9 najlepszych dostawców SD-WAN do wyboru w 2022 r.

Zdefiniowana programowo sieć rozległa (SD-WAN) to nowoczesna technologia wykorzystywana przez wiele firm, ponieważ zapewnia wiele wygodnych funkcji zarządzania infrastrukturą IT.

Od centralnego zarządzania po wdrażanie, SD-WAN usprawnia wszystko.

A jeśli prowadzisz działalność w wielu lokalizacjach, SD-WAN umożliwia połączenie każdej sieci w jedną sieć.

Technologia ta jest dobrodziejstwem dla nowoczesnych przedsiębiorstw, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na efektywne oprogramowanie do zarządzania ich zadaniami i siecią.

SD-WAN pomaga poprawić łączność z chmurą, oddziałami i centrami danych.

W tym artykule opowiem o SD-WAN, jak to działa, dlaczego wiele organizacji preferuje SD-WAN i o kilku najlepszych dostawcach SD-WAN, których możesz wziąć pod uwagę.

Zaczynajmy!

Co to jest SD-WAN?

Definiowana programowo sieć rozległa (SD-WAN) to technologia transformacyjna, która pomaga przedsiębiorstwom uprościć zarządzanie infrastrukturą IT i sterowanie nią za pomocą wirtualnej architektury WAN w celu połączenia użytkowników z aplikacjami.

Zaletą sieci SD-WAN jest jej łączność, niezawodność, wydajność aplikacji i zwiększona elastyczność sieci. Wykorzystuje połączenie usług transportowych, takich jak LTE, szerokopasmowe usługi internetowe i MPLS.

SD-WAN kieruje ruch w sieci WAN w sposób inteligentny i bezpieczny do zaufanych dostawców IaaS i SaaS za pośrednictwem funkcji scentralizowanej kontroli. Oferuje wiele korzyści, takich jak niższe koszty, lepsza wydajność, zoptymalizowane doświadczenie użytkownika i uproszczone operacje.

Jeśli Twoja firma jest podatna na przerwy w dostępie do Internetu, przejście na SD-WAN może być pomocnym sposobem zabezpieczenia przerwy w dostępie do Internetu. Wykorzystuje dwie technologie tunelowania – jedną za pośrednictwem MPLS, a drugą za pośrednictwem Internetu. Ze względu na enkapsulację lub tunelowanie ruch klientów jest oddzielony od siebie.

Jak działa SD-WAN?

Konwencjonalny model zorientowany na router to tradycyjny model, który rozdziela funkcje kontrolne między wszystkie urządzenia i kieruje ruch w prosty sposób w oparciu o listy ACL i adresy TCP/IP.

Podejście może być złożone, nieprzyjazne dla chmury, nieefektywne, sztywne i niezorientowane na wyniki. W związku z tym może to prowadzić do złego doświadczenia użytkownika.

Korzystając z SD-WAN, Twoje przedsiębiorstwa działające w chmurze mogą zapewnić najwyższą jakość doświadczenia użytkownika. Zapewnia inteligentny routing uwzględniający aplikacje w sieci WAN, identyfikując różne aplikacje w sieci. Każda aplikacja otrzyma odpowiednie egzekwowanie zasad bezpieczeństwa i QoS zgodnie z potrzebami biznesowymi.

SD-WAN zabezpiecza lokalne połączenie internetowe ruchu aplikacji SaaS i IaaS z dedykowanego centrum danych, oddziału lub wielu chmur, aby zapewnić najwyższą wydajność chmury. Jednocześnie może chronić Twoje przedsiębiorstwo przed niechcianymi zagrożeniami.

Jeśli potrzebujesz archiwizować rzeczy, SD-WAN jest całkiem przydatny pod względem automatyzacji. Może zautomatyzować żmudne i podatne na błędy procesy, aby zaoszczędzić czas i stres. Przykładem mogą być sieci VPN, w których każda witryna jest połączona z drugą witryną.

Dlaczego SD-WAN?

