9 blokerów stron internetowych dla indywidualnej i zespołowej produktywności

Udostępnij teraz w social media:

Czy brakuje Ci poziomu produktywności, którego szukałeś, rozpoczynając pracę na komputerze? Potrzebujesz blokady stron internetowych! Znajdź w tym artykule naprawdę popularne dla siebie i swojego zespołu.

Transformacja cyfrowa powinna zwiększyć produktywność w miejscu pracy. Zamiast tego zmniejszył ilość wykonywanej pracy dzięki natychmiastowemu dostępowi do przytłaczającej zawartości.

Być może zauważyłeś, że po rozpoczęciu pracy na komputerze wyjeżdżasz na przejażdżkę doomscrollingiem lub surfowaniem po doomsurfingu. Dzieje się tak najczęściej, gdy masz połączenie z Internetem.

Ale nie możesz też ukończyć swojej pracy bez Internetu. Dlatego inteligentni pracownicy lub ich pracodawcy używają dowolnej z poniższych blokad witryn internetowych, aby przestać marnować czas pracy na surfowanie po Internecie.

Współczesna siła robocza jest podatna na rozpraszanie uwagi

Rozproszenie uwagi w miejscu pracy to najbardziej krytyczny wyciek w każdej firmie. Ty lub Twój zespół projektowy możecie zmarnować wiele godzin pracy na bezsensowne wyszukiwanie w Internecie. Istnieje wiele ankiet w miejscu pracy, które sugerują, że cyfrowa siła robocza zapewnia bardzo niewiele w ciągu 8-godzinnego dnia pracy.

Przyjrzyj się następującym statystykom odwracania uwagi w miejscu pracy od znanych światowych think tanków:

 • Zgodnie z raportem Voucher Cloud dotyczącym produktywności w miejscu pracy, pracownicy biurowi w Wielkiej Brytanii pracują wydajnie zaledwie 2 godziny i 23 minuty. Przez resztę czasu surfują po Internecie lub przewijają posty w mediach społecznościowych.
 • Raport Statista z 2020 roku sugeruje, że media społecznościowe (61,6%), smartfony (53,7%), napadowe oglądanie (42,1%), gry (30,4%), media informacyjne (24,3%) i zakupy online (16%) są najważniejsze rozrywki podczas pracy z domu dla wysoko wykwalifikowanego amerykańskiego pracownika.
 • Uniwersytet Kalifornijski w Irvine poinformował, że po rozproszeniu uwagi potrzebujesz 23 minut i 15 sekund, aby w pełni skupić się na pracy. Oznacza to, że jeśli podczas pracy obejrzysz 10-minutowy film o kotach, stracisz 33 minuty i 15 sekund.

Istnieje wiele innych artykułów naukowych i ankiet biznesowych, które sugerują, że millenialsi bardzo cierpią z powodu zakłóceń w miejscu pracy. Niektóre czynniki rozpraszające, takie jak bezproduktywne spotkania biznesowe, pilne prośby od współpracownika, narady w zespole, przerwy itp., mogą być poza Twoim zasięgiem.

Ale możesz powstrzymać dużą część wycieku godzin pracy, kontrolując nawyk surfowania po Internecie podczas pracy. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć aplikacji do blokowania witryn na komputerze, na którym pracujesz.

Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz również bardzo skorzystać z takich aplikacji blokujących strony internetowe. Możesz zainstalować to na komputerach swoich pracowników, aby uniemożliwić im odwiedzanie stron internetowych niezwiązanych z pracą.

Oto niektóre z popularnych aplikacji do blokowania witryn, których możesz używać, aby zachować produktywność w godzinach pracy:

Blokery stron internetowych wolności

Zaawansowane analizy odbiorców i badania marketingowe umożliwiły twórcom witryn internetowych i twórcom treści połączenie się z ich portalami internetowymi. Facebook, LinkedIn, Twitter itp. są po to, abyś mógł przewijać ich witryny w nieskończoność.

Ale to szkodzi Twojej codziennej produktywności. Nie panikuj! Możesz uniknąć wszystkich tych zakłóceń, jeśli zaczniesz korzystać z aplikacji Freedom, jednego z wiodących programów blokujących witryny.

Pozwala zaplanować skoncentrowany czas pracy Twój i Twojego zespołu z wyprzedzeniem. Użyj funkcji Wybierz witryny i aplikacje, aby dodać treści i portale online, które rozpraszają uwagę w miejscu pracy lub w biurze domowym. Po ustaleniu harmonogramu ciesz się wolnością od rozpraszania się przez cały tydzień.

