9 najlepszych aplikacji do biegania na zegarek Apple [2023]

Jeśli chodzi o smartwatche, Apple Watch i „najlepsze” stały się teraz synonimami.

I to nie tylko ze względu na łatwą integrację z Apple Universe, ale raczej ze względu na rodzaj oferowanych funkcji, w tym niektóre z najbardziej przydatnych funkcji fitness.

Za pomocą zegarka Apple Watch możesz sprawdzać tętno, poziom tlenu, liczbę pokonanych kroków i wiele więcej.

Ponadto istnieją interaktywne aplikacje, z których można korzystać bezpośrednio z nadgarstka, co pozwoli zaoszczędzić mnóstwo czasu i wysiłku. Nie będziesz musiał nawet podnosić iPhone’a, gdy będziesz chciał coś sprawdzić.

Jeśli chodzi o ćwiczenia, a zwłaszcza bieganie, noszenie telefonu staje się dodatkowym obowiązkiem i być może obciążeniem, ponieważ stale angażujesz się w aktywność fizyczną, która wymaga szerokich ruchów rąk i nóg.

Dzięki Apple Watch możesz zrobić tak wiele bezpośrednio z nadgarstka. Jeśli jesteś entuzjastą fitnessu i uwielbiasz biegać mile, pokochasz aplikacje do biegania, które omówimy w tym poście dla Twojego zegarka Apple Watch.

Jeśli to brzmi interesująco, dowiedzmy się więcej.

Różnica między uruchomioną aplikacją a aplikacją do aktywności

Mówiąc najprościej, aplikacja do aktywności pomaga śledzić ruchy, ćwiczenia i czas trwania pozycji stojącej przez cały dzień.

Wręcz przeciwnie, aplikacja do biegania jest specjalnie dostosowana do wszystkich Twoich potrzeb związanych z bieganiem. Ma mapy, analizę danych, śledzenie aktywności i wiele więcej.

Podczas gdy aplikacja do aktywności ma szersze zastosowanie, aplikacja do biegania to wybór niszowy, który najlepiej nadaje się, gdy planujesz tylko biegać.

Przeczytaj także: 12 najlepszych inteligentnych monitorów zdrowia dla lepszego życia

Potrzeba dodatkowej działającej aplikacji na Apple Watch

To zabawne, ponieważ widzę w Twojej głowie wielkie pytanie: „po co mi dodatkowa aplikacja do biegania, skoro mój Apple Watch ma już wbudowaną aplikację fitness?”.

Cóż, odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Jeśli chodzi o dedykowaną aplikację do biegania, dokłada wszelkich starań, aby dostosować raporty do Twoich celów treningowych

Niektóre aplikacje obsługują nawet trenerów na żywo, którzy poprowadzą Cię i zbliżą do Twojego niemal idealnego biegu.

Wykonuje świetną robotę, zapewniając ogromne wsparcie społeczności i utrzymując Cię na radarze nauki.

Oprócz dostosowanych treningów i wskazówek dotyczących biegania, niektóre aplikacje oferują również plany dietetyczne, aby uzyskać ciało biegacza. Ponieważ skupiasz się tylko na bieganiu, możesz ćwiczyć z ostrym jak brzytwa skupieniem bez żadnych innych rozpraszaczy.

Właśnie dlatego aplikacja do biegania innej firmy robi o wiele więcej niż domyślna aplikacja fitness na Apple Watch.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się najlepiej działającym aplikacjom.

Strawa

Jedna z najstarszych i najpopularniejszych aplikacji do biegania, wszechstronna funkcjonalność Strava od dawna ma silną rzeszę fanów.

Najbardziej lubianą funkcją tej aplikacji jest bez wątpienia fakt, że pozwala ona być towarzyska i rywalizować z przyjaciółmi, tworzyć wyzwania grupowe i śledzić, który przebiegł najszybciej i najdalej. Dzięki temu możesz osiągnąć więcej, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Jeśli jesteś triathlonistą, czeka Cię gratka, ponieważ pomaga również śledzić jazdę i wędrówkę z najwyższą dokładnością. Inteligentny system tej aplikacji zaleca również różne ścieżki, które możesz eksplorować w oparciu o swoje preferencje.

W wersji płatnej możesz śledzić ponad 30 dodatkowych zajęć, takich jak joga, a także uzyskać wgląd w to, jak możesz poprawić się przy każdej aktywności.

Możesz używać Strava do podejmowania nowych wyzwań, dołączając do comiesięcznych wyzwań i doskonaląc swoją odznakę odpowiedzialności za ich ukończenie.

Biegacz ASICS

Jeśli jesteś kimś, kto kocha dostosowywanie, nie szukaj dalej, ponieważ ASICS Runkeeper pozwoli Ci skonfigurować aktywności zgodnie z Twoimi preferencjami.