We współczesnym świecie wiele przedsiębiorstw polega na rozwiązaniach chmurowych i subskrybuje rozwiązania SaaS w celu lepszego zarządzania i przepływu pracy.

Ponadto, gdy COVID-19 pojawił się nagle, wiele przedsiębiorstw stanęło w obliczu wielu trudności. SD-WAN to jedna z tych technologii, które pomogły firmom przezwyciężyć ten wpływ.

Korzystanie z SD-WAN oferuje firmom wiele korzyści. Niektórzy z nich są:

Doskonałe wrażenia sieciowe

Przedsiębiorstwa polegają na aplikacjach, aplikacje na usługach, a usługi z kolei polegają na sieciach. W ten sposób bez bezpiecznej, wydajnej i szybkiej sieci inicjatywy transformacji cyfrowej mogą zostać wstrzymane. SD-WAN działa jako czynnik umożliwiający transformację cyfrową.

Biznesowa sieć SD-WAN zapewnia lepsze rozwiązanie pod względem inteligencji, wydajności, skali i niezawodności. Mając to wszystko w sieci, możesz zapewnić użytkownikom wysokiej jakości wrażenia. Pomoże Ci również w podejmowaniu strategicznych decyzji dla Twojego przedsiębiorstwa i poprawie wyników.

Automatyzacja

Podczas gdy przedsiębiorstwa wdrażają nowe aplikacje lub zmieniają zasady bezpieczeństwa, SD-WAN obsługuje scentralizowaną konfigurację, która umożliwia wdrożenie zmian w ciągu kilku minut. W ten sposób scentralizowana orkiestracja i automatyzacja znacznie ograniczają błędy ludzkie, zwiększając wydajność i bezpieczeństwo.

Samodzielnego uczenia się

SD-WAN automatycznie reaguje na zmiany w sieci poprzez ciągłe samouczenie się i monitorowanie. Może natychmiast dostosowywać się do zmian w czasie rzeczywistym, aby uniknąć przeciążenia sieci, przerw w transporcie, awarii itp.

Inne korzyści

 • Zmniejsza złożoność
 • Zmniejsza koszty
 • Chroni przed zagrożeniami
 • Usprawnij proces migracji
 • Szybkie wdrożenie
 • Łatwość zarządzania i obsługi

WAN a LAN

WAN różni się nieco od LAN. Sieci lokalne (LAN) umożliwiają poszczególnym sieciom obsługę jednej lokalizacji. Ale sieć WAN umożliwia połączenie wielu witryn w jedną sieć. W sieci WAN wszystkie łącza są prywatne, nawet jeśli obejmują duże odległości.

SD-WAN a MPLS

Multiprotocol Label Switching lub MPLS to transport technologii sieciowej, która kieruje ruch przez najkrótszą możliwą ścieżkę na „etykietach” zamiast adresów sieciowych. Jest znany ze swojej prawdziwej niezawodnej natury, w której pakiety danych docierają do miejsca docelowego sprawnie i szybko.

SD-WAN i MPLS oferują tę samą funkcjonalność, ale mniej różnią się. Dzięki temu oba można porównać za pomocą szybkości, wydajności itp.

Zanurzmy się głębiej, aby dowiedzieć się, czym SD-WAN różni się od MPLS.

Inwestycja w przyszłość

Architektura SD-WAN pozwala przedsiębiorstwom inwestować w sieci i pomaga przejść na architekturę SASE, która jest przyszłością bezpiecznych sieci opartych na chmurze.

MPLS wymaga fizycznych łączy, które nie są tak elastyczne, aby zapewnić łączność sieciową. W związku z tym MPLS nie będzie w stanie wspierać Twojej architektury w przyszłości.

Ponieważ wiele przedsiębiorstw przenosi swoje firmy do chmury, a coraz więcej użytkowników pracuje zdalnie, MPLS będzie kosztować więcej niż SD-WAN. Korzystając z SD-WAN, użytkownicy mogą łatwo uzyskać dostęp do aplikacji i danych przy niskich kosztach.