  Jak dodawać i czytać kanały RSS w nowym Firefoksie na Androida

Renomowane instytucje i firmy, takie jak MIT, Harvard University, Apple, Microsoft i Google, wykorzystują Freedom do zwiększania produktywności studentów i pracowników.

BlockSite

Doomscrolling jest naprawdę szkodliwy dla twojego życia osobistego i zawodowego. Tracisz czas na przeglądanie artykułów i filmów, ale na końcu nie zyskujesz niczego namacalnego. Możesz przerwać takie działania, aby zwiększyć produktywność w pracy lub spędzić czas z rodziną, korzystając z aplikacji do blokowania witryn internetowych BlockSite.

To nie tylko czarno-biała aplikacja do blokowania stron internetowych. Oferuje szereg profesjonalnych i zwiększających produktywność narzędzi, które naprawdę pomogą Ci stać się wysokowydajnym pracownikiem w Twojej organizacji. Jego kluczowe funkcjonalności to:

 • Blokuj strony i aplikacje na nieograniczony czas
 • Możesz ograniczyć nieograniczoną liczbę adresów URL i aplikacji
 • Tryb skupienia na umiarkowany okres w celu wykonywania wysoce produktywnej pracy
 • Zaplanuj blokowanie stron internetowych i aplikacji z wyprzedzeniem
 • Analiza danych na temat nawyków przeglądania w celu poprawy cyfrowego dobrobytu
 • Zapobiegaj odinstalowaniu przez pracowników lub podwładnych
 • Blokuj według słów kluczowych, kategorii itp.

Aplikacja jest bezpłatna dla wszystkich. Wystarczy zainstalować rozszerzenie przeglądarki Chrome, Safari lub Mozilla.

Indyk na zimno

Cold Turkey wymusza najbardziej rygorystyczny poziom blokowania stron internetowych, o jakim można pomyśleć. Pokaże ci czarno-białą stronę z informacją, że witryna została zablokowana w godzinach pracy. To nie wszystko! Na ekranie pojawi się również motywacyjny cytat, który zmusi Cię do powrotu do pracy. Godne uwagi funkcje aplikacji to:

 • Blokowanie stron internetowych w określonej domenie
 • Blokowanie określonego adresu URL
 • Ogranicz zawartość i wyniki wyszukiwania na podstawie określonych słów kluczowych
 • Zablokuj cały dostęp do www z internetu
 • Blokuj aplikacje, pliki komputerowe i foldery systemu Windows 10

Występuje w dwóch wersjach. Jedną z nich jest darmowa wersja z ograniczonymi funkcjami, takimi jak podstawowe blokowanie stron internetowych, dodawanie kilku wyjątków, blokowanie adresów URL na czas i analiza danych.

Jeśli jednak planujesz poważną poprawę produktywności poprzez trzymanie cyfrowych zakłóceń w zatoce, musisz wybrać zakup na całe życie. Jeśli jesteś właścicielem firmy, możesz kupić dowolną liczbę płatnych kopii dla swojego zespołu.

FocusMe

FocusMe pomaga zwiększyć chęć do pracy w skupieniu, blokując wszelkiego rodzaju cyfrowe zakłócenia. Nie tylko zbiorczo blokuje wszystkie witryny i aplikacje. Pozwala tworzyć określone przedziały czasowe, aby zrobić sobie przerwę w pracy, sprawdzić skrzynkę e-mail na kilka minut i nie tylko.

Jego najistotniejszymi funkcjami jako blokowania stron internetowych są:

 • Blokuj media społecznościowe, aplikacje internetowe do przesyłania wiadomości, witryny e-mail itp.
 • W razie potrzeby ogranicz przeglądarki internetowe na stacji roboczej
 • Zablokuj cały internet
 • Ogranicz użycie aplikacji Windows 10
 • Zachęca do robienia regularnych przerw w celu odświeżenia umysłu

Obecnie aplikacja oferuje tylko 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Jeśli chcesz zwiększyć produktywność za pomocą FocusMe, musisz kupić miesięczną lub roczną licencję.

Czas Ratowania

RescueTime to aplikacja do zarządzania czasem, która daje Ci kontrolę nad swoim czasem. Pozwala ustawić osobisty cel dzienny dla pracy skupionej i monitoruje sukces w osiąganiu tego, śledząc komputer.