Podobnie jak Strava, ASICS Runkeeper jest weteranem na rynku i ma swój własny, lojalny klub użytkowników biegaczy.

Niektóre z wielu funkcji tej aplikacji to:

 • Treningi z audioprzewodnikiem dla początkujących i doświadczonych biegaczy
 • Śledzenie treningów, takich jak bieganie, chodzenie, piesze wycieczki i jazda na rowerze ręcznie lub za pomocą GPS
 • Śledzenie postępów za pomocą aktualnych raportów statystycznych
 • Spersonalizowany plan zgodnie z Twoimi celami
 • Pozwala słuchać tempa, dystansu i czasu w 5 głosach motywacyjnych
 • Integracja z pulsometrami

Oprócz tego możesz także zintegrować Spotify i Apple Music i napędzać bieganie ulubionymi utworami jak zawodowiec.

Klub Nike Run

Aplikacja, która istniała jeszcze zanim Apple Watch uruchomiła swoją aplikację fitness, Nike Run Club jest bezpłatna i jest popularnym wyborem wśród użytkowników Nike.

Zawiera doświadczonych trenerów, niesamowitą społeczność i mnóstwo motywacji, które pomogą Ci błyskawicznie dotrzeć do mety.

Możesz przygotować się do biegu na 5 km, 10 km lub półmaratonu za pomocą funkcji biegów z przewodnikiem, które obejmują również interaktywne plany dotyczące Twoich celów i poziomu sprawności.

Najlepsza funkcja pozwala śledzić przebieg w butach i pozwala określić prędkość biegu dla każdej pary. Jeśli Twoje buty są zużyte i potrzebujesz nowych, powiadomi Cię o konieczności zakupu nowej pary. Jakie to jest świetne?

Podsumowując, jest to świetna aplikacja dla biegaczy, którzy szukają łatwego treningu połączonego z poradami społeczności i przydatnym kanałem poprawiającym aktywność fizyczną.

Mapuj mój bieg

Rozumiem, jak nudne musi być ciągłe bieganie po tej samej trasie, więc aby temu zaradzić, możesz użyć aplikacji Map My Run, aby znaleźć nowe trasy za każdym razem, gdy biegniesz. Sprawia, że ​​bieganie staje się mniej monotonne i przyjemniejsze.

Oto kilka niesamowitych funkcji tej aplikacji:

 • Zestaw narzędzi i technik treningowych, które pomogą Ci biegać lepiej
 • Łatwa integracja z innymi aplikacjami i urządzeniami do noszenia, takimi jak Apple Health, Gramin, FitBit itp.
 • Ponad 600 aktywności do biegania, jazdy na rowerze, ćwiczeń na siłowni, treningu przekrojowego i nie tylko
 • Połącz się z MyFitnessPal, aby przeanalizować spożycie i spalanie kalorii
 • Inspirowana społeczność ponad 60 milionów sportowców

Dzięki tak przydatnym funkcjom nie jest niespodzianką, że ta aplikacja została uznana za jedną z 10 najlepszych uruchomionych aplikacji przez The Guardian, a także została uznana za najlepszą aplikację do biegania przez czytelników na About.com.

Adidasy do biegania

Adidas Running to niesamowita aplikacja ze społecznością 170 milionów entuzjastów fitnessu, to coś więcej niż tylko tracker biegania. Pomaga śledzić czas trwania, dystans, tętno i spalone kalorie za jednym dotknięciem.

Możesz także zachować motywację, uczestnicząc w różnych wirtualnych wyścigach i wyzwaniach lub wyznaczając ukierunkowane wyzwania, aby przekroczyć swoje granice. Za każdym razem, gdy ustanawiasz nowy rekord, zdobywasz nagrody, które pomagają utrzymać motywację przez całą podróż, co jest bardzo pomocne.

Jeśli czujesz się spontanicznie, możesz nagrywać filmy ze swoich przygód fitness i integrować je z aplikacją Relive. W rzeczywistości możesz również połączyć go z MyFitnessPal i REBO Smart Bottle, aby śledzić spożycie wody i jedzenia.

BiegnijGo

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja RunGo jest idealna, aby pomóc Ci wybrać najlepsze trasy do biegania lub po prostu stworzyć taką, zgodnie z Twoimi preferencjami.