Wydajność i niezawodność

SD-WAN jest zawsze gotowa dla Twojej organizacji, aby zapewnić wyższą jakość i niezawodne połączenia z użytkownikami brzegowymi i zdalnymi lokalizacjami w celu uzyskania lepszej wydajności sieci. Obejmuje to aplikacje działające w czasie rzeczywistym i wymaga dużej przepustowości.

Na przykład SD-WAN automatycznie wybiera najlepszą możliwą ścieżkę lub ścieżki do routingu danych dla połączenia. Dzięki temu zmniejszysz opóźnienie połączenia dla wszystkich uczestników, niezależnie od ich lokalizacji.

Z drugiej strony MPLS nie robi tego dla Twojej organizacji. W związku z tym prowadzi to do niższej wydajności, niezawodności i doświadczenia użytkownika.

Elastyczność

Ponieważ SD-WAN jest w stanie kierować pakiety danych przy użyciu najkrótszej dostępnej ścieżki, może również zabezpieczać różne łącza gigabitowe. W zależności od okoliczności SD-WAN kieruje pakiety danych przez połączenie bezprzewodowe, bezpośrednie, 5G lub przez obwód MPLS.

Obwody MPLS są mniej elastyczne, a koszty operacyjne są również drogie.

Bezpieczeństwo

MPLS wymaga większych kosztów przepustowości do działania, ponieważ jest zaprojektowany specjalnie do pracy w sieci. Oznacza to, że cały ruch jest kierowany najpierw do lokalizacji centralnej, a następnie do stosu bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo jest problemem, jeśli korzystasz z MPLS.

Z drugiej strony SD-WAN łączy bezpieczeństwo z siecią i daje z tego to, co najlepsze. Chroni Ciebie i użytkowników przed zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, pomagając w zabezpieczaniu ruchu aplikacji i danych.

Uproszczone operacje

Wdrażanie i zarządzanie technologią SD-WAN jest łatwiejsze dla zespołów IT. Jego automatyzacja rozumie to, a tym samym zmniejsza potrzebę wykonywania zadań ręcznych. Rozwiązania zapewniają kontrolę i widoczność zespołom IT poprzez scentralizowaną i opartą na chmurze administrację.

Jeśli wystąpi jakakolwiek awaria sprzętu w sieci, zespół IT musi rozwiązać problem ręcznie i odpowiednio przekierować ruch. Ale MPLS nie udało się podnieść ciężkiego ładunku.

Przyjrzyjmy się teraz najlepszym dostawcom SD-WAN.

Cisco Meraki

Uzyskaj najbardziej bezpieczną i niezawodną sieć SD-WAN dzięki Cisco Meraki. Zapewnia najlepszą w swojej klasie wygodę użytkownika i bezpieczeństwo sieci z dowolnego miejsca, niezależnie od obciążenia.

Meraki łączy użytkowników z wielu lokalizacji z prywatnymi i publicznymi środowiskami chmurowymi lub centrami danych. Jego unikalna konstrukcja pomaga uzyskać dokładność w korzystaniu z tego samego protokołu do pomiaru rzeczywistego ruchu i wydajności sieci.

Możesz zbudować odporną łączność dzięki zintegrowanej sieci komórkowej WAN, Wi-Fi i przełączaniu. Za pomocą zaledwie trzech kliknięć możesz zabezpieczyć swoją szeroką sieć. Cisco Talos, renomowany zespół badawczy ds. bezpieczeństwa, może zaoferować kompleksowe zabezpieczenia, które można dodać do sieci.

Wykorzystaj moc Talos do analizy zagrożeń wraz z zaawansowaną 7-warstwową zaporą ogniową, DLP, Cisco AMP i nie tylko. Zrelaksuj się na najlepszej kanapie i przeglądaj wszystko, aby zrozumieć działanie aplikacji.