Gdy zaczynasz sesję fokusową, blokuje wszystkie duże rozproszenia i oferuje raport na temat twoich wyników. W ten sposób możesz zrozumieć, jak spędzasz czas, aby poprawić swoją produktywność i równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Korzystając z tego narzędzia, użytkownicy mogą również dowiedzieć się, jakie elementy rozpraszają uwagę i jak wpływają na ich skupienie.

  Jak wylogować się ze wszystkich urządzeń na PlayStation

Skup się na macOS

Focus to dedykowana aplikacja do blokowania stron internetowych dla użytkowników komputerów Mac. Nawet jeśli masz niezdrowe uzależnienie od rozpraszających stron internetowych, takich jak Facebook, Snapchat czy Instagram, ta aplikacja pozwala Ci je zablokować, aby odzyskać produktywność.

Działa na wszystkich głównych przeglądarkach Mac, takich jak Chrome, Safari i Firefox, ponieważ możesz łatwo ustawić czas skupienia, aby zapewnić wolne od rozpraszania środowisko pracy.

Niezależnie od tego, czy chcesz zablokować całą witrynę, czy tylko stronę główną, wybierz tę aplikację. Ponadto funkcja Dozwolonych witryn umożliwia blokowanie całego Internetu z wyjątkiem niektórych przydatnych witryn. Możesz go również używać do blokowania aplikacji i gier, takich jak Fortnite, podczas gdy tryb blokady zapewnia egzekwowanie harmonogramów i timerów.

Blok aplikacji

W dzisiejszych czasach same telefony komórkowe stały się największą przyczyną rozpraszania uwagi. AppBlock to skuteczna aplikacja dla użytkowników Androida i iOS. Nie tylko blokuje rozpraszające i czasochłonne aplikacje i strony internetowe, ale także pomaga stać się bardziej uważnym, skracając czas spędzany na ekranie.

Użytkownicy mogą jednym kliknięciem wybrać wiele aplikacji na swoich telefonach i zablokować je jednocześnie. Jeśli powiadomienia są przyczyną Twojego rozproszenia, możesz je również zablokować. Inne przydatne funkcje to:

 • Tworzenie reguł blokowania na podstawie czasu i lokalizacji
 • Statystyki użytkowania telefonu z Androidem
 • Kontrola rodzicielska
 • Tryb ścisły, aby uniemożliwić zmianę zasad

Prosty bloker

Czy masz problem ze skupieniem się na swojej pracy, ale nie chcesz przechodzić przez kłopoty z instalacją rozbudowanego oprogramowania? Simple Blocker to lekkie rozszerzenie przeglądarki, które można zainstalować w Google Chrome, aby blokować rozpraszające lub denerwujące strony internetowe.

Chociaż to rozszerzenie zostało opracowane z myślą o uczniach, każdy, kto walczy z rozproszeniem, może z niego skorzystać. Możesz zablokować witrynę internetową lub jej subdomenę na określony czas za pomocą funkcji Sleep Timer.

Pochodzi z minimalnym interfejsem, którego każdy może użyć do zablokowania nieograniczonej liczby stron internetowych. Co więcej, możliwe jest również zablokowanie interfejsu losowym hasłem, które uniemożliwi usunięcie blokad na stronach internetowych przed końcem godzin pracy.

Przeglądanie

Firmy poszukujące niezawodnej aplikacji do blokowania stron internetowych powinny wybrać BrowseControl. Zapewnia firmom i przedsiębiorstwom pełną kontrolę nad użytkowaniem aplikacji i przeglądaniem sieci w Twojej organizacji.

Możesz użyć tego narzędzia do blokowania rozpraszających stron internetowych, aby poprawić produktywność zespołu. Możliwe jest również blokowanie witryn wysokiego ryzyka w celu zapewnienia bezpieczeństwa. Dzięki agentowi klienta możliwe jest śledzenie listy zablokowanych witryn i aplikacji oraz blokowanie ich na wszystkich urządzeniach.

Co więcej, firmy mogą blokować setki stron internetowych za pomocą kilku kliknięć, kategorycznie blokując dostęp do stron internetowych. Jeśli Twoja firma zajmuje się danymi wrażliwymi, możesz zapobiegać wyciekom i kradzieży danych, blokując niezatwierdzone aplikacje i przechowywanie w chmurze.

Teraz, gdy odkryłeś pewne niezawodne narzędzia do blokowania witryn, czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o oprogramowaniu do blokowania witryn i jego działaniu.

