następnie dotknij nowego połączenia w SIECI.

4. Łączenie się z nowym i niezawodnym połączeniem pomaga w przywróceniu aktywności iPhone’a i pomaga rozwiązać problem z niemożnością aktywacji iPhone’a, wymagana jest aktualizacja.

  Jak zmienić domyślne konto Google na Androida

Metoda 5: Sprawdź, czy iPhone jest zablokowany lub nie

Jeśli wypróbowanie powyższych metod w żaden sposób nie pomogło i nadal masz problem z aktywacją iPhone’a, wymagana jest aktualizacja, Twój iPhone może być zablokowany. Sprawdzenie tego jest niezbędne, ponieważ jeśli niedawno kupiłeś iPhone’a od kogoś, prawdopodobieństwo, że blokada aktywacyjna jest włączona, jest dość wysokie. Aby upewnić się, że tak nie jest, zapoznaj się z naszym przewodnikiem Skąd mam wiedzieć, czy mój telefon jest odblokowany.

Metoda 6: Aktywuj iPhone’a przez iTunes

Jeśli nadal starasz się aktywować iPhone’a za pomocą metod podanych powyżej, nadszedł czas, aby spróbować ponownie aktywować iPhone’a przez iTunes i rozwiązać problem z aktualizacją, aby aktywować iPhone’a. Nawet jeśli nie masz karty SIM, możesz aktywować iPhone’a za pomocą iTunes.

Uwaga: upewnij się, że na komputerze masz zaktualizowaną wersję iTunes.

1. Podłącz iPhone’a do komputera.

2. Uruchom iTunes i zlokalizuj swój iPhone.

3. Gdy iTunes wykryje iPhone’a, zacznie się aktywować.

4. Jeśli nie, kliknij opcję Aktywuj iPhone’a po lewej stronie interfejsu iTunes.

5. Zaloguj się za pomocą swojego Apple ID i hasła, aby zakończyć proces aktywacji.

Metoda 7: Użyj trybu odzyskiwania

Korzystanie z trybu odzyskiwania na iPhonie to kolejny sposób, który może pomóc w aktualizacji wymaganej do aktywacji błędu iPhone’a. Tryb odzyskiwania wykluczy jakąkolwiek możliwość, która może spowodować problem na Twoim iPhonie.

Uwaga: wykonaj kopię zapasową danych iPhone’a przed wykonaniem poniższych kroków i skorzystaj z najnowszej wersji iTunes.

1. Podłącz iPhone’a do komputera/laptopa.

2. Otwórz aplikację iTunes w swoim systemie.

3. Gdy iTunes wykryje iPhone’a, uruchom ponownie urządzenie.

4. Przejdź do trybu odzyskiwania, teraz wybierz opcję Aktualizuj i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przełączyć iPhone’a w tryb odzyskiwania z oficjalnej strony Apple.

Metoda 8: Skontaktuj się ze Wsparciem Apple

Jeśli tryb odzyskiwania nie pomógł ci w rozwiązaniu problemu, aby aktywować problem z iPhonem, musisz skontaktować się z urzędnikami w celu uzyskania pomocy. W takim przypadku zespół wsparcia Apple bardzo pomaga w łatwym zrozumieniu problemu i profesjonalnym rozwiązaniu go.

  Jak zatrzymać przypadkowe zrzuty ekranu na iPhonie

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Jak mogę zaktualizować iPhone’a, aby go aktywować?

Odp. Możesz zaktualizować iPhone’a, aby go aktywować, podłączając go do iTunes. Gdy Twoje urządzenie zostanie wykryte przez iTunes, poprosi go o zainstalowanie aktualizacji.

Q2. Jak długo zwykle trwa aktywacja iPhone’a?

Odp. Aktywacja iPhone’a zajmuje zwykle około 2-3 minut. Jeśli potrwa to dłużej, może być konieczne skontaktowanie się z Apple Care.

Q3. Dlaczego aktywacja mojego iPhone’a trwa tak długo?

Odp. Jeśli aktywacja Twojego iPhone’a zajmuje dużo czasu, może to być spowodowane wadliwą kartą SIM. W takim przypadku sugerujemy zmianę karty SIM lub otrzymanie nowej od operatora.

Q4. Dlaczego wciąż widzę aktualizację wymaganą do aktywacji błędu iPhone’a?

Odp. Błąd dotyczący aktualizacji wymaganej do aktywacji iPhone’a ma wiele przyczyn, w tym słabe połączenie internetowe, usterkę z nie wykrywaniem iPhone’a przez iTunes, niewłaściwie umieszczoną kartę SIM, niedostępny serwer z powodu ruchu oraz zablokowanie iPhone’a przez poprzedniego użytkownika.

P5. Czy mogę wymusić aktywację iPhone’a?

Odp. Tak, z pewnością możesz wymusić aktywację iPhone’a, wyłączając go ręcznie, co jest dobrze opisane w metodzie 3 powyżej.

***

Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomógł ci w każdy możliwy sposób, aby naprawić aktualizację jest wymagana do aktywacji problemu z iPhonem. Jeśli tak, daj nam znać, która z metod była najbardziej pouczająca. Jeśli masz jakieś pytania lub cenne sugestie, które możesz nam przekazać, zostaw je w sekcji komentarzy poniżej.

x