W jednym widoku można monitorować wszystkie łącza globalne, takie jak łącza nadrzędne użytkowników domowych, łącza komórkowe i inne. Ponadto szeroka gama urządzeń wirtualnych i solidny sprzęt może zapewnić łączność między środowiskami wielochmurowymi a oddziałami.

VMware

Zmień swoją sieć WAN za pomocą VMware i zacznij od najnowocześniejszej technologii. Urządzenia klasy korporacyjnej i centralnie zarządzane oferują bezpieczną i zoptymalizowaną łączność z aplikacjami w chmurze lub poza nią.

Mając VMware po swojej stronie, nie będziesz potrzebować personelu IT na miejscu; zamiast tego pozwól im skupić się na podstawowych zadaniach. Po prostu włącz urządzenie, połącz się z Internetem i poczuj technologię. Krawędź sieci jest uwierzytelniana wraz z zasadami biznesowymi zarządzanymi przez Orchestrator.

Dynamiczna optymalizacja wielościeżkowa oferuje monitorowanie łączy, sterowanie pakietami i naprawę poprzez łączenie bram VMware SD-WAN z krawędziami SD-WAN i innymi krawędziami. Pracując nad wszystkimi tymi połączeniami, VMware dba o jakość user experience.

VMware SD-WAN Edge zapewnia przepustowość aplikacjom o znaczeniu krytycznym za pomocą podstawowych łączy WAN. Edges odgrywają kluczową rolę w ustalaniu priorytetów i rozróżnianiu wielu aplikacji w oparciu o intencje biznesowe.

Każda karta SD-WAN Edge ma funkcję zapory, dzięki czemu uzyskasz elastyczne opcje zabezpieczeń dostosowane do wymagań Twojej firmy. Możesz użyć centralnej usługi zapory sieciowej modeli SD-WAN Edge, aby skonfigurować zasady i wdrożyć je u dostawców zabezpieczeń w chmurze, centrach danych i bezpośrednich aplikacjach.

Versa SD-WAN

Doświadcz pracy w sieci z lepszym bezpieczeństwem w kompletnych rozwiązaniach brzegowych WAN z Versa SD-WAN. Świadczy różne usługi dla dostawców usług, małych i średnich firm, średnich firm i przedsiębiorstw.

Versa SD-WAN łączy wiele opcji wdrażania, szeroki zestaw rozwiązań zabezpieczających, bezdotykową obsługę administracyjną i opcje obsługi wielu dzierżawców. Jest zbudowany, aby zachować bezpieczeństwo jako najlepsza rasa. Zyskujesz pełną integrację skalowalnego zaawansowanego routingu, wyrafinowanych analiz, prawdziwej obsługi wielu dzierżawców, w pełni funkcjonalnej sieci WAN i nie tylko.

Co więcej, otrzymasz wszystkie funkcje w jednym systemie operacyjnym klasy operatorskiej, dzięki czemu możesz działać na wyjątkową skalę. Ponadto można znaleźć niedrogie urządzenie za pośrednictwem Versa SD-WAN z zabezpieczeniami internetowymi, scentralizowaną kontrolą i zasadami z większą liczbą opcji zabezpieczeń oraz routingiem uwzględniającym aplikacje.

Zwiększ elastyczność swojej firmy dzięki SD-WAN i sieciom oddziałów. Teraz możesz spodziewać się lepszej przepustowości i zarządzania dzięki uproszczeniu rozrostu oprogramowania przy jednoczesnym zmniejszeniu złożoności zarządzania zbyt wieloma zadaniami.

Aruba

Wynajmować Aruba Technologia SD-WAN zabezpiecza i zasila Twój oddział, zabezpieczenia i sieć WAN, dzięki czemu możesz się zrelaksować. Pomoże Ci zbudować nowoczesną krawędź SD-WAN, która umożliwi Twojej firmie uzyskanie najwyższego zwrotu z inwestycji dzięki lepszej kontroli, niezawodności, wydajności i ekonomii.