Czym są blokowanie stron internetowych?

Blokery witryn to aplikacje komputerowe i mobilne, które uniemożliwiają odwiedzanie witryn internetowych, uzyskiwanie dostępu do określonych treści i oglądanie materiałów budzących zastrzeżenia.

Większość firm używa tych aplikacji do tworzenia otoczonego murem środowiska ogrodowego dla Internetu biurowego. W związku z tym pracownicy mogą uzyskać dostęp tylko do portali firmowych, dozwolonych aplikacji biznesowych i internetowych CRM-ów.

  Jak ponownie uruchomić zegarek Apple

Niektórzy pracodawcy nałożyli również obowiązek korzystania z aplikacji blokujących strony internetowe dla pracowników pracujących z domu.

Dzisiejsze aplikacje blokujące witryny są bardziej niezawodne niż starsze. Obecnie te aplikacje mogą uniemożliwić korzystanie z aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, korzystanie z dowolnej aplikacji komputerowej do rozrywki, filtrowanie treści na podstawie słów kluczowych, blokowanie filmów na podstawie typu i słów kluczowych i nie tylko.

Rodzice używają również takich programów blokujących strony internetowe, aby uniemożliwić dzieciom dostęp do szkodliwych treści w sieci. Dzieci nie mogą używać żadnej karty kredytowej ani debetowej do robienia zakupów, gdy chronisz domowy internet za pomocą narzędzia do blokowania witryn.

Jak działają blokery witryn?

Blokery witryn umieszczają adresy URL witryn, słowa kluczowe i gatunki treści na liście zablokowanych zapory komputera. Czasami te aplikacje mogą umieścić powyższe elementy na liście bloków przeglądarki internetowej. W związku z tym, gdy próbujesz uzyskać dostęp do dowolnego zablokowanego adresu URL, treści lub słowa kluczowego, pojawia się błąd.

Technicznie rzecz biorąc, istnieje pięć głównych technik blokowania stron internetowych w Internecie lub intranecie. Znajdź je na poniższej liście:

 • Blokowanie portali internetowych opartych na adresach URL
 • Blokowanie oparte na protokole IP i sieci
 • Blokowanie oparte na platformie głównie dla wyszukiwarek
 • Blokowanie oparte na głębokiej inspekcji pakietów
 • Blokowanie oparte na systemie nazw domen (DNS)

Technicy dostępu do stron internetowych mogą korzystać z powyższych technik blokowania stron internetowych na następujących poziomach:

 • Na poziomie krajowym, gdy rząd lub sąd lokalny blokuje dostęp do określonych treści online
 • Na poziomie dostawcy usług internetowych, gdy zdecydują się na blokowanie pirackich treści
 • Na poziomie sieci lokalnej głównie w budynkach biurowych, kawiarniach, hotelach, domach itp.
 • Na poziomie punktu końcowego, gdy ktoś zainstaluje na swoim komputerze lub smartfonie aplikację do blokowania witryn.

Solidne i premium blokery witryn internetowych są również wyposażone w konto administratora do kontroli aplikacji na poziomie pracodawcy. Czasami może wystąpić operacja zdalnego dostępu do aplikacji w celu aktywacji i dezaktywacji usług przez administratora IT.

Co więcej, niektóre aplikacje są wyposażone w automatyczny zegar z harmonogramem kalendarza. Pracownicy i pracodawcy najczęściej używają takich blokad stron internetowych z harmonogramem w scenariuszach WFH.

Wniosek

Do tej pory znalazłeś ostateczną listę blokad stron internetowych, których możesz używać w swoim domowym biurze lub miejscu pracy, aby zapobiec rozpraszaniu. Możesz skorzystać z dowolnego z powyższych, dopasowując funkcje narzędzia do funkcjonalności, których wymaga Twoja firma.

Niezależnie od narzędzia, którego użyjesz, skuteczność zależy od Twojej gotowości do przestrzegania ograniczeń. Jeśli złagodzisz blokowanie z jakiegokolwiek innego powodu niż biznes, twój cel i cel mogą pozostać nieosiągalne.

Tak więc za każdym razem, gdy zaczyna się godzina pracy, naciśnij przycisk blokujący i trzymaj go do końca dnia pracy.

Możesz też zapoznać się z niektórymi rozszerzeniami Chrome, aby skupić się na pracy i usuwać elementy rozpraszające uwagę.

x