Jeśli chcesz wiedzieć, dlaczego RunGo znalazło się na tej liście, to dlatego, że pozwala ci:

 • Symuluj wyścigi i trasy z listą rzeczy do zrobienia za pomocą komunikatów głosowych i zdjęć z widoku ulicy bezpośrednio z bieżni lub gdziekolwiek jesteś
 • Znajdź przyjazny dla biegaczy hotel z partnerami hotelowymi RunGo i nie przegap swoich biegów podczas podróży
 • Korzystaj z nawigacji głosowej, aby nigdy nie przegapić skrętu podczas biegu
 • Pozwól swoim przyjaciołom i rodzinie śledzić cię w rzeczywistości i daj im znać, że naprawdę od nich uciekasz 😛
 • Rzuć sobie wyzwanie w wirtualnych wyścigach, wygrywaj i zdobywaj sławę w rankingach

Ponadto ta potężna aplikacja zawiera ponad 600 000 tras w 171 krajach, w tym wycieczki po miastach, wyjątkowe przygody, tory wyścigowe i symulacje wizualne.

Utrata masy ciała przez Slimkit

Jeśli utrata wagi jest Twoim priorytetem, to Weight Loss Running by SlimKit pomoże Ci schudnąć w 4 tygodnie.

Ta aplikacja zapewnia strategiczne podejście, sugerując spersonalizowane plany biegania w połączeniu z niezbędną dietą, aby szybciej schudnąć. Posiada również funkcję śledzenia wody, aby kontrolować poziom nawodnienia.

Jeśli jesteś początkującym, możesz wybrać 3-dniowy plan treningowy. Jeśli chodzi o plany dietetyczne, zawiera instrukcje krok po kroku, jak przygotować pyszne, a jednocześnie zdrowe przepisy na śniadanie, lunch i kolację.

Aby uzyskać podejście skoncentrowane na laserze, możesz wybrać osobistego trenera, czy to słodkiego, zachęcającego, czy z wojskowego stylu treningu.

Możesz zacząć od zintegrowania go z muzyką, nagrania treningu i robienia inspirujących zdjęć transformacji ze swojej aplikacji.

To musi być idealna aplikacja, aby zmiażdżyć twoje noworoczne postanowienia i przywitać się z bardziej sprawną osobą.

Przeczytaj także: 13 najlepszych inteligentnych wag do śledzenia Twojej wagi

Bieganie Chodzenie Tracker Cele

Świetny start wymaga wielkich celów, a dokładnie to cele Running Walking Tracker pomogą Ci wyznaczyć i osiągnąć. To doskonała aplikacja dla kogoś, kto dopiero zaczyna przygodę z fitnessem.

Wielu początkujących zostało zmotywowanych i jest na dobrej drodze dzięki następującym możliwościom:

 • Ustaw wyłączny cel dla dystansu, spalonych kalorii, kroków, czasu trwania i wysokości
 • Możesz ustawić te cele dla joggingu, spacerów, nordic walkingu, kolarstwa górskiego lub jazdy na rowerze
 • Sprawdź tętno podczas wykonywania tych czynności
 • Rozpocznij aktywność bezpośrednio z nadgarstka

Gdy przejdziesz na ich plan premium, uzyskasz dodatkową korzyść w postaci prawdziwego trenera głosowego, który przekaże ci informacje zwrotne na temat twoich postępów. Możesz także tworzyć treningi HIIT, uzyskiwać ekskluzywne plany treningów, korzystać z czatu na żywo i przeglądać wykresy wydajności.

Trener 10K firmy C25K

10k Trainer autorstwa C25K zasługuje na godną uwagi wzmiankę, ponieważ pojawił się na stronach takich jak New York Times, Forbes i The Guardian. Jest wysoko oceniany przez użytkowników i robi dokładnie to, co obiecuje: poprawia wrażenia z chodzenia i biegania.

Ta aplikacja z dumą była częścią milionów historii sukcesu, a wszystko to dzięki ich ofertom takim jak:

 • Łatwe programy 10 000 przez 3 dni w tygodniu
 • Wielokrotnie nagradzana muzyka najlepszych DJ-ów.
 • Bezproblemowa integracja z aplikacjami zdrowotnymi
 • Bogata społeczność weteranów i nowicjuszy
 • Trener audio i zmiany

Dzięki łatwej opcji udostępniania możesz także pochwalić się swoimi postępami na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Celem tej aplikacji jest postawienie Cię na nogi i rozpoczęcie ruchu, jednocześnie dobrze się bawiąc.

Notka autora

Bieganie może nie być tak łatwe, jak się wydaje, i będziesz potrzebować dużo motywacji, aby dołożyć wszelkich starań, aby być konsekwentnym, dlatego ważne jest, aby sparować swoją podróż z jedną z powyższych aplikacji.

Pomoże Ci to ogromnie w osiąganiu krótkoterminowych i długoterminowych celów, ponieważ spójrzmy prawdzie w oczy, zawsze lepiej być obolałym dzisiaj niż żałować jutro.

Następnie sprawdź te aplikacje monitorujące tętno dla Apple Watch.

x