Aruba dostosowuje wszystkie zasoby sieciowe do zmieniających się potrzeb Twojej firmy. Otrzymasz stałą wydajność swojej aplikacji bez względu na wszystko. Oferuje również samouczącą się i adaptacyjną platformę dla technologii SD-WAN i może automatycznie dostosowywać się do zmieniających się warunków.

Co więcej, Aruba ujednolica bezpieczeństwo, optymalizację sieci WAN, routing i SD-WAN, abyś mógł centralnie zarządzać wszystkim z jednej platformy. Poznaj w pełni bezpieczne rozwiązanie brzegowe, które obejmuje oddział, kampus, pracowników zdalnych i sieć WAN dzięki sieci szkieletowej SD-WAN.

Aruba zasila Twoje SASE, zapewnia wartość z inwestycji w chmurę, dostosowuje się do ciągłych zmian i upraszcza ogólne koszty i architekturę WAN. Możesz połączyć swoją firmę z rozwiązaniami chmurowymi, aby uzyskać dowolną łączność kratową w centrach danych, SaaS, chmurze i lokalizacjach.

Citrix

Doświadcz tego, co najlepsze dzięki niezawodnym i bezpiecznym rozwiązaniom SD-WAN oferowanym przez Citrix. Pomoże Ci zapewnić zawsze dostępną sieć, aby zapewnić wyjątkowe wrażenia użytkownika, jednocześnie zapewniając bezproblemową działalność.

Citrix będzie napędzać cyfrową transformację Twojej firmy, a także zwiększyć wydajność aplikacji SaaS, chmury i aplikacji wirtualnych w oddziałach i przedsiębiorstwie. Otrzymasz wysokowydajne, zawsze dostępne i bezpieczne rozwiązanie WAN Edge.

Co więcej, Citrix SD-WAN optymalizuje dostarczanie aplikacji w chmurze, SaaS i aplikacji wirtualnych w elastycznej i bezpiecznej sieci WAN oraz zarządza nimi z łatwością z jednego okna. Pomaga również zwiększyć sprawność biznesową, korzystając z zawsze aktywnego obszaru roboczego, chroniąc wszystkie zasoby sieciowe i obejmując chmurę.

Citrix oferuje kilka opcji wdrażania, w tym MSP, chmurę hybrydową i Zrób to sam. Możesz wybrać dowolną opcję, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i celom. Pozwól Citrix zarządzać ciężką pracą za Ciebie, abyś mógł skupić się na reszcie swojej firmy.

Fortinet

Naucz się jak Fortinet rozwiązuje problemy sieciowe dzięki bezpiecznemu rozwiązaniu SD-WAN Edge. Dostarcza skalowalne, elastyczne, szybkie i bezpieczne rozwiązania SD-WAN Edge dla globalnych i wrażliwych na bezpieczeństwo przedsiębiorstw.

Oparta na zabezpieczeniach metoda sieciowa firmy Fortinet łączy w sobie zaporę nowej generacji, zaawansowany routing i SD-WAN. To pomaga:

 • Przyspiesz bezpieczeństwo i konwergencję sieci dzięki uproszczonej architekturze WAN Edge
 • Dostarczaj najwyższej jakości doświadczenie w każdej skali
 • Osiągnij lepszą wydajność operacyjną dzięki głębokiej analityce, samonaprawianiu i automatyzacji
 • Koordynuj zasady bezpieczeństwa
 • Zapewnij spójną sieć dla swojej firmy.

Firma Fortinet korzysta z jednego scentralizowanego zarządzania i jednej konsoli systemu operacyjnego w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkownika. Jest to skuteczne dzięki sieci konwergentnej i bezpieczeństwu dzięki ciągłości działania.

Otrzymasz solidne połączenie inteligencji opartej na sztucznej inteligencji, automatyzacji procesów NOC i SOC oraz wbudowanego zapobiegania wcześniej nieznanym zagrożeniom. Najnowsza wersja Fortinet oferuje zautomatyzowaną orkiestrację nakładek, ulepszone monitorowanie aplikacji i udostępnianie bezdotykowe na dużą skalę.

Arjaka

Uzyskaj zarządzane rozwiązania SD-WAN dla swojej infrastruktury chmury dzięki Arjaka i poznaj korzyści płynące z elastycznego i sprawnego podejścia do pracowników hybrydowych, chmur, witryn poziomów usług i witryn o optymalnej wydajności.

Usługa SD-WAN firmy Aryaka wykorzystuje prawdziwie wydajną globalną sieć, aby zapewnić przedsiębiorstwom elastyczną i elastyczną sieć jako usługę umożliwiającą łączenie użytkowników, witryn i chmur na całym świecie. Podstawowe możliwości Aryaki są następujące:

 • Optymalizacja aplikacji, sieci WAN i łączy
 • Kompleksowa usługa zarządzana
 • Aryaka FlexCore
 • Opcje współzarządzania i białej rękawiczki
 • Hybrydowa współpraca WAN i MPLS
 • Usługi ostatniej mili

Jeśli jesteś przedsiębiorstwem zajmującym się bezpieczeństwem, rozwiązanie SD-WAN firmy Aryaka jest dla Ciebie. Zapewni wyższą wydajność aplikacji, elastyczną ofertę i wspaniałe wrażenia.

Lumen

Uwolnij potencjał sieci przedsiębiorstwa i napędzaj cyfrową transformację dzięki skalowalnym, niezawodnym i bezpiecznym Lumen Rozwiązania SD-WAN.

Lumen zmniejsza ryzyko i złożoność transformacji sieci, koordynując i zabezpieczając obciążenia w całym zakresie typów połączeń. Pomaga usprawnić operacje sieciowe dzięki rozwiązaniom Lumen SD-WAN i zrelaksować się.

Wybierając Lumen jako dostawcę SD-WAN, zyskasz takie korzyści, jak wzmocnione bezpieczeństwo, zoptymalizowana wydajność aplikacji, dostępność aplikacji i zwiększona elastyczność sieci. Znajdź najlepsze rozwiązanie dla swojego przedsiębiorstwa już teraz.

Pryzmat

Pryzmat SASE zapewnia zautomatyzowane, najlepsze w swojej klasie i zintegrowane zabezpieczenia z SD-WAN dla Twojej firmy w czasach, gdy bezpieczeństwo jest głównym problemem dla firm na całym świecie.

Prisma oferuje rozwiązania SD-WAN nowej generacji oparte na automatyzacji i ML do zautomatyzowanych operacji sieciowych, modernizacji routerów, rozwiązań bezpieczeństwa dostarczanych w chmurze i zintegrowanych usług oddziałowych. Upraszcza operacje sieciowe, zapewniając bezpieczną łączność w sieci firmowej.

Możesz kupić SD-WAN w oparciu o wymaganą przepustowość. W ten sposób możesz zoptymalizować ogólne koszty i uzyskać taką samą przepustowość. Prisma pozwala również na przeprojektowanie infrastruktury IT w celu ulepszenia usług w odpowiedniej skali i szybkości.

Co więcej, ogranicz pracochłonne i ręczne przydzielanie oddziałów dzięki zintegrowanemu przydzielaniu 5G i Zero Touch. Zaktualizuj routery do lekkich i inteligentnych urządzeń w oddziale i dodaj niezbędne usługi do swojej sieci dzięki platformie opartej na CloudBlades API.

Wniosek 🧑‍💻

SD-WAN to bezpieczna i nowoczesna technologia, która pomoże Ci w transformacji WAN. Nadszedł czas, aby zastąpić tradycyjne opcje routingu sieciowego nowoczesnymi funkcjami routingu SD-WAN. SD-WAN to przyszłość, ponieważ może zarządzać wieloma połączeniami jednocześnie i ułatwiać zarządzanie infrastrukturą IT. A jeśli szukasz najlepszego rozwiązania SD-WAN, możesz wybrać dowolnego z powyższych dostawców.

x